Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1269747 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #975 : 21 Eylül 2014, 23:26:10 »
nazar değmesin diye twitteraz yorum yapmayacğaım ama bu bizim 0 numara nedir abi :)
cidden nedir bi izah edin...

ALlah nazarlardan saklasın.
utkan ve sambaras kardeşlerime de hep tavsiye ettikleri için ayrıca teşekkür ederim.
övmeyeceğim susuyorum :)

lan bu takıma Bogdan ve Bjelica gelecek daha :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #976 : 21 Eylül 2014, 23:26:28 »
(((((((((((((((((((((((((())))))))))))))))))))))))))))))))))

alın gençler size bol bol parantez
ayrı ayrı açar kullanırsınız :D

vallaha bana parantez açmazsanız yazıklar olsun......

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • BeratAkbaba
« Yanıtla #977 : 21 Eylül 2014, 23:27:44 »
Çok arkasında durdum bu zamana dek hala da güveniyorum ama zoric beni bile tedirgin etmeye başladı.Tabi henüz çok erken ama bazı pozisyonlarda çok şaşırtıyor beni.
#12 Damir Mrsiç

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #978 : 21 Eylül 2014, 23:28:15 »
Top öyle hızlı dönüyor ki oyuncular potaya bakmayı unutuyorlar bazen :)

Takım ışık veriyor , maşallah .

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #979 : 21 Eylül 2014, 23:29:45 »
Goudelock ı izlemek ne büyük keyif :) Emir milli takımdaki liderlik ruhunu ve formunu fazlasıyla korumaya devam ediyo, Vesely takıma ciddi bi atletizm dinamizm katmış. İzzet in gayreti çalışkanlığı çok hoşuma gitti. Semih-zoric-oğuz 3lüsü belki hayal edilen bi rotasyon olmasa da bence o bölgeyi iyi bi şekilde idare edeceklerdir. Hickman 2.yarı skor katkısı verse de top kayıplarına devam etti. Hickman takımı tanıdıkça alıştıkça , Mr. Kenan Sipahi de sakatlık sonrası form tutmaya basladıkça oyun kurucu mevkisindeki sıkıntılarımız umarım giderilir. Bence şuan en yumuşak karnımız orası gibi duruyo. Bu takımı bide bjelica ve bogdan lı haliyle görmek izlemek gerek, muhakkak çok daha zevkli keyifli olacaktır. ;)
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #980 : 21 Eylül 2014, 23:30:12 »
Goodluck butun takıma bu sezon guzel gecsin.Hazırlık turnuvası eksikleri gormek onemli gozume carpan mesela Vesely 4 te 1 attı.Sonra tek atısı da kacırdı.Eger faul yuzdesinde sorun olursa cok faul yapabilirler.Zoric diyoruz block da yapar sayı da yapar diyoruz.Ama sırtına alan potaya gidip basketi yapıyor.Hickman tutuktu ama kritik anlarda agırlıgını koydu.Herseyin hayırlısı olsun.Daha adamım Bjelica gelecek,Bogdanovic gelecek.

Çevrimdışı omerozkan90

• Üye
  • Yer: izmir
  • legends never dies
« Yanıtla #981 : 21 Eylül 2014, 23:38:02 »
sezon başı takım hazır değil yükleme yapıyorlar her şey kabulum ama bu takım pg lazım diye bağırıyor.yapılan top kayıpları açık şekilde bunu gösteriyor. Zoric le felan uğraşacağımıza bu takımın oyun kurucu pozisyonunu tekrar sorgulamaya başlasak iyi ederiz.Emir geçen sene olduğu gibi tüm yükü omuzlarına alacak gibi duruyor.yaratıcılık anlamında sadece emir'e güvenmek kumar olur ki müthiş bir milli takım performansı üstüne bu hazırlık turnuvasınadaki performansına ragmen söylüyorum emir'e bu kadar yüklenmek bence top 16 da bizi zorlamaya başlar ki geçen sene bu deneyimledik. bogdanovic'in birebirleri ve bjelica'nın pasör özellikleri bu sıkıntıyı ne kadar çözer kestirmek zor. tempolu oynayıp hızlı oyun arayışıda biraz da bu pg eksikliğinin belirtisi gibi.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #982 : 21 Eylül 2014, 23:40:39 »
nazar değmesin diye twitteraz yorum yapmayacğaım ama bu bizim 0 numara nedir abi :)
cidden nedir bi izah edin...

