Gönderen Konu: 2014 FIFA Dünya Kupası (Brezilya)  (Okunma sayısı 54421 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • 1899
Ynt: 2014 FIFA Dünya Kupası (Brezilya)
« Yanıtla #195 : 09 Temmuz 2014, 01:09:13 »
Kendini 10 sene önceki Brezilya sanar, o kapasitenin ve gayretin yarısını bile taşımazsan o götü indiriverirler. Olan biten bu sadece...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı vonyc

• Üye
  • Yer: Eskişehir
  • Andrew Goudelock !!!
« Yanıtla #196 : 09 Temmuz 2014, 01:21:04 »
Koca takımı neymar sırtlıyormuş demekki...
Sevdamıza kimse engel olamaz,
Bazen hüzün vardır,bazen mutluluk,
Fener sevgisinin adı konamaz,
Ne kupa büyüklüğü,ne şampiyonluk!!!

Çevrimdışı Aaskın

• Üye
  • Yer: Bursa
  • Son sözümüz FENERBAHÇE
« Yanıtla #197 : 09 Temmuz 2014, 01:25:19 »
Koca takımı neymar sırtlıyormuş demekki...
Bugün neymarlık bir durum yoktu bence

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #198 : 09 Temmuz 2014, 01:28:20 »
Kendimi bildim bileli Dünya kupalarında Brezilyayı tutarım. Bu sene daha ilk maçta japon hakemin hırvatlara yaptıklarından sonra Brezilyadan nefret ettim ve böyle şampiyon olacaklarsa olmasınlar dedim. Bu akşam da boylarının ölçüsünü almaları açısından çok iyi oldu. Şimdi en azından biz nerede hata yaptık diye düşünme şansları var.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #199 : 09 Temmuz 2014, 01:34:50 »
Henry, Shevchenko, Zlatan gibi fantastik örnekleri bir yana bırakırsak; onların bir kulvar altı oyuncular arasında Miroslav Klose benim için her zaman örnek santrfor olmuştur ve esasen onu çubukluyla görmeyi çok istemişimdir. Nasıl ki, bir cerrahın ilk ve temel özelliği neşteri düzgün kullanmaya mecbur oluşu ise; bir santrforun da ilk ve temel özelliği golün kokusunu alması ve gol vuruşlarını düzgün yapması olmalıdır. Adam cerrah ama "ufak" bir kusuru var: neşteri tutarken elleri titriyor. Geçiniz efendim. Bunun yanında tanısı süpermiş; iç hastalıklarından da anlarmış; hepsi hikaye... Önce neşteri düzgün tutsun; diğer özellikler onun yanında ballı kadayıf olur. Bir golcü de aynı şekilde pozisyon almasını bilecek ve buldu mu oturtacak. Atması gerekeni atacak. Bunu yapamadıktan sonra, yok efendim, rakip stoperlere basıyormuş, şöyle ve böyle artıları varmış; masal, hepsi masal... Golcü dediğin gol atar, tabelayı değiştirir. Başka artıları da olursa tadından yenilmez. Zaten o zaman Zlatan olursun, Henry olursun, Schevichenko olursun.

Dilerim Klose yeniden şans bulur ve bir gol daha atıp, rekorun tahtına tek başına oturur.

Miroslav Klose... Bir kaç dakika önce oyuna girip, 71. dakikada golünü attı ve tarihe geçti. Brezilyalı Ronaldo'yu yakalayıp, rekoru egale etti.

Her ikisinin de Dünya Kupası tarihinde 15 golü oldu.

Almanya illa gol atacaksa -ki attı- oyuna girseydi de, keşke Klose atsaydı... Ama Löw'ün onu oynatmaya niyeti yok anlaşılan. Umarım Fransa maçında şans bulur ve Ronaldo'nun rekorunu kırar.

Klose bugün Fransa karşısında ilk 11'de başlıyor. Sürpriz bir karar.

Umarım golünü atar ve Ronaldo'yu geride bırakır.

Yaza yaza, diye diye Klose'ye rekoru kırdırdım. Gözüm aydın. :D

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #200 : 09 Temmuz 2014, 01:56:03 »
Klose misyonumuzu tamamladık. Şimdi sırada -tıpkı 86 ve 90'daki Maradona'lı iki finalin adı gibi- Arjantin-Almanya finalini organize etmek ve 86'da Maradona'nın yaptığı gibi Almanya'nın elinden Messi'ye kupayı kazandırmak var. Kolay değil ama yaza yaza, diye diye yapacağız. :D

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #201 : 09 Temmuz 2014, 02:11:22 »
Bu geceki galibiyete benzer bir galibiyet de biricik portakalımız hollandadan gelecek..

Persie(2), robben, memphis depay
persie beceriksizinden de nefret ederim.. kayıtlara geçsin lütfen
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2014, 02:12:01 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #202 : 09 Temmuz 2014, 02:57:16 »
Bu geceki galibiyete benzer bir galibiyet de biricik portakalımız hollandadan gelecek..

