Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4966247 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #11715 : 03 Eylül 2014, 15:52:06 »
Zoriçin bizde olmasının bütün sebebi orta mesafe şutunun iyi olması ve Pick N roll oynamasıdır..Bu alanlarda Radulica yanına yaklaşamaz lakin diğer konularda haklısın..

Zoricin bu meshur orta mesafesinden biz kac mac yararlandık hocam.
Su macı zoricin orta mesafesi ile aldık diyebilecegimiz kac mac var. 

Alamadıgı ribaundlar ve savunamadıgı adamlar yüzünden giden yıgınla mac var. Pivot önce ribaund almalı benim basketbol mantıgıma göre. Digerleri de kreması. Ribaund alamayan alan kapatamayan bir uzuna kontenjan harcamak mantıksız bence.
Zoric umarım yanıltır ama ben semihin bu sene daha faydalı olacagını düşünüyorum

Radulica, ikili oyunları da fena biritmiyor bu arada. Burdan giden adamla su anki adam arasında baya bir fark var.
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2014, 15:53:30 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #11716 : 03 Eylül 2014, 15:59:36 »
Zoricin bu meshur orta mesafesinden biz kac mac yararlandık hocam.
Su macı zoricin orta mesafesi ile aldık diyebilecegimiz kac mac var. 

Alamadıgı ribaundlar ve savunamadıgı adamlar yüzünden giden yıgınla mac var. Pivot önce ribaund almalı benim basketbol mantıgıma göre. Digerleri de kreması. Ribaund alamayan alan kapatamayan bir uzuna kontenjan harcamak mantıksız bence.
Zoric umarım yanıltır ama ben semihin bu sene daha faydalı olacagını düşünüyorum

Radulica, ikili oyunları da fena biritmiyor bu arada. Burdan giden adamla su anki adam arasında baya bir fark var.

Onun biraz ayakları yavaş.İçeri geç devriliyor..O mantıkla yazdım P n r yi...

Mesela bak...

http://instagram.com/p/se0VEYQdCD/?modal=true

Oyun görüşü ve Serhat

Birde Zoriç te orta mesafe olan bişey..Zorlarsın atar..Ama Raduljica da zorlaşanda olmaz onu demek istedim..O zaman Guardına yapışır adamlar
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2014, 16:00:55 Gönderen: murat kaya »
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #11717 : 03 Eylül 2014, 16:08:01 »
Onun biraz ayakları yavaş.İçeri geç devriliyor..O mantıkla yazdım P n r yi...

Mesela bak...

http://instagram.com/p/se0VEYQdCD/?modal=true

Oyun görüşü ve Serhat

Birde Zoriç te orta mesafe olan bişey..Zorlarsın atar..Ama Raduljica da zorlaşanda olmaz onu demek istedim..O zaman Guardına yapışır adamlar

zorlarsın atar da atamıyor ki abi. Telekoma olin edirneye atıyor o ayrı.
Özellikle lawal samuels hines gibi fiziksel uzunları gördü mü hepten iptal oluyor. Yapabildiklerini de yapamıyor.

İkili oyunda önemli olan uzun degil bence, kısa
Kısa oynayabiliyorsa en kazma uzuna bile yaptırır o sayıyı. arroyo mesela. Furkan ve bonsu az mı ekmek yedi ikili oyunlardan.

videoda gösterdigin ikili oyunu bitirebilen alan kaplayan ribaund alabilen her uzunu, zorice tercih ederim sahsen ben.
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2014, 16:10:53 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #11718 : 03 Eylül 2014, 17:11:58 »
raduljica yı bu sene milli takımda izlemiyorsun herhalde abi?oyuna her girdiğinde bütün pota altını domine ediyor.eski kazma raduljica dan eser yok.yoksa ben de eski semih i eski  raduljica ya tercih ederim.ama sadece eski semih i eski raduljica ya.
yalnız zoric i gönderip raduljica yı getirmek için tomic i getirmek kadar para ayırmak lazım.çünkü zorici ni sözleşmesini feshedeceksin sonra bir de raduljaica nın istediği 1.5 milyon doları vereceksin.maccabi de maric i aldı.bence cska salça olacak ona.

