Gönderen Konu: Türkiye Süper Ligi  (Okunma sayısı 187480 defa)

0 Üye ve 14 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Spor Toto Süper Lig
« Yanıtla #165 : 19 Şubat 2016, 09:21:15 »
Valla sahanda Beşiktaş 'ı yenemiyorsan şampiyon da olma. Açık ve net...

Aynen. Bu sene daha derbi kazanamadı takım. Trabzonu derbiden saymıyorum ben.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #166 : 19 Şubat 2016, 15:34:29 »
Valla sahanda Beşiktaş 'ı yenemiyorsan şampiyon da olma. Açık ve net...
Aynen öyle ki zaten ilk maçı da onlara karşı Nasıl kaybettiğimizi herkes biliyor..
Ve 6 puan öne fırlayacaktık o maçtan sonra

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #167 : 21 Şubat 2016, 21:01:21 »
Dünyanın en garip maçlarından biri bitti demin. Bizim maç bilmediği için son 15 dakikaya bakabildim. Maç 1-1'di ve ts 9 kişiydi. Ki Özer kırmızıyı hak etmemiş. Ayrıca ts'nin attığı penaltı rezaletmiş. Maçın sonunda bu karardan daha ağır bir şekilde kendini atan umut için penaltı verdi. Sonra hiçbir şey yapmayan Cavanda kırmızı yedi. Arkasından da kasap salih hakemin düşen kartını hakeme gösterdi ve kırmızı yedi. 7 kişi kalan ts de maçı bıraktı ve maç uzamadan bitirildi.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #168 : 19 Mart 2016, 21:09:50 »
Nasıl oldu bilmiyorum ve maçın teferruatına dair hiç bilgim yok ama Beşiktaş yine kazanmış. Antalya maçını da kayıpsız geçmiş. Yarın Galatasaray'a puan kaybedersek lig biter ve tıpkı Galatasaray gibi elde sadece Türkiye Kupası iddiası kalır. Yazık. Aklıma Bursa ve Antalya deplasmanları geldikçe Fernandao öküzünü boğasım geliyor.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #169 : 20 Mart 2016, 02:06:12 »
Bu Beşiktaş takımına defansına ve kalecisine rağmen gol atamayan ağır süzük takımdır net.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #170 : 20 Mart 2016, 07:26:48 »
Burada boşuna hakaret kasmayalım. Beşiktaş'tan stoper ikilisi hariç üstün yanımız yok. RVP daha iyi olmasına rağmen verimi Gomez'in yarısı kadar değil. Bence bugün lig de bitecek ve bu yönetim için ciddi bir fırsat olacak TD değişikliği için.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #171 : 20 Mart 2016, 12:08:39 »
Burada boşuna hakaret kasmayalım. Beşiktaş'tan stoper ikilisi hariç üstün yanımız yok. RVP daha iyi olmasına rağmen verimi Gomez'in yarısı kadar değil. Bence bugün lig de bitecek ve bu yönetim için ciddi bir fırsat olacak TD değişikliği için.

Umut genel itibari ile katiliyorum ama su ayirimi yapmak lazim.  Kagit uzerinde cok daha iyi takimiz.  Ancak teknik direktorlerin sene basindan beri takimlari getirdigi nokta ve oyun itibari ile dedigin noktadayiz: stoper ikilisi disinda ustun yanimiz yok.  Keza RVP acisindan da durum ayni.  Adamin etkili olabilmesi icin gerekli zeka ve teknik oyunculara sahip degiliz.  Orta saha rezalet.  Durum boyle olunca, adami bir turlu gerek mental gerekse fiziki olarak forma sokamadik.  Bos pozisyonlarda bile verimli olamadi. 

