Gönderen Konu: Fenerbahçe Ülker Beko Basketbol Ligi (2014-2015 Sezonu)  (Okunma sayısı 380213 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
bu kadar kötü geçen play off sürecinden sonra pozitif bir şey yazmak çok zor ama sadece iki oyuncu var , onların hakkını vermek lazım.
1. melih 2. kenan.
kenan konusunda uzun uzun yazmaya gerek yok zaten herkes gördü ne kadar yürekden mücadele ettiğini, önümüzdeki sene çok daha iyi olucak.
melih - fiziksel dezavantajları sebebi ile belki hiç bir zaman iyi bir perimeter savunmacı olmayacak ama bu seri ve gs maçları da gösterdi ki lig maçlarının ciddiyetini en çok kavrayan en çok mücadele eden oyuncu oldu, sabit şutör olarak kendisinden beklediğimin daha fazlasını verdi , daha önce yazdıklarım için utandırdı beni , helal olsun.

tüm sezonun geneline bakarsak en büyük hayal kırıklığı zoriç ,oğuz, serhat, ve maccabi maçları sonrası zisis oldu.
bunlardan oğuz hariç herkese rahatlıkla gitsin diyebilirim ama oğuza diyemiyorum.
annesi rahmetli oldukdan bir gün sonra gs'ye karşı en iyi oyunlarından birini oynamıştı , unutamam.

oğuz aynı oğuz..hücumda topu doğru yerde verirsen iş yapar ama başka bir şey beklemeyeceksin

Çevrimdışı Stojakoviç

• Üye
  • Yer: Ankara/İzmir
  • It ain't over till it's over!
    • dincerorc
Sene başında Cem ile de konuşmuştuk ve Oly örneğindeki gibi 2-3 tane goril olmazsa bu işlerin olmayacağını düşünüyorum hala. Twitter'de defaten yazdım, takımda hızlı koşabilen oyuncu yok! Mesela, Carter bizde olsa bu turu geçirdik. Hele ki bir de Young olsa muhakkak geçerdik.
Hoops and rap

Çevrimdışı guadalajara

• Üye
  • Yer: karabük
canları sağolsun.
bu takım bize avrupa şampiyonu olma hayallerini kurdurdu ve obra kalırsa kurdurmaya da devam edecek.
aziz İSTİFA!!!

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
Euroleague'deki başarı nasıl koça yazıyorsa ligdeki başarısızlık da koça yazar. Maalesef bildiğimiz, ipleri elinden bırakmayan Obradovic'i göremedik play-off boyunca.  :( Daha önceki durumlarda olduğu gibi yine gerekli değerlendirmeleri yapıp, ders çıkaracaktır. Karşıyaka'yı da tebrik ediyorum. Cidden büyük iş başardılar. Umarım şampiyon olurlar.

Vesely hariç yabancı oyuncular yeterince bağlı değilmiş sanki takıma. Play-off boyunca en çok karakter koyanlar yerli oyuncular Kenan ve Melih. Euroleague büyük hedefti, hedefe ulaşıldı ve yabancı oyuncuların çoğunda konsantrasyona (kimisi sakatlık) bağlı düşüş yaşandı. Bu tarz durumlarda takımı sahiplenecek lider yerli oyuncu olması çok önemli. Mesela Galatasaray'da Sinan bu işi güzel yapıyor. Bizde de Emir yapıyordu ama o da bu sene sakat. Lider yerli olmasa bile taraftardan güç almalı oyuncu. Aziz Yıldırım ve taraftar gruplarının bazılarının tavırları yüzünden o da yok. Üstüne Ülker'in çekileceğinin açıklanması... Belirsizlik ne hale soktu oyuncuları. (Özellikle yabancı oyuncuları)

Neyse olan oldu. Ben takımıma bu sene yaşattığı eşsiz sevinç için çok teşekkür ediyorum. Ama içimde burukluk kaldı. Böyle bir sezonu kupasız kapatmak kötü oldu.  :(

« Son Düzenleme: 07 Haziran 2015, 01:01:33 Gönderen: Başar Bükücü »
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

