Gönderen Konu: Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Şampiyonlar Ligi (2014/15)  (Okunma sayısı 161876 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ben anlatamıyorum Besim..

Ben İlk 6 başlatsın demedim..Olmuyor olmaycaksa neden devam ediyor Bosetti ile en azından kaybedilen sette..Tüm hataları o yaptı..Rezildi yahu..Söylenecek 2 kelam yok..Bildiğin SeDA Tokatlıoğlunun manşet alamayanıydı..O gün kötü oynuyorsa sonuna kadar sahada olacak bir durum asla olmamalı..

doğru bugün o mücadeleci oyunundan eser yoktu maçta değildi sanki..biraz üçüncü sette kıpırdandı o kadar

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
doğru bugün o mücadeleci oyunundan eser yoktu maçta değildi sanki..biraz üçüncü sette kıpırdandı o kadar

Ben baktım istatistiklere 2 oyuncu oynamasa 1. setten sonra 1 isi Bauer..Diğeri Bosetti..Bu maç başka olurdu
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
neticede kaçan balık büyük oldu. biz bunları 3-1 yenemeyiz bence..iki seti haydi haydi alırlar...bari gelecek sezon için iyi bir iki takviye yapılsa

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Son iki set izlemedim, kapattım. İyiki de izlememişim. Şu skor tek kelime ile rezalettir. Bunun da tek sorumlusu sene başından bu yana zerre güvenmediğimi ve hep eğer engel olmazsa bize dediğim Abondanza denen adamdır.
Takımda hadi manşette sıkıntı yaşıyoruz. Peki bu takım neden blokta zayıf kalıyor, neden dublaja giremiyor, neden savunma yapamıyor. Oyuncular sahada nerede duracağını bilmiyor. Bir antrenör iki yılda hiç mi bir şey katmaz takıma.
Lo Bianco Bergamoda kalmış, Türkiye'de sadece slüeti var. İkinci set skor 22-22 iken gayet güzel gelen manşete gitti 2'de Montano dururken 4'e Bosettiye döndü. Maç boyu 20 topta 3, evet evet sadece 3 sayı alabilen Bosettiye döndü ve kırılma anında 23-22 yenik duruma düştük. Sonra da set gitti. Ortadan çivileme smaç yedirdi bize Naz. Erkek takımlarında görürüz ancak böyle smaçları. Orta oyuncuları dünyada en etkili kullanan pasör. Artık bunun tartışmasını dahi yapmam ben.
İkinci kupa gelecek diye güvendiğim tüm sözleri yedirdiler bana. Vakıf'ı ikinci maçta 4-0 yada 4-1 yenmek mucize gibi bir şey. 
Seneye mümkünse bir tane İtalyan kalmasın bu takımda. Bauer'i de alıp dönsünler. Hani olur da bir mucize olur Vakıf'ı elersek dahi bu görüşlerim değişmez.
Ze Roberto'yu ne yapıp edip Garay ve Fabiana ile geri getirsinler. Duygusallığı bir kenara bırakıp Naz'ı da geri almanın yollarını arasınlar. Oldu da Naz geldi. İzlemek istemeyen izlemesin. Ben oturur keyifle izlerim.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
neticede kaçan balık büyük oldu. biz bunları 3-1 yenemeyiz bence..iki seti haydi haydi alırlar...bari gelecek sezon için iyi bir iki takviye yapılsa

Sporda herşey olur..Ama şunu gördüm Abondanzaya sahip çıkan net duygusal davranıyordur yada sıvıyordur..

Bu kadar hatayı yapan bir adamı kapıma bekçi yapmam
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
Kristin neden alındı ben hala anlamış değilim.Evet Besim'in dediği gibi Bosetti iyi fakat hala tam hazır değil artı bu gün formsuzdu ama ölüsü bile kristinden iyidir.Az saç baş yolmadık biz.Elimizdeki yerliler genç bu sene olmazsada uyum saglarlar yeterki devamlı şans verilsin.ama pasör ve libero sart.Bir iki yine genç takviye edilir yabancılarıda çok kaliteli alabilirsen bu takım işe yarar

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Simdi macin siniri ile yazdigimiz yanlis seyler de oluyor.  Biz Vakifbank'a kaybettigimiz kritik setleri hep bir iki ufak nuans yuzunden kaybettik.  Yani o ufak bir iki seyi duzgun yapabilsek, iki macta da Vakifbank'i rahat yenen bir takim olacaktik.  O yuzden, hala daha Naz gelmeli veya su Turk oyuncu gelmeden asla olmaz filan demeye gerek yok.  Ben de cok elestirdim takimi ama bizim en kotu halimiz dahi o cok ovulen Vakifbank'a ucu ucuna kaybediyorsa, bence elestirilerde de bir nisbetsizlik yapiyoruz.  Bugun Murat'a katilmadigim nokta Hildebrand ise de, katildigim nokta su: Bosetti bugun normal oyununu oynasa biz maci 3-0 alirdik.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
Simdi macin siniri ile yazdigimiz yanlis seyler de oluyor.  Biz Vakifbank'a kaybettigimiz kritik setleri hep bir iki ufak nuans yuzunden kaybettik.  Yani o ufak bir iki seyi duzgun yapabilsek, iki macta da Vakifbank'i rahat yenen bir takim olacaktik.  O yuzden, hala daha Naz gelmeli veya su Turk oyuncu gelmeden asla olmaz filan demeye gerek yok.  Ben de cok elestirdim takimi ama bizim en kotu halimiz dahi o cok ovulen Vakifbank'a ucu ucuna kaybediyorsa, bence elestirilerde de bir nisbetsizlik yapiyoruz.  Bugun Murat'a katilmadigim nokta Hildebrand ise de, katildigim nokta su: Bosetti bugun normal oyununu oynasa biz maci 3-0 alirdik.

