Gönderen Konu: Kenan Sipahi  (Okunma sayısı 69922 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kuga

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Kenan Sipahi
« Yanıtla #45 : 20 Aralık 2014, 18:33:42 »
Maçı tekrar izlerken birşey fark ettim. Kenan ile Berk'in arasında sadece bir yaş olmasına rağmen ben de dahil taraftarın gözünde Kenan'ın sanki yıllardır kadronun bir üyesi gibi tepki verilirken(misal turnike atınca) , Berk basket atınca salon ayağa kalkıyor yani Berk'i genç oyuncu görürken aynı hoşgörüyü bazen Kenan'a veremiyoruz maalesef.

Kenanla Berk arasında 1 yaş fark Kenan'ın 1995 doğumlu olmasına inanıyor muyuz :))
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı RUB

• Üye
  • Yer: Avşa
    • Captain_1907
« Yanıtla #46 : 20 Aralık 2014, 20:19:45 »
Doğru insan inanmakta güçlük çekiyor
Hepimiz ölelim FENERBAHÇE yaşasın!!!

Çevrimdışı daredevil

• Üye
  • Yer: Muğla
« Yanıtla #47 : 20 Aralık 2014, 21:59:04 »
Tıklayın okuyun, Kenan Sipahi hakkında, kendi çapımızda yazdık bir şeyler ;

Asla Pes Etme - http://zonebasket.com/asla-pes-etme

elinize ve emeğinize saglık güzel bir yazı olmuş. ayrıca aynı kenan gectiğimiz yıl TBL de %45 ve EL de %36 ile 3lük atıyordu. 1 sene önce de Tofaşta gene %39,5 oranı vardı. eminim tekrar eski formuna yükselecektir.
Obra reis varsa gerisi teferruattır..
Sen kal gerisi farketmez..

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #48 : 20 Aralık 2014, 23:01:50 »
Buradaki abilerime sormak istiyorum aklıma gelmişken;biraz kırmızı çizgilerin ötesine geçeceğim ama olsun.

Kenan Sipahi konusunda yaş küçültme iddiaları yıllardır gelen ufak çapta dedikodu niyetinde konuşulan bir durum.Bilgisi olanlar yazarsa güzel olur gerçekten böyle bir olay var mı yok mu.Aslı astarı nedir?

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #49 : 20 Aralık 2014, 23:41:03 »
Buradaki abilerime sormak istiyorum aklıma gelmişken;biraz kırmızı çizgilerin ötesine geçeceğim ama olsun.

Kenan Sipahi konusunda yaş küçültme iddiaları yıllardır gelen ufak çapta dedikodu niyetinde konuşulan bir durum.Bilgisi olanlar yazarsa güzel olur gerçekten böyle bir olay var mı yok mu.Aslı astarı nedir?

Ne kadar küçültme var bilmiyorum ancak devşirme olup ülkemizde küçültme olmayan oyuncu bulmak çok zor. Ersan İlyasova'dan- Orhan Hacıyeva'sına - Cedi Osman'dan Kenan Sipahi'ye kadar.
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #50 : 21 Aralık 2014, 12:42:26 »

Kenan Sipahi 93 doğumludur. Bu bilgi Bursa'da altyapı basketboluyla ilgilenen herkesin bildiği bir gerçek, fakat bu mesajın Kenan ile ilgili olumsuz bir imajı olacaksa ben bu mesajı silmeye hazırım.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2014, 13:05:00 Gönderen: finkployd »

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #51 : 21 Aralık 2014, 12:49:14 »
Berk iyidir iyi :)

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #52 : 21 Aralık 2014, 14:26:21 »
Yeni Türkiye'de demokrasi var, her şey konuşulur, her şey tartışılır.

Kenan'ın yaş konusu genel bir konu zaten, sadece Kenan için değil, bir çok oyuncu için bu iddialar var. Belki 1 yaş oynama olmuş olabilir Kenan'da, fazlası değildir. Mesela Hornets'te oynayan Bismack Biyombo'nun da, 28 yaşında olduğunu iddia edenler var, ki kayıtlarda 22 gözüküyor. Böyle bir anda 5-6 yaş oynama yapttığı iddia edilen oyuncularda var.

Afrikalı oyuncular için bizdeki gibi 1-2 değil, en az 3-5 yaş oynama yaptığı söylenir, spor dünyasında bilinen şeyler bunlar.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2014, 14:31:15 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #53 : 21 Aralık 2014, 14:37:16 »

Kenan'ın yaş konusu genel bir konu zaten, sadece Kenan için değil, bir çok oyuncu için bu iddialar var. Belki 1 yaş oynama olmuş olabilir Kenan'da, fazlası değildir. Mesela Hornets'te oynayan Bismack Biyombo'nun da, 28 yaşında olduğunu iddia edenler var, ki kayıtlarda 22 gözüküyor. Böyle bir anda 5-6 yaş oynama yapttığı iddia edilen oyuncularda var.