(EREN)

• Ziyaretçi
Ben ne oyunculara kızıyorum ne koça. Sorun taraftarın özellikle basketbolu çok yakından takip eden profilin zihniyetinde. Lafa gelince şöyle büyük takımız,böyle şanlıyız diye propoganda yapıyoruz ama zihniyet olarak hala eziklik psikolojisi içindeyiz. Takım İsrailden döndüğünden beri sanki tüm sezon bitmiş gibi muamele yaparsanız, böyle bir atmosfer yaratırsanız yerli oyuncular dışında kimse kendini kasmaz tabi. Hepsinin aklında belki Nba yaz ligine çağırılırım, belki kontrat bulurum düşüncesi olursa kimse haziranda kendini de hırpalamaz.

Bu takımın kongrede açıklandığı üzere 29 milyon bütçesi varmış. Euroleaguede bizden daha büyük bütçeli kaç tane takım var bilmiyorum ama 4ü 5i geçeceğini de pek sanmıyorum. Her ne kadar geçmişi hüsranlarla dolu olsa da; koçu Obradovic olan bu oyuncu kadrosunun final 4 a kalması büyük başarıdır ama mucize değildir. Sanki rakiplerinin koşullarının çok altında, çok zor şartlarda destan yazmışız , bundan sonra ne olursa olsun sizlere kızamayız mantelitesi camiaya hakim olduktan sonra geçmiş olsun zaten.

Umarım bundan sonra gerçekten büyük takım taraftarı gibi düşünmeye başlarız. Başarının tek kriteri de final 4 a kalmak değil katıldığı tüm kupaları kazanmak olan bir camia oluruz.

Sezon genelinde her şeye rağmen ve koça başarısız diyemeyiz ama bulunduğumuz yeri gözümüzde büyütürsek daha çok hüsran yaşarız.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
Su rezillikte en son suclu taraftar bence.
Sürekli taraftara bok atılması can sıkıcı.

Cska khimkiye ortalama 20 sy fark atarken 3000 kişiye oynadı.
Bakın khimki diyorum, karsıyaka değil

Efes zaten bos salona oynuyor. Hadi rakipleri iyi değildi diyelim,
Biz 6 kişilik galatasarayı gecerken bile zorlandık yahu...

Cemal nalga ve barıs hersekin yıldız olmasının nedeni taraftarın olmayışıysa, bırakalım zaten

« Son Düzenleme: 07 Haziran 2015, 02:02:39 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı ozkan

• Üye
  • Yer: ankara / istanbul
    • ozkanarya
Ben ne oyunculara kızıyorum ne koça. Sorun taraftarın özellikle basketbolu çok yakından takip eden profilin zihniyetinde. Lafa gelince şöyle büyük takımız,böyle şanlıyız diye propoganda yapıyoruz ama zihniyet olarak hala eziklik psikolojisi içindeyiz. Takım İsrailden döndüğünden beri sanki tüm sezon bitmiş gibi muamele yaparsanız, böyle bir atmosfer yaratırsanız yerli oyuncular dışında kimse kendini kasmaz tabi. Hepsinin aklında belki Nba yaz ligine çağırılırım, belki kontrat bulurum düşüncesi olursa kimse haziranda kendini de hırpalamaz.

Bu takımın kongrede açıklandığı üzere 29 milyon bütçesi varmış. Euroleaguede bizden daha büyük bütçeli kaç tane takım var bilmiyorum ama 4ü 5i geçeceğini de pek sanmıyorum. Her ne kadar geçmişi hüsranlarla dolu olsa da; koçu Obradovic olan bu oyuncu kadrosunun final 4 a kalması büyük başarıdır ama mucize değildir. Sanki rakiplerinin koşullarının çok altında, çok zor şartlarda destan yazmışız , bundan sonra ne olursa olsun sizlere kızamayız mantelitesi camiaya hakim olduktan sonra geçmiş olsun zaten.

