Gönderen Konu: Ersun Yanal  (Okunma sayısı 12574 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
Ynt: Ersun Yanal
« Yanıtla #30 : 21 Mayıs 2014, 15:04:36 »
Cem abi'ye katılıyorum ama bizde planlı programlı yapılmadığına emin olmakla birlikte çalıştığımız yabancı-yerli tüm hocaların bize bişeyler kattığını düşünüyorum.

Kendisini hiç sevmem ama Daum ile ligin zaaflarını çok iyi görüp yıllarca bu zaaflar üzerinden(başta duran toplar) başarılar elde ettik.
Zico ile bu takım estetik oyun artı kendine güven kazandı.
Aragones ile topu yere indirmeyi ve pas oyununu öğrendi.
Aykut Kocaman ile taktik disiplini elde etti.
Ersun Yanal ile hem fiziken çok güçlü bir hale geldi hemde taktikleriyle hücum olarak doruk noktaya ulaştı(geçen istatistikler paylaaşıldı hücumla ilgili istatistiklerde yanımıza yaklaşabilen yok).
Ben hocanın bu takıma daha pek çok şey katacağını düşünüyorum.
Diego'nun neler yapabileceği iyi kötü tahmin edilebilir ama sıklıkla eleştirilen Salih'in hocanın verdiği program dahilinde fiziki olarak gelişimini sürdürmeye devam eder ve sezon başında yüklemelerde takımla birlikte olmayı başarabilirse takım fiziken gücün yanında estetik bir yapıya da kavuşabilir.
Sonrasında diyebileceğimiz tek şey; rakipler düşünsün...

amin :)

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #31 : 26 Ekim 2014, 02:11:34 »
Kendisini hiç sevmem ama Daum ile ligin zaaflarını çok iyi görüp yıllarca bu zaaflar üzerinden(başta duran toplar) başarılar elde ettik.
Zico ile bu takım estetik oyun artı kendine güven kazandı.
Aragones ile topu yere indirmeyi ve pas oyununu öğrendi.
Aykut Kocaman ile taktik disiplini elde etti.
Ersun Yanal ile hem fiziken çok güçlü bir hale geldi hemde taktikleriyle hücum olarak doruk noktaya ulaştı.

İsmail Kartal'la hepsini kaybettik notunu da ben düşeyim :F

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 26 Ekim 2014, 04:26:47 »
Kemal Erdem yine noktayı koydu. ....

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #33 : 06 Kasım 2014, 15:54:10 »
Trabzonspor'la anlaştı diyorlar.

Halbuki bir süre daha sabretse(5-6 ay kadar) alt yapı değil Galatasaray'ın teknik direktörü olacak deniliyordu.
...

Çevrimdışı GoFBahceGo

• Üye
« Yanıtla #34 : 06 Kasım 2014, 19:41:20 »
İsmail Kartal'la hepsini kaybettik notunu da ben düşeyim :F
Hahahaha cok iyiydi

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #35 : 07 Kasım 2014, 00:01:42 »
Trabzon'a giderse ben kizmayacagim. Profesyonellik argumani sebebiyle degil ama.

Oncelikle giderse bence Ersun Yanal'in Fenerbahceli olmasinin imkani yok. Insanin yuregi kaldirmaz. Ama bu Ersun Yanal'a saygimi azaltmaz, aksine gecen sene bizi ve oyunculari motive edebilmesine saygimi arttirir.

Trabzon'a giderse uzulur ve basarisiz olmasini isterim tabii, ama bu teklifi dogrudan reddetmemesinin ardindaki psikolojiyi anlamak zor degil.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #36 : 07 Kasım 2014, 00:14:13 »
trabzonsporla anlasti diyor lig tv

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #37 : 07 Kasım 2014, 01:20:47 »
Mutluluk 1.5 yılda 3 milyon euro almaktır diyebilir miyiz?
...

Çevrimdışı muhendis40

• Üye
  • Yer: İstanbul-Sakarya
« Yanıtla #38 : 07 Kasım 2014, 01:37:57 »
Bekara karı boşamak kolayya hani birazda duygusalız yaa ondan ben şöyle düşünüyorum ben Ersun hoca olsam zaten Fenerbahçeliyim efsane şekilde nisanda şampiyon yapmama rağmen kovuldum ama taraftarın gözünde kralım zaten bana yapılanlara herkes tepki de gösteriyor diğer 3 düşman takıma gitmem elbet bir gün yıllar sonra geri dönerim dönmesem bile efsane kalırım diye düşünürdüm amaaa bu işler böyle değil para adamı profesyonel yapıyor.Ver bana 3-5 profesyonelim der düşmana giderim büyük ihtimal...Aziz Yıldırım ben zaten demiştim fln gibi açıklamalara hazır olalım.Hafta sonu Konya-Trabzon maçında kenarda büyük ihtimal Aykut Kocaman-Ersun Yanal olacak.Bu arada Ersun Hoca diyince Trabzona gitmesi kadar  geçen sene takım sahadayken herkesten önce koşup kaçmasına kızmıştım.Yolu açık olsun öyle ya da böyle emeği var hem de unutulmayak bir şampiyonluğu...