10 maç oynamış Abbondanza Vakıf ile 2 senede..3 ü bu sene..7 si Geçen sene..2 maç kazanmış..

8 maç=24 set demek.. 19 seti falan ilk 2 seti verdiğimiz gibi vermişizdir..Yahu abi hiç mi akıllanmaz bir adam?

O yüzden mucize lazım bize.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Besim

• Üye
Yine belli olmaz bu isler.  Motivasyon denilen sey enteresan bir seydir.  Potansiyeli olan bir takimiz; is tamamen bu potansiyeli sahaya yansitmaya bakar.  Dedigim gibi sene basindan beri bunu yapamayan takim, bu macta nasil yapacak?  Dedigim gibi, ancak ciddi bir konstrasyon ve motivasyon ile olur.  Gecen seneki o cok kotu takim bile mental olarak oyunda kaliyordu.  Bu sene ben mental olarak ayni mucadeleyi gormedim daha.  Su taraftar isi de sikinti yaratiyor.  Birlik olarak ve maca odaklanarak, oyunculari oyunda tutacak bir ortam ile takim olmadaki sikintilarimizi asabiliriz. 

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
Bu sene beni en çok üzen 2 şube bayan voleybol ve basketbol şubeleri oldu, o nedenle en azından bu sene takibi bıraktım avrupa şampiyonu da olsalar umurumda değiller.

Çevrimdışı Besim

• Üye
Bu sene beni en çok üzen 2 şube bayan voleybol ve basketbol şubeleri oldu, o nedenle en azından bu sene takibi bıraktım avrupa şampiyonu da olsalar umurumda değiller.

Zeki Abi, bunca sene yuzumuzu guldurduler, tek bir hatada tum kadinlari sildin :)

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
 Yeon Koung Kim gibi bir dünya starı 4 yıldır bizde ve işin acı tarafı ilk sezon ki CL şampiyonluğu dışında göze batan bir başarı yok..Cev'i aldık ama onu zaten almamız gerekiyordu..Lig şampiyonluğumuz bile yok.Kız ben kupa istiyorum gidicem dese kimin kızmaya hakkı var.

Çevrimdışı myildirim

• Üye
Bugün, basketbolda kombinem olmasına ve tarihimizin en iyi takımlarından birine sahip olmamıza rağmen aylardır bu maçı beklediğim ve sadece bu takımdan 2 senedir görmeyi umduğum tek şeyi görebilmek dileğiyle bu maçı tercih ettim. Senelerdir görmeyi umduğun naçizane o şey nedir diye soracak olursanız takım savunması cevabını veririm. Ne kadar iyi bireysel savunmacılara sahip olsanız da sizi asıl savunmada öne geçiren faktör takım halinde yapılan kompakt bir savunmadır diye düşünmüşümdür hep. 2 senedir Abbondanzanın takımında bireysel anlamda ne kadar üst düzey hücum silahları varsa da 2 senedir bir o kadar düzensiz, kopuk, iletişim anlamında etkisiz bir takım savunması görüntüsü çiziyoruz maalesef. Gün geçtikçe yerine oturturuz diyorum, bekliyorum ama yok arkadaş, olmuyor işte bir türlü. Karşılaştırmak gerekirse uzun süredir her kupada en çok karşılaştığımız takım vakıfbanka bakmak gerekirse bu durumun tam zıttını görüyoruz, guidettinin gelişinden beri takip ediyorum vakıfbankı her geçen gün bu konuda inanılmaz gelişme gösteriyorlar, ileriye gidiyorlar oyuncular değişse de o mantalitenin oturduğu ve bu durumun kaymağını yedikleri çok aşikar. 10 üzerinden 8-9 seviyesinde olan takım savunmalarını bir yönden nasıl geliştiririz diye çabalayan bir takım ve karşıda bu seviyelerde nasıl bu kadar kötü takım savunması yapılır, nasıl bu kadar dağınık olunur sorusunun cevabı bir takım gördüm bugün sahada. Evet bizim oyuncuların gerek kim olsun gerek montanonun hücum gücü seviyesinde silahları yok (belki manşet iyi gelirse rasic var denilebilir) karşı tarafın, ama bir şekilde önde müthiş bir blok hattı kurup neredeyse her topu yumuşatarak, arkadada çıkarılması çok güç topları çıkarıp bir de pasöre ulaştırarak hücuma dönüştürmesini çok iyi biliyorlar. Liberosu, orta oyuncusu, çaprazı hepsi yapması gerekenden fazlasını ortaya koyuyor. Bugün adeta bu kusursuz takım savunmaları karşısında sahada maçı izlerken çıldırdım ve son set 18-10 iken tahammül edemeyip dışarı zor attım kendimi. Tarihte bu alanda izlediğim en komple takım savunmasını gördüm bugün. Sinirden kan beynime sıçradı adeta. Şu savunma işini onlar gibi kusursuza yakın yapamasakda 10 üzerinden 5-6 ya bile çıkarabilsek vakıfbankı yenebileceğimizi düşünüyorum çoğunlukla. Maç savunma ile kazanılır görüşünü benimseyen biri olarak anlam veremediğimiz nokta olan vakıfbanka bu kadar çok yenilmemizin sebebinin de bu faktör olduğunu düşünüyorum. Tur şansımız, hatta vakıfbanktan herhangi bir alanda kupa alabilme şansımız bu gidişle maalesef oldukça az.