Umarım bundan sonra gerçekten büyük takım taraftarı gibi düşünmeye başlarız. Başarının tek kriteri de final 4 a kalmak değil katıldığı tüm kupaları kazanmak olan bir camia oluruz.

Sezon genelinde her şeye rağmen ve koça başarısız diyemeyiz ama bulunduğumuz yeri gözümüzde büyütürsek daha çok hüsran yaşarız.

En tehlikeli kısım da kararttığım kısım.
Galatasaray 6 kişiyle bizi yendiğinden beri aynı düşüncedeyim; Euroleague ve ligi hep ayrı kefeye koyuyorum. Final Four bizim için çok büyük bir başarı ama Eren'in dediği gibi mucize değil. Bütçe vs gibi kıstaslara bakılırsa.
Obradovic için zaten başarı bile değil Final Four. Nasıl CSKA Final Four'u başarı olarak görmüyorsa Obradovic için de başarı değil, rutin şeyler.
F4'ten sonra bir kişi bile takıma kötü laf etmedi. Ama Play Off'ta İpekçi'deki Gs maçından sonra oynana oyun en ağır hakaretleri hakediyor kimse kusura bakmasın. "F4'ten sonra ne yaparsanız yapın taraftar sizinle gurur duyuyor" diye bir düşünce olamaz. F4 için sonuna kadar gurur duyulur ama sonrası için sezon yeniden başlar.

Yerel ligde 2011-2012'den beri ilk defa kupasız kapadık sezonu. Avrupa'da tarihimizin en büyük başarısını yakaladığımız sezon yerel ligdeki en büyük hayal kırıklığını yaşadık. Nasıl bi tezatlık bu böyle?
İpekçi'deki G.saray maçları ayrı bir tartışma konusu zaten. Olympiakos maçının arefesindeki maç dahil hala takıma kızgınlığım geçmedi. Rakibe son darbeyi indireceğin yerde g..lerini kaldırıyorsun sürekli. Sonra fakir fukara edebiyatı yapıyorlar. Ergin çıkıp savaştık diyor, artistlik yapıyor vs..

Şu seri üzerinde hakem konuşmak da kendimizi kandırmaktan başka bir şey değil. Rakip sahadaki oyunuyla seni ezmiş, seriyi geçmeyi zerre haketmemişsin. Gerisi hikaye.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
Vallaha herkes suçlu..hakemler; koç;oyuncular ve herşeyden öte bizde..
Maccabi maçından sonra herkes hedefine ulaşmış psikolojisini verdik takıma..maçlara bile gidilmedi.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
yönetim gidilmesi için ne yaptı diyeyim bende...takım bir şey kazanmışsa sen de bir şey taraftarı iyice çek yanına..senelerdir aynı hikaye sıkışınca taraftar fenerium'a canın isteyince tribünleri kapat..ayrıca futbol takımının rezilliği de etkiledi tribünleri..ne derseniz deyin bu kulübün lokomotifi futboldur..3 gün içinde hem lig hem kupa gidince insanlar kaçtı tribünden..hevesleri kırıldı...

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
Ynt: Fenerbahçe Ülker Beko Basketbol Ligi (2014-2015 Sezonu)
« Yanıtla #3849 : 08 Haziran 2015, 13:51:41 »
Belki de ayrı bir başlık açmak lazım yukarıda Eren in bahsettiği ve Özkanın altını çizdiği konu için.
Gidişatımızı iyi görmüyorum, taraftar olarak, basketbola takımııza bakışımızın gittiği yön beni korkutuyor.

