Gönderen Konu: 2014 FIBA Kadınlar Dünya Basketbol Şampiyonası  (Okunma sayısı 14720 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hmetin

• Ziyaretçi
Ynt: 2014 FIBA Kadınlar Dünya Basketbol Şampiyonası
« Yanıtla #30 : 29 Eylül 2014, 23:14:52 »
İspanya macını alırızın bir garantisi yok.Cunku sadece sonuc olarak cok iyi 2 galibiyet aldık.Savunmada iyiydik ama hucumda muthis zorlandık.Kısalar hucumda son derece yetersiz,3'luklerde cok kotuyuz,Sanders ve Nevriye ile gitmeye calısıyoruz.
ABD takımını hic seyretmedim.Tina benim icin sorun degil burada her mac 15 ve ustu atar.En ufak suphem yok ama Angel ile is zor 86 dogumlu ve oyun aklı hic gelismedi ve gelismeyecek.Elinde Taurasi,Taylor,Dupree,Parker gibi oyuncuların yok.Benim en umutlu oldugum nokta Asta Ndour bu sene favori oyuncum ama Birsel hic iyi sinyal vermiyor.Ayrıca koc cok onemli, 2 sene boyunca bayan basketbol tarihinin en berbat kocu Inquez ile calıstık.Menejerin okul arkadası Yucel Platin'lerden direkt Winnicki'ye gecis yaptık.Oynattıgı oyun,oyun planı,basarısı vs incelendi mi yoksa Platin'e tepki var yabancı olsun da kim olursa olsun diye mi alındı bilmiyorum.Koc duzgun cıkar,oyunculardan verim alır Birsel-Olcay-Bojovic-Cansu gibi oyuncular da katkı verirse yine final yaparız.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #31 : 29 Eylül 2014, 23:37:30 »
Amerika birçok yıldızını getirdi ama en iyi kadroyla geldikleri söylenemez.Della Donne Candace Parker Tamika Catchings Sylwia Fowles Schioni Schimmel gibi isimler yok.10 kişilik bir rotasyonları var.Ama yinede ağır favoriler.Avustralyadan başka onları zorlayacak takım yok.Liz Cambage'ın olduğu bir Avustralya ABDyi yenebilirdi hatta.Zaten bu 2 takımın eşleşmesini yarı finalde görürüz bir aksilik olmazsa.

Doğrudur. Ben zaten kadınların oynadığı ve "basketbol" olduğu iddia edilen oyunu artık izlemediğim için onlar konusunda detaylı konuşamam. Erkeklerin oynadığı bir U 17 maçını, dünyanın en kral kadın "basket" maçına tercih ederim. O derece... Geçmiş senelerde Fenerbahçe'nin yüzü suyu hürmetine izlemişliğimiz oldu ama basketbol niyetine değil; Fenerbahçe diye... Şimdilerde dükkanı tamamen kapattık; şükürler olsun.

Fakat şunu biliyorum ki, son 3 senenin şampiyon ve finalist takımlarından hatırı sayılır derecede çok oyuncu var ve bunlar arasında WNBA'in en çok öne çıkan Taurasi, Sue Bird gibi veteranlarla, Maya More gibi genç süper-starlar kadroda mevcut. Yani bu isimlerin NBA karşılığı LeBron, Durant filan... Bunun yanında gelmeyenler varsa da, gelenlere nispet çok fazla fark yaratacak isimler olacağını sanmıyorum.