Ben bir voleybol uleması değilim sadece 7-8 senedir şu branşı takip ediyor ve her gün bir şeyler öğrenmek için çaba sarfediyorum ama şu iki takım arasındaki en büyük farkın takım savunması faktörü olduğunu ayırt edebilmek için inanılmaz bir voleybol bilgisine gerek olmadığını düşünüyorum. Bu forumda inanılmaz derecede voleybol konusunda bilgi sahibi abilerim, kardeşlerim var. Şimdi size sorum şu olacak: Bu takım savunması olayı nasıl geliştirilir, 2 senede hala eksikler görülüp kapatılmaz mı, antremanda bu konuda çaba sarfedilmiyor mu? Üstelik karşıda çok kötü amiyane tabirle "kalas" denilen oyunculara bile takım içinde her yönüyle savunma yapmayı öğreten biri varken suçu kimde aramak lazım?

Bireysel konulara gelirsek orta oyuncularımızın kötü formu sürüyor. Bugün rasic ve robin karşısında eda ve bauer oldukça silik bir performans gösterdiler. Hoca dicleye gene hiç şans vermedi. Bosetti gerçekten tanınmaz haldeydi adeta. Kim ve montanoda çok iyi servis atsalarda bu muhteşem takım savunması karşısında adeta yorgun düştüler bir süre sonra hücumda. Takımda bugün tek beğendiğim isim, normalde en çok eleştirdiğim merveydi. Hakemin rezalet bir performans gösterdiğinin de altını çizelim.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2015, 01:34:20 Gönderen: myildirim »

Çevrimdışı ozlemct

• Üye
Vakıfbank sezon boyunca önemli maçlarda genelde aynı kadroyla oynuyor. Makinanın işleyişi iyiyken tek dişliyi değiştirsen de (örneğin Costa yerine Gözde vs.) makina çalışmaya devam ediyor. Bunun yanısıra Gio antrenmanlarda ne çalıştırıyorsa Kübra gibi bir dev bile yere atlayıp inanılmaz toplar çıkarabiliyor. Oyuncuların refleksleri muazzam, her topa en az iki kişi koşuyor vs. Ayrıca antrenman kalitesinin yanısıra defans yerleşimi meselesi de antrenörün işi. Bu konuda da gayet iyi Giovanni.

Bizim iki senedir doğru dürüst takım savunması yapamamamızın en önemli sebebi Abbondanza. Bir de ligde ve CL'de sürekli farklı 6'larla çıkınca oyuncular saha içinde bir türlü birbirine alışamadı. Oyuncuların bireysel yeteneklerini geliştiren bir adam ama onları bir araya getirip doğru dürüst oynatamıyor.

Fenerbahçe'nin kadrosu Giovanni'nin elinde olsaydı senelerce tek bir yenilgi bile almadan rekor kırabilirdi.

Çevrimdışı Besim

• Üye
Bu arada, demin bir yerde denk geldim.  Belirtmeden gecmek istemiyorum.

Burada Lo Bianco Bergamo'da kaldi deyip, Naz'a methiyeler duzuldu AMA (1) manset acisindan iki takim arasinda ciddi bir fark var.  Vakifbank: %57 ve %47 iken biz %35 ve %26'da kalmisiz.  (2) Ona ragmen hucum yuzdeleri ayni.  Bu mansete ragmen ayni hucum sayisini muhafaza etmek ancak fark yaratan bir pasor ile olur. Sevgili Rufat, fark yaratmasini istiyordun, bence bundan iyi bir kanit olamaz.  Sanirim, birkac pozisyona takilip, algimiz bozuluyor. 

Cok degil, sadece tek biri isim: Bosetti, Caterina degil de Lucia gibi oynasa idi, bugun 3-0'i kutluyor olurduk.