Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1304316 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #810 : 29 Ağustos 2014, 19:30:26 »
volkan-mert
gökhan-bekir
alves-serdar
egemen-kadlec
caner-hasan
topal-selçuk
emre-raul
diego-alper
kuyt-topuz
emenike-webo
sow

Transfer dönemi resmen bitti.Kadromuz bu.Lig için yeterli bir kadro.Caner, Gökhan ve nispeten Topal dışında herkesin yerini doldurabiliriz.Alves'in yerine daha kaliteli ve sorunsuz bir defans oyuncumuz olsaydı keşke.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #811 : 30 Ağustos 2014, 20:50:04 »
Bu takımın futbolcu izleme komitesi var. (Kemalettin Şentürk ve Müjdat Yetkiner) Alman disiplini almış gurbetçi yerli oyuncu bulunabilir, maliyeti de fazla olmaz. Ama tabi ki öncelikle teknik direktör Aziz Yıldırım'ın onay vermesi gerekir.
Serdar Kesimal Türkiye Kupasında forma şansı bulursa ne ala.
Egemen geçen senden beri sakat, yaşı ilerledi (32), nasıl döneceği belirsiz.
Bekir kaliteli ve süratli forvetlere karşı çaresiz kalıyor. 
Kadlec sol bek, defansın göbeği için devşirme yani Hakan Balta'dan farksız.

bizim bir futbolcu izleme komitemizin olduğuna inanmıyorum. varsa işini yapmıyorlar yoksa bienvenu gibi bir fiyasko yaşamazdık adamı sadece bize karşı oynadığı maçta gol atınca görüp transfer ettiler herhalde 2-3 maçını gören notunu verir zaten.

bir zamanlar avrupa'dan serhat, ali güneş, mustafa doğan, tayfun gibi gurbetçiler gelmişti. şimdi kimi izliyorlarda transfer ediyorlar yada yine bir zamanlar ikinci ligden oyuncu transferleri oluyordu büyük takımlara kimi izledilerde transfer ediyorlar(salih istisna ikinci ligden transferde onu da izleme komitesi aldırmamıştır. ispanya bilen bilir nerdeyse ispanyol futbolcu kadar arjantinli futbolcu var. arjantinde mi izleme yapıyorlar ispanyol kuluplerine. dündü galiba ali ece tv programında anlatıyordu benfica sırbistandaki bütün  yetenekli gençleri transfer ediyor diye benficaya sırbistanda futb olcumu izliyorlar yoksa.

ali ece'yle çalışsalar yetenekli ucuz maliyetli oyuncuların listesini verir kendilerine en azından.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #812 : 31 Ağustos 2014, 08:53:55 »
bizim bir futbolcu izleme komitemizin olduğuna inanmıyorum. varsa işini yapmıyorlar yoksa bienvenu gibi bir fiyasko yaşamazdık adamı sadece bize karşı oynadığı maçta gol atınca görüp transfer ettiler herhalde 2-3 maçını gören notunu verir zaten.

bir zamanlar avrupa'dan serhat, ali güneş, mustafa doğan, tayfun gibi gurbetçiler gelmişti. şimdi kimi izliyorlarda transfer ediyorlar yada yine bir zamanlar ikinci ligden oyuncu transferleri oluyordu büyük takımlara kimi izledilerde transfer ediyorlar(salih istisna ikinci ligden transferde onu da izleme komitesi aldırmamıştır. ispanya bilen bilir nerdeyse ispanyol futbolcu kadar arjantinli futbolcu var. arjantinde mi izleme yapıyorlar ispanyol kuluplerine. dündü galiba ali ece tv programında anlatıyordu benfica sırbistandaki bütün  yetenekli gençleri transfer ediyor diye benficaya sırbistanda futb olcumu izliyorlar yoksa.

ali ece'yle çalışsalar yetenekli ucuz maliyetli oyuncuların listesini verir kendilerine en azından.

Evet belli takımların dünyanın futbolcu üreten ülkelerinde futbolcu izleme timleri var, heryeri kontrol altında tutuyorlar. Biz de yerli pasaportun çok kıymetli olduğu bu dönemde en azından Türkiyeyi tarayabiliriz ve nerede bir genç yetenek varsa kimse sahiplenmeden uzun vadeli sözleşmeler yapabiliriz. Bunun için çok başarılı olmasa da geçen senelerde bir ekip kuruldu ve çalışıyorlar, ben onlardan ümitliyim. Sakaryadan transfer ettiğimiz genç futbolcu Salih kadar iyi bir topçu. Bu işler zaten pattadanak olmaz yavaş yavaş geliştirerek devam etmek lazım. Burada asıl mesele hocaların genç futbolcuya bakışı oluyor. Senin hocanın 5 dk süre vermediği adama italyanlar aptal ya 15M Euro bonservis teklif ediyor mesela.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #813 : 31 Ağustos 2014, 09:50:02 »
ben şimdiye kadar oyuncu takibi için ekibimiz olduğunu, bunların oyuncu takip ettiklerini ve sonucunda transferlerinde buna göre yapıldığına dair en ufak bir iz görmedim. planlı, programlı çalışmak bize ters. özellikle başkanın yönettiği kulubumuzde her işe karışan, her kararı kendi veren, her şeyi bilen özellikle futbolda.

