Gönderen Konu: Kenan Sipahi  (Okunma sayısı 69742 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Kenan Sipahi
« : 15 Aralık 2014, 20:00:48 »
Kenan Sipahi'yi tartışalım ama sosyal medyadaki gibi linç ederek değil, basketbol kavramları üzerinden onu tartışalım. Kin ve nefretle saldırmayalım, neleri yapıyor, neleri yapamıyor, eksiği, artısı nedir, bunları yazalım.

Kenan Sipahi bir değerdir, bu değeri daha da değerli kılmak için, beyin fırtınası yapalım ..

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: Kenan Sipahi
« Yanıtla #1 : 15 Aralık 2014, 20:10:17 »
Şu son dönemde iddia edilegeldiği üzere kendisinin şutunun kötü olduğunu düşünmüyorum. Şampiyon U18 maçlarını izlemiş birisi olarak şu kadarını söyleyeyim ki kendisi geçirdiği ağır sakatlığın mental iyileşme dönemini yaşıyor. Üstelik bu kadar genç yaşta bu sakatlık, ve de ciddi bir EL takımında rol alıyorken ortaya çıkınca mental iyileşme kısmı da biraz zaman alacaktır. Ben kendi adıma bu sene vereceği her ciddi katkıyı ekstra sayıyorum, esasen önümüzdeki yılı bekliyorum.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #2 : 15 Aralık 2014, 20:14:15 »
Kenan Sipahi'yi tartışalım ama sosyal medyadaki gibi linç ederek değil, basketbol kavramları üzerinden onu tartışalım. Kin ve nefretle saldırmayalım, neleri yapıyor, neleri yapamıyor, eksiği, artısı nedir, bunları yazalım.

Kenan Sipahi bir değerdir, bu değeri daha da değerli kılmak için, beyin fırtınası yapalım ..

Yatacak yerin yok Kemal Erdem, dün millet Kenana giydirirken neredeydin.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3 : 15 Aralık 2014, 20:22:06 »
Yatacak yerin yok Kemal Erdem, dün millet Kenana giydirirken neredeydin.

Maçtaydım Zeki abi, bizzat yerinden Kenan kardeşime destek oldum. Konuyu açma amacım madem bu çocuğu eleştirenler var, buyursunlar argümanlarını ortaya koysunlar. Bizde ona göre, katılır mıyız yoksa karşı mı çıkarız, düşüncelerimizi yazarız.

Basketbol tartışalım burası bunun için var.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #4 : 15 Aralık 2014, 20:25:57 »
Bu arada bana göre tek eksiği olgunlaşması için gereken zaman ki koç da ona bu zamanı veriyor. Tek kötü olasılık şımarması olur ki onun da olmayacağına inanıyorum.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #5 : 15 Aralık 2014, 20:28:19 »
Şu son dönemde iddia edilegeldiği üzere kendisinin şutunun kötü olduğunu düşünmüyorum. Şampiyon U18 maçlarını izlemiş birisi olarak şu kadarını söyleyeyim ki kendisi geçirdiği ağır sakatlığın mental iyileşme dönemini yaşıyor. Üstelik bu kadar genç yaşta bu sakatlık, ve de ciddi bir EL takımında rol alıyorken ortaya çıkınca mental iyileşme kısmı da biraz zaman alacaktır. Ben kendi adıma bu sene vereceği her ciddi katkıyı ekstra sayıyorum, esasen önümüzdeki yılı bekliyorum.

Psikolojik olarak olumsuz etkileniyor olabilir mi şut konusunda ?

Malum bu çocuklarda etten kemikten insan, ne kadar aldırmıyoruz deseler de, eleştiriler ortada. Her allahın günü binbir küfür geliyor bu çocuklara biliyorsun, görüyorsun. Sürekli şutu üzerinden vurmalar falan derken, insan bazen yapacağı varsa da, baskı altında olduğu için yapabileceklerini yapamaz hale geliyor.

Kenan'ın sorunu bana biraz psikolojik geliyor.
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2014, 20:28:56 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #6 : 15 Aralık 2014, 20:36:09 »
Kanka biz, en verimli çağında bir penaltı kaçırdığı için Elvir Boliç'in futbol hayatını bitirmiş bir taraftar topluluğuyuz. Kenan iyi bile idare ediyor durumu.

Çevrimdışı RUB

• Üye
  • Yer: Avşa
    • Captain_1907
« Yanıtla #7 : 15 Aralık 2014, 20:36:28 »
Şahsen Kenan'ın u18 deki oyununu potansiyelini görünce benim nezdimde kredisi çok ama çok fazla artı sakatlıktan döneli çok oldu ama geçen günlerde sakatlandığı kolunda top tutarken his kaybı olduğunu bununda bu sezon yavaş yavaş kaybolduğunu söyledi. Sut konusunda ben problemin bu olaydan kaynaklandığını düşünüyorum.
Hepimiz ölelim FENERBAHÇE yaşasın!!!