Oysa Amerika Erkek Takımının durumu o kadar farklı ki... Bu turnuva onlar için bir nevi vitrin, rüştünü ispat etme yeriydi. Çoğu kariyerinin baharında, bazıları kolej kariyeri dahil ilk defa bir final maçına çıkmış, tabir uygun düşerse bu tür turnuvaların çaylaklarıydı. Kadınlar ise senelerce gerek Milli Takım, gerek kulüpler düzeyinde tatmadık başarı bırakmamış isimler... Aradaki farkı göstermek istedim. Yoksa değil Amerika, Türkiye dahil, kadın basketi denilen tuhaf oyunla bir ilgim yok. Amerika Erkek Basketbol Takımının farkını göstermek niyetiyle verilmiş bir örnek...
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2014, 23:43:33 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #32 : 30 Eylül 2014, 07:04:00 »
Amerika birçok yıldızını getirdi ama en iyi kadroyla geldikleri söylenemez.Della Donne Candace Parker Tamika Catchings Sylwia Fowles Schioni Schimmel gibi isimler yok.10 kişilik bir rotasyonları var.Ama yinede ağır favoriler.Avustralyadan başka onları zorlayacak takım yok.Liz Cambage'ın olduğu bir Avustralya ABDyi yenebilirdi hatta.Zaten bu 2 takımın eşleşmesini yarı finalde görürüz bir aksilik olmazsa.

Kadrodakiler onların hepsinden daha iyiler bence Doğuş :)

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #33 : 30 Eylül 2014, 12:33:51 »
normalde kadın branşlar ile erkek branşların her sporda farkı şu'dur:

Kadınlar daha mükemmel tekniğe sahipken erkekler daha fiziki oynarlar. Kadın tenisinin kadın atletizminin en büyük güzelliği bu teknik kusursuzluklardır

lakin kadın basketbolu neredeyse altyapı düzeyi hatalarla oynanıyor, izlerken içim çekiliyor
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : 30 Eylül 2014, 13:39:12 »
Basket baskettir ben severim.Griner dısında smac yapan yok.Asta Ndour bu sene favori oyuncum cok sey bekliyorum.
Della Donne,Candice Parker sakatlıklarından dolayı mı yok yoksa baska bir nedenden mi bilmiyorum.Ama zaten Della Donne devamlı oynayabilen bir oyuncu degil,aylarca oynayamadıgı donemler oluyor.Kadroda en iyi mi bilmem ama sadece kolejden 1 oyuncu var sanırım surpriz olarak onun dısında bir farklılık yok.Whalen-Taurasi-Charles ile ABD Takımının 5'inin 3'u eziklerdeydi.Diger isimler de Parker ile Moore du sanırım dolayısı ile Parker dısında ciddi bir eksiklik yok.LJ,Cambage falan olsaydı Avustralya ciddi zorlayabilirdi.Ama yine bol siyahili,atletizme sahip oyunculardan kurulu bir takım misal Fransa'da 4-5 tane Gruda olsa o fizikte,atletizmde oyuncu olsa onlar da mucadele edebilir.Emili Gomis bizde oynayan oyuncularımı bilmiyorum ama bizdeki ise hatırladıgım sut yuzdesi cok kotu bir oyuncuydu.

ABD takımında da koklu degisiklikler olacak.Taurasi,Whalen bildigim 82'li, Dupree 84'lu,Aqustus 84 yada 85'li 4 sene sonra 3-4 onemli oyuncu olmaz.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #35 : 30 Eylül 2014, 14:56:44 »
Evet, Gomis'i bize Zafer Kalaycıoğlu getirmişti. Sonra sezon ortasında gönderilmişti.

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #36 : 30 Eylül 2014, 21:05:57 »
Kadın basketbolunda fark yaratan isimler diyince akla direk Diana Taurasi,Maya Moore,Candace Parker ve Elena Delle Donne gelir.Hatta Britney Grinner'da yavaş yavaş bu klasmana yükseliyor şuan.En iyi oyuncu kişiye göre değişir ama genelde bu 5 isimden biridir.Benim favori oyuncum sağlıklı ve formda Elena Delle Donnedir.Daha sonra Maya Moore-Parker-Taurasi şeklinde sıralanır :)

Maya Moore, Dee ve Grinner zaten kadrodalar. Candace bence geçen sezon kötüydü, zevk meselesi ama Della Donneyi de beğenmiyorum. Bence Grinner sadece iyi oyuncu değil muhteşem oyuncu o nedenle en iyi takımla geldiler sözü yanlış değil bence. :)

Çevrimdışı TitoSantana

• Üye
  • Yer: Adana
« Yanıtla #37 : 30 Eylül 2014, 21:24:18 »
Bu akşam da Mozambik'i rahat geçtik. Cansu ve Tuğçe'yi beğendim: Geleceğimiz bu kızlar.

