Gönderen Konu: Kenan Sipahi  (Okunma sayısı 69739 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _FB1907_

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Kenan Sipahi
« Yanıtla #15 : 15 Aralık 2014, 22:54:55 »
Kemal kardeşimize teşekkür ediyorum..Tarihe not düşülen bir başlık olur burası..Kenan hakkındaki düşüncelerimi daha önce de belirtmiştim..Ben İbrahim Kutluay'ın da A takıma çıkışını ve gelişimini görmüş birisi olarak..Ondan sonra beni heyecanlandıran yegane genç oyuncudur Kenan..Üstelik Kutluay'ın kendini kabul ettirmesi 21 yaşında olmuştur..18. yaşını sakatlıkla geçirmiş bir oyuncunun 19 yaşında şuan Avrupa nın en iyi 5-6. kadrosunda triple double a yakın  performans beklemek zaten  haksızlık olur  :) .

Sakatlık sonrası Allah nazarlardan saklasın bence iyi döndü..Benim gördüğüm takım içinde Obradoviç'in kendisine şimdilik biçtiği rolü yerine getirmeye çalışıyor..Nedir bu rol rakip PG a baskı, yardım savunması , hücum da topu  rakip alana taşıyıp, topun dolaşımını hızlandırmak, setin durumuna göre uzunlara doğru açıdan topu indirmek..Hücumda bir çok opsion varken Kenan'ın performansı çoğu zaman istatistiğe yansımıyor..Ceza şutları da girecektir..Çok kötü bir şut sitili yok..

Ben açıkcası Kenan dan çok umutluyum..Avrupa'nın zirvesini hedef yapan bir takımda o kadar seyirci önünde nice tecrübeli oyuncu bile bu baskıda ezilip gidebilir ama bu genç adamda inanılmaz bir özgüven ve winner özellikleri var..Unutmamak lazım ki Diamantidis de bir günde kral olmadı..Sonuçta Obradoviç gibi büyük bir hoca ile bu yaş da çalışmanın faydalarını göreceğinden adım gibi eminim yeterki ben oldum havasına girip çalışmayı bırakmasın..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 15 Aralık 2014, 23:24:22 »
Bir genç oyuncu için en zor pozisyon oyun kurucu bölgesidir.. hele ki fenerbahçe gibi baskınin inanılmaz olduğu yerde bu iş daha zordur.
2 3 4 5 hangi pozisyonlar görece olarak sivrilmesi daha kolay pozisyonlar  (.1 e göre söylüyorum )
kenan çalışsın biz destekleyelim

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #17 : 16 Aralık 2014, 01:10:24 »
Kenan 1-2 hafta once bir mac sonu roportajinda su anki durum acikladi. "Kocun verdigi gorevleri yapmaya calisiyorum, savunmada aktif olmaya calisip ceza sutlarini sokmam gerekiyor, zaman gectikce sorumlulugum artabilir" tarzi aciklamalar yapmisti. Bu noktada zaman yavasca gecmeye devam ettigi icin en azindan ligde Kenan'in hucumda da agresif olmasini beklemek makul. Ama Obra'nin Kenan'dan ne bekledigi daha onemli, cunku hem doktorlarla hem Kenan'la konusup ustune cocuga her gun antrenman yaptiriyor. Kendince uygun gordugu zaman Kenan'dan beklediklerini arttiracaktir, belki de su an arttirmistir. Belki de arttirmamistir ve hucumda hata yapinca Hickman'a carmiha gerilmesini istemiyordur. Bu nedenle oncelikle savunmasini ve fizigini iyi bir seviyeye cekip guven kazanmasini istiyordur. Salona daha sik gidebilen arkadaslar kocun Kenan'a reaksiyonlarini goruyordur bu konuda.

Kenan'da sahsen "Oldum ben" havasi degil lider bir ruh goruyorum ama bunun altini doldurmasi icin daha bayagi calismasi gerektigine de katiliyorum.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #18 : 16 Aralık 2014, 01:45:58 »
Sakatlık konusu hassas bir konu ama ben de denememesinden şikayetçiyim.Kenan geçen seneki ilk turda Partizan deplasmanı son çeyrekte karakter koyabilmiş adam.Potaya gitmiyor bile üzülüyorum.Kenanın o 30 yaşındaki değme oyun kuruculara taş çıkartan özgüvenini bu sene göremiyorum.Bunlar moralimi bozuyor.Ligde en azından daha agresif olmasını istiyorum.

