Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1269066 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı burcayyilmaz

• Üye
  • Yer: istanbul
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #3060 : 07 Kasım 2017, 09:32:51 »
Guduric ve sloukas gibi diger ulkelerde oynayan oyuncular da ayni aciklamalari kendi milli takimlari icin yapti mi

Bence Sloukas öyle bir açıklama Yunanstan'da alacağı aşırı tepkiyi düşünerek yapamaz, ancak keşke yapsa.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3061 : 07 Kasım 2017, 09:38:17 »
ya volkan abi sen inanıyor musun Fenerbahçe taraftarı veya kamuoyu bu karar ile futboldaki gündemi unutacak
afedersin de çok da sikimizde
ayrıca böhyle kararlar Zeljko ve Gher tarafıdan veriliyor
şu eski kafa gazetecilikten bir vazgeçseniz çok iyi olacak ,,

saygılarımla

Bu da bişey mi. Geçenlerde başkan Datome'den instagram şifresini isteyip Gigi'nin instagram hesabından İtalyan fedarasyonuna ve Fibaya saydırdı durdu Aziz başkan. Herkes Datome gibi bir centilmen bu kadar güzel ingilizce azarı nasıl yapabiliyor diye şaşırdı ama işin aslı öyle değildi. Aziz başkan sazı eline aldı ve en iyi yaptığı işi yaptı azar fırça  resitali sundu. Ne için tabi ki gündemi değiştirmek için. Ne sandınız siz
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2017, 09:38:38 Gönderen: Cemalex »

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3062 : 07 Kasım 2017, 09:44:46 »
Maalesef kulübe tepkiyi arttırmaktan başka bir işe yaramayacak bir karar...Zaten EL'de yabancılarla oynuyordu, idare edilebilirdi böyle kritik bir zamanda büyük hata..Kaldı ki genelde desteklememe rağmen ülkenin şartlarına göre karar verilmeliydi. Ama bence, aziz yıldırım tamamen futboldaki skandalı unutturmak için bu kararı aldı. zira Melih ve Sinan'a kendi iletmiş kararı ve giderseniz bu takımda yeriniz olmaz denmiş...

Yahu bu takım işi değil mi? Melih ve Sinan'a izin verip Sloukas'a Vesely'e gitme sözünü nasıl diyeceğiz. Herkese izin verirsek hepsi giderse geriye 3 tane amerikalı hariç kimse kalmıyor farkında mısınız? Çocuk oyuncağı mı bu. Daha 2-3 hafta önce Datome instagramdan katılmayacağını açıklayıp ağzına geleni söylemedi mi ? Sözlerine bir çok ülkeden oyuncu destek vermedi mi? Sadece bizimkiler değil hiç bir eurolig takımından kimse gitmeyecek zaten aylardır söylenmiyor mu bu?

Olaya Melih Sinan Egehan çerçevesinden mi bakıyorsunuz cidden. Bu bir takım reaksiyonu. Melihe git dersen Vesely'e kal diyemezsin. Vesely'e kal derken Melih'e sen fazla işimize yaramıyorsun gidebilirsin diyemezsin. Ortada ne takım kalır ne de takım bütünlüğü, takım kimyası. Bir kaç tane dallama ötecek, it köpek havlayacak diye takımın dengesini mi bozalım.
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2017, 09:46:53 Gönderen: Cemalex »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #3063 : 07 Kasım 2017, 11:23:11 »
Guduric ve sloukas gibi diger ulkelerde oynayan oyuncular da ayni aciklamalari kendi milli takimlari icin yapti mi

Datome ve Melli yapti. Digerlerinin yapmamis olmasi yapmayacaklari anlamina gelmez.

Ben acikcasi bizden kimsenin gidecegini dusunmuyorum. Gidenlerinde gelecek sezon sozlemelerine durumun yansimasina sasirmam.

Bu arada benzer aciklamalar daha once Real den de geldi.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #3064 : 07 Kasım 2017, 13:48:44 »
FIBA ile Euroleague yönetimi arasındaki savaş bu. Sezonun en civcivli döneminde  hiçbir klüp 1 tane bile oyuncusunu göndermez, gönderen de çok net söyleyeyim enayidir.

Bizim açımızdan bakarsak Fenerbahçe düşmanları ''vatan, millet, sakarya'' diyerek illâ saldıracaktır ama hiç gaza gelmemek en iyisi. Bu kadar yatırım yapıp bu kadar organizasyonla uğraşıp FIBA'nın itliklerine kurban gitmek ahmaklık olur.

Basketbol futbol gibi değil. 1 oyuncunun sakatlığı bile tüm dengeyi bozabiliyor. Futbol böyle değil. Kaldı ki futbolda bile böyle çatışma yok.

Ben Euroleague takımlarından 1 tane bile oyuncunun gitmeyeceğini düşünüyorum. Aksi durum enayilik olur. Başında Obradovic olan son Euroleague şampiyonu takım oyuncularına izin vermezse diğer takımlar da göndermez asla.