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #172 : 20 Mart 2016, 17:53:50 »
Umut genel itibari ile katiliyorum ama su ayirimi yapmak lazim.  Kagit uzerinde cok daha iyi takimiz.  Ancak teknik direktorlerin sene basindan beri takimlari getirdigi nokta ve oyun itibari ile dedigin noktadayiz: stoper ikilisi disinda ustun yanimiz yok.  Keza RVP acisindan da durum ayni.  Adamin etkili olabilmesi icin gerekli zeka ve teknik oyunculara sahip degiliz.  Orta saha rezalet.  Durum boyle olunca, adami bir turlu gerek mental gerekse fiziki olarak forma sokamadik.  Bos pozisyonlarda bile verimli olamadi. 
Abi kesinlikle kağıt üzerinde daha iyi kadroyuz. Hatta yapı itibariyle de Beşiktaş'ın oynadığı oyunun çok daha iyisini oynayabiliriz. Ama işte, at sahibine göre kişniyor. Quaresma ölümüne pres yapar, skora her maç etki ederken 4 yaş genç Nani çok daha iyi kariyerine rağmen geziniyor sadece. Adam Fernandao'yu ikna edememiş RVP'nin yedeği olmaya daha neyi konuşacağız? Ersun Yanal zamanında Emenike'yi de Sow'u da hizaya sokmuştu hatırlayalım. Benzer durumlardı ki orada bu kadar bariz kalite farkı da yoktu. Kısaca bu elemanla olmadı. Şampiyon olsak da fikrim değişmeyecek. Zaman zaman güzel maçlar çıkardık ancak o istenen oyuna Mart ayının ortasında bile ulaşamadıysak yapacak birşey yok demektir.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #173 : 20 Mart 2016, 18:38:18 »
rvp united gibi dünyanın en büyük birkaç takımından birinden neden ayrıldı madem ayrıldı neden o seviyede daha bir takıma transfer neden olmadı 1983 doğumlu kariyerinin sonuna gelmiş bir adam. adamın hareketleri tavırları ayrı bir dünyada yaşıyor sanki yoksa nani, caner, volkan gibi oyuncular yeterli teknik ve zekaya sahip. bursa  antalya maçında rvp olsaydı puan kaybetmezdik diyenler son maçlarda düzenli olarak oynuyor çok mu fark yarattı.

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #174 : 20 Mart 2016, 19:16:18 »
Volkan ancak başka bir evrende RVP ile benzer oyun zekasına sahip olabilir. Nani ve Caner ise bencil ve umursamazlıkları nedeniyle o seviyede değiller. Neden bizden büyük takıma gitmedi diye sorarsak birçok transfer saçma olur o zaman. Bence Ersun Yanal veya Şenol Güneş'in elinde RVP olsa güzelce faydalanırlardı ondan.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #175 : 20 Mart 2016, 20:58:29 »
yazın neymar, suarez ve messiyi de transfer edelim o zaman.

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #176 : 20 Mart 2016, 21:02:46 »
İşi alaya vuracak bir durum yok. Nani gitmeli zaten. Caner'in değeri gözümde azaldı ama 2 yıl önceki gibi müthiş oyununu ortaya çıkartacak bir hoca gelir belki. Volkan kapasitesine göre iyi katkı veriyor lig için. Diego'nun yerine de gerçek bir ofansif orta saha alırsak gayet güzel işler takım. Tabi bu hocayla olmaz bence o ayrı.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #177 : 21 Mart 2016, 00:31:22 »
rvp united gibi dünyanın en büyük birkaç takımından birinden neden ayrıldı madem ayrıldı neden o seviyede daha bir takıma transfer neden olmadı 1983 doğumlu kariyerinin sonuna gelmiş bir adam. adamın hareketleri tavırları ayrı bir dünyada yaşıyor sanki yoksa nani, caner, volkan gibi oyuncular yeterli teknik ve zekaya sahip. bursa  antalya maçında rvp olsaydı puan kaybetmezdik diyenler son maçlarda düzenli olarak oynuyor çok mu fark yarattı.