ALlah nazarlardan saklasın.
utkan ve sambaras kardeşlerime de hep tavsiye ettikleri için ayrıca teşekkür ederim.
övmeyeceğim susuyorum :)

lan bu takıma Bogdan ve Bjelica gelecek daha :)

Cem çaktırma o aslında buz hokeyci... Ama biz de buz hokeyi olmadığı için şimdilik basketbol oynuyor...İlerde voleybol ve futbol maçlarında da görürsek şaşma... Bu arada verdiğin bonzai iyi kafa yapıyor ha ;D ;D ;D

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #983 : 21 Eylül 2014, 23:43:15 »
Çok arkasında durdum bu zamana dek hala da güveniyorum ama zoric beni bile tedirgin etmeye başladı.Tabi henüz çok erken ama bazı pozisyonlarda çok şaşırtıyor beni.
bu maç ona çok küfür ettim ama buraya yazmam tabiki :) :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #984 : 21 Eylül 2014, 23:45:18 »
sezon başı takım hazır değil yükleme yapıyorlar her şey kabulum ama bu takım pg lazım diye bağırıyor.yapılan top kayıpları açık şekilde bunu gösteriyor. Zoric le felan uğraşacağımıza bu takımın oyun kurucu pozisyonunu tekrar sorgulamaya başlasak iyi ederiz.Emir geçen sene olduğu gibi tüm yükü omuzlarına alacak gibi duruyor.yaratıcılık anlamında sadece emir'e güvenmek kumar olur ki müthiş bir milli takım performansı üstüne bu hazırlık turnuvasınadaki performansına ragmen söylüyorum emir'e bu kadar yüklenmek bence top 16 da bizi zorlamaya başlar ki geçen sene bu deneyimledik. bogdanovic'in birebirleri ve bjelica'nın pasör özellikleri bu sıkıntıyı ne kadar çözer kestirmek zor. tempolu oynayıp hızlı oyun arayışıda biraz da bu pg eksikliğinin belirtisi gibi.

real madrid avrupada bu hızlı oyun dediğimiz - geçiş hücumunu en çok yapan takım. Pg rotasyonu kötü olduğu için mi yapıyor ?
pg eksiği veya orada sorun kısmına saygım var ama pg sorunu yüzünden geçiş hücumu yapıyoruz kısmına katılmuyorum .
o bir hücum stratejisi

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #985 : 21 Eylül 2014, 23:55:53 »
Geçiş hücumu bizim hedeflediğimiz seviye için bir tercih değil bir zorunluluk. Topu potaya atmak için epi topu 24 saniyen var. Bir maçta aşağı yukarı ortalamada 55-60 şut atıyorsun (Serbest atışlar hariç) Ne kadar hızlı hücum eder, potaya yaklaşırsan hem atış sayını hem de isabetini arttırma şansın var.
.
80+ ortalama hedefleyen her takım için de durum bu. Ergin tarzı kadro derinliği kısıtlı olan takımlar, tempoda dağılacak takımlar, oyunu sürekli kitlleyerek rakibini bozmaya çalışır. Biz istesek de o oyunu oynayamayız. Belki bizden daha iyi geçiş hücumu yapan takımlara karşı bunu deneyebiliriz, ama onun dışında temel strateji bu  olacak, bu banko. Zira bu turnuvada aşağı yukarı kim aldıysa kısalardan ribaundu, hemen karşıya koştu topla.
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı omerozkan90

