Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1304953 defa)

0 Üye ve 23 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #315 : 17 Mayıs 2014, 21:21:29 »
  Iste yazinca bunlari suclu oluyorsun ,hain oluyorsun.
Kurumsallik lafi dillerden dusmez ama.
Kulubun tek patronu kendisi.O yuzden hoca meselesini bu kadar
savsakliyor,onemsemiyor cunku basarinin tek mimari
kendisi goruluyor 16 yil da olusturulan zihniyet tarafindan.

@Bulent.
Haklisin.

Bu arada Ersun hocanın da Salih konusundaki tutumunu anlayamıyorum, herşey var çocukta son maçta bile şans neden vermiyor harcadı demek istemiyorum ama harcamaya doğru dolu dizgin gidiyor, hocalarda da var bir kapristir en iyi ben bilirimdir gidiyor Allah sonumuzu hayr etsin. Yazık çocuğa Beşiktaşta falan olsa bu senenin yıldızı olabilirdi

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #316 : 17 Mayıs 2014, 21:25:07 »
Hele şükür birisi Egemen Zengin'den bahsetti,bu nedenle seni tebrik ediyorum abi :) Tek kelimeyle efsane bir stoper geliyor,çocukta yok yok.İnşallah ilerde müthiş bir stoper kazanmış olacağız,Hakan Çinemre de fena değil ama Egemen Zengin denen çocuk ilerde dünyanın en iyi 2-3 stoperi olmaya aday olabilecek kadar yetenekli birisi,yeter ki çok çalışsın,o formayı hemen alır,o kadar iddaalı konuşuyorum.

Yalnız Alper'in zaten tek şansı sol kanat olarak oynamak zaten.Diego gelmese de bu oyun zekasıyla,pozisyon bilgisiyle,yeteneklerini hiç etkili yerde kullanamamasıyla orta sahada as olamazdı ama Diego da alınınca artık orta saha oynaması imkansız.Tek şansı sol kanat.Yoksa kendisi unutulup gider,bizde 6.5 milyon € verdiğimizle kalırız.

Diego konusunda gerçekten fazla karamsar gibi gelecek ama en basit örneği Atletico Madrid sanırım.Adam Raul Garcia gibi bir "kazmanın"yedeği,Raul Garcia'nın tek özelliği koşmak ve duran toptan kafayla gol atmak,hayatı boyunca İspanya liginde orta sıralardaki takımlarda oynamış bir oyuncu ve Diego sırf koşmuyor diye böyle bir adamın yedeği kalıyor.Bu da heralde günümüz futbolonun ne denli fiziğe dayalı hale geldiğini gösteriyor.Ben şahsen hiç sevinmedim bu transfere ama umarım Diego yanıltır beni.Aha Kample ah,gerçekten onun alınmamasına çok üzüldüm.

Atlanılmasını istemem Egemen Zengin çok ta iyi sağbektir aynı zamanda asıl stoper 2 sene sonra Merih diye bir çocuk var Allah saklasın :) bu arada İbrahim Serdar var, Metincan var, Tugay var orta sahada çok iyi elemanlar var altyapıda forvette de geçen sene kiralık verdiğimiz Beykan var Mevlütten bence şimdiki haliyle bile çok daha iyi

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #317 : 17 Mayıs 2014, 21:27:52 »
Abi Diego transferiyle Meireles'e değil Alper'e veda demiş olduk.Tabi teorik olarak veda dedik,yoksa tabiki göndermeyeceğiz.Çünkü Diego'nun olduğu bir takımda Alper'in oynama ihtimali %0.1 bile değil direk %0.Alper,Mehmet Topal ve Meireles gibi adamlarla beraber oynadığında bile savunma çok sıkıntı yaşıyordu Diego ile birlikte oynaması demek intiharın eş anlamlısına denk gelir.Ben de bu yüzden Diego transferini istemiyordum,Alper oynadığında bile ki Diego'dan daha çok yardıma gelen bir oyuncudur Alper,savunmada çok büyük sıkıntı yaşıyorduk, Diego ile kim bilir ne durumlara düşeceğiz.Ersun hocanın tek yolu sistemi değiştirmek olacak,bu da işleyen sisteme nifak sokmaktan başka birşey değil ama adam mecbur kalacak buna.Görüntü olarak iyi gibi görünen hatta çok iyi gibi görünen bir transfer ama takımı ileriye değil geriye götürecek bir transfer bence.

Şöyle söyleyim eğer Kample transfer edilseydi hem hücumumuz hem savunmamız daha ileriye gidecekti ama Diego transferiyle hücum daha iyi savunma ise çok daha kötü olacak.Bu da yarardan çok zarar verebilir.Umarım yanılırım ama çok kötü bir transfer politikası,bir takımın transferini başkanı yapıyorsa böyle olur işte.

