Gönderen Konu: 2014 FIFA Dünya Kupası (Brezilya)  (Okunma sayısı 54399 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vonyc

• Üye
  • Yer: Eskişehir
  • Andrew Goudelock !!!
Ynt: 2014 FIFA Dünya Kupası (Brezilya)
« Yanıtla #120 : 29 Haziran 2014, 00:41:21 »
Kalite akıyor çocuktan da bizimkiler görmezler böylelerini

Abi scout un s si yok bizimkilerde,anca boyle dunya kupasinda filan parlayinca bizim kuluplerin dikkatini cekiyor...
Sevdamıza kimse engel olamaz,
Bazen hüzün vardır,bazen mutluluk,
Fener sevgisinin adı konamaz,
Ne kupa büyüklüğü,ne şampiyonluk!!!

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #121 : 29 Haziran 2014, 01:08:11 »
Porto Martinez'i kaça satacak bu maç iyi değildi Japonya maçında çok iyiydi. Porto bu konuda 1 numara

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • 1899
« Yanıtla #122 : 29 Haziran 2014, 01:35:26 »
Yarı finalde eşleşiyorlar abi.
Evet, eşleşiyorlarmış, dikkatli bakmamışım ama Fransa'yı geçmesi gerekecek Almanya'nın sanki.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • 1899
Ynt: ANKET: FİFA 2014 - Dünya Şampiyonu Kim Olur?
« Yanıtla #123 : 29 Haziran 2014, 01:36:15 »
Arjantin'in oynadigi oyunu bir ben mi begenmiyorum?  Cezayir bile daha keyifli top oynadi.  Kendimden suphe etmeye basladim :)  Gerci erken konusmamak lazim.  Muhim olan kotu baslamak degil, iyi bitirmek.  Hollanda tam tersini yapiyor senelerdir. 
Bizimki temenni Besim. Yoksa ben zaten ilk maçtan sonra yazdım Arjantin iyi oynamıyor diye.

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #124 : 29 Haziran 2014, 01:43:04 »
Evet, eşleşiyorlarmış, dikkatli bakmamışım ama Fransa'yı geçmesi gerekecek Almanya'nın sanki.

Evet. Almanya'nın Fransa'yı , Brezilya'nın Kolombiya'yı geçmesi gerekiyor.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #125 : 29 Haziran 2014, 21:41:06 »
Hollanda 5 dk aldı maçı

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #126 : 30 Haziran 2014, 07:08:11 »
Meksika'nın sonu trajik oldu.

Diğer yandan Kosta Rika destanı devam ediyor. Şaka maka çeyrek finaldeler.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • 1899
« Yanıtla #127 : 30 Haziran 2014, 09:27:14 »
Yalnız Falcao da olsa Kolombiya favori olacakmış. Ama adamların as kadroyla yedekler Falcao'yla Teofilo şeklinde ayrıldığı için nereye kadar ilerleyebilirler muamma.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #128 : 30 Haziran 2014, 09:48:49 »
Yalnız şöyle bir durum var: Falcao tam tersi etki de yapabilirdi. Yani sporda her zaman 1+1=2 olmuyor. Bazen 3 oluyor, bazen elde var sıfır... Mesela Ribery olsa Fransa bu kadar düzenli olur muydu? Daha iyi de olabilirdi; daha kötü de...

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #129 : 30 Haziran 2014, 09:53:46 »
Yalnız şöyle bir durum var: Falcao tam tersi etki de yapabilirdi. Yani sporda her zaman 1+1=2 olmuyor. Bazen 3 oluyor, bazen elde var sıfır... Mesela Ribery olsa Fransa bu kadar düzenli olur muydu? Daha iyi de olabilirdi; daha kötü de...

Ben Hollanda için aynı şeyi düşünüyorum
adamların en büyük starları bence aynı anda onlar için en büyük yük oluyor
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #130 : 30 Haziran 2014, 09:58:14 »
Niçin komşu Yunanistan her turnuvada var ve niçin biz çoğu turnuvada yokuz?