Şaka gibi olay. Hele ki Sloukas ve Vesely şuradan şuraya göndermem valla. Derhâl oyunculara gitmeyeceklerini açıklatmamız gerekli ve FIBA'ya tokat basılmalı.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #3065 : 07 Kasım 2017, 15:04:16 »
İnsanların anlayamadığı veya anlamak istemediği şu: Fenerbahçe Doğuş'un aldığı bu karar Milli Takıma karşı değil, FIBA'nın aptalca dayatmasına karşı alınmış bir karardır.

NBA takımları Milli Takımlara oyuncu göndermeyecek. Son Euroleague Şampiyonu'da göndermeyecek. Eğer birkaç güçlü Euroleague ekibi daha benzer karar alırsa, FIBA Milli turnuvaları orta sıra kulüplerin oyuncularıyla yapar.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #3066 : 07 Kasım 2017, 15:06:32 »
Fenerbahçe Kulübü Euroleague devam ederken oyuncularını Milli Takımlara göndermeyecek. Hepsi bu. Bütün oyuncuları bağlar. Türk, İtalyan, Sırp, Çek. (ABD'yi saymaya gerek yok sanırım. :D )

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #3067 : 07 Kasım 2017, 15:10:32 »
Ben inanıyorum ki, diğer üst düzey Euroleague yöneticileriyle de görüşülmüş ve ondan sonra bu açıklama yapılmıştır. Gherardini orada süs olsun diye durmuyor ve durduk yere "Gherardini" olmadı. Böyle şeyler, ince eleyip sık dokunulmadan alınacak kararlar değil. Zaten şube o şekilde yönetilse ne Obradovic uzun süreli burada kalırdı, ne de Gherardini'ye gerek olurdu. Artık Nedim Karakaş yönetmiyor bu diplomasiyi, dikkatinizi çekerim.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3068 : 07 Kasım 2017, 15:17:33 »
Ben inanıyorum ki, diğer üst düzey Euroleague yöneticileriyle de görüşülmüş ve ondan sonra bu açıklama yapılmıştır. Gherardini orada süs olsun diye durmuyor ve durduk yere "Gherardini" olmadı. Böyle şeyler, ince eleyip sık dokunulmadan alınacak kararlar değil. Zaten şube o şekilde yönetilse ne Obradovic uzun süreli burada kalırdı, ne de Gherardini'ye gerek olurdu. Artık Nedim Karakaş yönetmiyor bu diplomasiyi, dikkatinizi çekerim.

Zaten olacak olan o, kimse göndermeyecek. Başından beri belli olan durum. Fiba'nın orçoluğu başka bişey değil. Kasıtlı bir biçimde oyuncuları ortada müşkül bırakmak için yapılmış şerefsizce bir hamle. Fiba ve başındaki Turgay'ın iğrenç karakteriyle örtüşen aşağılık bir yaklaşım.

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3069 : 07 Kasım 2017, 15:21:06 »
Kılıçlar çekildi, bakalım FIBA yaptırım yapabilecek mi? NBA göndermeyince tamam, bize gelince höt zöt. Hiç bir yaptırım yapamayacaklar.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #3070 : 07 Kasım 2017, 15:28:57 »
En fazla Federasyon'a ceza verdirirler. Ya puan silme, ya küme düşürmekle tehdit. Ligden çekilir, Euroleague takımı olarak devam ederiz. Onu da göze alamazlar.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #3071 : 07 Kasım 2017, 16:04:15 »
İsabetli bir karar. Sonucu ne olursa olsun.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3072 : 07 Kasım 2017, 17:08:17 »
Şu FİBA-ULEB çift başlılığı da sıkmaya başladı artık.Tam 4 farklı organizasyon yapılıyor erkeklerde.
Biz EL'yi kazanıp Kıtalar arası şampiyonaya katılamazken Tenerife, Fiba CL'yi kazanıp kıtalar arasına katılıyor.Hatta bazı basketbol cahilleri FİBA'nın  organizasyonları resmi, sizinki "özel şirket turnuvası"  geyiği yapıyor.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #3073 : 07 Kasım 2017, 17:16:55 »
Şu FİBA-ULEB çift başlılığı da sıkmaya başladı artık.Tam 4 farklı organizasyon yapılıyor erkeklerde.
Biz EL'yi kazanıp Kıtalar arası şampiyonaya katılamazken Tenerife, Fiba CL'yi kazanıp kıtalar arasına katılıyor.Hatta bazı basketbol cahilleri FİBA'nın  organizasyonları resmi, sizinki "özel şirket turnuvası"  geyiği yapıyor.

Hocam, iş ona kalırsa, NBA de özel şirket. Ama dünya FIBA'nın kıytırık liglerini değil, onu izliyor. :)
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2017, 22:28:30 Gönderen: Cem Ağrak »

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3074 : 07 Kasım 2017, 22:02:14 »
Biz zaten yerli oyuncuları oynatmıyoruz. Milli Takım naapsın bizim formsuz yerli oyuncularımızı  8) Bak ben çok güzel kadro yaptım formda yerli oyunculardan, ağırlıklı olarak tadından yenilmez armada ve hırsızlık organizasyonu Euroleague karşıtı jimnastikspor oyuncularından,

Kenan - Mehmet Yağmur - Doğuş
Göksenin - Maxim
Emir - Erkan - Birkan
Samet - Ege
Semih - Sertaç
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2017, 23:35:02 Gönderen: CanCan »