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #39 : 07 Kasım 2014, 01:59:27 »
Bekara karı boşamak kolayya hani birazda duygusalız yaa ondan ben şöyle düşünüyorum ben Ersun hoca olsam zaten Fenerbahçeliyim efsane şekilde nisanda şampiyon yapmama rağmen kovuldum ama taraftarın gözünde kralım zaten bana yapılanlara herkes tepki de gösteriyor diğer 3 düşman takıma gitmem elbet bir gün yıllar sonra geri dönerim dönmesem bile efsane kalırım diye düşünürdüm amaaa bu işler böyle değil para adamı profesyonel yapıyor.Ver bana 3-5 profesyonelim der düşmana giderim büyük ihtimal...Aziz Yıldırım ben zaten demiştim fln gibi açıklamalara hazır olalım.Hafta sonu Konya-Trabzon maçında kenarda büyük ihtimal Aykut Kocaman-Ersun Yanal olacak.Bu arada Ersun Hoca diyince Trabzona gitmesi kadar  geçen sene takım sahadayken herkesten önce koşup kaçmasına kızmıştım.Yolu açık olsun öyle ya da böyle emeği var hem de unutulmayak bir şampiyonluğu...

Simdi ben bu noktada soyle dusunuyorum:

Ersun Hoca'ya yapilan yanlisi kim yapti?  Fenerbahce mi yoksa Aziz Yildirim yonetimi mi?  Bunu devlet ve hukumet arasindaki fark gibi dusunebiliriz.  Hukumeti kiyasiya elestirebilirsin ama devletin bek'asini istersin.  Bu noktada, Ersun Hoca'nin ona yanlis yapanlara karsi belli bir garezinin olmasini dogal karsilamak lazim.  Ustune bir de ciddi paralar isin icine girince, bu efsane olma meselesi anlamsizlasiyor. 

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #40 : 07 Kasım 2014, 02:08:34 »
Yarın Ersun Yanal'ın ayrılış sebebi bizden önce Galatasaray ile pazarlık yapmasıydı diye bir haber görürsek şaşırmayın.

Hoca hakkında düşüncelerimi yüz kez yazdım o yüzden yinelemeyeceğim ama bir kaç ay daha bekleyip gelecek sezon Galatasaray'ın başına geçmek varken Trabzon'la anlaşmasıyla ben dahil pek çok kişiyi ters köşeye yatırdı diyebilirim.
Direk rekabet içinde yer aldığımız ciddi anlamda düşmanlık olan bir kulübe gittiği için kendisine başarı falan dilemeyeceğim.
...

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : 07 Kasım 2014, 02:17:39 »
Ben Ersun Yanal'ın gonderilmesini %99 degil %100 dogru buluyorum.AY'a bakıs acısı belli oldugu icin ben de AY ve Yonetimi cok siddetli elestiriyorum ama haklı oldugu yerlerde de hakkını veriyorum.AY Mustafa Denizli doneminde de "Takımı Mustafa Denizli,85m avro olmasaydı zor sampiyon yapardı" demisti.Milan Rapaic,Haim Revivo gibi inanılmaz maliyetli ve klas oyuncuları alarak td'e cok onemli kadro verdi.Burada AY "iyi futbolcun olmazsa,iyi imkanların olmazsa(stad,zemin,idman sahası,sosyal tesis,spor salonu gibi),sporculara yukumluluklerini zamanında yerine getirmezsen,td de birsey yapamaz" diyor.Ama bu kısım bircogunun isine gelmiyor.Ayrıca bakıs acısı farklı olabilir belki td katkısını cok fazla oldugunu da dusunmuyor olabilir.Sonucta biz gereken ortamı saglarız,td de isini yapar diyor.Samet konusunda da cogu Baskan'a vurdu.Baskan orda olayı teyit ettirdi.Belki orada tercuman zor durumda kalmıstır ama hakaret etmedi.Sadece sen sahitsin dedi.Ayrıca Samet emekci olsa ayrı bir gozle bakarım.Ama Alex'le muhtemelen is ortaklıgı olan ve artık isi tercumanlıktan baska bir noktaya tasımıs olan bir kisi,hizmet etmistir,karsılıgını almıstır.Ben burada Baskan'dan yana tavır alırım.