Çevrimdışı serkan330

• Üye
  • Yer: Gebze / İstanbul
    • serkancelik
« Yanıtla #19 : 16 Aralık 2014, 09:28:38 »
Kenan ın genel sorunu bence özgüven

Şutu atarken ya sokamazsam düşüncesi ile davranıyor

Bence en büyük sıkıntı hucum da sorumluluk almaması. Geçen sene kiev maçını hatırlıyorum en az 4-5 tane ikili oyun oynamıştı. Bu sene hiç hatırlamıyorum. Belki koçun çizdiği rolde bu yok bilemiyorum boşuna da eleştirmek yersiz.

Kenan inanılmaz potansiyel. Umarım çok çalışarak potansiyelini ortaya çıkarabilir.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #20 : 16 Aralık 2014, 11:19:06 »
Kenan konusunda sanırım beklentilerimiz biraz abartı. Eleştirirken Kenan'ın daha 19 yaşında olduğunu unutuyoruz. Sanırım herkes Kenan'ın geçen seneye göre fiziğini ve savunmasını ilerlettiği konusunda hem fikirdir. Merak edip EL sitesinden Diamantidis ve Spanoulis Kenan'ın yaşındayken nasıl istatistiklere sahipmiş diye bir bakayım dedim.

Anlaşılan o ki Diamantidis ilk EL maçını 24 yaşında, Spanoulis ise 23 yaşında oynamış, Kenan ise 18'inde EL de ilk 5 başladı. Bu açıdan Kenan'ın büyük bir avantajı olduğunu düşünüyorum.

EL sitesindeki verilere göre 20 yaşındaki (19 yaşındaki istatistikleri çok daha kötü 9 maç oynamış sadece) Diamantidis'in ligdeki (Iraklis ile) ortalamaları şöyle Ortalama 3.3 sayı, 1.70 asist, %21.9 üçlük yüzdesi.
Yine aynı şekilde 19 yaşında Spanoulis'in lig (Maroussi ile) istatistik ortalamaları şöyle 4.9 sayı, 1,91 asist, %16.7 üçlük yüzdesi. 20 yaşında bu istatistikler 10.3 sayı, 3.34 asist ve %27.8 üçlük yüzdesi.

Kenan'ın geçen sene 18 yaşındayken EL istatistikleri ortalama olarak şöyle; 2.7 sayı 1.1 asist %36.4 üçlük yüzdesi. Geçen sene lig ortalaması ise 4.4 sayı 3.12 asist %45 üçlük isabeti.
Kenan bu sene EL'de 1.5 sayı 1.1 asist ve %15.4 üçlük yüzdesiyle oynuyor.

Toparlamak gerekirse Spanoulis ve Diamantidis'in 19 yaşında yaptığı istatistikleri Kenan 18'inden yakalayabilmiş bir çocuk, hatta üçlük yüzdesi daha iyi. Ancak bu sene koçun direktifiyle savunma odaklı oynadığı için benzer istatistikler yok. Ama yine de çok kötü bir tablo çizmiyor bence, çünkü gelişim gösterdiği alanları hepimiz görebiliyoruz, fiziksel değişimi ve sakatlık nedeniyle şutu etkilenmiş olabilir.

Ayrıca 2003-2005 arası yunan ligi ile EL ve şu zamanki TBL arasındaki zorluğun mukayesesini bu konularda bilgili arkadaşlar yapacaktır, kendi adıma Kenan'ın daha zorlu takımlara karşı kendini kanıtlamak zorunda olduğunu düşünüyorum.

Doktor Serkan'a katıldığım nokta Kenan'ın geçen sene kadar denememesi, belki verilen görevden ötürü böyle ancak biraz daha cesur davranıp korkmadan oynamalı, böyle yaparsa daha başarılı olacağını düşünüyorum.

Sanırım rakamlardan da anlaşılacağı gibi Diamantidis de Spanoulis de bir günde bugünkü seviyelerine ulaşmamışlar, Kenan'ın da süresi var bu açıdan. Yapması gereken rehavete kapılmadan her zaman daha da fazla çalışmak, yılmadan azimle savaşması lazım ki ilerde onu en üst seviyelerde görebilelim. Ayrıca taraftar her daim hayıflanabilir, kafasını bunlara takmasın çalışsın, avrupanın en iyi koçu ona güveniyor şans tanıyor bu fırsatı değerlendirsin gerisi mühim değil.
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2014, 11:22:24 Gönderen: Solamnus »

Çevrimdışı bohannon_1907

• Üye
  • Yer: Çekmeköy
« Yanıtla #21 : 16 Aralık 2014, 11:54:56 »
Kenan konusunda sanırım beklentilerimiz biraz abartı. Eleştirirken Kenan'ın daha 19 yaşında olduğunu unutuyoruz. Sanırım herkes Kenan'ın geçen seneye göre fiziğini ve savunmasını ilerlettiği konusunda hem fikirdir. Merak edip EL sitesinden Diamantidis ve Spanoulis Kenan'ın yaşındayken nasıl istatistiklere sahipmiş diye bir bakayım dedim.