Futbolda başladık o zor senelerden sonra "Hep Destek Tam Destek" dedik, 2001 Kayseri dönüşüydü galiba kaybedilen kupa finali sonrasında taragtarlar gitti futbolcuları karşıladı, alkışlayıp destek verdiler, sonradan Abdullah bile protesto bekliyorduk, şaşırdık, motive olduk demişti. Sonra kültür oldu HDTD, bir süre iyi de gitti, kale direklerini söken, arabasında futbolcu döven camia değildik artık. Ama sonradan bununda (afedersiniz) bokunu çıkarmaya başladık. Her olumsuzlukta bir sebep bulduk destek olmak için, alkışlamak için. Elbette vardı bu sebepler.2003-2004 den sonraki 12 senenin açık ara lideriyiz. bu sürede 5 kez şampiyon olduk, arada elimizden alınıp gs ye verilen 2005-2006 ve bursaya verielen 2009-2010 sezonları da var. Bir kere 3. olduk galiba. 2 kez kupayı kazandık, 3 kere finalde kaybettik, yarı finalde, çeyrek finalde katledildiğimiz sezonlar oldu.. Ama artık bunlarla yetinen övünen bir taraftar kitlesi de büyümeye başladı. Aziz Yıldırıma tek laf söylenemez oldu, etrafındaki herkesi uzaklaştırdı, tek isim kaldı, alternatif bile çıkartamıyoruz artık.

Sonra, sonra, bu kültür basketbola da sıçramaya başladı doğal olarak. Hepimiz görüyoruz, Obradovic i ölümüne savunanlar çıktı, takımın motivasyonu f4 sonrasında bitirildi "bu başarı bize yeter" hissiyatı heryere yayıldı dalga dalga.
Bazı şeyleri birbirine karıştırmamak lazım, başarı için istikrar şart. Spahija, Pianigiani... hiçbiri tek sezonda gözden çıkartılacak hocalar değildi. Obradovic bile geçen sene GS son maça çıkıp bizi yense gönderilirdi bence. Şans yanımızdaydı, şampiyon olduk ve hala başımızda, 2 yıl daha hemde. Bizim kültürümüzde hep uçlarda olmak var, ya hdtd yada tu kaka. Bu bizim önümüzdeki en büyük engeldir şu anda.

Bence Playoff larda, takım başarısızdır, koç da kötü bir yönetim göstermiştir, yoksa hakemler falan değil elenmemizin sebebi.
Sezona baktığımızda, bence başarısız olduk, 3 kulvarda da başarı elde edemedik.

Peki böyle diye hocayı, 3-5 ismi göndermek mi lazım ? Tabiki hayır, sürekli başarı için, istikrar ve plan-program olmalı. bunları sağlamadıktan sonra kim gelse farketmez ki bence Obradovic ten de iyisini bulmak mümkün değil, zira yok.

• Üye
« Yanıtla #3850 : 08 Haziran 2015, 15:32:33 »
seneye kesinlikle artık once ck kupası alınmalı ve ardından hem kupa hem lig..3 kupa ile kapatmalıyız..
ve gene en kotu f4...

seneye umarım 3 kupa bırden alınır..

eger ksk samiyon olursa ck'yi efes-ksk oynayacak..ama efes sampyion olursa ck yi fb-efes oynayacak..

• Üye
« Yanıtla #3851 : 08 Haziran 2015, 15:34:25 »
vallaha ben sahsen murat ulker'e katılıyorum..

baskanın kongrede ulker'le sponsorluk bitti acıklamaı son derece yersiz ve zamansızdı..

yahu sezon bitsin o acıklamayı oyle yap....

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3852 : 12 Haziran 2015, 11:59:22 »

işte bu ülke böyle bir ülke..
son kısmı da bold içine aldım..
karşıyakaya elenmenin telafisi yoktur , yanlış anlaşılmasın neresinden baksan rezilliktir. bunların hepsi ayrı mesele ama
bu yazıdaki ''kin,nefret ,hakaret, düşmanlık '' duygularının sebebi nedir cidden merak ediyorum ,
yani Obra ne yapmış , ahmet in anasına mı sulanmış , karısına mı laf etmiş ,

