Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4969887 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #18975 : 14 Eylül 2015, 09:54:24 »
5 numaraya bir transfer olur mu? dersiniz

semih in gidişi ile şuan tam anlamı ile bir 5 numara yok, datome ne verir soru işareti? datome verimli olmaz ise veysel in 4 te süresi artar 5 te sıkıntı çekeriz

yerli zaten yokta yabancı kim alınabilir euroleague için? boşta pek oyuncuda kalmadı..

çok tutmasam da bourousis, siz ne dersiniz

Çevrimdışı Aaskın

• Üye
  • Yer: Bursa
  • Son sözümüz FENERBAHÇE
« Yanıtla #18976 : 14 Eylül 2015, 11:14:47 »
5 numaraya bir transfer olur mu? dersiniz

semih in gidişi ile şuan tam anlamı ile bir 5 numara yok, datome ne verir soru işareti? datome verimli olmaz ise veysel in 4 te süresi artar 5 te sıkıntı çekeriz

yerli zaten yokta yabancı kim alınabilir euroleague için? boşta pek oyuncuda kalmadı..

çok tutmasam da bourousis, siz ne dersiniz
Ekpe Udoh ?

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #18977 : 14 Eylül 2015, 11:19:06 »
bence bu takıma bir 3-4-5 oyuncusu lazım yerli...eger datome 3 oynarsa 4/5; datome genelde 4 oynarsa 3 alınabilir..kalinic ve datome'nin rolune gore belirlenebilir bu oyuncu...
ama sanki fiziken datome kalinic'le beraber 3 oynayacaklar bence...yani vesely-antic-udoh zaten 4/5 oyuncusu oldugundan sanki saf 5 numara fena olmaz yerli rotasyonuna..ahh furkan ahh...keske alabilsek...

dixon-sloukas - (berk) / hickman
bogdan-melih - (hickman) / sloukas
kalinic-datome - (egehan) / bogdan
udoh - barıs - (ercan) / antic
vesely - antic - (omer faruk) / udoh

ama ligde bir uzun 7. yabancı oldugundan sıkıntı oluyor...o yuzden yerli bir 5 bulsak iyi olacak belki de...

ayrıca kenan ksk'ye gidecekse karsılıgında egemen'i verseler fena olmaz hani..

ama surası var...ercan bayrak ve omer faruk ayrıca berk ve egehan eger hazırlık kampında bizde varız derlerse isler degisir....
umarım 2 uzun ciddi anlamda asama kaydederler..
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2015, 11:24:04 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #18978 : 14 Eylül 2015, 11:33:20 »
bence bize yerli olarak hem 3 hem 5 numara lazım. yoksa özellikle lig rotasyonu çok dar olacak.

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #18979 : 14 Eylül 2015, 13:50:46 »
Ekpe Udoh ?

avrupa  da young ı bile beğeniyorsak udoh kesinlikle iyi transfer ... inş sakatlık sorunu olmaz, 5 te oynar avrupa da   

ama işin doğrusu nba de tam anlamı ile 5 değildi?,

yine de 4-5 için  antiç, veysel, udoh, barış... kadro olarak yetersiz gibi,

datome diyeceksiniz ama ribaunt, gerektiğinde sertlik katkısı verebileceğini düşünmüyorum

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #18980 : 14 Eylül 2015, 16:01:21 »
aynen öyle. datome'den ribaund falan bekleyemeyiz zaten. bir de ligde antic(belki de udoh) oynayamayacağı için uzun rotasyonu çok daralacak. yerli 5'e ihtiyacımız var kesinlikle.

Çevrimdışı Aaskın

• Üye
  • Yer: Bursa
  • Son sözümüz FENERBAHÇE
« Yanıtla #18981 : 15 Eylül 2015, 00:31:37 »
avrupa  da young ı bile beğeniyorsak udoh kesinlikle iyi transfer ... inş sakatlık sorunu olmaz, 5 te oynar avrupa da   

ama işin doğrusu nba de tam anlamı ile 5 değildi?,

yine de 4-5 için  antiç, veysel, udoh, barış... kadro olarak yetersiz gibi,

datome diyeceksiniz ama ribaunt, gerektiğinde sertlik katkısı verebileceğini düşünmüyorum
Yerli uzun konusunda bende sizinle ayni fikirdeyim. Ama Udoh 5 numarayi cok cok rahat oynar.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #18982 : 15 Eylül 2015, 12:03:30 »
Arkadaslar yerli transferi deniyor ama.... alacak adam kaldi mi ki piyasada???

Ersan, Furkan, Omer veya Enes NBA den donmeyecekse alinabilecek 3 uzun vardi;

Biri Semih ikincisi Oguz 3. Samet Geyik...... ilk ikisi bizden gitti, Samet'te yeni anlasma imzaladi....

