Gönderen Konu: Kenan Sipahi  (Okunma sayısı 69896 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Kenan Sipahi
« Yanıtla #60 : 21 Aralık 2014, 18:36:47 »
Yeni Turkiye nedir, yeni raki gibi birsey mi?

Bu mesajim belki silinecek ama burada siyasi slogan olarak algilanabilecek ifadeler olmamali.

Ayrica ben "yeni" Turkiyede demokrasi olduguna da pek inanmiyorum. Bakalim burasi "parkede fener" miymis yoksa "yeni parkede fener" mi..

Bu forumda hiçbir mesaj silinmez, forumun genel ortalamasını baz alırsak, %90 muhalif laf çakmalar vardır ki tüm mesajlar duruyor. Kaldı ki bazı şeyler tamamen 'goygoy' amaçlıdır.

Ben Yeni Türkiye dediğimde Okan'ın karşı mesajlarından anlayabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2014, 22:14:40 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #61 : 21 Aralık 2014, 22:01:51 »
Bugün birşey farkettim Berk Kenandan birkaç gömlek daha zeki bir genç :)

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #62 : 21 Aralık 2014, 22:04:23 »
Yeni Turkiye nedir, yeni raki gibi birsey mi?

Bu mesajim belki silinecek ama burada siyasi slogan olarak algilanabilecek ifadeler olmamali.

Ayrica ben "yeni" Turkiyede demokrasi olduguna da pek inanmiyorum. Bakalim burasi "parkede fener" miymis yoksa "yeni parkede fener" mi..

Bazi seyleri salt metne bakip yorumladigimiz zaman oldugundan farkli yargilara varma ihtimalimiz cok yuksek.  Halbuki, metne ek olarak, konteksi ve bu metni kaleme alanin ozelliklerini de dikkate almak gerekir.  Kemal'in yazdigi seylere asina olanlar, bunlari siyasi olarak nitelendirmez.  Kendisinin de dedigi gibi nev-i sahsina munhasir, icinde goy goy da barindiran ifadeler. 

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #63 : 21 Aralık 2014, 22:05:09 »
Bugün birşey farkettim Berk Kenandan birkaç gömlek daha zeki bir genç :)
Zeki Abi, Berk askin nereden geliyor bilmiyorum ama o cocugu benim gozum hic tutmuyor :)  Ileride takim icinde maraz cikartacak bir potansiyele sahip oldugunu bir iki hareketiyle acik etti. 
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2014, 22:05:21 Gönderen: Besim »

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #64 : 21 Aralık 2014, 22:15:32 »
Zeki Abi, Berk askin nereden geliyor bilmiyorum ama o cocugu benim gozum hic tutmuyor :)  Ileride takim icinde maraz cikartacak bir potansiyele sahip oldugunu bir iki hareketiyle acik etti. 

Ben bazı şeyleri yazmak istemiyorum ama oldukça sıkıntılı bir oyuncu o kadar yazayım.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #65 : 21 Aralık 2014, 22:49:07 »

İnsanlar hata yapabilirler Besim ki daha çok genç bu çocuklar. Ben Kenanı da çok seviyorum, sonuna kadar da destekliyorum ama o kaç maçtır kendini inkar ediyor. Belki sakatlığın verdiği bir ürkeklik yaşıyor pota altına deli fişek gibi gittiği günleri mumla aratıyor, hiç cesaret etmemesi daha kötü birşey zaten. Yoksa potansiyel elbette var, kullan be kardeşim haksızmıyım. Cedideki, Furkandaki gelişimi görünce üzülüyoruz Kenan adına.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #66 : 21 Aralık 2014, 22:57:50 »
İnsanlar hata yapabilirler Besim ki daha çok genç bu çocuklar. Ben Kenanı da çok seviyorum, sonuna kadar da destekliyorum ama o kaç maçtır kendini inkar ediyor. Belki sakatlığın verdiği bir ürkeklik yaşıyor pota altına deli fişek gibi gittiği günleri mumla aratıyor, hiç cesaret etmemesi daha kötü birşey zaten. Yoksa potansiyel elbette var, kullan be kardeşim haksızmıyım. Cedideki, Furkandaki gelişimi görünce üzülüyoruz Kenan adına.

