Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1304692 defa)

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
Ynt: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #7890 : 30 Ağustos 2023, 11:02:56 »
Morelos filan gibi abuk adam yerine Dzeko, Serdar, Umut ile oynasaydık ya. Serdar bedavaya gitti. Yarım sezon ilk 11 oynayıp 15 tane atmıştı. İsmi Dursuninho değil diye yok pahasına gitti.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #7891 : 30 Ağustos 2023, 11:44:57 »
Cok şaşırtıcı değil. Son hamleyi sikip atmakla meşhur bir klubuz. Bari gidip martial'i alsaydınız.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #7892 : 30 Ağustos 2023, 11:50:05 »
Abi 46 tane transfer yaptık hala son hamle diyorsun sen de  ;D, daha iki transfer yapar bu takım. Parayı da oralara harcar.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #7893 : 30 Ağustos 2023, 11:55:53 »
Kardeşim bat gitmese son hamle olmayacaktı. Gidince mecbur forvet gerekti ve bu şopari buldular apar topar. Seneye gönderecek çöp gerekti galiba.

Çevrimdışı _FB1907_

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #7894 : 30 Ağustos 2023, 12:10:03 »
Michy bence takımda tutulması gerekirdi. Oyuncu hem Türkiye'ye hem takıma alışmış  katkı verirken göndermek akıllıca değil. Bonservis geliri 10 milyonun üstündeyse kabul edilebilir. Michy gönderip Moreles'i almak attan inip eşeğe binmek gibi bir şey. Yönetim böyle bir hataya düşmez inşallah. Takım bu sezon oldukça fazla maç oynayacak. Mchy'e durum uygun bir dille anlatılabilirdi.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #7895 : 30 Ağustos 2023, 12:10:34 »
Morelos filan gibi abuk adam yerine Dzeko, Serdar, Umut ile oynasaydık ya. Serdar bedavaya gitti. Yarım sezon ilk 11 oynayıp 15 tane atmıştı. İsmi Dursuninho değil diye yok pahasına gitti.

:D abi ben kendi adima oyuncuyu bilmiyorum. Sen sanirim yillardir izliyorsun.

Ama 6 yil ayni takimda kalmis, yilda 45 maca cikmis... ki bahsi gecen takim da petrol ofisi degil Rangers.
Kent i gorduk. Bu adam Kent ile birlikte kadronun ana oyuncularindan biri ise ... Senin soyledigin kadar boktan cikacagini sanmam.

Bu adamin bu arada Bats den kotu olduguna da eminim. Ama adam kalmak istemedi. Yapacak birsey yok. Onunla kiyaslarsak anlayacagim. Ama serdar la kiyasliyorsun.

Konu Serdar ise, sundan emin degilim; "Serdar, Umut Nayir in onune gecebilir mi?"  Evet iyi adam. Ama? Bu morales kadar boktan ve serdar bu kadar altindan mi yapilma?

Yedek olarak girip 3-5 gol atip pas trafigini saglamasi disinda kendi adima beklentim yok. Bu adam takimin 2. yada 3. forveti.

Sonuc su; 6 numara icin ciddi bir kaynak olustu,... isteyerek yada istemeyerek. Ve Umut Nayir e kendini one cikarmasi icin firsat olustu.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #7896 : 30 Ağustos 2023, 12:11:23 »
Michy bence takımda tutulması gerekirdi. Oyuncu hem Türkiye'ye hem takıma alışmış  katkı verirken göndermek akıllıca değil. Bonservis geliri 10 milyonun üstündeyse kabul edilebilir. Michy gönderip Moreles'i almak attan inip eşeğe binmek gibi bir şey. Yönetim böyle bir hataya düşmez inşallah. Takım bu sezon oldukça fazla maç oynayacak. Mchy'e durum uygun bir dille anlatılabilirdi.

Kendi talep etmis ayrilmayi. Zorla tutsak verim alamazdik, buna eminim.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #7897 : 30 Ağustos 2023, 12:13:12 »
Sunu da ekleyeyim, adam 27 yasinda.. Begenmesek de elden cikarabiliriz. Elde patlayacagini sanmam...

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #7898 : 30 Ağustos 2023, 12:29:54 »
:D abi ben kendi adima oyuncuyu bilmiyorum. Sen sanirim yillardir izliyorsun.

Ama 6 yil ayni takimda kalmis, yilda 45 maca cikmis... ki bahsi gecen takim da petrol ofisi degil Rangers.
Kent i gorduk. Bu adam Kent ile birlikte kadronun ana oyuncularindan biri ise ... Senin soyledigin kadar boktan cikacagini sanmam.

