Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 399160 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #1665 : 03 Kasım 2021, 19:02:42 »
Zeljko Obradovic, kazanılan Joventut maçındaki muhteşem atmosferin ardından Partizan taraftarı hakkında: ''Avrupa'da böyle bir atmosfer yok. Sadece Panathinaikos ya da Maccabi yanına yaklaşabilir.''
Elinden gelenin en iyisini yapacağını belirten Obradovic, "Avrupa'da Partizan ile aynı seviyede olan tek kulüp Real Madrid'dir." dedi.

şöyle bi açıklaması da vardı hocam yönetime nasıl kızmışsa baya harcıyor bizi :(

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
Ynt: Zeljko ''Legend'' Obradovic
« Yanıtla #1667 : 14 Mart 2022, 20:36:13 »
Partizan sportif direktörü Saviç, koç ile ilgili mülakat verirken şöyle bir cümle kurmuş; “Kimse Obradoviç’e şu ya da bu adamın oynaması gerektiğini söyleyemez. Yunanistan'ın veya İstanbul'un en zengini olsanız bile”

Oldukça manidar geldi… Oynaması gerektiği söylenen adamlar kimler? Ya da bu, kimseyi işaret etmeyen genel geçer bir cümle mi?

Türkiye’nin en zengini Ali Koç, Murat Aşık’a “ Zelijco Obradovic'i de biz göndermedik. Gittiği zaman söylediği şeyleri kabul etmemiz gerekiyordu.” demişti yakın zamanda.

Takımın başında bir koç varken, eski koçu (bu Obradovic bile olsa) gündeme getirmek istemezdim ama Fenerbahçe Basketbolü açısından özel bir dönem olduğu için, yaşananları aydınlatabilmesi açısından kıymeti olabileceğini düşündüm. Tarih de böyle yazılıyor zira…

Yazının tamamı aşağıdaki linkte.

https://m.basketnews.com/news-167681-an-inside-look-at-obradovics-lab-how-zeljko-surprised-even-his-allies.html

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #1668 : 15 Mart 2022, 13:19:53 »
Partizan sportif direktörü Saviç, koç ile ilgili mülakat verirken şöyle bir cümle kurmuş; “Kimse Obradoviç’e şu ya da bu adamın oynaması gerektiğini söyleyemez. Yunanistan'ın veya İstanbul'un en zengini olsanız bile”

Oldukça manidar geldi… Oynaması gerektiği söylenen adamlar kimler? Ya da bu, kimseyi işaret etmeyen genel geçer bir cümle mi?

Türkiye’nin en zengini Ali Koç, Murat Aşık’a “ Zelijco Obradovic'i de biz göndermedik. Gittiği zaman söylediği şeyleri kabul etmemiz gerekiyordu.” demişti yakın zamanda.

Takımın başında bir koç varken, eski koçu (bu Obradovic bile olsa) gündeme getirmek istemezdim ama Fenerbahçe Basketbolü açısından özel bir dönem olduğu için, yaşananları aydınlatabilmesi açısından kıymeti olabileceğini düşündüm. Tarih de böyle yazılıyor zira…

Yazının tamamı aşağıdaki linkte.

https://m.basketnews.com/news-167681-an-inside-look-at-obradovics-lab-how-zeljko-surprised-even-his-allies.html

https://www.youtube.com/watch?v=uRIPXjgi9UE
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #1669 : 23 Haziran 2023, 19:05:57 »
Fenerbahçe‘nin eski başkanı Aziz Yıldırım bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu. Aziz Yıldırım birçok konu hakkında konuşurken Zeljko Obradovic‘e de değindi.

“Zeljko Obradovic ile bizim ilişkimiz başka noktalardaydı. Hayat tarzlarımız, yaşayışlarımız birbirine benziyordu. İspanya’da Baskonia‘ya farklı kaybettik. Orada oyuncularla kavga edip istifa edeceğini söylemiş. Ozan Balaban beni arayıp ‘Burada kıyamet kopuyor, Obradovic istifa etti’ dedi. Baskonia‘nın Başkanı da gelip Obradovic’i zor zapt etmiş.
Ertesi gün geldi. Kamp yapıyorduk ve ertesi günde ligde maç var. Normalde Obradovic her zaman gece 1’de uyurdu. Kampa gittim. Neye kızdığını sordum o da, ‘Oyuncular oynamıyorlar, paralarını da alıyorlar. Ben sizin yüzünüze nasıl bakacağım’ dedi, ben de dönüp ‘Boşver, biz seni bir günlük getirmedik ki biz seninle uzun çalışacağız’ dedim ve menajerini çağırıp sözleşmesini 3 sene uzattık. Şaşırdı o da. Hemen sözleşmeyi de imzaladı. Bizim onunla sözleşme imzalamız 5 dakika sürdü. Sonrasında sabah 4-5’e kadar sohbet ettik. Mahmut Uslu da zone’u iyi bilir. Ali Yıldırım, Obradovic’e ‘Mahmut ağabey zone’u iyi bilir’ diyordu. Sonrasında ikisi sabaha kadar muhabbet ediyordu. Bizim ilişkilerimiz başka yani, dosttuk.
Şimdi yine öyle. Bazen arıyor, biz de arıyoruz. Ozan Balaban maçlarına da gidiyor. Buraya geldiğinde de Türk Telekom’la maçı varmış. Covid dönemi İzmir’e uçağı inecekken eşyalarını göndermiyorlardı sonra biz aradık gönderdiler. Her zaman saygı, sevgi.

Zeljko Obradovic’i getirip basketbolu organize etmek lazım. Erdem Can da mesela iyi yetişti, Efes‘e gitti. Obradovic’i getirip öyle antrenör ve oyuncu yetiştirmek lazım.”
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2023, 19:06:45 Gönderen: Civa »