Kariyerinin sonuna gelmis dedigin adam, 3 sene once Arsenal formasi ile 48 macta 37 gol atmis.  Kariyerinde ise mac basina 0.5 ortalama ile oynamis.  Bu seneki performansi kariyer ortalamasi ile neredeyse ayni.  "Kariyerinin sonuna gelen adam" argumani her zaman gecerli bir arguman degil.  Soyle bir gecmise donup bakacak olursak, Turkiye Ligi'nde en cok ses getiren isimlerin o turden futbolcular oldugunu goruruz.  Galatasaray, kariyerinin sonuna gelmis adamlarla UEFA Kupasi'ni kazandi mesela. 

"Adamin hal ve tavirlari ayri bir dunyada yasiyor sanki" demissin.  Mal gibi bir teknik direktorlerle yarim sezon kavga dovus icinde olsam, yemin ederim, ayagimi bile oynatmazdim.  RVP yine iyi yapiyor. 

RVP'nin her hareketi buram buram IQ kokuyor.  Volkan Sen, Caner ve Nani gibi fanileri yazmak bence yanlis olmus.  Aralarindan bir tek Caner'in ciddi bir cabasi var, o da istediklerini tam olarak sahaya koyamiyor, teknik el vermiyor.  Bunlari ben cok az mac izlememe ragmen gorebiliyorum.  Tonla mac izleyen arkadaslarimiz nasil goremez?  Allah'tan Turkiye Ligi'nde bu IQ farki cok aciga cikmiyor.

Bu isin artik ilk maci veya son maci kalmadi. Takim bir turlu eksenine oturmadi.  Bu acidan ben sucu Fernandao'da da bulan biri degilim.  Takimin bu haline baktigimda, en buyuk sorumlu olarak Vitor'u gosteriyorum.  Sampiyon olsa da fikirlerim degismeyecektir.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #178 : 05 Nisan 2016, 00:49:12 »
3 sene önce Kadıköy'deki bir Galatasaray maçının sonunda Raul'un yedek kulübesindeyken Sabri'ye karşı yaptığı bir hareket kameralara yansıdığı için ceza almıştı. Şunun o hareketten ne farkı var? Raul da kırmızı görmemişti ama görüntülerden ceza almıştı. Hem de 4 maç... Madem görüntülerden ceza verilebiliyor Oğuzhan'ın da ceza alması lazım.

https://pbs.twimg.com/media/CfOeblcW4AAbKVo.jpg
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2016, 00:49:27 Gönderen: Başar Bükücü »
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #179 : 05 Nisan 2016, 08:33:47 »
Şöyle bir ikilemde kaldım şimdi,
biz raul a verilen cezayı o gün eleştirmiştik, bugünde aynısı pğuzhana verilsin demek ne derece doğru ?
öte yandan bu şekilde devamlı bizim aleyhimize çalışan kurallar/uygulamalarda var. ilk aklıma gelenler aydınusun eskişehirli oyuncunun küfretmesine rağmen caner i atması ve canerin haklı olduğunun tespit edilmesine rağmen ceza alması (2 maçtı galiba) ve aynı günlerde rakibe vuran gökhan zan ın cezasının iptal edilmesi (bizim maç öncesimiydi yoksa ?) diğer olayda 2006 daydı sanırım rizenin eski gs li kalecisi kerem bir maçta nobreyi düşürüp kırmızı görmüştü,görüntülerden haksız olduğu anlaşıldı kararın ve ceza çekmeden bir sonraki maçto oynadı, sonraki sezonun başlarında sizas maçında balili, lugano ile koşarken kendini yere attı e logano 2. sarıdan atıldı. görüntülerde birşey olmadığı ortaya çıktı ama lugano 1 maç ceza aldı.

yani, eğer bir hatadan dönilecek ve herkese adil karar verilecekse oğuzhan 4 maç ceza almasın, yok çifte standart devam edecekse sezonu kapatsın anasını satayım :)