Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1282744 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fbkolik

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #855 : 21 Aralık 2014, 22:07:36 »
fbkolik kardeşim yazdıklarının çoğuna katılıyorum. Genç çocuklar pişeceklerse eğer as takımda pişecekler veya alt ligde 1 takım alıp orada oynatacağız çocukları. Başka türlü Karabükte toplasan 15 maçta 15 dk süre verilmeyen oyuncu nerede nasıl yetişecek veya gelişecek. Ama bu noktada da işte yürekli hoca gerekli. Bugün Eskişehir maçında Obra son çeyrekte Ömer Faruka bile süre verdi, hocalık ve adamlık böyle birşey. Takımda kadroda fazla süre bulmayan Serhat, Melih, Kenan,Berk iyi süreler aldılar. Obranın futbol versiyonunu bulmak lazım. Benim elimde yetki olsaydı Kloppla uzun süreli anlaşır altyapıları da direkt kendisine bağlardım.
Evet abi başka takımlara kiraladığımız an oyuncuların kayboluşunun başlangıcı oluyor maalesef,kimse oynatmıyor ama bunda bizim veya diğer takımların olduğu kadar alt yapı oyuncularının da suçu var.Fizikleri çoğunun inanılmaz kötü,belli ki hiç ekstra çalışma yapmıyorlar,onlara başka şeyler çok daha eğlenceli geliyor.Sonra pişman oluyorlar ama o zaman da iş işten geçmiş oluyor,Salih geçen sene oynadığı bazı maçlarda 30. dakikada nefes nefes kalıyordu mesela,bakıyorsun bu adamın fiziği iyi diyorsun ama her ikili mücadeleye giren,omuz atan Salih'ten tereyağından kıl çeker gibi topu alıyordu.

Yani sadece Obra'nın versiyonunu bulmak yetmez,aynı zamanda iş ahlakı yüksek olan,çok çalışan,fiziğini geliştiren oyuncular da gerekiyor.Türk futbolcusunda da bu genel olarak yok maalesef.Emin ol Obradovic'in futbol antrenörü versiyonu da süre vermezdi şu durumda bizim alt yapı oyuncularına.

İleride sadece Savaş Polat alt yapıdan gelip takımda süre alabilir gibi görünüyor,hem yetenekli hem de diğer oyuncuların aksine fiziği de hiç fena değil şu yaşta,ben bir tek ona güveniyorum açıkçası,ondan daha yetenekliler var ama dediğim gibi Salih'in,Recep'in süre alamadığı yerde şimdiki alt yapı oyuncularımızın süre alması imkansız görünüyor,onların yarı yeteneğinde oyuncular yok maalesef.

« Son Düzenleme: 21 Aralık 2014, 22:10:33 Gönderen: fbkolik »