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #8 : 15 Aralık 2014, 20:44:44 »
RUB ;
Verdiğin his kaybı bilgisi önemli, bu konuyu açarken biraz da yaşadığı problemleri ortaya koymak istiyordum, güzel noktaya değindin.

Kanka biz, en verimli çağında bir penaltı kaçırdığı için Elvir Boliç'in futbol hayatını bitirmiş bir taraftar topluluğuyuz. Kenan iyi bile idare ediyor durumu.

19 yaşında bu çocuk daha, sosyal medyada ana avrat küfür yiyor, velev ki kötü şut atıyor olsun, daha da toparlayamasın, ya bir insanın anasına küfür etmek bu kadar ucuz olabilir mi ?

Kenan'ı eleştirenlerin çoğu hayatta bir şey başaramamış insanlar. Adama derler ki, sen kendin önceye bir baltaya sap ol, sonra gel neyin nasıl olduğunu izah et. Bunu insanları yargılamak için söylemiyorum, her insanın hayatında başarısızlıklar olur, bizlerde hayatımızda başarıdan başarıya koşmadık. Benim söylemek istediğim biraz empati yapın be kardeşim, bazı şeyler bu kadar kolay değil hayatta.

Elbette her eleştiren art niyetlidir demiyorum yanlış anlama olmasın. Gerçekten oyununu beğenmeyenler, ona inanmayanlar olabilir, buna saygı duyarım. Bu konuları güzel güzel, insanları kırmadan, hakaret etmeden konuşalım.
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2014, 20:46:02 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı dr_tylerr

• Üye
  • Yer: Ankara
  • Kaptan orta kapı
« Yanıtla #9 : 15 Aralık 2014, 20:56:21 »
Eleştirinin dozunun kaçtığına bende katılıyorum hatta bazı maçlar sonunda cok sinirlenip bende dalga geçme amaçlı tweetler atıyorum kenana ama eleştirilerin haksız olduğuna katılmıyorum.Kenan jenerasyonunun en iyilerinden biriyken ve hakkaten çoğu ozelliğinin potansiyeli sınırsızken bence bunlara ihanet ediyor.Olay özgüvenden cok kenanın cok umursamaması bence.3 ay gecti sene başından beri ve kenan istisnasız her maçta aynı duzenle oynuyor.topu getir goud yada bogdana ver sag sol baseline'a git bekle.Sakatlık etkiledi illaki ama bu derece olması ımkansız.yaz boyu çalıstı bu cocuk ve 3 aydır koç tarafından saglam kredi de veriliyor.Cok daha ağır sakatlıkları Hezonja-Porzingis de geçirdi ama her maç ustlerine koyarak gidiyolar.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #10 : 15 Aralık 2014, 20:58:26 »
Serkan sen doktorsun, yazın bir bilgi vermiştin hatırlar mısın, bu sakatlıktan dönmek kolay değildir diye. Hatta beklentilerinden daha önce döndüğünü söylemiştim yanlış hatırlamıyorsam.

Kenan'ın özverisini övmüştün ?

Çevrimdışı dr_tylerr

• Üye
  • Yer: Ankara
  • Kaptan orta kapı
« Yanıtla #11 : 15 Aralık 2014, 21:02:39 »
Serkan sen doktorsun, yazın bir bilgi vermiştin hatırlar mısın, bu sakatlıktan dönmek kolay değildir diye. Hatta beklentilerinden daha önce döndüğünü söylemiştim yanlış hatırlamıyorsam.

Kenan'ın özverisini övmüştün ?
aynen oyle o konuda hala aynı düşüncedeyim kemal ama sakatlık geceli 4-5 ay oldu.ben sut sokamamasına top kaybetmesine birşey demiyorum kenan denemiyor abi.3 aydır aynı stille devam ediyor.penetre etmiyor sut zorlamıyor.10 hucumun 9unda yaptıgı topu yarısahaya getir ver ve bekle.boyle olmaz abi.

Çevrimdışı nuevitas

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #12 : 15 Aralık 2014, 21:05:16 »
 izlediğim kadarıyla kenanın savunması gitgite gelişiyo ayrıca kenan bazı pozisyonlarda diğer oyunculara nereye gitmesi gerektiğini söylediği ve oyuncularında gittiği hemen hemen tüm pozisyonlarda kolay sayı bulduk belki hucumda fazla topla oynıyarak değil ama direktiflerle katkı verdiğini düşünüyorum ilerde dahada iyi olucaktır

Çevrimdışı afat

« Yanıtla #13 : 15 Aralık 2014, 21:40:07 »
Şut stilinden dolayı şutlarında sorun var. Başka bi form bulması lazım. Atışı yaparken çok kasılıyor.

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #14 : 15 Aralık 2014, 21:47:06 »
Kenan Bayern Münih maçında 12 sayı 7 asist 3 top çalma 2 top kaybı bekliyorum senden.