Gönderen Konu: Fenerbahçe Kadın Basketbol Türkiye Kupası (2013 - 2014)  (Okunma sayısı 45445 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Hafife aldı abi Angel biraz da. Karşısında Alba olduğunda bileniyordu ona . Ama bu oyun böyle işte hafife alırsan ezilirsin.

Yok yahu Şebnem SET oyunu dışında bişey yapmadı..İyi dolaştırdılar boşa çıkardılar attı oda.Durum bu..Koç koç...

Sen koç olarak değişik bir şey yapmalısın artık...
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı ErdemFB

• Üye
  • Yer: Samsun
Geçen seneki final maçı senaryosuna çok benziyo hatta birebir aynı...

-10 gün önce sahanda rahat kazandığın Galatasaray maçlar(83-67,79-67)
-Rakibin çeyrek ve yarı final maçlarında çıkardığı çok kötü oyunlar..
-Rakibin en formda oyuncularının olmaması(babası vefat eden Fovles-zatüre olan torrens)
-ve çok formda olan bir  Fenerbahçe..

Yani rehavet için tüm şartlar bu senede geçen sene olduğu gibi oluşmuş durumda...

Ama bu kez kızların aynı hataya düşeceğie ihtimal vermiyorum..Maçın başında sert başlayıp mesajı veririz.

Bu maçtaki en büyük güvencem ise Cappie'nin avcundaki yara izi. :)
Bravo kızlar,teşekkürler kızlar,elinize sağlık.Ya gerçekten aklım almıyo hiç mi ders almadınız geçen seneden.
"Kendim için bir söz veriyorum,burası benim evim olacak."

gurol1967

• Ziyaretçi
Keşke takimda bizim tribün deki emeklerimize karşı biraz karakter koysalardi. Yenilmek den cok en çok bu üzdü. Ayrica kocun da oyun sıkışınça doğru hamleler yapabildiğini dusunmuyorum
Aramıza Hoşgeldiniz.Hayırlı Olsun.

Çevrimdışı ata771

• Üye
Tesekkur ederim abi

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
Maalesef 3 numara bizde büyük yara..angel'in alternatifi yok..Sezon başı KASKİ Begüm'ü bıraktığında almayarak büyük hata yaptık. Hem alt yapı oyuncumuz hem yerli rotasyonu gelişirdi..Şimdi bekle ki Esmeral 10 maçta 1 şut soksun

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
Maalesef 3 numara bizde büyük yara..angel'in alternatifi yok..Sezon başı KASKİ Begüm'ü bıraktığında almayarak büyük hata yaptık. Hem alt yapı oyuncumuz hem yerli rotasyonu gelişirdi..Şimdi bekle ki Esmeral 10 maçta 1 şut soksun

O konuda çok saçma işler olmuş..Bahar Çağlar ve Begümü almak elimizin ucundayken..Kübra Begüme tercih edilmiş..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı gozkus

• Üye
Roberto iniguez  RAHAT ADAM!!!  ne diyor twitter da ; attığınız yorumlar(iyi-kötü) hiç bi yerimde değil ben önüme bakıyorum.Lan senin önüne bakman buysa biz yandık.... Ne oldu arkadaş sana ? Eskiden bağırırdı bu adam sesini duyardık ömer abinin mikrofondan,salonda bizzat sahaya girdiğine şahidim kaç kere,  ne oldu o adam gitti pasif bi adam geldi :S:S:S savaşmadan galatasaraya kaybetme lüksün yok arkadaş kaldırmaz bu taraftar bunu ayıpppp!!!!

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
Roberto iniguez  RAHAT ADAM!!!  ne diyor twitter da ; attığınız yorumlar(iyi-kötü) hiç bi yerimde değil ben önüme bakıyorum.Lan senin önüne bakman buysa biz yandık.... Ne oldu arkadaş sana ? Eskiden bağırırdı bu adam sesini duyardık ömer abinin mikrofondan,salonda bizzat sahaya girdiğine şahidim kaç kere,  ne oldu o adam gitti pasif bi adam geldi :S:S:S savaşmadan galatasaraya kaybetme lüksün yok arkadaş kaldırmaz bu taraftar bunu ayıpppp!!!!

Ya bende ondan dedim..

Bende akşam verdim veriştirdim..Set oynatamayan koç...
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
bizim takımın dişlileri maalesef eskidi. Big Three artık yok...Bence ligde doymuşluk da var...Yeni isimleri oraya monte etmedikçe takımın günden güne eridiğine şahit olacağız. 

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
ayrıca caferağa'dan çıkmak da bize yaramadı...idman salonunda maç yapıyor takım

Çevrimdışı obudak

• Üye
Sevgili Omer dostum Hosgeldin.Hayirli olsun.
Degerli izlenimlerin icin de tesekkurler.