Alperle Diegonun ne alakası var tam tersine birbirini tamamlayacak adamlar

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #318 : 17 Mayıs 2014, 21:28:11 »
Bu arada Ersun hocanın da Salih konusundaki tutumunu anlayamıyorum, herşey var çocukta son maçta bile şans neden vermiyor harcadı demek istemiyorum ama harcamaya doğru dolu dizgin gidiyor, hocalarda da var bir kapristir en iyi ben bilirimdir gidiyor Allah sonumuzu hayr etsin. Yazık çocuğa Beşiktaşta falan olsa bu senenin yıldızı olabilirdi

Salih son maçta sakat olduğu için oynamadı.
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #319 : 17 Mayıs 2014, 21:29:32 »
  Bu yorumun altına imzanı atarım Volkan'cım.
Önce Hayırlı olsun diyelim.
 Bence de sistem değişmeli 4-3-3 olmaz.
4-3-1-2 veya 4-2-3-1  Diego arkadaki 3'lünün ortasında olur.
 Sow Sunderland 13m.euro gibi bir şey okudum böyle bir şey olabilir
çünkü alacağı rakam son senesinde 2.1m.euro'ya düşüyor.
Bu konudan rahatsız olduğu yazılıp çizildi ne kadar doğru bilmiyorum
gelirken bu sözleşmeye kendisi imza attı.
Emenike Dünya Kupası parlaması ve çok yüksek rakama okutulması da olabilir.
Benim ilk tercihim Sow olur elden çıkarılacak biri olacaksa çünkü
sistem değişirse zaten Sol kanada devşirme olarak oynayan Sow açığa çıkar.
Santrfor olarak çift santrfor olursa oynayabilir tek olursa Emenike ile
ikisinden biri bekleyecek.
Sol kanada Jimmy Durmaz'ı alsak iyi olur olmazsa bugün bir yerde okudum
Emrah Başsan da olur.Çok istediğim Aydın Karabulut'u bedava bonservis
yönetimsiz Bursaspor yıllık 900 bin euro'ya 4 yıllığına almış.
5+3 çıkacakken yerli potansiyelleri kaçırmamak lazımdı hem de maliyeti düşük.

Aydını Bursa mı almış 1 kg kına göndereyim ben kulübe

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #320 : 17 Mayıs 2014, 21:31:01 »
Şimdiye kadar hangi platformda olduysam ismini zikretmişimdir alt yapımızda en çok güvendiğim isim; Muhammed Samet Karakoç.
Bu çocuğun ismini not edin.
Gelişimini devam ettirebilirse ülkemizin Xavi'si olacak kalibrede bir orta saha...
...

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #321 : 17 Mayıs 2014, 21:32:18 »
Alttan oyuncu gelse ne oluyor ki sanki ? Biz hala tarık çamdal'ın filan peşinde koşuyoruz.

altyapılarda çok çok iyi bir solbek yok Tarık iyi hamle

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #322 : 17 Mayıs 2014, 21:34:34 »
Şimdiye kadar hangi platformda olduysam ismini zikretmişimdir alt yapımızda en çok güvendiğim isim; Muhammed Samet Karakoç.
Bu çocuğun ismini not edin.
Gelişimini devam ettirebilirse ülkemizin Xavi'si olacak kalibrede bir orta saha...

haklısın da yok işte bir maç çok iyi birmaç vasatın altında

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #323 : 17 Mayıs 2014, 21:39:00 »
Alperle Diegonun ne alakası var tam tersine birbirini tamamlayacak adamlar
Alperle Diego'mu birbirini tamamlayacak adamlar abi.İkisi beraber oynasın dünyanın en kötü takımına bile 3 net pozisyon veririz en az.Alper'in oyun zekası yoktur,duracağı yeri bilmez,pozisyon bilgisi 10 yaşındaki çocuklardan kötüdür,Alper'in as oynadığı maçlarda sırf bu yüzden bazı maçlarda otobana döndü orta saha hem de Meireles ve Mehmet Topal gibi adamlarla birlikte oynamasına rağmen.Diego'da zaten savunmaya çok yardım etmez,dediğim gibi sırf bu yüzden Raul Garcia gibi yetenek fakirinin yedeği konumunda.Bu yüzden Diego ile Alper'in birlikte oynamasını hayal bile edemiyorum.Alper'in kulübe fayda sağlaması için tek şansı kaldı.O da sol kanat.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #324 : 17 Mayıs 2014, 21:39:49 »
haklısın da yok işte bir maç çok iyi birmaç vasatın altında

Yalnız çocuğun son iki senede gerek milli takımlar, gerek futsal, gerekse lise takımıyla 60'ın üstünde ulusal uluslararası maça çıktığı için sadece tv'de izlediğimiz maçlardaki performansı ile değerlendirmemek lazım.
Çocuğun bulunduğu tüm takımlarda uluslararası başarı var hepsini yönlendiren oyuncu Samet.
...