Abi, Kenan'in ciddi bir sakatliktan ciktiktan sonra, bu yasadiklarinin cok normal oldugunu dusunuyorum.  Berk'e gelince, Kenan'in potansiyel olarak daha iyi oldugunu gorduk; belki de Kenan'in daha cok elestiri alip, Berk'in tek bir turnikesine salonun ayaga kalkmasinin sebebi de bu potansiyel farki ve aldigi sure. 

(EREN)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #67 : 21 Aralık 2014, 23:04:03 »
Bu ülkede genç oyunculara yaklaşımdaki problemleri, yazdığınız sadece 2 paragraflık yazıda tümüyle özetlediğiniz için teşekkür etmemiz lazım. Önce Rubio'nun bir tık altı olabileceğini düşünüp beklentiyi yükseltmek, sonra beklentiyi karşılayamayınca eleştirirken abartmak, Engin Atsür'ü falan anmak. Yaklaşımınız Kenan'ın istatistiklerinden daha büyük problem. Kenan çalışır şut da sokar asist de yapar ama siz ne yaparsınız bilmiyorum.

Çok üzülürüm Fenerbahçe Avrupa basketboluna bir oyuncu kazandırdı diye.

Ayrıca Kenandan beklenti taşıyan sadece ben değildim. 2 sene önce bu çocuğun , amerikan sitelerinde mock draftlerde adı geçiyordu.
Şu an ise 2015 ve 2016 draftlerinde Cedi Osman'ın, Egemen Güven'in , Furkan Korkmaz'ın ,Okben'in hatta Nedim Buza'nın bile listelerde ismi var. Kenan'ın yok. Mesele bizim genç oyunculara bakış açımız değil. Genç oyuncuların kendi gelişimlerini tamamlayamaması.

Kalkı ki Engin Atsür de leş bir oyuncu değildir. 2 sene öncesine kadar umut bağladığımız oyunculardan biriydi.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2014, 23:19:18 Gönderen: (EREN) »

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #68 : 22 Aralık 2014, 02:46:20 »
Mesele bizim genç oyunculara bakış açımız değil. Genç oyuncuların kendi gelişimlerini tamamlayamaması.

Kenan'ın gelişim aşamasında 'sakatlık' gibi özel bir durum araya girdi. Kendi kendini sakatlamadı bu çocuk. O sakatlıktan dönmesi bile beklenenden erken oldu.

Nedense sizler bu sakatlığı son derece basit bir şeymiş gibi geçiştirebiliyorsunuz.
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2014, 02:46:38 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #69 : 22 Aralık 2014, 05:46:14 »
Bu forumda hiçbir mesaj silinmez, forumun genel ortalamasını baz alırsak, %90 muhalif laf çakmalar vardır ki tüm mesajlar duruyor. Kaldı ki bazı şeyler tamamen 'goygoy' amaçlıdır.

Ben Yeni Türkiye dediğimde Okan'ın karşı mesajlarından anlayabilirsiniz.
Açıklama için teşekkürler. Umarım yanlış anlaşılmamışımdır, amacım polemik çıkarmak değildi.
İnsanlar birarada otururken her türlü söz eğlenceli komik olabiliyorken, internet ortamında tek bir büyük harf bile ortalığın gerilmesine sebep olabiliyor.

Bazi seyleri salt metne bakip yorumladigimiz zaman oldugundan farkli yargilara varma ihtimalimiz cok yuksek.  Halbuki, metne ek olarak, konteksi ve bu metni kaleme alanin ozelliklerini de dikkate almak gerekir.  Kemal'in yazdigi seylere asina olanlar, bunlari siyasi olarak nitelendirmez.  Kendisinin de dedigi gibi nev-i sahsina munhasir, icinde goy goy da barindiran ifadeler. 

Keşke tanışabilseydik..
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2014, 05:47:01 Gönderen: ayhan »

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #70 : 22 Aralık 2014, 05:51:26 »
Açıklama için teşekkürler. Umarım yanlış anlaşılmamışımdır, amacım polemik çıkarmak değildi.
İnsanlar birarada otururken her türlü söz eğlenceli komik olabiliyorken, internet ortamında tek bir büyük harf bile ortalığın gerilmesine sebep olabiliyor.

Estağfurullah abi, ne yanlış anlaması, sıkıntı yok ..

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #71 : 22 Aralık 2014, 10:15:45 »
Çok üzülürüm Fenerbahçe Avrupa basketboluna bir oyuncu kazandırdı diye.