Sağolasın Gürol hocam. Umarım takım formunu yakalar ya da yönetim koçla ilgili gerekli kararları alır da daha keyifli yorumlar paylaşırız. Yalnız efsane olmuş oyuncularımızı bu kadar çabuk harcamayalım. Hepimiz üzgün ve kızgınız fakat eminim onlar da bizler kadar istiyorlardı kazanmayı. Formsuzluklar üstüste ve aynı anda gelmesi, takım uyumunun hala sağlanamaması, koçun bu seneki performansını eleştirilmeli ancak kredisi olanları ayrı tutmak gerektiğini düşünüyorum ;)

Çevrimdışı Del Piero

• Üye
  • Yer: Milano
maçtan beri ilk kez bilgisayar başındayım.

maça kaybedeceğimizi bile bile, tüm şartlarımı zorlayarak kendi adıma büyük fedakarlıklar yaparak gittim.

ve maçın daha hemen başında gördük ki, takımımız, bizler kadar önem atfetmemişti bu maça, neredeyse her kupa maçında olduğu gibi.

son 5 dk haricinde tüm maçı uyuşuk bir ruh hali ile oynadılar, baştan sona. belki yacoubu istisna tutulabilir sadece.

daha önce çok kişi yazmış ama birsel maalesef artık bir ışıldan üstün bir oyuncu değil, son iki yıldır zaten görüyorduk bunu ama bu maçta tamamen tescillendi bence.

birseli izlerken hem kızdım hem üzüldüm. birsel hem savunma yaparken hem de hücum ederken o kadar yalandan oynuyor ki, ne savunmada rakibine yapışıp, onu geçmesini, oyun kurmasını engelleyebiliyor, ne de hücumda, dribbling ile rakibini geçebiliyor, ne şutuna güveniyor, ne tempoyu yükseltip, angel&cappy'nin üstün yönlerini öne çıkartabiliyor. gerçekten düşünüyorum, birsel ne oynuyor, takıma ne veriyor diye, neredeyse hiçbir şey yok.

angel ve cappy ikilisini birbirlerinden ayırmak istemiyorum, onlar birsel gibi bitik değil, yapabilecek çok şeyleri var ama onlar da fiziken sahada olmalarına rağmen, ruhen teşrif etmemişlerdi. bunca yıldır fenerbahçede oynayan bu iki hanımefendinin bu maçın önemini bilmiyor olmaları mümkün değil. demek ki çok gerek görmediler bu maçı kazanmaya, gerçi angel güzel bir turnike sonrası tribünleri coşturdu ama ben aynı salonda aynı sahneyi taurasili galatasaraya karşı kaybettiğimiz cumhurbaşkanlığı maçında da görmüştüm. o maçı da kaybetmiştik. zaten o maçla hemen hemen aynı senaryoyu oynadık.
karşımızda baştan sona inanmış, tüm ciddiyetiyle oynayan bir rakip varken biz o maçta da aynı şekilde maçın başında geriye düşüp maç boyunca yakalamak için çırpınmıştık.

uzunlara çok kızamıyorum, vera, q, yacoubu en azından kendi pozisyonlarındaki oyunculara yenilmediler. vera daha isabetli oynayabilirdi ama şu oyun içerisinde kötüler içinde ona sıra dahi gelmiyor.

Esmeral için bir şey yazmak istemiyorum, basketbol onu bırakmış, o da basketbolu bıraksın.

ve tabi ki koçumuz olacak beyefendiye de bir kaç kelam etmek lazım.

sene başından beri bu takıma ne oynatmak istiyor bilemiyorum ama onun kafasındaki her neyse bu takım o oyunu ya oynamıyor, ya da oynayamıyor.

taraftar olarak rakibimizden kalabalıktık ve daha da motiveydik.

maç boyunca desteğimizi verdik, ama taraftar da insan, sen tribünde yırtınırken bu desteğinin karşılığını sahada mücadele olarak göremeyince sinirleri bozuluyor insanın. ve tamamen oyuncularının ciddiyetsizliğinden senden kadro olarak bariz daha geride olan bir takıma karşı maç boyu yenik oynamak, dönmeyeceğini hissederek (çünkü sahada savaşan bir takım yok) desteğe devam etmek çok da kolay değil.

neticede alışılmış bir yenilgi oldu bizim için maalesef.

umarım kadro olarak bu kadar üstünken, ligi vermek gibi bir hataya düşmeyiz.

ama bu takımdan ve koçtan her şey beklenir.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
Yazılacak çok şey varda aslında...

Neyse...

Mersin maçında belli olmuştu aslında..

Valla herkes geçen seneki CL de 2. liğe takıldı ama bence bu adam açık ara en kötü yabancı koçtur bize gelen...