Işıl'ı kıskandım.
Kıskandım "Ama bi sor, niye böyle dedim? "   :D  (Bkz.Banker Bilo)
Yıllanmış şarap gibi.

Umarım bu sezon Birsel Vardarlı Demirmen de eski formuna gelir.

Birazdan ABD maçı başlıyacak ve o maçı da FB'li oyuncular açısından seyredeceğim.
Bu kolay maçta oynarlar mı bilmiyorum ama en ufak bir falsolarında avatarımı değiştirip onları da satarım bir pula  :)

Çevrimdışı TitoSantana

• Üye
« Yanıtla #38 : 30 Eylül 2014, 21:33:35 »
İşte: Sırbistan'dan 60 sayı fark yiyen Angola'a karşı ABD kadrosu tam takım; İlk beşte Angel abla ve Tina yok.

Olay bundan ibarettir, yeni avatar aramaya başlana  ;D
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2014, 21:35:51 Gönderen: TitoSantana »

Çevrimdışı TitoSantana

• Üye
« Yanıtla #39 : 30 Eylül 2014, 21:51:28 »
Bu nasıl maç? ilk çeyrek sonucu: 33-11 , o da son saniye 3'lüğü ile Angola açısından.
Bizim yorumcu bu akşam bizim maçta diyordu, çok sayı atmanın anlamı yok?

Çevrimdışı otuzbeşbuçuk

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #40 : 30 Eylül 2014, 22:39:41 »
Beklenildiği üzere Fransızlar yatışlarda maç sonunu gerçekten merak ediyorum.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #41 : 01 Ekim 2014, 08:43:59 »
Bizim maçta spikerin Tilbe için söyledikleri sadece beni mi rahatsız etti?

Tilbe 19 yaşına gelmiş bir sporcu olmasına rağmen sanki henüz 13-14 yaşındaymış gibi "Yok çok genç, yok heyecanlı, yok onunla beraber bizim de bacaklarımız titriyor!... Vs."

Millet 19-20 yaşlarında ne kontratlar yaparken, biz bu yaşlardaki insanlara hala "çok genç" demeyi bırakmamız lazım artık.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #42 : 01 Ekim 2014, 19:59:22 »
Bizim maçta spikerin Tilbe için söyledikleri sadece beni mi rahatsız etti?

Tilbe 19 yaşına gelmiş bir sporcu olmasına rağmen sanki henüz 13-14 yaşındaymış gibi "Yok çok genç, yok heyecanlı, yok onunla beraber bizim de bacaklarımız titriyor!... Vs."

Millet 19-20 yaşlarında ne kontratlar yaparken, biz bu yaşlardaki insanlara hala "çok genç" demeyi bırakmamız lazım artık.

Abi sen yorumcuları kaale alıyormusun boşver gitsin, saçmalayıp duruyorlar, en yakınındaki oyuncu 3-4m uzakta bomboş pozisyonda atışı kaçırdı seninki ayakları titriyor diyor. Güldüm sadece :)

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
Kadınlar Dünya Basketbol Şampiyonası
« Yanıtla #43 : 02 Ekim 2014, 13:43:13 »

2014 Kadınlar Dünya Basketbol Şampiyonası

1. tur sonunda gruplarda oluşan Puan Durumu

A Grubu
İspanya..................6
Çek Cumhuriyeti.....5
Brezilya.................4
Japonya.................3