Afrikalı oyuncular için bizdeki gibi 1-2 değil, en az 3-5 yaş oynama yaptığı söylenir, spor dünyasında bilinen şeyler bunlar.
Konunun dışına çıkmak olacak ama bizde de Ersan da çok büyük bir küçültme olduğu söyleniyor. Bazı kişiler 81 bazı kişiler 84 doğumlu olduğunu söylüyorlar. Kimlikte 87 doğumlu.. Ancak Berk Uğurlu kardeşimiz de hiçbir sıkıntı yok tamamen 96 doğumlu :D
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #54 : 21 Aralık 2014, 14:45:10 »
Berk konusunu bilemeyiz, bu kadar rahat konuşmayın bu çocukla ilgili, sonra üzülürsünüz.

(EREN)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : 21 Aralık 2014, 16:07:30 »
Her şeye rağmen Kenan hiç bir şekilde çizgisini bozmuyor onu çok takdir ediyorum. Tam bir istikrar abidesi. Arada bazı maçlarda ufak tefek kaymalar olsada , 0 sayı 0 ribaunt 0 asist ortalamasını Euroleague ilk turunda hiç bozmadı. oynadığı 9 maçının sadece 3 tanesinde sayı veya asist yapabildi. Ve oyun kurucu olmasına rağmen 9 maçta sadece 3 top kaybı var aldığı bunca sorumluluğa rağmen !.

Geçen sene lige başladığında, herkes gibi benim de umudum vardı.  Hatta bir ara abartıp, Ricky Rubio'nun bir seviye altına gelip Nba'de bile yer bulabilir diye düşünüyordum . Ancak ileride  kariyerinin ulaştığı en üst nokta  ,Engin Atsür seviyesi bile olursa şaşırırım. Spor sonuçta, bir anda aklı başına gelir, çalışmalara ağırlık verir falan o zaman da Kerem Tunceri gibi ,yokluktan saygı görülen bir oyuncu olabilir. Ama Berk'i de çok beğenmememe rağmen en azından seyir zevki olarak daha hoş geliyor Kenandan. En azından bir çevikliği sürati var.

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #56 : 21 Aralık 2014, 16:25:56 »
Her şeye rağmen Kenan hiç bir şekilde çizgisini bozmuyor onu çok takdir ediyorum. Tam bir istikrar abidesi. Arada bazı maçlarda ufak tefek kaymalar olsada , 0 sayı 0 ribaunt 0 asist ortalamasını Euroleague ilk turunda hiç bozmadı. oynadığı 9 maçının sadece 3 tanesinde sayı veya asist yapabildi. Ve oyun kurucu olmasına rağmen 9 maçta sadece 3 top kaybı var aldığı bunca sorumluluğa rağmen !.

Geçen sene lige başladığında, herkes gibi benim de umudum vardı.  Hatta bir ara abartıp, Ricky Rubio'nun bir seviye altına gelip Nba'de bile yer bulabilir diye düşünüyordum . Ancak ileride  kariyerinin ulaştığı en üst nokta  ,Engin Atsür seviyesi bile olursa şaşırırım. Spor sonuçta, bir anda aklı başına gelir, çalışmalara ağırlık verir falan o zaman da Kerem Tunceri gibi ,yokluktan saygı görülen bir oyuncu olabilir. Ama Berk'i de çok beğenmememe rağmen en azından seyir zevki olarak daha hoş geliyor Kenandan. En azından bir çevikliği sürati var.

Bu ülkede genç oyunculara yaklaşımdaki problemleri, yazdığınız sadece 2 paragraflık yazıda tümüyle özetlediğiniz için teşekkür etmemiz lazım. Önce Rubio'nun bir tık altı olabileceğini düşünüp beklentiyi yükseltmek, sonra beklentiyi karşılayamayınca eleştirirken abartmak, Engin Atsür'ü falan anmak. Yaklaşımınız Kenan'ın istatistiklerinden daha büyük problem. Kenan çalışır şut da sokar asist de yapar ama siz ne yaparsınız bilmiyorum.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #57 : 21 Aralık 2014, 16:37:59 »
Berk konusunu bilemeyiz, bu kadar rahat konuşmayın bu çocukla ilgili, sonra üzülürsünüz.

Berkin dayısı çokmuş yedirmezlermiş Kemal haberin olsun.

Çevrimdışı RUB

• Üye
  • Yer: Avşa
    • Captain_1907
« Yanıtla #58 : 21 Aralık 2014, 18:29:21 »

Ya hocam yapmayın bu çocuk değilmiydi Euroleague'de sakatlanmadan önce Partizan deplasmanında korkusuzca oynayan potaya giden şut deneyen biraz ironi yapsanız ne kadar haksızlık ettiğinizi sizde anlayacaksınız.
Hepimiz ölelim FENERBAHÇE yaşasın!!!

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #59 : 21 Aralık 2014, 18:33:55 »

Yeni Turkiye nedir, yeni raki gibi birsey mi?

Bu mesajim belki silinecek ama burada siyasi slogan olarak algilanabilecek ifadeler olmamali.

Ayrica ben "yeni" Turkiyede demokrasi olduguna da pek inanmiyorum. Bakalim burasi "parkede fener" miymis yoksa "yeni parkede fener" mi..