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #856 : 21 Aralık 2014, 22:13:01 »
Savaşa ilave olarak Egemen, İbrahim Serdar, Tugay, Muhammed, Batuhan, Beykan hepsi Recepten çok daha fizikli ve yetenekli çocuklar hatta U17 de forvet Ahmethan var üzerine çalışılsa iş yapar ileride. Emenike gibi afedersin öküzleri çekmektense ben Beykana razıyım, gençlerin hepsine güveniyorum.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #857 : 21 Aralık 2014, 22:35:35 »
Savaşa ilave olarak Egemen, İbrahim Serdar, Tugay, Muhammed, Batuhan, Beykan hepsi Recepten çok daha fizikli ve yetenekli çocuklar hatta U17 de forvet Ahmethan var üzerine çalışılsa iş yapar ileride. Emenike gibi afedersin öküzleri çekmektense ben Beykana razıyım, gençlerin hepsine güveniyorum.
Öküzlere hakaret ettin abi:) O konuda haklısın,ona ben de razıyım.Egemen'i unuttum,evet Egemen de ileride çok çok iyi olabilir ama çok fazla sağ bek oynayıp bir anda stopere dönünce pozisyon almada izlediğim maçlarda yerini çok kaybediyor,onun minimum 2 senesi daha var gibi duruyor,yoksa bir stoperde olması gerek herşey var aslında.Valla Recep yetenek olarak gerçekten bambaşka bir seviyedeydi ama 10 yaşındaki çocukların fiziği vardı adamda.Muhammed,İbrahim Serdar ve Beykan da çok yetenekli oyuncular ama fiziklerini çok fazla geliştirmeleri gerekiyor,Recep ile fizikleri mukayese edilemez ama Türkiye ligi standartlarında yeterli değil,fiziği olmayan oyunların dünyada en çok zorlanacağı yer bence Türkiye ligi.Burada oynana futbol tamamen fizikten ibaret.Bu yüzden fizik herşeyin önünde,keşke senin dediğin gibi bu oyuncular oynasa ama şu an çok gerek yok bence.Fernandao,Akaminko,Chancel Mbemba veya Balanta,sene sonu sözleşmesi biten ve tam olarak cuk diye 4-3-3 sisteminde takıma oturacağını düşündüğüm Andre Ayew,biraz makul fiyata Kampl gibi adamlarla olağanüstü bir takım olunabilir aslında ama nerde bizde o yönetim.

Ama tabi eğer çok pahalı değilse Ozan Tufan da asla kaçırılmamalı,hem fizik,hem yetenek,hem mücadele,hem de orta saha olmasına rağmen zaman zaman ileriye katkısı müthiş,ikili mücadelelerde çok iyi.Pozisyon almasını biraz daha iyi öğrenirse ve Türk futbolcusunda genel olarak olmayan iş ahlakına sahipse süper bir oyuncu olabilir ileride,kaçırmamalıyız onu.

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #858 : 21 Aralık 2014, 22:40:29 »
Kim gelirse gelsin demem ben zaten, MAA gibiler gelecekse onun kalmasına razıyım. Ama Ali Koç gibi Murat Ülker gibi birisi gelecekse Aziz Başkan 5 dk bile kalmasın artık.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #859 : 22 Aralık 2014, 14:21:38 »
Kim gelirse gelsin demem ben zaten, MAA gibiler gelecekse onun kalmasına razıyım. Ama Ali Koç gibi Murat Ülker gibi birisi gelecekse Aziz Başkan 5 dk bile kalmasın artık.

aynen zeki abi, bence değişiklik başkandan başlamalı.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #860 : 22 Aralık 2014, 19:42:27 »
aziz yıldırım'ın başkanlıktan ayrılması fenerbahçe'nin başına gelebilecek en iyi şey.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #861 : 22 Aralık 2014, 19:44:46 »

öyle bir düşünceniz olmasın MAA bir daha fenerbahçeye başkan adayı olmaz. fenerbahçe de başkansız kalmaz iyi bir başkan bulur.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #862 : 23 Aralık 2014, 02:09:43 »
Devre Arasında ömer toprak/Serdar Aziz ve yunus mallı/tolgay arslan gelecek aynı zamanda Stoch ve Salih geri dönecek sene sonunda ise yaşlı ve efektifliği azalan yabancılar ve Selçuk topuz Serdar gibi oyuncularla yollar ayrılarak takım gençleştirilecek kaliteli oyuncularla

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #863 : 23 Aralık 2014, 02:12:09 »
Ve bu arada Dortmund Bir dönem taraftarlar olarak bizlerin de çok istediği Kevin Kampl'ı kadrosuna kattı. Büyük ihtimalle bu harika çocuğu Dortmund'da izledikçe çok ah vah edicez camia olarak maalesef.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #864 : 23 Aralık 2014, 12:49:34 »
bursa hazır ceza almısken ve paraya sıkısmısken;devre arasında

ozan+sener+serdar aziz paketi kesinlikle yapılmalı..

karsılıgında para+holmen+topuz+serdar+selcuk verilsin..

ozan+sener+serdar aziz 3'lusunun ustune eger; salih geri doner; alves yollanır ve stoch geri donerse super olur kadro bence...