bjk kulubunde önder özen vardı. doğru bir adam yanlış bir yapılanma, (hem fenerli, hem de daha önceden fenerbahçe'de görev almış.) hocanın üstünde farklı bir şekilde görev yaptırmaya çalıştılar. ve sonunda ayrılık oldu. bahsedilen oyuncu araştırma ekibinden sorumlu, basında fazla gözükmeyen bir görevde olsaydı gayet başarılı olurdu. en azından adam dediki 5+3 yabancı kuralı var bizde sözleşmesi devam eden sadece 4 oyuncu var istediğimiz gibi yabancı oyuncu alıcaz. fb, gs, ts bak bir sürü yabancı oyuncu bir sürü  zarar. planlı, programlı çalışma budur. bu adama türkiyedeki profosyonel ligleri takip ettir, ayrupa'daki türk oyuncuları takip ettir sana bir sürü türk oyuncu bulur.

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #814 : 31 Ağustos 2014, 13:46:38 »
ben şimdiye kadar oyuncu takibi için ekibimiz olduğunu, bunların oyuncu takip ettiklerini ve sonucunda transferlerinde buna göre yapıldığına dair en ufak bir iz görmedim. planlı, programlı çalışmak bize ters. özellikle başkanın yönettiği kulubumuzde her işe karışan, her kararı kendi veren, her şeyi bilen özellikle futbolda.

Beşiktaş kulubunde önder özen vardı. doğru bir adam yanlış bir yapılanma, (hem fenerli, hem de daha önceden fenerbahçe'de görev almış.) hocanın üstünde farklı bir şekilde görev yaptırmaya çalıştılar. ve sonunda ayrılık oldu. bahsedilen oyuncu araştırma ekibinden sorumlu, basında fazla gözükmeyen bir görevde olsaydı gayet başarılı olurdu. en azından adam dediki 5+3 yabancı kuralı var bizde sözleşmesi devam eden sadece 4 oyuncu var istediğimiz gibi yabancı oyuncu alıcaz. fb, gs, ts bak bir sürü yabancı oyuncu bir sürü  zarar. planlı, programlı çalışma budur. bu adama türkiyedeki profosyonel ligleri takip ettir, ayrupa'daki türk oyuncuları takip ettir sana bir sürü türk oyuncu bulur.

İlla ki bir sorun arayacaksak hiç olmasa da buluruz. Ben oluşumun yeni olduğunu yazdım zaten ne bekliyordun 1 senede yeni bir Messi bulup getirmelerini mi? Biraz sabırla herşey yoluna girecek inşallah :)

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #815 : 31 Ağustos 2014, 14:19:07 »

yönetim anlayışında değişiklik olmadıktan sonra herşeyin yolunda gittiği örnek bir kulüp olamayız. harcanan para, emek, bu kadar büyük bir camia gelinen nokta yeterli değil. bir porto örneği var, bir juventus örneği var, gidip incelemek lazım bu kulupleri,

yapılan büyük hizmetler var. başkanın çok büyük emeği var, emeğinin dışında bahsi geçmiyor ama çok büyük paralar harcamıştır kendi cebinden zamanında ama artık devir değişti kabul etmek lazım. bazı sınavlarda olur 4 yanlış 1 doğru götürür, doğrular gitmeye başladı, geçmişte olanlar dahi.   
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2014, 14:19:31 Gönderen: Kevin Rankin »

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #816 : 31 Ağustos 2014, 14:54:19 »
Scout ekibiyle ilgili ciddi bir çalışma yapılacaksa çok uzaklara gitmeye gerek yok.
Türkiye'de ki toplam lisanslı sporcu sayısından fazla lisanslı Türk futbolcuya sahip Almanya'ya futbol bilgisine güvenebileceğimiz 50 kişilik bir ekibi gönderip bir yıl boyunca çeşitli liglerdeki gelecek vaadeden genç Türk oyuncuları takip edip cüzi bir paraya(burada oyunculara verilen devasa bonservis paraları baz aldım) değerli oyuncular bulunabilir.
Bunun olacağına ihtimal vermiyorum orası ayrı.
...