Anlaşılan o ki Diamantidis ilk EL maçını 24 yaşında, Spanoulis ise 23 yaşında oynamış, Kenan ise 18'inde EL de ilk 5 başladı. Bu açıdan Kenan'ın büyük bir avantajı olduğunu düşünüyorum.

EL sitesindeki verilere göre 20 yaşındaki (19 yaşındaki istatistikleri çok daha kötü 9 maç oynamış sadece) Diamantidis'in ligdeki (Iraklis ile) ortalamaları şöyle Ortalama 3.3 sayı, 1.70 asist, %21.9 üçlük yüzdesi.
Yine aynı şekilde 19 yaşında Spanoulis'in lig (Maroussi ile) istatistik ortalamaları şöyle 4.9 sayı, 1,91 asist, %16.7 üçlük yüzdesi. 20 yaşında bu istatistikler 10.3 sayı, 3.34 asist ve %27.8 üçlük yüzdesi.

Kenan'ın geçen sene 18 yaşındayken EL istatistikleri ortalama olarak şöyle; 2.7 sayı 1.1 asist %36.4 üçlük yüzdesi. Geçen sene lig ortalaması ise 4.4 sayı 3.12 asist %45 üçlük isabeti.
Kenan bu sene EL'de 1.5 sayı 1.1 asist ve %15.4 üçlük yüzdesiyle oynuyor.

Toparlamak gerekirse Spanoulis ve Diamantidis'in 19 yaşında yaptığı istatistikleri Kenan 18'inden yakalayabilmiş bir çocuk, hatta üçlük yüzdesi daha iyi. Ancak bu sene koçun direktifiyle savunma odaklı oynadığı için benzer istatistikler yok. Ama yine de çok kötü bir tablo çizmiyor bence, çünkü gelişim gösterdiği alanları hepimiz görebiliyoruz, fiziksel değişimi ve sakatlık nedeniyle şutu etkilenmiş olabilir.

Ayrıca 2003-2005 arası yunan ligi ile EL ve şu zamanki TBL arasındaki zorluğun mukayesesini bu konularda bilgili arkadaşlar yapacaktır, kendi adıma Kenan'ın daha zorlu takımlara karşı kendini kanıtlamak zorunda olduğunu düşünüyorum.

Doktor Serkan'a katıldığım nokta Kenan'ın geçen sene kadar denememesi, belki verilen görevden ötürü böyle ancak biraz daha cesur davranıp korkmadan oynamalı, böyle yaparsa daha başarılı olacağını düşünüyorum.

Sanırım rakamlardan da anlaşılacağı gibi Diamantidis de Spanoulis de bir günde bugünkü seviyelerine ulaşmamışlar, Kenan'ın da süresi var bu açıdan. Yapması gereken rehavete kapılmadan her zaman daha da fazla çalışmak, yılmadan azimle savaşması lazım ki ilerde onu en üst seviyelerde görebilelim. Ayrıca taraftar her daim hayıflanabilir, kafasını bunlara takmasın çalışsın, avrupanın en iyi koçu ona güveniyor şans tanıyor bu fırsatı değerlendirsin gerisi mühim değil.

Solamnus emeğine sağlık, verdiğin bilgiler çok değerli. Kenan'a dair eleştirilerimi biraz törpülemem gerektiği dersini çıkarttım kendi adıma.   
Kuşandık sarı laciyi

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #22 : 16 Aralık 2014, 12:10:03 »
zamaninda cok fazla genci yine ayni sebeplerle harcadik sadece basketbolda da degil tum branslarda.
soyle dusunuyorum semihe nasil bu sene geldiginde olursa +1 olmazsa hic bir sey kaybetmeyiz diyebiliyorsak semihe gecen sene ki haline gore bu kadar dayanabiliyorsak bi gence de sans vermeliyiz.ne kaybederiz?
gecen sene kleizaya dayanan adamlariz zorice tahmmul edebilen adamlariz elbette ki ovradovic mutlaka onu gelistirecektir.
melihe kattiklari ortada.
tek demek istediğim sabir sabir ya sabir belki de olur.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #23 : 16 Aralık 2014, 12:13:44 »
Solamnus emeğine sağlık, verdiğin bilgiler çok değerli. Kenan'a dair eleştirilerimi biraz törpülemem gerektiği dersini çıkarttım kendi adıma.   