Set yok...Akıcılık yok..Ver Angela ve Cappie ye...Sıkıştımı zorla indir İsabele...Bu mudur basketbol..

Elinde belkide Dünyanın Lauren Jacksondan sonra en verimli 4 numara sı var..Kadın ileri geri koştu Dolap beygiri gibi.Pili bitti kızın...

Elinde Pick n rollü oynayacak 2 tane uzun var..İçeri çabuk devrilen ayakları hızlı..Karşılarında Nevriye gibi Bone gibi ayakları HANTAL 2 uzun var..1 KEZ PİCK N ROLL oynayamıyorsan...

Sonra Twitterda '' Bu takımın Patronu benim diye zırvalarsın''

Bu takımın Patronu...

DİDEM AKIN,Birsel ve Esmeral...Ne diyorsa inanmam bu adama..

Çünkü adam eline sopayı alıp (teşbihte hata olmaz) BEN BU TAKIMIN PATRONUYUM demedikçe bu takım çok kupalar verir...

Bu adam kaldıkça umudum yok malesef...

Gökhan bilir...Twitterda 1 senedir yazıyorum...Kosicenin koçu var..O adam tam bizim Kalemimiz...

Ayrıca yönetimsel sıkıntılar da var..Yönetime yakın bir arkadaşımız ÖZelden yazmıştı sene başında...

''Bizim takım adam olmaz.Sene sonu Biba yerine Guard akınsın fikri vardı..Olmadı..Bahar Çağlar bizden haber bekliyordu biz Tuğçeyi aldık..Kübra için Begümü Bjk ye pasladık...Kız Gs yi reddetti sırf bizde oynamak için daha sonra!''

Sonra vah vah...

Neyse...Ben artık şaşırmıyorum..Yeni bir oluşum şart...ANGEL  ve VERA dışında herkes yollanabilir...Yeter artık....

Gitsinler WHEALEN ı alsınlarda Birsel yedek kalsın..Biraz aklı başına gelsin bence..Looser olma yolunda lakin
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2014, 13:32:49 Gönderen: murat kaya »
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Ibrahim K.

• Üye
  • Yer: Almanya
maçtan beri ilk kez bilgisayar başındayım.

maça kaybedeceğimizi bile bile, tüm şartlarımı zorlayarak kendi adıma büyük fedakarlıklar yaparak gittim.

ve maçın daha hemen başında gördük ki, takımımız, bizler kadar önem atfetmemişti bu maça, neredeyse her kupa maçında olduğu gibi.

son 5 dk haricinde tüm maçı uyuşuk bir ruh hali ile oynadılar, baştan sona. belki yacoubu istisna tutulabilir sadece.

daha önce çok kişi yazmış ama birsel maalesef artık bir ışıldan üstün bir oyuncu değil, son iki yıldır zaten görüyorduk bunu ama bu maçta tamamen tescillendi bence.

birseli izlerken hem kızdım hem üzüldüm. birsel hem savunma yaparken hem de hücum ederken o kadar yalandan oynuyor ki, ne savunmada rakibine yapışıp, onu geçmesini, oyun kurmasını engelleyebiliyor, ne de hücumda, dribbling ile rakibini geçebiliyor, ne şutuna güveniyor, ne tempoyu yükseltip, angel&cappy'nin üstün yönlerini öne çıkartabiliyor. gerçekten düşünüyorum, birsel ne oynuyor, takıma ne veriyor diye, neredeyse hiçbir şey yok.

angel ve cappy ikilisini birbirlerinden ayırmak istemiyorum, onlar birsel gibi bitik değil, yapabilecek çok şeyleri var ama onlar da fiziken sahada olmalarına rağmen, ruhen teşrif etmemişlerdi. bunca yıldır fenerbahçede oynayan bu iki hanımefendinin bu maçın önemini bilmiyor olmaları mümkün değil. demek ki çok gerek görmediler bu maçı kazanmaya, gerçi angel güzel bir turnike sonrası tribünleri coşturdu ama ben aynı salonda aynı sahneyi taurasili galatasaraya karşı kaybettiğimiz cumhurbaşkanlığı maçında da görmüştüm. o maçı da kaybetmiştik. zaten o maçla hemen hemen aynı senaryoyu oynadık.
karşımızda baştan sona inanmış, tüm ciddiyetiyle oynayan bir rakip varken biz o maçta da aynı şekilde maçın başında geriye düşüp maç boyunca yakalamak için çırpınmıştık.

uzunlara çok kızamıyorum, vera, q, yacoubu en azından kendi pozisyonlarındaki oyunculara yenilmediler. vera daha isabetli oynayabilirdi ama şu oyun içerisinde kötüler içinde ona sıra dahi gelmiyor.

