Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1304875 defa)

0 Üye ve 23 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
Ynt: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #6525 : 11 Temmuz 2022, 00:38:50 »
Arda olmadığında acayip sıradanlaşıyoruz. Bugün yine resmen beni … …. Oynatacaksınız dedi valla. 4-1-3-2 oynanacaksa üçlünün ortasında ya da öndeki ikiliden serbest gezen rolünde mutlaka oynamalı.

Bruma falan geçiniz efendim boş transferler. Sol bek alacaklarsa Ferdi önde oynasın ya da öne oyuncu alsınlar.

Altay Transfer
Osayi Burak Nazım
Kim Serdar
Szalai Tisserand ya da transfer
Transfer Ferdi Szalai
Arao Crespo İsmail
İrfan Emre
Arda Zajc Mert Hakan
Ferdi Lincoln Bruma
Transfer Serdar
Valencia Rossi Arda
Lincoln'de pek bizim hedeflere uyan bir topçu değil gibi.
Forvet,forvet ve forvet.Bu takımın tek ihtiyacı o mevkii.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6526 : 11 Temmuz 2022, 01:31:17 »
İzleyebildiğim kadarıyla yazıyorum; hücum etmede sıkıntılarımız var. Savunma yönümüzü ise ilk defa gayet iyi buldum bu maçta. Tiran, Partizan maçlarında  gol yemesek de bayağı aksamıştık.

İlk devre İrfanCan ile ikinci devre Bruma ile ceza sahasının içindeki aksiyonlarda beceri eksikliğimiz ortaya çıktı yine.

Kim ne der bilmiyorum ama İrfanCan kesinlikle kanat oyuncusu değil. İdareten oynadı geçtiğimiz sezon. Kaleyi karşıdan görmediği zaman mevcut özelliklerini de kullanamıyor. Ya cılız, isabetsiz ortalar açıyor ya çizgiye inip topu eziyor. Biz de dedik ki oraya biri alınsın. Gittiler Emre Mor’u aldılar, ala ala. Kadro içinde o bölgeye Rossi’den başkasını koymam ben olsam.

Bruma ise asıl felaket. Aksiyon içinde çok kararsız bir oyuncu. Ceza sahası içinde topla buluşmadan önce ne yapacağına karar vermiş olmalı iyi bir forvet oyuncusu. Bruma topu aldıktan sonra düşünmeye başlıyor. Ali Koç bile Bruma’dan daha hızlı karar veriyor olabilir :P Önüne top atılan bir oyun oynanmadığı sürece hiç faydalanacağımızı düşünmüyorum.

Oyun şablonumuzda da bir belirsizlik var gibi, 4-4-2 oynadık sanki bir ara. Lincoln sola yakın oynadı ilk devre.

Aşağıdaki isimler benim ilk onbir adaylarım. On oyuncu yazabiliyorum. 11. adam yok bu kadar kadro şişkinliği içinde!

Altay
Osayi
Kim
Atila
Ferdi
İsmail Yüksek (JJ, JJ’liğini gösterip oynatsın sürekli bakalım)
Crespo
Arda (Lincoln Arda’nın yedeği olur ancak)
Rossi
Serdar (Sörloth alınırsa, Serdar yedeğe gider)
Sol kanat/forvet —> bu maçı izledikten sonra asıl eksikliğimizin burada olduğuna karar verdim. Kadro içinde çözüm yok bence buraya. Berişa’dan da vazgeçecek JJ. Ferdi de değil o çözüm. Valencia adamsızlıktan oynayabilir belki. 2’li forvet oynatacak muhtemelen JJ. Joshua King’e dudak büktük ama o dedikodudan bir gerçeklik oluşacaksa JJ’in kafasındaki planın da oraya bir adam almak yönünde olduğu anlaşılıyor.

Sonuç olarak hala biri pivot santrafor biri soldan gelecek forvet oyuncusu olmak üzere iki transfere baba/kuvvetli transfere ihtiyacımız var.

Bu ikisi haricinde alınan oyuncular da konuşulanlar da bizim asıl dertlerimize çare değiller.

Çevrimdışı Av.Asım

• Üye
« Yanıtla #6527 : 11 Temmuz 2022, 12:45:17 »
Sağ kanatta İrfan'ın yerine Ferdi'yi oynatıp sol ayaklı orjinal bir sol bek alsak keşke

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #6528 : 11 Temmuz 2022, 13:29:12 »
Fenerbahçe, Berisha’yı elden çıkarıp yerine Joshua King’i almak istiyor. Teklif yapıldı, cevap bekleniyor.

Joshua King transferi, hedef santrfor transferinden bağımsız bir plan. Hücum çeşitliliği için düşünülüyor.