• Üye
  • Yer: izmir
  • legends never dies
« Yanıtla #986 : 22 Eylül 2014, 00:01:00 »
tabi ki de geçiş hücumları yapılabilir  bunun denenmesinde uygulanmasında problem yok. bana sete set de zorlanacağımız en azından emir olmadığı zaman öle olacak gibi duruyor daha fazla denemeye çalıştığımızı düşünüyorum tempolu oyun da biraz bu eksikliği kapatmak için kullanılıyor gibi geldi.top kayıplarının da fazla olmasının nedeni biraz da burdan kaynaklanıyor. real madrid gibi hızlı hücum yapacaksak problem yok zaten :)) ama yarı sahayı o kadar hızlı geçecek uzun bizde yok malesef

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #987 : 22 Eylül 2014, 00:05:18 »
tabi ki de geçiş hücumları yapılabilir  bunun denenmesinde uygulanmasında problem yok. bana sete set de zorlanacağımız en azından emir olmadığı zaman öle olacak gibi duruyor daha fazla denemeye çalıştığımızı düşünüyorum tempolu oyun da biraz bu eksikliği kapatmak için kullanılıyor gibi geldi.top kayıplarının da fazla olmasının nedeni biraz da burdan kaynaklanıyor. real madrid gibi hızlı hücum yapacaksak problem yok zaten :)) ama yarı sahayı o kadar hızlı geçecek uzun bizde yok malesef

yapma dostum lütfen . REal in hangi uzunu yarısahayı çok hızlı geçer ? tek hıclı orada Slaughter.
Bjelica - Vesely* Zoriç bu 3  uzunumuzda hızlı hücuma çok yatkın uzunlar. ama bu öyle kolay bir sistem değil . çalışmak ve bir felsefe oluşturmak lazım..
bu sene bol bol izleriz. tabiki top kayıpları olacak 7 tane yeni oyuncu dan yeni bir takım oluşturulmaya çalışışıyor. bu süreçte hatalarda olacaktır top kayıpları da olaaktır.
21 top kaybı yaptığımız maçta 75-67 yenmişiz. ki maçı da izledik. savunma gayretimiz 4 kısa oynadığımız dakikalar haricinde muazzamdı. hatalarımız ve 2 oyuncu eksiğimiz olmasına rağmen savunma iştahı gayreti kaymalkar filan tatminkardı diye düşünüyorum
ama defolarımız tabiki var her takımın olduğu gibi bakalım bu defoları ne kadar kapatacağız o kadar başarılı olacağız

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #988 : 22 Eylül 2014, 01:57:35 »
Bugün bence en fazla 1 numaradaki eksiklik göze çarptı. Hickman hem savunma hem hücum olarak 1 numarada epey zorlanacak gibi bir görüntü verdi. Ben zaten Hickmandan ziyade Bogdan Bogdanovic'in 1 numaradan süre alacağını düşünüyorum. Hickman geçen sene neredeyse hiç 1 numara oynamadı Maccabi'de. Bogdanoviç sezonun yarısı Partizan'da 1 numara oynadı.  Bogdan gelince daha iyi olacağız o pozisyonda.

Çevrimdışı hercumerc

• Üye
  • Yer: Tampa,FL
« Yanıtla #989 : 22 Eylül 2014, 02:36:03 »
Gecen sene Melih'in bu sene Izzet'in degisimi gorunce Obradovic gibi bir hocaya sahip olmak ne kadar buyuk bir ayricalik bir kez daha anliyoruz. Izzet'in bu performansina cok sevindim insallah calismaya devam eder. Hoca onun bu calismasini degerlendirecektir. Takimi genel manada begendim. Eksikleri yok mu? var. Ama avrupada eksigi olmayan takim olmadigini ve eksikleri kapatabilecek yegane hocanin da bizde oldugunu dusunursek umutsuz olmak icin hicbir neden yok.