Rica ederim Onur abi. Maalesef ben de kendi adıma ders çıkarmış oldum bunları yazarken, 19 yaşında çocuktan yaşının ve olması gerekenin çok üzerinde şeyler beklediğimi ben de farketmiş oldum. Ben genelde Kenan konusunda destek olmaya çalıştım elimden geldiğince ancak şu an destek vermek için daha somut sebepler olduğunu düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2014, 12:14:40 Gönderen: Solamnus »

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #24 : 16 Aralık 2014, 12:16:08 »
zamaninda cok fazla genci yine ayni sebeplerle harcadik sadece basketbolda da degil tum branslarda.
soyle dusunuyorum semihe nasil bu sene geldiginde olursa +1 olmazsa hic bir sey kaybetmeyiz diyebiliyorsak semihe gecen sene ki haline gore bu kadar dayanabiliyorsak bi gence de sans vermeliyiz.ne kaybederiz?
gecen sene kleizaya dayanan adamlariz zorice tahmmul edebilen adamlariz elbette ki ovradovic mutlaka onu gelistirecektir.
melihe kattiklari ortada.
tek demek istediğim sabir sabir ya sabir belki de olur.

çok değil 2 sezon önce Bremer izliyorduk kardeşim :) bence sabırsızlanacak bir şey yok bekleyelim, Obradovic Kenan'ın kafasına vura vura çalıştırır biz de her sene daha iyi bir Kenan izleriz :)

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #25 : 16 Aralık 2014, 12:19:08 »
çok değil 2 sezon önce Bremer izliyorduk kardeşim :) bence sabırsızlanacak bir şey yok bekleyelim, Obradovic Kenan'ın kafasına vura vura çalıştırır biz de her sene daha iyi bir Kenan izleriz :)
bence de sabirsizlanacak bir sey yok ama goruyorum ki millet sabirsiz.

obradovic varken cok kafaya takmamak lazım.obradovice guvenip keyfini cikaralim su takimin.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #26 : 16 Aralık 2014, 13:10:07 »
ister beğenelim ister beğenmeyelim kenan bu takımın 1 numaralı point guardıdır emirde iyi bir organizatördür ama bu çocuk safkan point guarddır eğer sakatlık olmazsa geçen sene yapamadığı gelişimi bu sene gerçekleştirecektir ki sakatlığa rağmen inanılmaz bir fiziksel gelişim gösterdi

Çevrimdışı bohannon_1907

• Üye
  • Yer: Çekmeköy
« Yanıtla #27 : 16 Aralık 2014, 14:57:35 »
Rica ederim Onur abi. Maalesef ben de kendi adıma ders çıkarmış oldum bunları yazarken, 19 yaşında çocuktan yaşının ve olması gerekenin çok üzerinde şeyler beklediğimi ben de farketmiş oldum. Ben genelde Kenan konusunda destek olmaya çalıştım elimden geldiğince ancak şu an destek vermek için daha somut sebepler olduğunu düşünüyorum.

Aynen Cem. Kenan'ın çalışmama gibi bir sorunu olduğunu sanmıyorum, ki Obra reis her demecinde Kenan'ın iyi çalıştığından bahsediyor. O psikolojik eşiği atlayabilirse bambaşka noktalara gelebilir.
Kuşandık sarı laciyi

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #28 : 16 Aralık 2014, 16:12:19 »
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #29 : 16 Aralık 2014, 16:28:52 »
Yaklaşık 3 yıl önce bir fıtık (kasık) ameliyatı geçirdim ve bugün bile yürüyüş yaparken veya 3-5 kilo bir şey kaldıracağımda tedirginlik  hissediyorum. Diyeceğim; Kenan bir sakatlıktan çıktı ve o kadar kolay etkisinden kurtulmasını beklememek lazım. Kaldı ki genç bir kardeşimiz ve onun için lazım olan tek şey zaman. Biraz zaman vermek lazım.

Ben Kenan'ın saha görüşü ve asist özelliğini beğeniyorum. Bu özellikleri zamanla daha da gelişecektir. Şahsen ben Kenan'ın yerinde olsam bütün dikkatimi savunma kısmına veririm. Çünkü kısa vadede onun en fazla ihtiyaç duyduğu konu savunma. Zaten son zamanlarda da gördüğümüz üzere kendisi de bu konuya ağırlık vermeye çalışıyor ama yeterli değil. Sırf savunma yapıyorum diye rakibinin karşısında el-kol hareketleri ile kendisini gereksiz yormak yerine daha akılcı savunma yapmayı öğrenmesi lazım. Şu anda yaptığı savunmalarda çabuk faul problemine giriyor. Bunun sebebi de savunma yapmayı henüz bilmemesinden kaynaklanıyor.

Dediğim gibi; Zaman, zaman, zaman...
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.