Gönderen Konu: Fenerbahçe Spor Toto Süper Lig (2014-15 Sezonu)  (Okunma sayısı 103515 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Gökhan Gönül maç başlamadan ısınırken sakatlanıp çıktı. Meireles maç içinde sakatlandı. Şimdi de ikinci devrenin başında Kuyt... Ve hiçbirisi darbeye bağlı değil bu sakatlıkların... Bu takımı İsmail'e teslim ederseniz uzun yolda külüstür Kartal gibi dökülür işte. Daha 49. dakikada değişiklik hakkımız doldu.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Rakibin yedek kalecisi sakat... As kalecisi de devre sonu sakatlanıp çıktı. Kalede üçüncü kalecileri var. Daha şut atmayı akıl edemiyoruz. Futbol aklı bu kadar işte...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Dakika 78 ve kaleye isabetli şutumuz yok desek yeri... Çizgiden Sow'un çektiği ve zaten gol olma şansı olmayan şutu saymazsak...

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
Bir getirisi olamaycak galibiyet

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Ve Mousa Sow'un uzatmada attığı golle Fenerbahçe'miz şampiyonluk yarışında bende varım dedi. Yedek kaleci kaleye geçtikten sonra ciddi anlamda kaleyi bulan ilk şutumuz gol oldu.

Hiçbir şey oynamadan son dakika golüyle kazanmak umarım bizi kendimize getirir ve rakipleri de yıkıma sürükler... Şu maçtan 3 puanla çıkmak cidden futbolun en enteresan yanı... Basketbolda, voleybolda böyle bir şey olmaz. Futbol oynamadan da kazanılabilen çok enteresan bir oyun... :)

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Mrsic-Alex-Sow

Çevrimdışı exex

• Üye
Emenike oynarsa golü var :)

hay agzıma tüküreyim ...

bu arada İsmail hocayı eleştiriyorlar ama boşuna . Adam napsın elinde 3 forvet var. Birinin bel sıkıntısı var deniyor (webo) , diğer ikisi gol atamayan GOLCÜLER...
Emenikeyi forayı çıkarmasa yinede savunurdum ama artık savunmam fakat haftaya çıkar oynar,görüntü o yönde.Emenike çıktıktan sonra rakip kaleye gidemedik ( kornerleri saymazsak Alperi şutu ve Sow un sıfırdan çevirmeye çalıştıgı top var ) .

İşin kötü tarafı hep eleştirilen Emenike ve Kuyt olmadan bu rakip kaleye gitme sorunu . Öyle yada böyle ŞAMPİYONLUK istiyorsak bazı şeyleri görmezden gelmek zorundayız .
Edelim demiyorum ama istiyorsak etmek zorudayız diyorum.

unutmadan ;

Allah'ın izniyle şampiyon biz olacağız.

( Hakan abi sana yönelik değil , yazdıktan sonra okudum sende eleştirmişsin hocayıda adam napsın şu kadroyla :) ) Geçen sene ile  2 - 3 puan fark var performansımızda ) 
« Son Düzenleme: 22 Mart 2015, 23:10:14 Gönderen: exex »

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
Emenike konusunun hoca tercihi olduğunu sanmıyorum. Führer maç sonu açıklamasında İsmail Kartal'ı "korurken" aslında Emenike'nin de kendi himayesinde olduğunu duyurdu. Ne demişti Gençlerbirliği mağlubiyeti sonrası; "İsmail Kartal ne yapsın. Emenike dışında kimse mücadele etmedi ki." Bu demecin üstüne sıkıysa kes Emenike'yi. Şu an İsmail Kartal'ın bu demeçten sonra eli kolu bağlıdır. Emenike'yi ya seve seve oynatacak, ya da...

Adamın derdi belli; yedek kalıp bonservis değeri düşmesin. Puanlar gitmiş, şampiyonluk uçmuş; nasılsa her şartta başkan... Kim soracak ki hesabını? 
mahmut uslunun maç sonu emenike için söyledikleri camianın geldiği noktayı özetliyor. Yazıklar olsun şampiyonluk filan umrumda değil yeter ki şu führer gitsin
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Emenike ilk 11'de, Sow yedek.

En azından iki el freninden birisi kenarda olacak. Öfke katsayımız yüzde elli düşecek.

Maçtan önce yazmıştım. Sow gerçekten son haftalarda Emenike'den daha kötü durumdaydı. Emenike en azından pozisyona giriyor, ikili mücadelelerde rakip savunmayla boğuşuyor, yıpratıyordu. Sow hiçbir şey yapmıyordu. Dün de taraftarın o kadar desteği ile oyuna girdikten golü attığı süreye kadara geçen yaklaşık 65 dakikalık bölümde hiçbir şey oynamadı. Ama işte futbol... Buldun mu yazacaksın. Bir kere pozisyona girdi ve onu yazdı. Golcünün gol vuruşu düzgün olacak. Onu iyi yaparsa diğer herşey teferruat kalıyor. Bize de konuşacak birşey kalmıyor. Yoksa Sow cidden son haftalarda takımın en aksayan birkaç isminden belki de birincisiydi.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
Emenike hem kendini, hem İsmail Kartalı hem de Aziz Başkanı tamamen bitirdi. Reset attı resmen, kimsenin yapamadığını yaptı.