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #325 : 17 Mayıs 2014, 21:41:23 »
Alperle Diego'mu birbirini tamamlayacak adamlar abi.İkisi beraber oynasın dünyanın en kötü takımına bile 3 net pozisyon veririz en az.Alper'in oyun zekası yoktur,duracağı yeri bilmez,pozisyon bilgisi 10 yaşındaki çocuklardan kötüdür,Alper'in as oynadığı maçlarda sırf bu yüzden bazı maçlarda otobana döndü orta saha hem de Meireles ve Mehmet Topal gibi adamlarla birlikte oynamasına rağmen.Diego'da zaten savunmaya çok yardım etmez,dediğim gibi sırf bu yüzden Raul Garcia gibi yetenek fakirinin yedeği konumunda.Bu yüzden Diego ile Alper'in birlikte oynamasını hayal bile edemiyorum.Alper'in kulübe fayda sağlaması için tek şansı kaldı.O da sol kanat.

Diegonun sağında solunda Alper gibi hızla çıkan adamların olmazsa Diegodan da faydalanamazsın bence çok iyi transfer Diego

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #326 : 17 Mayıs 2014, 21:42:22 »
Salih daha 2 yıldır bir gram fiziki ve oyunsal anlamda gelişme sağlayamadı.Şapkasını önüne koysun düşünsün.Ersun Hoca hakedene formayı verir zaten.Daha 19 yaşında 30 dakika koşup tıkanıyorsa hiçbir ikili mücadelede ayakta duramıyorsa takımda oynamaması gayet doğal.Eğer Roma yine 10 milyon falan veriyorsa direk satalım bidaha bu fırsat ele geçmez.Salihin bu kafa yapısıyla önemli oyuncu olması imkansız
Kesinlikle haklısın.Salih de ne o vizyon var ne de o hırs var.Salih'teki kafa yapısı değişmediği sürece önemli oyuncuyu geçtim yedek bile olamayacak bu gidişle.Kendi yeteneklerine ihanet etmekten başka yaptığı hiçbir şey yok.

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #327 : 17 Mayıs 2014, 21:44:16 »
Yalnız çocuğun son iki senede gerek milli takımlar, gerek futsal, gerekse lise takımıyla 60'ın üstünde ulusal uluslararası maça çıktığı için sadece tv'de izlediğimiz maçlardaki performansı ile değerlendirmemek lazım.
Çocuğun bulunduğu tüm takımlarda uluslararası başarı var hepsini yönlendiren oyuncu Samet.

kötü oyuncu demiyorum Bülent ben de 3-4 senedir takip ediyorum herşey var çocukta onu seyrederken zevk duyuyor insan geçen sene kaç maç oynadığını tabiiki bilmiyorum inşallah dediğin gibi olur.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #328 : 17 Mayıs 2014, 22:07:42 »
Diegonun sağında solunda Alper gibi hızla çıkan adamların olmazsa Diegodan da faydalanamazsın bence çok iyi transfer Diego
İyi diyorsun hoş diyorsun da abi,işin hücum tarafını diyorsun,savunma tarafında takımın düşeceği durumları hiç düşündün mü?Ben hayal bile edemiyorum,hayal etmek de istemiyorum.Ha bir de Diego'nun olduğu takım 4-3-3 oynamaz,mecburen 4-2-3-1 'e geçeceğiz,eğer orta saha yerine sol kanatta oynayacaksa Alper işte o zaman oynasın ama ikisinin beraber orta sahada hem de 4-3-3 siteminde oynaması intihar demek.

Valla hücumda da top yeter ki Diego'ya gelsin hücumda her türlü faydalanırız,Alper'e hiç gerek yok.Alper'e değil  tam tersi Diego'nun savunma açıklarını fazlasıyla kapatacak orta saha oyuncularına ihtiyacımız var bizim.O isimler de  Mehmet Topal-Emre veya Mehmet Topal-Meireles 2lisinden başkası olmaz.
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2014, 22:10:27 Gönderen: fbkolik »

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #329 : 17 Mayıs 2014, 22:09:48 »
İyi diyorsun hoş diyorsun da abi,işin hücum tarafını diyorsun,savunma tarafında takımın düşeceği durumları hiç düşündün mü?Ben hayal bile edemiyorum,hayal etmek de istemiyorum.Ha bir de Diego'nun olduğu takım 4-3-3 oynamaz,mecburen 4-2-3-1 'e geçeceğiz,eğer orta saha yerine sol kanatta oynayacaksa Alper işte o zaman oynasın ama ikisinin beraber hem de 4-3-3 siteminde oynaması intihar demek.

Valla hücumda da top yeter ki Diego'ya gelsin hücumda her türlü faydalanırız,Alper'e hiç gerek yok.Alper'e değil  tam tersi Diego'nun savunma açıklarını fazlasıyla kapatacak oyuncuya ihtiyacımız var bizim.O isimler de  Mehmet Topal-Emre veya Mehmet Topal-Meireles 2lisinden başkası olmaz.

4-3-3 Allahın emri değil ki zaten hiç te sevmem o sistemi 4-3-1-2 oynayalım 4-4-2 bile oynayalım ben razıyım 4-3-3 te her zaman savunmada sıkıntı yaşarsın biz bu sene yatıp kalkıp Topala dua edelim o olmasa perişandık resmen