@yagosabuncuoglu

« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2022, 13:29:45 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı Av.Asım

• Üye
« Yanıtla #6529 : 11 Temmuz 2022, 13:52:55 »
Tiago Çukur yorumlarınızı okudum da hayretler içerisinde kaldım. Taraftarlar olarak da hiç akıllanmıyoruz. Yorumlardan çıkan sonuç Fenerbahçe'ye illaki kariyerli, istatistikli futbolcular transfer edilsin istiyorsunuz. Ama şuan Fenerbahçe'nin ideal 11'ini yazın desem yazacağınız isimlerin neredeyse hiçbiri geldiğinde bu şartlarınızı sağlamıyordur.

Şu ekonomik şartlarda kariyerli olup transfer edilebilecek futbolcular ya mental açıdan problemlidir ya eski günlerinden uzaktır veya müzmin sakattır. Ama maliyetlerinden dolayı da böyle bir futbolcu aldığınızda hata payınız yoktur. Ama Tiago gibi futbolcular için her zaman hata payı olmalı, peşinen bir ışık görmeyi beklemekte kesinlikle işin doğasına aykırı... Ben bu tarz denemelerden keyif alıyorum sizde biraz keyif almayı becermelisiniz futbol bizim için bu kadar kanserojen olmak zorunda değil...

Bugünün İdeal 11'i
                          Geldiği Yaş    Güncel Yaş.    Geldiği Takım.        Geldiğinde PD       Ödenen Bonservis         Güncel PD
Altay Bayındır               21                24              Ankaragücü              600.000 €             1.500.000 €               16.000.000 €
Osayi                           22                24                   QPR                   3.500.000 €              508.000 €                 8.000.000 €
Kim                             24                25                BJ Guoan               2.000.000 €            3.000.000 €              14.000.000 €
Atila                            22                24              Apol. Limassol          800.000 €              2.200.000 €               12.000.000 €
Ferdi                           18                22               NEC Nijmegen         1.500.000 €           1.400.000 €                10.500.000 €
İsmail Yüksek              21                21               Gölcükspor              65.000 €                 75.000 €                     350.000 € (!)
Crespo                        24                25               Estoril Praia            600.000 €               1.500.000 €                 8.000.000 €
Arda                           13                17               Gençlerbirliği               -                              -                           6.000.000 € (!)
İrfan                          24                 26                 Başakşehir           10.000.000 €            7.000.000 €                 8.500.000 €
Rossi                          23                24                    LAFC                 18.000.000 €            6.000.000 €               14.500.000 € 
Serdar Dursun            29                30                Darmstadt 98          2.000.000 €                 -                            3.500.000 €

BONUS
                          Geldiği Yaş    Geldiği Takım.        Geldiğinde PD       Ödenen Bonservis         Kazandırdığı Bonservis
Muriqi                        26                  Rize                   2.500.000 €            5.600.000 €                  19.920.000 €
Eljif Elmas                  19                  Rabotnicki          500.000 €               180.000 €                     16.200.000 € 
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2022, 13:54:47 Gönderen: Av.Asım »

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #6530 : 11 Temmuz 2022, 16:34:58 »
NTV:

Fenerbahçe'de Mesut Özil ile yollar ayrıldı!

Umarım doğru haberdir...

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #6531 : 11 Temmuz 2022, 16:44:50 »
NTV:

Fenerbahçe'de Mesut Özil ile yollar ayrıldı!

Umarım doğru haberdir...
Müthiş bir haber.Sonunda kurtulduk kendisinden
FENERBAHÇE

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #6532 : 11 Temmuz 2022, 22:01:20 »
Joshua King… yine bir Rogon kulüpsüz kazığı. 6 yıl önce olsa iyi transfer derdim de şu anki durumundan 3 tane sol cebinden 4 tane sağ cebinden çıkarır Valencia. Alınan tek bir oyuncu bile eldeki muadilinden daha iyi değil.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #6533 : 11 Temmuz 2022, 22:04:24 »
Oyuncuyu ancak Rutter, Nmecha veya Firmino diyeti olarak kabul ederim ki bunlar da imkansız

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #6534 : 11 Temmuz 2022, 22:15:36 »
Weghorst - Muleka transferlerine karşı King ve Tiago Çukur😅😅

Emre Mor Bruma Rossiden Pelkastan İrfandan mı iyi aq hatta ileride oynasa Ferdi’den. Açık söyleyeyim Arda Okan da çok daha iyidir bunlardan masraf yaptığın için.

King Valencia’dan mı iyi Rossi’den mi hatta Berisha’dan mı?

Tiago Çukur karşılaştırmaya dahi gerek yok.