Yunanistan Milli Takımında oynayan futbolcular gruptan çıktıkları için Yunanistan Federasyonunun kendilerine ödeyeceği primi kabul etmemişler ve paranın Yunanistan'da sporcu yetiştirmek için kurulması planlanan ancak ekonomik kriz nedeniyle aksayan bir tesise bağışlanmasını istemişler.

İşte, Yunanistan ile Türkiye farkı...

Bir de zamanında prim olarak verilen son model otomobillerin rengini beğenmediği için kapris yapan Türk futbolcularını düşünün... Maddi manevi lay lay lom basketbolcuları...

Türkiye'de spor kültürüne yabancı olanlar listesine Türk sporcularını da ekleyelim.

Çevrimdışı Aaskın

• Üye
  • Yer: Bursa
  • Son sözümüz FENERBAHÇE
« Yanıtla #131 : 30 Haziran 2014, 10:11:46 »
Niçin komşu Yunanistan her turnuvada var ve niçin biz çoğu turnuvada yokuz?

Yunanistan Milli Takımında oynayan futbolcular gruptan çıktıkları için Yunanistan Federasyonunun kendilerine ödeyeceği primi kabul etmemişler ve paranın Yunanistan'da sporcu yetiştirmek için kurulması planlanan ancak ekonomik kriz nedeniyle aksayan bir tesise bağışlanmasını istemişler.

İşte, Yunanistan ile Türkiye farkı...

Bir de zamanında prim olarak verilen son model otomobillerin rengini beğenmediği için kapris yapan Türk futbolcularını düşünün... Maddi manevi lay lay lom basketbolcuları...

Türkiye'de spor kültürüne yabancı olanlar listesine Türk sporcularını da ekleyelim.

Çevrimdışı maliboz

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #132 : 30 Haziran 2014, 18:08:00 »
Haklisin.  Ama tum sucun sporcularda oldugunu dusunmuyorum.  Maalesef, bahsedilen prim ortamini ve simarikligi yaratan da halk.  Insanoglu, her zaman cikarlari dogrultusunda hareket etmiyor: bir ulkede hakim olan ortak prensipler ve inanislar da onlarin hareket tarzlarinin sekillenmesinde etkili olabiliyor.  Hicbir sey yapmadan pofpoflanan sporcular sayesinde bu duruma geldik.
bende halkın çok büyük bir suçu olduğunu düşünmüyorum.Zaten verilen prime değilde primin çokluğuna itirazlar yüksek sesle yapılıyor.Asgari ücretin belli olduğu bir ülkede verilen prim lüks bir araba olunca ve oyuncularda beğenmeme gibi bir şımarıklığa girince suç halkda değildir bence.Ayrıca ilk defa başarılmış şeylere prim verilebilir belli ölçülerde ama tutup daha dünya veya avrupa kupası grup eleme  maçlarında her maça galibiyet primi koyulmasıda bana göre saçmalık.

Çevrimdışı maliboz

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #133 : 30 Haziran 2014, 20:57:45 »
Suc halkin derken, kastettigim sey bu degildi.  Ilginc bicimde erdemli oldugu kabul edilen seylerin hor goruldugu; erdemsiz davranislarin ise el ustunde tutuldugu bir donemdeyiz.  Aklima gelen en guzel ornek, kirmizi isikta duran; tasarrufta bulunmak icin dusuk marka makam araci ile gezen devlet buyuklerine vakt-i zamaninda gosterilen kucuk gorme.  Acik acik erdemsiz davranislar icine girenlerin ise el ustunde tutulmasi.  Alakasiz gelebilir bazilarina ama maalesef politik acidan curuyen bir toplumun, ahlaki acidan curumesi cok da zor degil.
bu görüşlerinize bende katılıyorum.bu dediğin olaylarda zaten millet olarak bizimle ve bizim bakış açımızdaki şaşılıkla alakalı birşey galiba
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2014, 20:59:11 Gönderen: maliboz »

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #134 : 30 Haziran 2014, 20:59:54 »
çok net hakem nijerya'nın hakkını yedi. kırmızı verse o pozisyonda fransa'nın işi çok zordu. almanya bu fransayı zaten eler.