seneye ise seneye de kuyt ve webo yollanıp; 1 adet sag acık ve 1 adet santrafor, 1 adet saglam stoper alırız cl icin...

volkan 34-mert 26-erten 21

gokhan 30-sener 25
caner 27 -h.ali 26
bekir 31 - egemen 33 - s.aziz 25 -kadlec 31 +(seneye s.kjaer 26)

m.topal 29 -ozan tufan 20
raul 32 - salih 21
diego 29 - emre 35

kuyt (seneye yerine j.campell 23)-alper 24
sow 29 - stoch 25
emenike 28 -webo (seneye e.dzeko 29)

hem genclesiriz hem saglam takım oluruz...

24 kisilik kadroda 30 yas ustu 6 kisi kalır....yaslı sadece emre 35 + volkan 34 + egemen 33 +raul 32 + bekir 31 + kadlec 31 kalır elde...

kaldı ki 31-32 yastakiler cok problem degil volkan-emre-egemen haric...2 yıl daha oynar 31-32 yastakiler..

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #865 : 23 Aralık 2014, 13:12:59 »

ozan+sener+serdar aziz 3'lusunun ustune eger; salih geri doner; alves yollanır ve stoch geri donerse super olur kadro bence...

seneye ise seneye de kuyt ve webo yollanıp; 1 adet sag acık ve 1 adet santrafor, 1 adet saglam stoper alırız cl icin...

gokhan 30-sener 25
caner 27 -h.ali 26

raul 32 - salih 21
diego 29 - emre 35

sow 29 - stoch 25

24 kisilik kadroda 30 yas ustu 6 kisi kalır....yaslı sadece emre 35 + volkan 34 + egemen 33 +raul 32 + bekir 31 + kadlec 31 kalır elde...

kaldı ki 31-32 yastakiler cok problem degil volkan-emre-egemen haric...2 yıl daha oynar 31-32 yastakiler..

Oh oh suyundan da koy, iyice keyiflendim he. Hele Kjaer hamlesi de olursa süper ötesi olur bence. :)

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #866 : 23 Aralık 2014, 13:53:48 »
Ülkedeki yerli en iyi stoper Bekir.
Durum bu kadar vahimken bence hiç yerli stoper için para harcamayalım.
...

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #867 : 23 Aralık 2014, 13:55:23 »

gokhan 30-sener 25
caner 27 -h.ali 26

raul 32 - salih 21
diego 29 - emre 35

sow 29 - stoch 25

abi senin bu hamlelerin için en az 30 milyon euro lazım kulüpte para yok bu ara gündem gs ama bizde iyi değiliz para yok diye hamle yapılmadı bu sene.ben ozan tufan transferinede ihtimal vermiyorum 6 milyon vereceğimizi sanmıyorum hele ki yabancı sınırı kalkacak deniyor eğer kalkacaksa yazık olur.
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #868 : 24 Aralık 2014, 07:30:20 »
shadowturk, gs nin o sene transfer yapacak parası olsaydı arda manisada kalacaktı...

Biz ne konuşursak konuşalım, başlkan değişmediği sürece başarı zor. Bacak bacak üstüne attı, twit attı diye futbolcu göndermek, nisanda şampiyon yapan hocayı antreman saatlerini kadınlara göre ayarlıyordu diye göndermek... Sayfalar dolusu yazacak şey var ama ne sabır kaldı artık ne de istek. Bana göre başkan ve adamları ve fuzuli yabancılar (Emre, Volkan, Gökhan, Selçuk, Bekir, Topuz, Emenike, Alves) gitmeden atılacak her adım nafile olacaktır.

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #869 : 25 Aralık 2014, 13:37:41 »
brezilyada pato ile anlaştığımıza dair haberler varmış.

http://www.dha.com.tr/pato-fenerbahceye-mi-geliyor_832648.html
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2014, 13:47:23 Gönderen: fb_balkay »
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter