Gönderen Konu: Fenerbahçe Ülker Türkiye Kupası (2014-2015 Sezonu)  (Okunma sayısı 84372 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
Benim dikkatimi ceken ilk maçlarda cok iyi oynuyoruz kizilyildiz maci gibi ikinci gun düşüyoruz demek ki yüklemeleri ona gore yapıyoruz

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
Bir Obradovic takımının spacing eksiği olduğunu görmek ilginç..Hadi savunmayı yapamazsın anladım da daha hücumda pozisyon alamıyoruz

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=41784

Türkiye Kupası Eleme Turu C Grubu 2. maçında Tofaş ile Serdivan Spor Salonu’nda karşılaşan Fenerbahçe Ülker, mücadeleden 79-76 galip ayrıldı. Karşılaşmanın en değerli oyuncusu Andew Goudelock seçildi.

Mücadeleye Hickman, Goudelock, Preldzic, Vesely, Oğuz beşiyle başlayan Fenerbahçe Ülker, ilk sayılarını Hickman ile faul çizgisinden buldu. Karşılaşmanın ilk bölümü, karşılıklı top kayıplarına sahne oldu. İlk iki buçuk dakikayı Hickman’ın 4 ve Goudelock’ın 2 sayısıyla takımımız 6-0 ile geçti. Tofaş maça dış atışlarla tutunmaya çalıştı. Çeyreğin son üç dakikasına 17-12 üstünlüğümüz ile girilirken Hickman ve Goudelock ön plana çıktı. Sarı lacivertliler, kenardan gelen oyuncularının da katkılarıyla farkı biraz daha açtı ve bu 10 dakikalık dilimi 25-16 önde bitirdi.

İkinci çeyreğe iyi savunma ve Bjelica-Zoric ikili oyunundan skor üreterek başlayan ekibimiz, farkı çift haneli sayılara taşıyarak rakibine erken bir mola aldırdı. Fenerbahçe yaptığı iyi savunmasına rağmen hücumda top kayıpları yapmaya devam edince farkı açamadı. Devrenin bitimine beş dakika kala skor 31-24 sarı lacivertlilerin lehineydi. Takımımız bir ara farkı yine çift haneli sayılara çıkarsa da Tofaş, yaptığımız top kayıplarını da değerlendirerek bitime 3 buçuk dakika kala farkı 6 sayıya indirdi (35-29). Zeljko Obradovic’in aldığı mola sonrası konsantrasyonunu arttıran ekibimiz, 4-0’lık seri yakaladı (39-29). Bu dakikadan sonra devreye giren Tayfun Erülkü ile 8-0’lık Tofaş serisi, bitime 1 dakika kala skoru 39-37’ye getirdi. Devre 41-39 Fenerbahçe Ülker üstünlüğü ile tamamlandı.

İlk yarı sonunda skor dağılımımız Zoric 10, Goudelock 10, Hickman 9, Vesely 4, Preldzic 2, Can 2, Bogdanovic 2, Oğuz 2 şeklinde oluştu. Fenerbahçe Ülker, 7 tanesi ikinci çeyrekte olmak üzere ilk yarıda 10 top kaybı yaptı ve 0/5 üç sayı yüzdesiyle oynadı.

Üçüncü çeyreğe 5-0 ile başlayan Fenerbahçe Ülker, skoru ilk dakika sonunda 46-39’a getirdi. Takımımız 6-0 ile cevap veren Tofaş maçtan kopmadı. Top kayıplarına bir türlü çare bulamayan sarı lacivertliler, savunma sertliğinde de sorun yaşayınca 3. çeyreğin son iki dakikasına 53-53 girildi. Karşılıklı sayılarla geçilen son bölümün ardından bu periyodu da ekibimiz 57-55 ile geçti.

Dördüncü çeyrekte Tofaş, DaShaun Wood’un üçlüğü ile 57-58 öne geçti. Üç dakika sonunda üstünlüğünü üç sayıya çıkaran Tofaş’a Zeljko Obradovic’in molasıyla cevap vermeye çalışan takımımız dış şutlarda isabet bulsa da rakibinin da atışlarına engel olamadı. Peş peşe gelen karşılıklı üçlüklerle son 4 dakikaya 71-70 Tofaş üstünlüğü ile gidildi. Luka Zoric’in smacı ile üstünlüğü yeniden eline geçiren sarı lacivertlilere dış atışlarla cevap vermeye devam eden Bursa ekibi, son bir buçuk dakika 3 sayı farkla önde girdi (73-76). Son anlarda sahneye çıkan ve peş peşe iki 3 sayı isabeti bulan Andrew Goudelock 79-76 ile maçı Fenerbahçe Ülker’e kazandıran isim oldu.

Türkiye Kupası Eleme Turu C Grubu maçında Rönesans TED Ankara Kolejliler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni 78-64 mağlup etti. Bu sonucun ardından iki takım da grupta bir galibiyette yer alıyor.

Skor Dağılımımız: Goudelock 19, Zoric 18, Hickman 11, Preldzic 11, Vesely 6, Bjelica 4, Oğuz 4, Can 4, Bogdanovic 2.

Takım İstatistikleri (Fenerbahçe Ülker-Tofaş):
İki Sayı Yüzdesi: 21/33 (%63.6) – 24/47 (%51)
Üç Sayı Yüzdesi: 7-19 (%36.8) – 8/22 (%36,3)
Faul Yüzdesi: 16/19 (%84.2) – 4/6 (%66.8)
Ribaund: 34-39
Asist: 11-17
Top Çalma: 2-12
Top Kaybı: 16-11

Fenerbahçe Ülker Takım İstatistikleri:
Ricky Hickman: Süre: 28:17, 11 sayı (4/5 iki sayı, 0/2 üç sayı, 3/3 SA), 1 ribaund , 2 asist, 3 top kaybı
Can Altıntığ: Süre: 13:28, 4 sayı (1/1 iki sayı, 2/2 SA), 1 ribaund, 1 asist,
Melih Mahmutoğlu: Süre: 02:05
Andrew Goudelock: Süre: 30:54, 19 sayı (4/6 iki sayı, 3/7 üç sayı, 2/2 SA), 5 ribaund, 2 top kaybı
Bogdan Bogdanovic: Süre: 17:10, 2 sayı (1/3 iki sayı, 0/3 üç sayı), 4 ribaund, 2 asist, 3 top kaybı, 1 top çalma
Jan Vesely: Süre: 20:14, 6 sayı (2/2 iki sayı, 0/1 üç sayı, 2/2 SA), 4 ribaund, 2 top kaybı, 1 blok
Nemanja Bjelica: Süre: 22:03, 4 sayı (1/2 üç sayı, 1/2 SA), 6 ribaund, 3 asist, 1 top kaybı, 1 top çalma
Luka Zoric: Süre: 23:02, 18 sayı (7/11 iki sayı, 4/6 SA), 5 ribaund, 1 top kaybı
Emir Preldzic: Süre:  28:00, 11 sayı (1/2 iki sayı, 3/4 üç sayı), 4 ribaund, 3 asist, 3 top kaybı
Oğuz Savaş: Süre: 14:47, 4 sayı (1/3 iki sayı, 2/2  SA), 4 ribaund, 1 top kaybı

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
Doğuş'un son dediğine katılıyorum. Semih işin içine giremezse pivot lazım
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
Kardeşim butce yok kı nasıl alacaksın Allah Obradovıce yardım etsın valla:)))
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae

SSemih için çok olumlu şeyler söylenirken kupada birden kesik yedi

a.Sakatsa neden İzzet yok?
b.Kadroda ise neden düşünülmedi?
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

fbkolik

• Ziyaretçi
buyrun takımınızı kurun madem bizde Fenerbahçe Ülker yerine sizleri izliyelim
Aynı paraları alacaksam olabilir :)