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #817 : 31 Ağustos 2014, 15:09:53 »
Scout ekibiyle ilgili ciddi bir çalışma yapılacaksa çok uzaklara gitmeye gerek yok.
Türkiye'de ki toplam lisanslı sporcu sayısından fazla lisanslı Türk futbolcuya sahip Almanya'ya futbol bilgisine güvenebileceğimiz 50 kişilik bir ekibi gönderip bir yıl boyunca çeşitli liglerdeki gelecek vaadeden genç Türk oyuncuları takip edip cüzi bir paraya(burada oyunculara verilen devasa bonservis paraları baz aldım) değerli oyuncular bulunabilir.
Bunun olacağına ihtimal vermiyorum orası ayrı.

faza uzağa gitmeye gerek yok önce kendi altyapımızdakileri kazandırsak. real madrid gibi bütün dünyanın gözünün üzerinde olduğu bir kulup bile altyapı oyuncularını kazanabiliyor ama biz maalesef. juventus'a 20 m euro sattıkları bir oyuncu vardı bu sene altyapılarından yetişen. onun haricinde de az da olsa oyuncu çıkartabiliyorlar. ama bizde hiç diyebiliriz. bayağı geniş bir altyapımızda var hani futbol okulları filan da var. kaleciler hariç diyelim, onlarıda oynatmıyoruzda sonuçta çıkıyor.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #818 : 31 Ağustos 2014, 15:18:22 »
Ben scout ekibi açısından yaklaştım olaya.
Yabancı sınırına yakalanmadıkları için Almanya örneği vermiştim.
Yoksa alt yapımızda ciddi potansiyeli olan oyuncular var.
Lakin başarıya endekslenip gençleri zerre düşünmeyen teknik direktörlerle yolumuza devam ettiğimiz için alt yapıdan oyuncu çıkartabileceğimize(yakın gelecekte) ihtimal vermiyorum.
En basit örnek bizlerin büyük işler yapacak diye beklediğimiz Recep Niyaz'ı bu sezon bonservisiyle göndermeyi bile düşünmüşüz.
...

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #819 : 01 Eylül 2014, 12:46:23 »

Hocam dediklerinize katılıyorum. Futbolcu izleme komitesi var, ama kağıt üzerinde. Bu kulüpte bir tek Aziz Yıldırım var. Futbolcu izleme komitesi, genel menajer , teknik direktör, ceo, yönetim kurulu üyeleri hepsi sadece kağıt üzerinde.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #820 : 01 Eylül 2014, 14:35:01 »
Karabük Fransa deplasmanına gitmiş. 120 dk. oynamış elenmiş. Dönüş Karabük, sonra İstanbul deplasmanı. Güle oynaya kazanacağımız maçı Karabük kalecisinin hatasıyla kazanıyoruz. Yediğimiz goller halısahada yenmeyen cinsten. Burada defalarca yazdık, Bekir'le Kadlec'ten Fenerbahçe'ye stoper olmaz diye. Takım bir iki küçük takviye ile mükemmel hale gelebilirdi. Ama inatla takviye yapılmadı.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #821 : 01 Eylül 2014, 23:51:43 »
Karabük Fransa deplasmanına gitmiş. 120 dk. oynamış elenmiş. Dönüş Karabük, sonra İstanbul deplasmanı. Güle oynaya kazanacağımız maçı Karabük kalecisinin hatasıyla kazanıyoruz. Yediğimiz goller halısahada yenmeyen cinsten. Burada defalarca yazdık, Bekir'le Kadlec'ten Fenerbahçe'ye stoper olmaz diye. Takım bir iki küçük takviye ile mükemmel hale gelebilirdi. Ama inatla takviye yapılmadı.
İsmail Kartal , Tarık Çamdal'ı istemiş ama son anda olmamış. Bence defansın ortasına ve orta sahaya takviye yapılsa hiç fena olmazdı.
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2014, 23:52:43 Gönderen: Özcan Özdemir »
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #822 : 02 Eylül 2014, 12:56:51 »
İsmail Kartal , Tarık Çamdal'ı istemiş ama son anda olmamış. Bence defansın ortasına ve orta sahaya takviye yapılsa hiç fena olmazdı.

Ama baş antrenöre göre gerek yokmuş transfere, yardımcı hocanın isteğiyle oyuncu alınmaz ki :)

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
« Yanıtla #823 : 03 Eylül 2014, 01:20:41 »
İsmail Kartal'ın dediğine göre bu transfer gerçekleştirilmeye çalışılmış,zorlanmış hatta,söylem bu iken Aziz Yıldırım'ın istemediği nerden çıktı anlamıyorum, Aziz Yıldırımcı falan değilim ancak bazı kişiler her konuyu başkana sallamak için kullanıyor, asparagas olsa da,yanlış olsa da bişey okusun başkan şöyle,başkan böyle,bu topic, Aziz Yıldırım eleştiri topici olarak değiştirilebilir,bazı kişiler sadece bu iş için kullanıyor çünkü, tekrardan söylüyorum Aziz Yıldırım'a duyduğum bir sempati yok,ama fenerbahçe başkanlığı makamına saygım var,o yüzden burda her konuda,her şeyin suçlusu aziz Yıldırım denmesini doğru bulmuyorum.

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
« Yanıtla #824 : 03 Eylül 2014, 01:22:47 »
Tarık değil,Mevlüt olduğu söyleniyor, zaten yedek sağ bek için 4,75 m euro falan verilmez,galatasaraya tepe tepe kullansın,salih ve veyselden sonra tarık da ellerinde patlar inşallah :)