Persie(2), robben, memphis depay
persie beceriksizinden de nefret ederim.. kayıtlara geçsin lütfen

Maç sonunda görüşelim Miraç başgan.
Messi + vasat topçulardan oluşan Arjantin'in finalle arasında tek engel cüniyt'tir Hollanda değil.
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2014, 02:57:33 Gönderen: Bülent »
...

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #203 : 09 Temmuz 2014, 03:01:56 »
Maç sonunda görüşelim Miraç başgan.
Messi + vasat topçulardan oluşan Arjantin'in finalle arasında tek engel cüniyt'tir Hollanda değil.

Bülent,
derinnba'de, kupa öncesi arjantin sampiyon olacak dedim işimi sağlama aldım yani :D

şaka bir yana işin içinde hollanda varsa, objektif olmam imkansız. Ezelden beri portakalları tutarım
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2014, 03:02:34 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #204 : 09 Temmuz 2014, 03:29:06 »
Klose misyonumuzu tamamladık. Şimdi sırada -tıpkı 86 ve 90'daki Maradona'lı iki finalin adı gibi- Arjantin-Almanya finalini organize etmek ve 86'da Maradona'nın yaptığı gibi Almanya'nın elinden Messi'ye kupayı kazandırmak var. Kolay değil ama yaza yaza, diye diye yapacağız. :D

Klose 30 gol de atsa yine de bir Ronaldo asla olamaz Hakan :) Misyonunu tamamlamış adını tarihe yazdırmıştır orası ayrı tabii ki.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #205 : 09 Temmuz 2014, 06:41:12 »
Zaten 22 Haziran tarihli konuyla ilgili ilk mesajımızda bunu belirttik: "Henry, Shevchenko, Zlatan gibi fantastik örnekleri bir yana bırakırsak; onların bir kulvar altı oyuncular arasında Miroslav Klose benim için her zaman örnek santrfor olmuştur ve esasen onu çubukluyla görmeyi çok istemişimdir."

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #206 : 09 Temmuz 2014, 08:31:10 »
Zaten 22 Haziran tarihli konuyla ilgili ilk mesajımızda bunu belirttik: "Henry, Shevchenko, Zlatan gibi fantastik örnekleri bir yana bırakırsak; onların bir kulvar altı oyuncular arasında Miroslav Klose benim için her zaman örnek santrfor olmuştur ve esasen onu çubukluyla görmeyi çok istemişimdir."

Aynen öyledir :)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Ynt: ANKET: FİFA 2014 - Dünya Şampiyonu Kim Olur?
« Yanıtla #207 : 09 Temmuz 2014, 09:27:05 »
Bugün finalin ikinci ayağı da belli olsun. Finale özel yeni bir anket açalım.

Çevrimdışı ConsultaNt

• Üye
« Yanıtla #208 : 09 Temmuz 2014, 10:17:23 »
Hırvatistan'ın, Şili'nin ama en çok da Kolombiya'nın ahı tuttu. :D

Hakemin maç genelinde ince çalışmalarıyla Brezilya bir tur daha atladı.
.
.
.
Özellikle Gana maçından sonra tepkimi çeken Almanya'ya, turnuva öncesinde kupayı kazanmasını istediğim takımlar içerisinde yer alan Brezilya karşısında başarılar diliyorum. Hele şu son Kolombiya maçından sonra anca "Deutschland, über alles" derim. :)

Kısacası içimizin yağları eridi, keşke Mesut kaçırmasaydı da 8-0 olsaydı.

Çevrimdışı ConsultaNt

• Üye
« Yanıtla #209 : 09 Temmuz 2014, 10:30:45 »
Alıntı yapılan: TRT
2014 Dünya Kupası yarı final maçında Almanya'ya karşı 7-1'lik tarihi bir yenilgi alan Brezilya'nın sahasındaki 12 yıllık yenilmezlik serisi son buldu.

Brezilya Milli Takımı, 2002 yılının Ağustos ayında Paraguay ile oynanan maçtan beri ülke sınırları içerisinde oynadığı 42 maçta yenilgi yüzü görmemişti.

Sambacılar aynı zamanda 19 maçlık yenilmezlik serisi de Almanya maçıyla birlikte sona erdi. Brezilya, son yenilgisini 2013 yılında İsviçre ile oynadığı hazırlık maçında almıştı.

Alıntı yapılan: TRT
2014 Dünya Kupası yarı finalinde Brezilya'yı 7-1 mağlup eden Almanya, 1938 Dünya Kupası'nda İsveç'in Küba'yı 8-0 yenmesinin ardından en farklı galibiyete imza attı.

DİĞER FARKLI GALİBİYETLER

Daha önce 1930 Dünya Kupası'nda yarı finalde Arjantin, Birleşik Devletler'i Uruguay da Yugoslavya'yı 6-1; 1954 Dünya Kupası'nda da Batı Almanya, Avusturya'yı 6-1 mağlup etmişti.

BREZİLYA DA TARİH YAZDI!

Brezilya da tarihinde ilk kez bir Dünya Kupası maçında kalesinde 7 gol gördü.