Ben yeni Semihi biraz iddialı olacak ama avrupada herkese tercih ederim, Semih varken Semih oynar.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11719 : 03 Eylül 2014, 22:05:46 »
zorlarsın atar da atamıyor ki abi. Telekoma olin edirneye atıyor o ayrı.
Özellikle lawal samuels hines gibi fiziksel uzunları gördü mü hepten iptal oluyor. Yapabildiklerini de yapamıyor.

İkili oyunda önemli olan uzun degil bence, kısa
Kısa oynayabiliyorsa en kazma uzuna bile yaptırır o sayıyı. arroyo mesela. Furkan ve bonsu az mı ekmek yedi ikili oyunlardan.

videoda gösterdigin ikili oyunu bitirebilen alan kaplayan ribaund alabilen her uzunu, zorice tercih ederim sahsen ben.
%100 katılıyorum abi sana,hani bir umut izliyorum Zoric'i dünya şampiyonasından iyi oynar mı diye.Adam Senegal uzunları karşısında fena ezildi,10 dakikada 5  faul aldı,şu anda da ilk yarıda Yunanistan uzunları karşısında dökülüyor.Genel bir kanı var forumda,10-15 dakika oynarsa iyi katkı verir diye,Hırvatistan'da 15 dakika falan oynuyor,birazcık karşısında atletik uzun oldu mu yine perişan ediyorlar,yine ediyorlar.İlk günkü Filipinler maçında da baktım 4 tane top kaybı yapmış yine.Ribaund alamadan maçları tamamlıyor.

Eğer bu sene 5 numarada sıkıntı çekmeyeceksek Vesely ve Semih sayesinde olur bu.Hakikaten Vesely bize 5 numarada çok ama çok lazım.

Sen ribaund alabilen,ikili oyun bitirebilen her uzunu Zoric'e tercih ederim demişsin.Ben ise nerdeyse bütün uzunları tercih ederim Zoric'e,nefes alsın yeter :)

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #11720 : 04 Eylül 2014, 00:23:13 »
%100 katılıyorum abi sana,hani bir umut izliyorum Zoric'i dünya şampiyonasından iyi oynar mı diye.Adam Senegal uzunları karşısında fena ezildi,10 dakikada 5  faul aldı,şu anda da ilk yarıda Yunanistan uzunları karşısında dökülüyor.Genel bir kanı var forumda,10-15 dakika oynarsa iyi katkı verir diye,Hırvatistan'da 15 dakika falan oynuyor,birazcık karşısında atletik uzun oldu mu yine perişan ediyorlar,yine ediyorlar.İlk günkü Filipinler maçında da baktım 4 tane top kaybı yapmış yine.Ribaund alamadan maçları tamamlıyor.

Eğer bu sene 5 numarada sıkıntı çekmeyeceksek Vesely ve Semih sayesinde olur bu.Hakikaten Vesely bize 5 numarada çok ama çok lazım.

Sen ribaund alabilen,ikili oyun bitirebilen her uzunu Zoric'e tercih ederim demişsin.Ben ise nerdeyse bütün uzunları tercih ederim Zoric'e,nefes alsın yeter :)
Vesely 5 numarada uzun süreler alamaz,koçun da fazla tercih edeceğini düşünmüyorum.Semih,Zoric,Oğuz varken neden Vesely e 5 numarada çok ihtiyacımız olacak onu da anlamadım.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11721 : 04 Eylül 2014, 00:54:50 »
Vesely 5 numarada uzun süreler alamaz,koçun da fazla tercih edeceğini düşünmüyorum.Semih,Zoric,Oğuz varken neden Vesely e 5 numarada çok ihtiyacımız olacak onu da anlamadım.
Oğuz'un zorluk seviyesi yüksek eurolegue maçlarında süre alacağını sanmıyorum.Zoric'i ise sürekli izliyoruz,görüyoruz,adam gerçekten inanılmaz zarar veriyor karşısında azıcık atletik birisi olduğu zaman.Zoric demek sadece 8. yabancı için büyük bir nimet demek aslında,böyle bir oyuncu ancak 8. yabancı olmalı bence.8 yabancı hakkımızı bile kullanabilirdik aslında ama 6 yabancıyla sezona başlıyoruz.