Ayrıca Kenandan beklenti taşıyan sadece ben değildim. 2 sene önce bu çocuğun , amerikan sitelerinde mock draftlerde adı geçiyordu.
Şu an ise 2015 ve 2016 draftlerinde Cedi Osman'ın, Egemen Güven'in , Furkan Korkmaz'ın ,Okben'in hatta Nedim Buza'nın bile listelerde ismi var. Kenan'ın yok. Mesele bizim genç oyunculara bakış açımız değil. Genç oyuncuların kendi gelişimlerini tamamlayamaması.

Kalkı ki Engin Atsür de leş bir oyuncu değildir. 2 sene öncesine kadar umut bağladığımız oyunculardan biriydi.

Mock draft listelerine göre mi beklentiye gireceğiz. Adam burada gözümüzün önünde. Neredeyse her maçını izliyoruz. Kenan ile ilgili beklentileri belirlerken bir listeye bakmaya ihtiyacımız yok. Ayberk Olmaz'ın halen Hakanson'dan önde olduğu listeyi gösterebilirim isterseniz. Ayberk, Hakanson'dan iyi olamadı diye 2 sene sonra da Ayberk'e sövüp sayalım.

Beklentileri belirlerken uçup kaçmaya gerek yok, eleştirirken yerin dibine sokmaya gerek olmadığı gibi. Duyguları bu kadar uçlarda yaşamanın kimseye yararı olmaz. Kenan'ın potansiyeli ortada. Eksikleri de. Eleştirilmesin diyen de yok gelin birlikte eleştirelim. Ama söylenildiği gibi sakatlık faktörünü, yaşını, üzerindeki baskıyı hesaba katmadan Engin Atsür ''bile'' olursa şaşırırım derseniz bu eleştirmek olmaz.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #72 : 22 Aralık 2014, 15:10:18 »
Ersan net bir şekilde 84'lü :F
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

(EREN)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #73 : 22 Aralık 2014, 18:37:58 »
Mock draft listelerine göre mi beklentiye gireceğiz. Adam burada gözümüzün önünde. Neredeyse her maçını izliyoruz. Kenan ile ilgili beklentileri belirlerken bir listeye bakmaya ihtiyacımız yok. Ayberk Olmaz'ın halen Hakanson'dan önde olduğu listeyi gösterebilirim isterseniz. Ayberk, Hakanson'dan iyi olamadı diye 2 sene sonra da Ayberk'e sövüp sayalım.

Beklentileri belirlerken uçup kaçmaya gerek yok, eleştirirken yerin dibine sokmaya gerek olmadığı gibi. Duyguları bu kadar uçlarda yaşamanın kimseye yararı olmaz. Kenan'ın potansiyeli ortada. Eksikleri de. Eleştirilmesin diyen de yok gelin birlikte eleştirelim. Ama söylenildiği gibi sakatlık faktörünü, yaşını, üzerindeki baskıyı hesaba katmadan Engin Atsür ''bile'' olursa şaşırırım derseniz bu eleştirmek olmaz.

Eleştiriyorum zaten.

Bu arada, Engin Atsür mevzusuna çok takıldı herkes ama o seviye bir yerli oyuncu için kötü bir nokta değildir. Türk basketbol tarihinde bir tane üst düzey Pg yetişmiş midir? Tarihinin en iyisi Kerem Tunceri olan bir ülkeden bahsediyoruz.
Ben en azından bir seviye gösteriyorum , bu genelde Ncaa oyuncuları için de yapılan bir kıyaslamadır.

Ben Engin Atsür seviyesine bile zor yaklaşır diyorum , sen ne öngörüyorsun mesela ? Beno Udrih mi ? Ricky Rubio mu?

Bu arada sonuçta ben basketbol konusunda uzman birisi değilim, profesyonel olarak ta basketbol hiç oynamadım. Sadece izlediğim,okuduğum kadarıyla bu oyunu çzömeye çalışan birisiyim. Yanılma ihtimalim de çok yüksek.
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2014, 18:41:51 Gönderen: (EREN) »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #74 : 22 Aralık 2014, 19:19:14 »
Önümüzdeki 2 sene benim için Kenan sonsuz krediye sahip. Sonrasında da yermem tabii ama bu iki sene onun potansiyeline ulaşabileceği dönem. Olursa muazzam olur. Olmazsa ne yapalım?
Kara deryalarda bir FENERsin!