Bu adamin bu arada Bats den kotu olduguna da eminim. Ama adam kalmak istemedi. Yapacak birsey yok. Onunla kiyaslarsak anlayacagim. Ama serdar la kiyasliyorsun.

Konu Serdar ise, sundan emin degilim; "Serdar, Umut Nayir in onune gecebilir mi?"  Evet iyi adam. Ama? Bu morales kadar boktan ve serdar bu kadar altindan mi yapilma?

Yedek olarak girip 3-5 gol atip pas trafigini saglamasi disinda kendi adima beklentim yok. Bu adam takimin 2. yada 3. forveti.

Sonuc su; 6 numara icin ciddi bir kaynak olustu,... isteyerek yada istemeyerek. Ve Umut Nayir e kendini one cikarmasi icin firsat olustu.

Serdar, hocanın sistemine çok uygun bence. Çakma ve düşük profilli Weghorst işte. Boylu poslu, top saklıyor, garip garip penaltılar atıyor... Karikatürize edildi gereksiz bir şekilde, Dzeko olmadığında onunla benzer işleri yapması konusunda güvenebileceğin bir oyuncu. Umut da az çok benzer profil. Bats, bunlardan farklıydı, zenginlik katıyordu. Morelos ise Emenike style bir oyuncu, kafası kırık. Vücut tipini görüyorsun, kilo almaya, göbeklenmeye çok müsait. Gereksiz bir oyuncu ya Morelos, hiç beğenmiyorum.

Ki elde King var. O da forvet oynar. King gidecekse, bunun da ondan fazlası yok ki alınıyor.

Transfer yapmak için transfer yapıldığını düşünüyorum bu kulüpte ben.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #7899 : 30 Ağustos 2023, 12:50:22 »
Serdar, hocanın sistemine çok uygun bence. Çakma ve düşük profilli Weghorst işte. Boylu poslu, top saklıyor, garip garip penaltılar atıyor... Karikatürize edildi gereksiz bir şekilde, Dzeko olmadığında onunla benzer işleri yapması konusunda güvenebileceğin bir oyuncu. Umut da az çok benzer profil. Bats, bunlardan farklıydı, zenginlik katıyordu. Morelos ise Emenike style bir oyuncu, kafası kırık. Vücut tipini görüyorsun, kilo almaya, göbeklenmeye çok müsait. Gereksiz bir oyuncu ya Morelos, hiç beğenmiyorum.

Ki elde King var. O da forvet oynar. King gidecekse, bunun da ondan fazlası yok ki alınıyor.

Transfer yapmak için transfer yapıldığını düşünüyorum bu kulüpte ben.

"Serdar, hocanın sistemine çok uygun bence" Bunu yazma bari ya.....
Hoca gonderdi Serdar'i. Bakkal mehmet efendi gondermedi.

Ben yada sen hocanin ne dusundugunu, hoca kadar bilmeyelim bari... Ustelik hoca icin yeni oyuncu degil Serdar. En iyi doneminde sans buldu, oynatti. Hoca birebir Umut Nayir i istedi ve getirdi, Serdar i da gonderilsin dedi. Bats i tutmak icin son ana kadar ugrasti.

Adamin su ozelligi var bu ozelligi var ... kilo alirmis, almazmis... kisiligi oyleymis boyleymis... Rangers 6 senede 250 maca cikarirken farkli miymis? Ben cidden bilmiyorum bu oyuncuyu.Bana sorarsan tipi sopar gibi.
Ama sonucta hic izlemedim, ve bilmiyorum. 3-4 mac izlersen bir fikrim olur. Ama hoca onay vermis getirilmis.

27 yasinda olmasi ve tecrubesi umut vadediyor. En azindan elde patlamaz diye.

Tekrarliyorum son ana kadar Bats i ikna etmeye ugrasmislar. Adam istememis... yapacak birsey yok.. Sonucta gelen adam Djeko nun arkasina gelecegini bilerek gelecek. O durumda iyi ve direk 11 e monte edilebilecek birini getirmek zor.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #7900 : 30 Ağustos 2023, 13:12:45 »
Umut geldi diye gitti Serdar. Umut çok mu lazımdı, orası da ayrı bir mesele.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #7901 : 30 Ağustos 2023, 13:58:49 »
martial’in şu an manu’dan kazandığı para 13 milyon sterlin. hadi manu iyi gününe denk geldi 4’ü siz ödeyin dedi. 4 milyon sterlin vereceğimiz oyuncu dzeko’nun dinleneceği maçlarda oynayacak. niye? adı martial diye. ismail kartal sırtı dönük iyi oynayan, bağlantı oyunu iyi forvetler istiyor morelos, batshuayi, martial bu oyuncuların hiçbiri bize uygun oyuncular değil. bir ara dillendiriliyordu bilmiyorum ne kadar gerçekçi ama bizim aradığımız oyuncu vedat muriqi.