Ersun Yanal da TS,GS ye giderse kendi adıma sevinirim.Ona olan destek azalır.Ben yonetimin yanındayım.AY diktatordur,dgorudur.Basarısızlıkta transfer yapar dogrudur.İsmail kartal tercihi bence yanlıstır.Ama gerek Alex,gerek Samet,gerekse Ersun Yanal olayında ben yonetimin yanındayım.Olmadıgım yerler de var.Mesela td e emenike,Cardozo sec birini demek bence yanlıstır,elenince 10m avroya Meireless yanlıstır,Selcuk Sahin gibi bir sporcunun 12 yıldır ona yakın olmasından dolayı kalması yanlıstır.
Ama onyargı ile bakıp hep AY haksız demek de bana gore yanlıstır.İnsallah Ersun Yanal TS ya da GS gibi FB ye her turlu haksızlıgı yapan,UEFa ya mail kampanyaları yapan,devamlı onlara sikayet eden bir takıma gider de destekleyen azalır.
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2014, 02:19:36 Gönderen: hmetin »

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #42 : 07 Kasım 2014, 02:20:03 »
aziz yildirim transfer yapmasa sampiyon yapamaz mealinde bisiyler soylenmiste ayni kadronun bir futbolcu eklenmis hali ne halde goruyoruz.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #43 : 07 Kasım 2014, 08:30:33 »
Ersun Yanal dilediği takıma gidebilir, bizim gocunmaya hakkımız yok, gerek sözleşme yaparken gerek gönderirken yapmadığımız kalmadı adama. Ayrıca düşman kulüp vs olayları da çok saçma adam mesleğini icra edecek tabii ki, ancak Türkiye'de öyle bir futbol anlayışı ki var ki sanki spor değil savaş yapıyoruz. :D

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #44 : 07 Kasım 2014, 17:40:58 »
Ben Ersun Yanal'ın gonderilmesini %99 degil %100 dogru buluyorum.AY'a bakıs acısı belli oldugu icin ben de AY ve Yonetimi cok siddetli elestiriyorum ama haklı oldugu yerlerde de hakkını veriyorum.AY Mustafa Denizli doneminde de "Takımı Mustafa Denizli,85m avro olmasaydı zor sampiyon yapardı" demisti.Milan Rapaic,Haim Revivo gibi inanılmaz maliyetli ve klas oyuncuları alarak td'e cok onemli kadro verdi.Burada AY "iyi futbolcun olmazsa,iyi imkanların olmazsa(stad,zemin,idman sahası,sosyal tesis,spor salonu gibi),sporculara yukumluluklerini zamanında yerine getirmezsen,td de birsey yapamaz" diyor.Ama bu kısım bircogunun isine gelmiyor.Ayrıca bakıs acısı farklı olabilir belki td katkısını cok fazla oldugunu da dusunmuyor olabilir.Sonucta biz gereken ortamı saglarız,td de isini yapar diyor.Samet konusunda da cogu Baskan'a vurdu.Baskan orda olayı teyit ettirdi.Belki orada tercuman zor durumda kalmıstır ama hakaret etmedi.Sadece sen sahitsin dedi.Ayrıca Samet emekci olsa ayrı bir gozle bakarım.Ama Alex'le muhtemelen is ortaklıgı olan ve artık isi tercumanlıktan baska bir noktaya tasımıs olan bir kisi,hizmet etmistir,karsılıgını almıstır.Ben burada Baskan'dan yana tavır alırım.

Ersun Yanal da TS,GS ye giderse kendi adıma sevinirim.Ona olan destek azalır.Ben yonetimin yanındayım.AY diktatordur,dgorudur.Basarısızlıkta transfer yapar dogrudur.İsmail kartal tercihi bence yanlıstır.Ama gerek Alex,gerek Samet,gerekse Ersun Yanal olayında ben yonetimin yanındayım.Olmadıgım yerler de var.Mesela td e emenike,Cardozo sec birini demek bence yanlıstır,elenince 10m avroya Meireless yanlıstır,Selcuk Sahin gibi bir sporcunun 12 yıldır ona yakın olmasından dolayı kalması yanlıstır.
Ama onyargı ile bakıp hep AY haksız demek de bana gore yanlıstır.İnsallah Ersun Yanal TS ya da GS gibi FB ye her turlu haksızlıgı yapan,UEFa ya mail kampanyaları yapan,devamlı onlara sikayet eden bir takıma gider de destekleyen azalır.

Huseyin Hoca ve diger arkadaslar...  Yurtdisinda oldugum icin fazla yakindan takip edemiyorum belli olaylari.  Cesitli kaynaklardan takip edebildigim icin tek tarafli bir yargida bulunabiliyorum.  Ersun Yanal'in gonderilmesi olayinda, neden suclu Aziz Yildirim degil de, Ersun, bunu anlayamiyorum.  Basariyi belirleyen belli kriterler var: kimisi kisa vadede sonuc odakli bir kriter one surerken, kimisi de uzun vadeli gelisimi bakar.  Ersun Hoca, her ne yonden bakilirsa bakilsin, basarili bir hocalik yapti.  Oynattigi oyunun onda birini oynamiyoruz.  Futbolcu odakli bir ortamimiz var ki bundan hic memnun degilim.  Ayrica, kisa vadeli sonuc bakimindan da cok basarili oldugunu gorduk.  Gecen sene rakiplerimiz cok kotu oldugundan sampiyon olduk dedigimizde de bu elimizde kaliyor zira su ana kadar ki oyuna baktigimizda, gecen seneden cok daha kotu bir ortamda, pek de umut isigi goremiyoruz.