Şaka bir yana bazen  özellikle erkek basketbolunda çok fazla kendimi kaybedip gereğinden fazla abartmalar yapabiliyorum,tek isteğim şu takımı keyifle izleme arzusu.Özellikle erkek basketbolunda gerçekten 3 senedir eurolegue maçlarında bile skordan çok oynanan oyuna bakıyorum ben,3 senedir gelişmeyi göremeyip hem de Obradovic gibi bir koç varken bu oyunu izlemek canımı sıkıyor bazen,o yüzden de biraz abartma konusunda sınırları da aşabiliyorum :) Ama dediğim gibi tek derdim şu takımı keyifle izleyip,tüm dünyaya "İşte bu benim takımım be!" diyebilmek.Allah inşallah o günleri gösterir,çok da hak ediyoruz ama yine bu sene olmayacak gibi geldi sadece.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
biz 7 tane 3 sayılık isabet bulmuşuz rakip 8 tane. yani rakibe öyle abartı 3 sayılık verme gibi durum yok bence.
eksiklerimiz normal olarak var kötü yaptığımız hatalı yaptığımız olaylar ama hem savunma hemde hücumda iyi işler de yapıyoruz.
bu maç özelinde en kötü nokta rakibin direkt 12 top çalmış olması . bu çalınan toplardan basit bir şekilde Tofaş takımı 10 12 sayı civarı buldu...

mesela hücumda bazı pozisyonlarda çok fazla top çevirdik atması gereken oyuncular atmadı pas verdi. girmeyen atışlar oldu. top çevrilen hücumları izlemek muazzam keyifli ama bazen de atılması gerektiği zaman atmak lazım :)
rakibin 2 sayılık kullanma teşebbüsüne bakmak yeterli . hem verilen ikinci şanslar hemde rakibin kaptığı tolar bizim bugun canımızı yaktı.

yine de kazanmak güzel. kazanma alışkanlığı sağlamak önemli.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Aynı paraları alacaksam olabilir :)

Şaka bir yana bazen  özellikle erkek basketbolunda çok fazla kendimi kaybedip gereğinden fazla abartmalar yapabiliyorum,tek isteğim şu takımı keyifle izleme arzusu.Özellikle erkek basketbolunda gerçekten 3 senedir eurolegue maçlarında bile skordan çok oynanan oyuna bakıyorum ben,3 senedir gelişmeyi göremeyip hem de Obradovic gibi bir koç varken bu oyunu izlemek canımı sıkıyor bazen,o yüzden de biraz abartma konusunda sınırları da aşabiliyorum :) Ama dediğim gibi tek derdim şu takımı keyifle izleyip,tüm dünyaya "İşte bu benim takımım be!" diyebilmek.Allah inşallah o günleri gösterir,çok da hak ediyoruz ama yine bu sene olmayacak gibi geldi sadece.

bazen ? sen lisede Edebiyat dersini kesin çok seviyordun .
teşbihte hata olmaz ama sen teşbih olayında nirvanaya ulaşmış vaziyettesin

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
semih in ufak bir rahatsızlığı var diye duydum ama detayları bi öğrenmek lazım
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2014, 22:47:03 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
semih in ufak bir rahatsızlığı var diye duydum ama detayları bi öğrenmek lazım
Cem abi bı soru sorabılır mıyım sana?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Cem abi bı soru sorabılır mıyım sana?
niye izin istiyorsun muratım aşk olsun :(

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
niye izin istiyorsun muratım aşk olsun :(

Abi yanlış anlama senı ne kadar sevdıgımı bılırsın sadece musaıt mısın anlamında sordum:))
Aklıma takılan birşey var da şimdi biz Teo veya Calathesi alsaydık bu kadronun ustune onlardan bırı gelecekti ama bu adamlar olmadı.Koç da şuan da galıba Huertel veya Kopponen den birini istemiş ama bütçe yokmuş soylenene göre bu nasıl bir iş ben çözemedim,ısrarla bu adamın istekleri niye hep yarım bırakılıyor hele ki 1 mılyon dolar için

fbkolik

• Ziyaretçi
bazen ? sen lisede Edebiyat dersini kesin çok seviyordun .
teşbihte hata olmaz ama sen teşbih olayında nirvanaya ulaşmış vaziyettesin
Edebiyat dersi sevmediğim tek dersti Cem abi :) Bu fenerbahçe sevgisi galiba derin bir yerlerde olan edebiyat sevgisini ortaya çıkardı :)

hmetin

• Ziyaretçi
Verilen ribauntlar can sıkıcı insallah zamanla asılacaktır.Vesely de yer konusunda sıkıntılar yasıyor ama yeni oldugu icin normal zamanla asacaktır.Bu sene iyi ya da kotu en cok konusacagımız oyuncu Hickman olacak gibi geliyor.