Çevrimiçi Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
Maçı izlemedim. Dolayısı ile Emenike olayının detaylarını tam bilmiyorum. Fakat bildiğim bir şey varsa, sporculara protestonun dozu iyi ayarlanmalı. Maalesef gördüğüm, bizde protestoların dozu ayarlanamıyor. Bu hem basketbolda, hem de futbolda böyle.

Unutmayalım ki o sporcuya formayı veren teknik ekip.

Basketbolda Zoric ve Hıckman'a  özellikle bir kaç ay öncesine kadar gösterilen tepkileri biliyoruz. Şimdi ise daha farklı şeyler konuşuluyor.

Bugün de Emenike. Bazı zamanlarda sporcuların performansı düşer. Hoş, Emenike geldiği günden beri tartışılıyor ama yine de şampiyonluğa giden bir takımın taraftarı daha sabırlı ve toleranslı olmalı. Lig daha bitmedi ve her sporcuya ihtiyacımız var. Şayet şampiyonluk ve başarı istiyorsak biraz daha soğukkanlı olmak durumundayız. Bugün Emenike, yarın başkası. Böyle çatışmaların kimseye faydası dokunmaz.
« Son Düzenleme: 23 Mart 2015, 09:10:41 Gönderen: Semazen »
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Burada sıkıntı sadece trübünde değil Semazen abi. Yani Emenike krizi kapıdaydı, haftalardır geliyorum diyordu. Mental olarak bitmiş durumda... İsmail Kartal'ın eline kadro yazıp veren zihniyet -hadi iyimser olalım, kadroyu yapan İsmail- resmen Emenike'yi ateşe attı. Hani her puanın altın değerinde olduğu bir süreçte bu adam Trabzon maçında kaçan 2 ve Akhisar maçında kaçan 3 puanın bir numaralı sorumlusu... Dalga geçer gibi goller kaçırıyor. Bir değil, ,iki değil, üç değil, beş değil, yedi değil. Guiza bunun yanında Jardel veya Tanju Çolak gibi kalır; o derece yani... Mesela Galatasaray maçında bence iyi oynuyordu, sahanın en kötüsü Sow'du. Ama Emenike çıkarken ıslıklandı. O maç kötü değildi oysa. Bu eskilerin birikmişiydi. Hani toplum psikolojisi bir mantığa oturmaz ya... Mesela toplum iyice dolar ve iki ağaç bahane olur sokağa düşmeye. Ya da Dünya'da güç dengeleri arasında sürtüşme ayyuka çıkar ve en olmayacak yerde bir Sırp prensine tabancayla ateş açıldı bahanesiyle yetmiş iki buçuk millet birbirine girer. Toplumsal patlamaların tek mantığı mantıksızlığıdır. İdareci dediğin, hoca dediğin bunu görecek ve oyuncusunu ateşe atmayacak. Geçen sene Sow çok kötüydü, Ersun hoca hemen kenara çekti ve onunla sürtüşme pahasına onu aslında taraftardan korudu. Aynı krizi Emenike ile de yaşadı. Hickman'ın sakatlık vesilesiyle üç dört hafta oynamayıp bu sürede mental olarak kendisini nasıl toparladığını gördük. Aynısını geçen sene Sow ve Emenike'de yaşadı. Yahu inatlaşmaya lüzum yok. Ne yedekleri küstürmeye gerek var, ne "formayı hak eden giyer" sözüne aykırı davranmaya ve "bazıları kötü bile oynasa gözü kapalı ben ona forma veririm" durumuna düşmeye... Bir kaç maç kenardan onu getir, kendine gelsin. Bakın işte, Webo kendini bıraktı. Gördü ki, Emenike yüz değil, bin tane de boş kale veya karşı karşıya gol kaçırsa yine ondan forma alamayacak... Yani bir kişiye arka çıkacağım diye aslında çok oyuncunun güvenini zedelediğinin farkında değil. Onu da geçtim, Emenike'yi kazanmanın yolu bu değildi. Onu ateşe attı yönetim ya da teknik ekip... Kadroyu kim kuruyorsa işte.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
Sevgili Semazen abim, Obradoviç bile bugün her maçta sıfır katkı veren mesela Zoriç olsun bu oyuncu üstüste her maç 25-30 dk süre verse ve arada kıytırıktan 3-5 maç kaybedilse, taraftar ona da her türlü hakaret küfür vs ne varsa eder. Obradoviç Bjelicaya Bogdana bile enküçük hatadan sonra basıyor kalayı, İsmail Kartal kaç maçtır rezilleri oynadığı halde halen ona forma verip ateşe atıyor Hakanın dediği gibi, üstüne taraftar yuhaladı diye ergen tribi yapıp formayı çıkarıp oynamıyorum diyen adamı neolur bizi bırakma sana muhtacız minvalinde sahaya geri döndürüyor. İkisi aynı şey olabilirmi güzel abim. Bu taraftar oyununu veya performansını beğenmediği herkesi ıslıkladı veya yuhaladı. Oyuncunun  asıl görevi sonraki maçlarda muhteşem oynayıp, yüreğini sahaya koyup taraftarla barışmaktır. Bu taraftar 88-89 sezonunun ilk haftalarında idmanı basıp Rıdvan hariç bütün futbolcuları bi temiz dövdü zamanında, o senenin sonunda şampiyon olduk. O oyunculardan hiçbirisi küstüm oynamıyorum demedi. Bu hergeleye mi kaldık biz. İsmail hoca olsaydı zaten gerekirse altyapıdan gençleri oynatırdı ama yürek meselesi işte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Sow beşiktaşı seviyor. Tüm sezon yatsa bile beşiktaşa yazıyor adam.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