Bir de daha önce de yazmıştım.Eğer takımında Bjelica gibi bir adam varsa zorluk seviyesi yüksek maçlarda en az 30 dakika süre almalı.Vesely 5 numara oynadığında bütün pivotlarımızdan en az 2 kat fazla katkı verir,o da en az ama Bjelica'nın vereceği katkıları veremez hücumda.Hala 5 numara için yeterince güçlü olup olmadığı tartışılır  ama öyle bir atletizmi var ki her şutu bozar,Minnesota ile oynadıkları maç vardı mesela,Pekovic sürekli potanın dibine kadar itti Vesely'i ama sürekli el gösterdi Vesely,sürekli zor şutlara zorlamıştı Pekovic'i,bu bile yeter,çok kritik savunma ve hücum ribaundları alır,çemberden seken topları çoğu zaman tipleyebilir.Böyle bir adamı 5 numarada kullanmak varken hala Zoric'i kullanacaksak yandık.Tabi Pekovic dünyanın en güçlü oyuncularından birisi,aygır kadar güçlü bir adamdır,böyle bir oyuncuyu tutabilen biri avrupada her pivotu savunabilir.

Obradovic'i gecen gün fb tv'de izlemiştim.Vesely'i nerede kullanmayı düşünüyorsunuz diye soru sorulduğunda "Nerede katkı verirse orada" dedi.Bu sözü içime su serpti çünkü Vesely'nin bence en çok katkı vereceği yer 5 numara.4 numarada oynamasın demiyorum ama 5 numarada çok daha fazla süre almalı bence.

Koç geçen sene Bjelica'yı bile 5 numarada çok fazla denediyse bu sene Vesely'i sürekli dener bence.

« Son Düzenleme: 04 Eylül 2014, 00:59:42 Gönderen: fbkolik »

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
« Yanıtla #11722 : 04 Eylül 2014, 01:00:35 »
Oğuz'un zorluk seviyesi yüksek eurolegue maçlarında süre alacağını sanmıyorum.Zoric'i ise sürekli izliyoruz,görüyoruz,adam gerçekten inanılmaz zarar veriyor karşısında azıcık atletik birisi olduğu zaman.Zoric demek sadece 8. yabancı için büyük bir nimet demek aslında,böyle bir oyuncu ancak 8. yabancı olmalı bence.

Bir de daha önce de yazmıştım.Eğer takımında Bjelica gibi bir adam varsa zorluk seviyesi yüksek maçlarda en az 30 dakika süre almalı.Vesely 5 numara oynadığında bütün pivotlarımızdan en az 2 kat katkı verir,o da en az ama Bjelica'nın vereceği katkıları veremez hücumda.Hala 5 numara için yeterince güçlü olup olmadığı tartışılır  ama öyle bir atletizmi var ki her şutu bozar,Minnesota ile oynadıkları maç vardı mesela,Pekovic sürekli potanın dibine kadar itti Vesely'i ama sürekli el gösterdi Vesely,sürekli zor şutlara zorlamıştı Pekovic'i,bu bile yeter,çok kritik savunma ve hücum ribaundları alır,çemberden seken topları çoğu zaman tipleyebilir.Böyle bir adamı 5 numarada kullanmak varken hala Zoric'i kullanacaksak yandık.

Obradovic'i gecen gün fb tv'de izlemiştim.Vesely'i nerede kullanmayı düşünüyorsunuz diye soru sorulduğunda "Nerede katkı verirse orada" dedi.Bu sözü içime su serpti çünkü Vesely'nin bence en çok katkı vereceği yer 5 numara.4 numarada oynasın demiyorum ama 5 numarada çok daha fazla süre almalı bence.