Kisa rotasyonuna takviye olacaksa;

Tecrubelilerden Sinan- Genclerden Kartal, Cedi, Tolga yi alma sansimiz olmadigina gore kimi istersiniz;

Kenan, Emir ... Emir gitti, Kenan da gidecek deniyor ..... Berk e bir turlu isinamadim, ne oyunuyla ne tavirlariyla....

Ibrahim Kutluay ve Harun baskete de donecek degil bu yastan sonra.....

Benim aklima acikcasi gelmiyor, soyleyim KIM alinabilir?

Bana sorarsaniz daha debelenecek birsey yok kadro budur, bu kadroda sene icinde genclerden birinin parlamasini umacagiz.
Avrupada zorlanacagimizi (rotasyon anlaminda) dusunmuyorum. Ama turkiye de sikintili bir sezon gecirecegiz....
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2015, 12:08:21 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #18983 : 15 Eylül 2015, 13:09:53 »

Bana sorarsaniz daha debelenecek birsey yok kadro budur, bu kadroda sene icinde genclerden birinin parlamasini umacagiz.
Avrupada zorlanacagimizi (rotasyon anlaminda) dusunmuyorum. Ama turkiye de sikintili bir sezon gecirecegiz....

Ben de aynı görüşteyim, elimizde 7 yabancı+Hickman+Melih ve Dixon olmak üzere 10 kişilik bir rotasyon var, Barış ve bir genç Avrupa için yeterli olacaktır. Zaten çoğu takım gibi biz de 9-11 kişilik bir rotasyonla oynayacağız.

Türkiye'ye gelince genç oyuncuların yeteneklerinden kuşku duymuyorum, zaten yeteneksiz olsalardı kendilerine bir şans verilmezdi, mental açıdan problemleri var mıdır bilemem ama önlerindeki Kenan ve Oğuz gibi örneklerden ders çıkarmış olduklarını umuyorum.

Ligde varsın gençleri oynattığımız için normal sezonu beşinci bitirelim, ne fark eder ki zaten asıl hedef play-off, belki sezon ortasında yapılabilecek bir Türk transferiyle yine 10 kişilik bir rotasyon play-off için yeterli olacaktır.

Yeter ki sakatlık olmasın ve yabancı oyuncularımızdan umduğumuz maksimum faydayı sağlayabilelim.

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #18984 : 15 Eylül 2015, 17:29:27 »
kenan giderse egemen alınabilir belki her 2 oyuncu için güzel olur.
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #18985 : 15 Eylül 2015, 18:18:23 »
ha kenan oynadı ha berk ne farkeder , ikisi de aynı derecede katkı verir (vermez ).
ricky de beklenenden erken dönecek zaten sıkıntı yok, allah başka sakatlık göstermesin , bu kadro güle oynaya final four yapar, kilit oyuncular sakatlanmadığı sürece ben f4'den eminim.  Geçen seneki kadrodan daha çok sevdim ben mevcut kadroyu.

ama ilk maçlar sıkıntılı olucak o belli , sırf antreman yapmak için yabancı almışız kadroya durum böyle yani , kasım sonu aralık gibi takım oturur , güzel maçlar seyrederiz.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #18986 : 15 Eylül 2015, 21:40:01 »
sloukas turnuvada kendini gösteremiyor. hoca her maç 25-30 dk süre ve takımın birinci adamı olacaksın diye söz verdi mi merak ediyorum ona dixon ile nasıl olacaklar. herkesin baktığı kadar sıcak bakamıyorum sloukasa ama bence işimiz zor.
sakatlanmadan önceki son birkaç maçındaki formuyla hickmanın zisis-hickman ikilisini çok beğenmiştim. daha iyisi olacak mı bu sene?

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #18987 : 15 Eylül 2015, 22:56:06 »
Sloukas toplar kendini..orada hala spa ve calathesin etkisi var..hatta zisis bile...

Bende madem kenan gidecek egemen i alabilirmiyiz diyorum..yada tüm imkânları zorlayıp NBA den furkan hamlesi.

Bence de datome ve kalinic 3 oynayacaklar..arada 4 kısa oynarken 4 oynayabilirler ama bence 3 için idealler..

Dixon-sloukas-berk
Bogdan-melih-hickman
Datome-kalinic-egehan
Udoh-baris-ercan
Vesely-antic-omer faruk

Antic ligde oynamaz dersek bence bir yerli uzun iyi gidecek..egemen yada furkan super olur esasında.
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2015, 22:59:46 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #18988 : 16 Eylül 2015, 12:58:55 »
furkan gerçekten aldığı ribaundlarla çok katkı verir..

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #18989 : 16 Eylül 2015, 14:15:00 »
furkan gerçekten aldığı ribaundlarla çok katkı verir..

Valla benimde gonlumden Furkan gecer ve Ilyasova ama .... bu sene doneceklerini sanmiyorum ....
Hidayet e cok laf ederim genelde kendi cevremde .... ama gercekten piyasada zorlanabilecek tek kapi orasi kaldi ....
O da deger mi degmez mi .... tam bir kumar ....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....