Burada sıkıntı sadece trübünde değil Semazen abi. Yani Emenike krizi kapıdaydı, haftalardır geliyorum diyordu. Mental olarak bitmiş durumda... İsmail Kartal'ın eline kadro yazıp veren zihniyet -hadi iyimser olalım, kadroyu yapan İsmail- resmen Emenike'yi ateşe attı. Hani her puanın altın değerinde olduğu bir süreçte bu adam Trabzon maçında kaçan 2 ve Akhisar maçında kaçan 3 puanın bir numaralı sorumlusu... Dalga geçer gibi goller kaçırıyor. Bir değil, ,iki değil, üç değil, beş değil, yedi değil. Guiza bunun yanında Jardel veya Tanju Çolak gibi kalır; o derece yani... Mesela Galatasaray maçında bence iyi oynuyordu, sahanın en kötüsü Sow'du. Ama Emenike çıkarken ıslıklandı. O maç kötü değildi oysa. Bu eskilerin birikmişiydi. Hani toplum psikolojisi bir mantığa oturmaz ya... Mesela toplum iyice dolar ve iki ağaç bahane olur sokağa düşmeye. Ya da Dünya'da güç dengeleri arasında sürtüşme ayyuka çıkar ve en olmayacak yerde bir Sırp prensine tabancayla ateş açıldı bahanesiyle yetmiş iki buçuk millet birbirine girer. Toplumsal patlamaların tek mantığı mantıksızlığıdır. İdareci dediğin, hoca dediğin bunu görecek ve oyuncusunu ateşe atmayacak. Geçen sene Sow çok kötüydü, Ersun hoca hemen kenara çekti ve onunla sürtüşme pahasına onu aslında taraftardan korudu. Aynı krizi Emenike ile de yaşadı. Hickman'ın sakatlık vesilesiyle üç dört hafta oynamayıp bu sürede mental olarak kendisini nasıl toparladığını gördük. Aynısını geçen sene Sow ve Emenike'de yaşadı. Yahu inatlaşmaya lüzum yok. Ne yedekleri küstürmeye gerek var, ne "formayı hak eden giyer" sözüne aykırı davranmaya ve "bazıları kötü bile oynasa gözü kapalı ben ona forma veririm" durumuna düşmeye... Bir kaç maç kenardan onu getir, kendine gelsin. Bakın işte, Webo kendini bıraktı. Gördü ki, Emenike yüz değil, bin tane de boş kale veya karşı karşıya gol kaçırsa yine ondan forma alamayacak... Yani bir kişiye arka çıkacağım diye aslında çok oyuncunun güvenini zedelediğinin farkında değil. Onu da geçtim, Emenike'yi kazanmanın yolu bu değildi. Onu ateşe attı yönetim ya da teknik ekip... Kadroyu kim kuruyorsa işte.
Tüm Söylemek istediklerime Tercüman oldun abi Saol.. Her noktasına virgülüne Katılıyorum.. Alternatifli kadro hep önemli deriz bu sadece sakatlık için değil işte böyle formsuzlıklar için . Oyuncu oynadıkça form tutar minvaline asla katılmıyorum genç oyuncu aş oyuncu bu şekilde pişer ama Emenike Sow gibi Oyuncuları mental hazırlamalısın sahanın taraftarın maçın baskısından bir kaç hafta uzak tutarak. Sow geçen yıl oynamadığımda çok tepki gösterdik ama o bile Emenike gibi yapmadı kendine kızıp ağladı boşalttı sinirlerini ve bomba gibi devam etti. Emenike geçen yıl kötü oynadığında Ersun çıktı futbol bu tenis değil dedi ve Emenike şahlandı . Hocalık gercekten zor iş öğretmenlikten farkı yok teknik direktörlüğün koçluğun Obradovic örneğinde görüyoruz. Gökhan mesela son haftalarda çok formsuzdu öyle yada böyle oynamadı Topuz oynadı ve gayet te iyiydi bunları bı değişiklikleri yapacaksın deneyeceksin ya. Ve son olarak dün maçı Emre'nin yaptığı Diego Değişikliği kurtardı az kalsın berabere olduğu ve kazanmamız gereken maçta Bekir'i oyuna alıyordu Kartal böyle bir karar teknik direktörlük olur mu ya mantık hatası. En az 6 7 oyuncu vardır bizde daha iyi hocalık yapacak en başta Kıyt gibi düşünün Fenerbahçemin halini