Koç geçen sene Bjelica'yı bile 5 numarada çok fazla denediyse bu sene Vesely'i sürekli dener bence.
Oğuz geçen sene sakatlıktan gayet iyi döndü ve euroleaguede de her maçta süre alcak potansiyele sahip bence,yeni transferlerimizle Zoric için çok uygun bir takım olduk geçen sene adama p r bile oynatamıyorduk, bence Zoric e biraz haksızlık ediyorsunuz,ayrıca Semih de var, o dediğiniz tipleri falan iyi yapar :) İyi bir Semih fark yaratacaktır ki ben Semih'in iyi olacağına inanıyorum.Vesely tabi zaman zaman 5 te kullanılabilir ancak dediğim gibi zaman zaman.Öyle 5 numaradaki ihtiyaç, çok önemli 5 numara için gibi görüşlerinize katılmıyorum.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11723 : 04 Eylül 2014, 01:22:14 »
Oğuz geçen sene sakatlıktan gayet iyi döndü ve euroleaguede de her maçta süre alcak potansiyele sahip bence,yeni transferlerimizle Zoric için çok uygun bir takım olduk geçen sene adama p r bile oynatamıyorduk, bence Zoric e biraz haksızlık ediyorsunuz,ayrıca Semih de var, o dediğiniz tipleri falan iyi yapar :) İyi bir Semih fark yaratacaktır ki ben Semih'in iyi olacağına inanıyorum.Vesely tabi zaman zaman 5 te kullanılabilir ancak dediğim gibi zaman zaman.Öyle 5 numaradaki ihtiyaç, çok önemli 5 numara için gibi görüşlerinize katılmıyorum.
Semih'e ben de bu sene güveniyorum,inşallah patlama yapar ama Zoric ve Oğuz konusunda gerçekten çok karamsarım.Oğuz 10 sayı 5 ribaund yapmadığı her maç takıma büyük zarar verir,çünkü çok kötü savunma yapıyor,ribaund konusunda sıkıntılı.Zoric konusunda ise daha da birşey yazmak istemiyorum,geçen seneden beri izlediğim Zoric'i avrupada ve milli takımlarda denize dökmeyen kalmadı :)

P r oynayan takımlarda topu uygun pozisyonlarda indirdiğin an bütün pivotlar sayı yapar,önemli olan topu pivota direk verdiğinde  ne yaptığı.Zoric'in yaptıkları belli;steps,hücum faul :) Bunları yapamıyorsa da Dorsey gibi ribaundçu,blok yapan,müthiş savunma yapan biri olmalı.O da hak getire Zoric'te.Valla neresinden tutarsam elimde kalıyor Zoric açıkçası.Türkiye ligindeki 4. sınıf pivotlar karşısında yaptığı sayılar gözümüzü çok boyuyor maalesef.Eğer hedef avrupa ise oradaki pivotlara karşı ne yaptığına bakmamız lazım.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #11724 : 04 Eylül 2014, 13:14:04 »
seneye takımda zaten degisecek ilk halka zoric...tam bir pivot alınır iyice takım rayına gırer..

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #11725 : 04 Eylül 2014, 13:14:53 »
Mahalbasic ne zaman ihtiyaç olsa bizim sezon başı antrenmanlara katılıyor herhalde. Bu sene o tamamlamış antrenman kadrosunu.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2014, 13:16:05 Gönderen: Cengizao »

Çevrimdışı İbrahim Awwad

• Üye
« Yanıtla #11726 : 04 Eylül 2014, 13:21:48 »
Ben bu sene en çok 3-5 numarad sıkıntı çekeceğimizi düşünüyorum. 3e Dardenvari biri 5e Zoric yerine Dunstonvari birini almış olsak en iddialı takım olurduk bence.

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #11727 : 04 Eylül 2014, 19:20:51 »
Mahalbasic ne zaman ihtiyaç olsa bizim sezon başı antrenmanlara katılıyor herhalde. Bu sene o tamamlamış antrenman kadrosunu.
Mahalbasic'in kontratından çıkalı 3 sene oldu.  Gelecek sezon için BC Astana ile anlaştı. Şu anda takımın antrenmanlarında olması imkansız. Fotoğraflarda gördüğümüz altyapıdan çağrılan oyunculardan biri. Mahalbasic İstanbul'da değil.
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

• Üye
« Yanıtla #11728 : 05 Eylül 2014, 10:49:06 »
o cocuk mahalbasıc'mı bilmem ama kesinlikle altyapıdan degil..altyapıdan 3 genc var..2 guard, 1 forvet...
bu cocuk yapılı bir pivot...%99 yabancı...tıpınden belli..

• Üye
« Yanıtla #11729 : 05 Eylül 2014, 11:15:30 »
esasında radujlica avrupa'ya doneceksen hemen alınmalı takıma...
bir daha bu fırsat ele gecmez...
bu adamı alıp zoric'i kiralamak lazım..bır suru kulup buluruz...
ayrıca zaten yabancı hakkkımız musait...