Esmeral için bir şey yazmak istemiyorum, basketbol onu bırakmış, o da basketbolu bıraksın.

ve tabi ki koçumuz olacak beyefendiye de bir kaç kelam etmek lazım.

sene başından beri bu takıma ne oynatmak istiyor bilemiyorum ama onun kafasındaki her neyse bu takım o oyunu ya oynamıyor, ya da oynayamıyor.

taraftar olarak rakibimizden kalabalıktık ve daha da motiveydik.

maç boyunca desteğimizi verdik, ama taraftar da insan, sen tribünde yırtınırken bu desteğinin karşılığını sahada mücadele olarak göremeyince sinirleri bozuluyor insanın. ve tamamen oyuncularının ciddiyetsizliğinden senden kadro olarak bariz daha geride olan bir takıma karşı maç boyu yenik oynamak, dönmeyeceğini hissederek (çünkü sahada savaşan bir takım yok) desteğe devam etmek çok da kolay değil.

neticede alışılmış bir yenilgi oldu bizim için maalesef.

umarım kadro olarak bu kadar üstünken, ligi vermek gibi bir hataya düşmeyiz.

ama bu takımdan ve koçtan her şey beklenir.

Esmeral disinda dedigin herseye katiliyorum. Esmerali konusmadan önce baska oyunculari daha cok konusmak gerek.
Esmeral en azindan denedi ve savasti. Ben bunu gördüm. Sutlari kacirdi belki bazen erken tercihler yapti ama her zaman birseyler yapmaya calisdi. Son Ceyrekdeki oyunu ile zaten biz maca geri dönebildik. Savunma konusuna hic girmeyecegim cünkü Esmeral iyide bir savunmacidir. Mesela Birsel den kat ve kat daha iyi bir oyun sergiledi. Ayrica anlamadigim bir konuda Birsel bu kadar kötüyken neden Olcay Cakir daha cok denenmedi? Özellikle oyuna girdikten 1-2 dakika sonra aldigi ribaund tan sonra Angel a kendi potamizdan diger potaya dogru muhtesem bir pas atmisdi Angel da onu basket foul ile bitirmisdi. Keske daha cok oyniyabilseydi en azindan baski ve savunma yapiyor.

Çevrimdışı Ibrahim K.

• Üye
  • Yer: Almanya
Yazılacak çok şey varda aslında...

Neyse...

Mersin maçında belli olmuştu aslında..

Valla herkes geçen seneki CL de 2. liğe takıldı ama bence bu adam açık ara en kötü yabancı koçtur bize gelen...

Set yok...Akıcılık yok..Ver Angela ve Cappie ye...Sıkıştımı zorla indir İsabele...Bu mudur basketbol..

Elinde belkide Dünyanın Lauren Jacksondan sonra en verimli 4 numara sı var..Kadın ileri geri koştu Dolap beygiri gibi.Pili bitti kızın...

Elinde Pick n rollü oynayacak 2 tane uzun var..İçeri çabuk devrilen ayakları hızlı..Karşılarında Nevriye gibi Bone gibi ayakları HANTAL 2 uzun var..1 KEZ PİCK N ROLL oynayamıyorsan...

Sonra Twitterda '' Bu takımın Patronu benim diye zırvalarsın''

Bu takımın Patronu...

DİDEM AKIN,Birsel ve Esmeral...Ne diyorsa inanmam bu adama..

Çünkü adam eline sopayı alıp (teşbihte hata olmaz) BEN BU TAKIMIN PATRONUYUM demedikçe bu takım çok kupalar verir...

Bu adam kaldıkça umudum yok malesef...

Gökhan bilir...Twitterda 1 senedir yazıyorum...Kosicenin koçu var..O adam tam bizim Kalemimiz...

Ayrıca yönetimsel sıkıntılar da var..Yönetime yakın bir arkadaşımız ÖZelden yazmıştı sene başında...

''Bizim takım adam olmaz.Sene sonu Biba yerine Guard akınsın fikri vardı..Olmadı..Bahar Çağlar bizden haber bekliyordu biz Tuğçeyi aldık..Kübra için Begümü Beşiktaş ye pasladık...Kız Gs yi reddetti sırf bizde oynamak için daha sonra!''

Sonra vah vah...

Neyse...Ben artık şaşırmıyorum..Yeni bir oluşum şart...ANGEL  ve VERA dışında herkes yollanabilir...Yeter artık....

Gitsinler WHEALEN ı alsınlarda Birsel yedek kalsın..Biraz aklı başına gelsin bence..Looser olma yolunda lakin

Abi Whaleni almaya gerek yok, Olcayi oynatalaim daha iyi. Hem o gelistirsin kendini hemde Birsel belki hatasini anlar ve kendine gelmeye baslar. Savunmada özellikle CIL-DIRT-TI beni.