Lincoln.. Arda’nın olduğu yerde Ali Bilgin gibi kalır. ki bir de oranın Pelkas, İrfan ve Mhy gibi muadilleri varken

Enteresan gerçekten enteresan. Transfer çok takıma yarım seviye bile atlatan yok.
Avrupa’sı olmayan Beşiktaş ve Galatasaray öyle ya da böyle bilindik form grafiği iyi adamlar alıyorken bizde CL faktörü var sözde Jesus faktörü var ama gücümüz Brumaya Lincolne Emre Mora yetiyorsa kapatıp gidelim aq.

Bakın Szalai gibi Crespo Kim gibi bilinmedik oyuncular değil bunlar öyle olsa ağzımı açarsam namerdim. Bunlar ne bok olduğu az çok belli olan eldekilerden önde olmayan oyuncular. Pereiraya sorun bari adamları o seçsin ona göre transfer yapın bu ne ya

Çevrimdışı Av.Asım

• Üye
« Yanıtla #6535 : 11 Temmuz 2022, 22:35:56 »
Weghorst - Muleka transferlerine karşı King ve Tiago Çukur😅😅

Emre Mor Bruma Rossiden Pelkastan İrfandan mı iyi aq hatta ileride oynasa Ferdi’den. Açık söyleyeyim Arda Okan da çok daha iyidir bunlardan masraf yaptığın için.

King Valencia’dan mı iyi Rossi’den mi hatta Berisha’dan mı?

Tiago Çukur karşılaştırmaya dahi gerek yok.

Lincoln.. Arda’nın olduğu yerde Ali Bilgin gibi kalır. ki bir de oranın Pelkas, İrfan ve Mhy gibi muadilleri varken

Enteresan gerçekten enteresan. Transfer çok takıma yarım seviye bile atlatan yok.
Avrupa’sı olmayan Beşiktaş ve Galatasaray öyle ya da böyle bilindik form grafiği iyi adamlar alıyorken bizde CL faktörü var sözde Jesus faktörü var ama gücümüz Brumaya Lincolne Emre Mora yetiyorsa kapatıp gidelim aq.

Bakın Szalai gibi Crespo Kim gibi bilinmedik oyuncular değil bunlar öyle olsa ağzımı açarsam namerdim. Bunlar ne bok olduğu az çok belli olan eldekilerden önde olmayan oyuncular. Pereiraya sorun bari adamları o seçsin ona göre transfer yapın bu ne ya

Bruma kesinlikle gereksiz ve kötü bir transfer. Ben de Bruma geldikten sonra galiba menajerlerin kucağına oturduk demiştim.  Aynı şekilde zikredilen isimler de felaket... Okyanusu aşıp derede boğulacağız gibi duruyor.

2-3 sezon sonunda iyi bir çekirdek kadro kurduk gelecek sezon için tek yapmamız gereken tereddütsüz bir santrafor ve sol bek almaktı. Sonra da Kim, Szalai örneklerindeki gibi 22-23 yaş altı denemeler yapılabilirdi.

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #6536 : 11 Temmuz 2022, 22:39:59 »
Bruma'da King'te Emre Mor'da eldeki Rossi'den Valencia'dan iyi değiller. Arao, Crespo'dan iyi değil. Lincoln en kalabalık yere geldi. Yaptığımız bi tane transferde seviye atlatcak oyuncu olsun be. İşleyen düzeni bozuyoruz üstüne birde.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #6537 : 11 Temmuz 2022, 23:18:36 »
bizim taraftar arao’nun kaç maçını izledi de böyle sabah akşam kötülüyor anlamıyorum bir şey de denmiyo gelip 1 maç kötü oynasın biz demiştik denecek bu sefer herif komple bitecek çok tuhafız cidden bu “8 yıldır şampiyonluk yok taraftar artık sabırsız” saçmalığının afedersiniz boku çıktı artık yani.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #6538 : 11 Temmuz 2022, 23:27:00 »
bizim taraftar arao’nun kaç maçını izledi de böyle sabah akşam kötülüyor anlamıyorum bir şey de denmiyo gelip 1 maç kötü oynasın biz demiştik denecek bu sefer herif komple bitecek çok tuhafız cidden bu “8 yıldır şampiyonluk yok taraftar artık sabırsız” saçmalığının afedersiniz boku çıktı artık yani.
sosyal medya da forumlar da akıl hocaları olduğu sürece bu süreç böyle devam eder herkes her oyuncu hakkında yorum yapabiliyor aklım almıyor benim doğrusu

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #6539 : 12 Temmuz 2022, 00:06:40 »
sahsen king bence iyi transfer bonserviside yokken gayet iyi hamle fakat berisha yerine dusunursek iyi bir transfer ana forvet olarak alinmadigini kanat forvet olarak yada 2.forvet olarak alindigini dusunursek verimli olur. fakat artik parayi bassakta baba bir forvet getirilsin kac senedir hep gec kaliniyo ve boktan adamlar aliniyo.