ha hoca kontra atak futbolunda etkili skorer bir forvet takviyesi istiyordur alternatif olarak onu bilemem. ama öyle bir oyuncudan ısrarla dzeko gibi oyuna katılmasını beklemek de hocanın hatası olur. 1-2 ay önce de düşündüğüm gibi, 3-3.5 milyon euro maaş alan yedek forvet olmaz. bi kere takım hiyerarşisine ters. o sebeple bats’ın gitmesine olumlu bakıyorum ama özellikle oyuncu profili olarak daha uygun bir oyuncu beklerdim.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #7902 : 30 Ağustos 2023, 14:27:04 »
martial’in şu an manu’dan kazandığı para 13 milyon sterlin. hadi manu iyi gününe denk geldi 4’ü siz ödeyin dedi. 4 milyon sterlin vereceğimiz oyuncu dzeko’nun dinleneceği maçlarda oynayacak. niye? adı martial diye. ismail kartal sırtı dönük iyi oynayan, bağlantı oyunu iyi forvetler istiyor morelos, batshuayi, martial bu oyuncuların hiçbiri bize uygun oyuncular değil. bir ara dillendiriliyordu bilmiyorum ne kadar gerçekçi ama bizim aradığımız oyuncu vedat muriqi.

ha hoca kontra atak futbolunda etkili skorer bir forvet takviyesi istiyordur alternatif olarak onu bilemem. ama öyle bir oyuncudan ısrarla dzeko gibi oyuna katılmasını beklemek de hocanın hatası olur. 1-2 ay önce de düşündüğüm gibi, 3-3.5 milyon euro maaş alan yedek forvet olmaz. bi kere takım hiyerarşisine ters. o sebeple bats’ın gitmesine olumlu bakıyorum ama özellikle oyuncu profili olarak daha uygun bir oyuncu beklerdim.

Valla efe oyuncuyu hic bilmiyorum ama oralarda yasayan bir arkadasima sordum. Soyledigini biraz da turk agziyla soylemek gerekirse "Fakir Tevez'i... Sert kavgaci, yere iyi basar gucludur ve pas hatasi da yapmaz ama muthis sutlari olan yada kafa topuna cok cikan vs diye one cikacak ozelligi yok dedi". Hatta tam soyliyeyim "cok ekstra ozelligi yok rakip defansla didismek disinda" da dedi....

oncelikle su notu duseyim ; "Benim tahminim Umut 2. forvet olur... Ki ben gecen sene oynadigi futbolu cok begenmistim Umut'un."

Sonrada su geliyor aklima; "sahada Tadic cengiz kent... vs varken, defansi bozmak disinda bir ise yaramayan bir adam da cok ise yarayabilir".

Ama sahada gorecegiz. 

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #7903 : 30 Ağustos 2023, 15:00:52 »
Valla efe oyuncuyu hic bilmiyorum ama oralarda yasayan bir arkadasima sordum. Soyledigini biraz da turk agziyla soylemek gerekirse "Fakir Tevez'i... Sert kavgaci, yere iyi basar gucludur ve pas hatasi da yapmaz ama muthis sutlari olan yada kafa topuna cok cikan vs diye one cikacak ozelligi yok dedi". Hatta tam soyliyeyim "cok ekstra ozelligi yok rakip defansla didismek disinda" da dedi....

oncelikle su notu duseyim ; "Benim tahminim Umut 2. forvet olur... Ki ben gecen sene oynadigi futbolu cok begenmistim Umut'un."

Sonrada su geliyor aklima; "sahada Tadic cengiz kent... vs varken, defansi bozmak disinda bir ise yaramayan bir adam da cok ise yarayabilir".

Ama sahada gorecegiz.
batshuayi’ye benzer bir oyuncu. oyun yapısı içerisinde etkili olabilecekleri ve eksi yazabilecekleri yerler benzer. seviye olarak batshuayi 1 gömlek daha iyi ama maliyet açısından morelos daha ucuz. gelecek para da 6’ya gidecek. bunlar tamam ama zamanla 3. forvete gerileyeceğini ben de düşünüyorum. çünkü bu tarz oyuncuları hoca gerideyken 2. forvet olarak sahaya atmayı düşünecektir. tek başına bu oyunda fark yaratması kolay değil. dzeko dinleneceği zaman 11’de umut başlar. morelos da öndeyken arkada boşluklar oluşunca tek forvet oynar gibi duruyor. bu sebeplerden ötürü ben çok ısınamadım transfere.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #7904 : 30 Ağustos 2023, 15:09:07 »
Bats en az 10 eder. PL takımları her çöpe 20 vermesini biliyorlar. Getirsin 10, gitsin.