http://www.basketdergisi.com/ahmet-kurt-yazdi-obrakadavra.html

Fenerbahçe Ülker’in koçu Obradovic Euroleague dörtlü finaline giderken Obrakadabra’ydı. Yani sihirbaz… Karşıyakaya elenince Obrakadavra oldu. Öldü. Kadavraya döndü…
Gerçekte ölüp kadavraya dönüşen sahadaki oyunculardı ama Nasrettin Hoca’nın kazan hikayesi bu: “Doğurunca iyi de ölünce mi kötü oluyor?” demiş ya. İşte onun gibi bir şey bu: Oyuncular oynayınca sen sihirbaz oluyorsan, oynamayınca ölür kadavraya dönüşürsün.
Önce Karşıyaka ve Ufuk Sarıca’nın hakkını teslim edelim, sonra bizce Fenerbahçe’nin yarı finalde elenmesinin nedenlerine şöyle bir bakalım. Bence birinci neden Madrid’de bıraktıkları motivasyondu: Euroleague Şampiyonluğuna kitlenmiş bir takımı orada aldığı iki yenilgiden sonra yeniden ayağa kaldırmak zor işti elbette ama eğer sen basketbolun sihirbazıysan yapacaksın bu işi kardeşim!
Sezonu oyun kurucusuz birinci bitirebilirsin, dörtlü finale de gidebilirsin ama saha içi liderin yoksa koçlukla filan olmaz bu işler Obrabeyim! Karşıyaka serisini anımsayın: Oyuncular yakan top oynuyorlardı sanki. Boş pozisyondaki oyuncu topu potaya atmak yerine, daha zor durumdaki başka bir arkadaşına pas verip sorumluluktan kaçıyordu. 24 saniyenin bitiminde top kimin elinde kaldıysa o yandı: Salladı topu çembere, giren girdi, girmeyenin günahı yoktu (!)

Sarıca faktörü!
Eh! Bu kadar korkağın olduğu yerde, karşındaki koç aslan yürekli eski bir şutörse, (Ufuk Sarıca) boş bırakılıcak adamları şıp diye bulup, içeri gömülü savunma yaptırınca hiç şaşırmayacaksın. Boş adamların şutu sokamazsa sihirbazlık filan sökmez basketbolda.
İyi de.. Diyeceksiniz ki: Bu Obradovıc’in hiç mi suçu yoktu dörtlü finalden bu yana oynanan kötü basketbolda? Vardı elbette! Bence, o kendisini toparlayamadı ki takımını toparlayabilsin! İkinci olarak da bütün sezon ne ektiyse onu biçti: ‘Dilediğim oyuncuyu dilediğim zaman oyuna sokar, istediğim verimi alırım’ havası, takım havalıyken tutar da moral olarak çökmüş bir takımda adın Obradovic de olsa tuttuğun elinde kalır!
Oyuncuları tek tek eleştirmeyeceğim. Diyeceğim o ki, motivasyonunu yitirmiş, gelecek sezon takımda kalmayacağını anlamış (veya bilen) yabancı oyuncuların yanında karakterini ortaya koyup takımı coşturacak tek bir yerli savaşçı da olmayınca sonuç hüsran oldu…
Öğrenmenin yaşı yoktur Mr. Obradovic! Bizde bu duruma “Oyun kurucun kadar konuş” derler. Saha içi liderin yoksa veya olanları yok edersen başına geleceklere boyun eğeceksin. Taktik tahtasına yazıp çizerek, hoplayıp zıplayarak, mosmor bir suratla kenardaki oyunculara fırça atarak bir yere kadar gelirsin de… Topu çemberden içeri atacak oyuncuyu bulamazsan sonun bu olur: Obrakadavra!

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3853 : 12 Haziran 2015, 16:13:22 »
Bu adamın kim olduğunu bilmiyorum , tanımıyorum.
Yazısından anlaşılan  büyük bir kompleks içinde olduğu.
Derdi ne , sebebi ne  bilmiyorum.
Eleştirirsin tamamda , benzetmeler seçtiği sözcükler falan tümüyle  kompleksini  gösteriyor , kudurmuş gibi sanki. 

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #3854 : 12 Haziran 2015, 18:18:58 »
http://www.basketdergisi.com/ahmet-kurt-yazdi-obrakadavra.html

eleştirdiği yerlerde haklı olduğu yerler vardı ama eleştireyim derken afedersiniz de ......mış. Bildiğin şerefsizin tanımı işte.