Gönderen Konu: Kenan Sipahi  (Okunma sayısı 69819 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
Ynt: Kenan Sipahi
« Yanıtla #135 : 24 Ocak 2015, 17:40:38 »

Bu olay defalarca tartışıldı, doğru ya da yanlış olsa ne olur? Temcit pilavı gibi tekrar açmanın anlamı yok.
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2015, 18:44:59 Gönderen: Cem Ağrak »
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #136 : 24 Ocak 2015, 17:40:51 »

Çok fazla söylenti var,her yazılanın doğruluğuna kesin gözüyle bakmamak gerek,o yüzdeki sivilceler 22 yaşında patlamaz bence.
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2015, 18:45:16 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı hercumerc

• Üye
  • Yer: Tampa,FL
« Yanıtla #137 : 24 Ocak 2015, 21:27:07 »
Bir nokta dışında dediklerinize katılıyorum. Futbolda verdiğiniz örneklerin çoğu da dahil olmak üzere taraftarın baskısı kadar futbolcuların tembelliği de faktördür, belki daha fazladır. Taraftar baskısı her yerde var, bizde daha fazla olsa da var. Ama yeri garanti olduğu için yatan futbolcular Türkiye gibi yabancı sınırı vs. olan ülkelerde var. Baskette Obradoviç faktörü ve daha esnek yabancı sınırı sayesinde sporcular çalışmak zorunda kalıyor.

Kutay hocam haklisiniz ama ben sahsen bu bahsettginiz meselenin de bu oyunculara verilen asiri tepkilerle alakli oldugunu dusunuyorum biraz. simdi oyuncu cikar cikmaz goklere cikartildiginda, ister istemez ben oldum havalarina giriyor. tabi bunda medyanin da rolu var. tabi ki oyuncunun da, yabanci sinirinin da. Zaten o yaslarda karakter yeni yeni oturuyor ve etrafinda ki her olay cok etkiliyor oyunculari.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #138 : 24 Ocak 2015, 21:44:58 »

Kutay hocam haklisiniz ama ben sahsen bu bahsettginiz meselenin de bu oyunculara verilen asiri tepkilerle alakli oldugunu dusunuyorum biraz. simdi oyuncu cikar cikmaz goklere cikartildiginda, ister istemez ben oldum havalarina giriyor. tabi bunda medyanin da rolu var. tabi ki oyuncunun da, yabanci sinirinin da. Zaten o yaslarda karakter yeni yeni oturuyor ve etrafinda ki her olay cok etkiliyor oyunculari.

Haklısınız. O yaşta o kadar pohpohlanıp bir de milyon eurolarla oynayınca çalışmak zor.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

(EREN)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #139 : 25 Ocak 2015, 19:24:01 »
Taraftarin genc oyuncuya bakis acisi bu olduktan sonra bizden kolay kolay oyuncu cikmaz malesef. Gerci bu hastalik Turkiye'de ki her takim taraftari icin gecerli ama bizim taraftarda bu genc oyuncuya kuralan baski, baska hicbir yerde yok. Futbol, Basketbol farketmez. Once bir en ufak birseyde oyunculari goklere cikariyoruz ama oyle boyle degil. Bir oyuncu cikip Turkiye kupasinda bir gol mu atti? direk mevkisinin Turkiye'de yada dunyada en iyi oyuncu kimse ordan basliyor tartisma. 18-19 yasindaki cocuklar tam manasiyla ne oldum delisi oldukan olduktan sonra, en ufak hatasinda yerin dibine sokuyoruz. bu sefer tarihte bilenen en kotu oyuncu kimse onunla kiyas basliyor.

Bilmem simdi hatirlayan var mi bir Sol bek Mahmut hanefi gelmisti birara? Eleman Roberto Carlos'a benzetiliyordu :). Sonra kayboldu gitti. Kimler kimler geldi de bir cirpida canina okuduk. Futbol takiminda ki oyuncular saymakla bitmez. Tarik, Ozer, Serhat, Salih benzer surecleri yasadilar ve bunun etkisini kariyerleri boyunca hissettiler ve hissediyorlar. Simdi herkesin dalga gectigi Selcuk Sahin'in 2004 konferasyon kupasinda oynadigi oyuna bir bakin ve bugunkiyle kiyaslayin. nasil bu hale geldi diye bir dusunun lutfen?  bu ornekler saymakla bitmez. Acaba hep mi oyuncu hatali?

Kenan'da simdi Chris Paul ile Edal Kosan arasinda gidip geldi. Ya Allah askina, bir oyuncudan beklentiler arasinda bu kadar ucurum olabilir mi? bu psikoljiye sokulan bir adamdan basari beklenebilir mi? Kendi is hayatinizla kiyaslayin, mesela ilk yaptiginiz iste alinacak en buyuk ikramiye alsaniz, ikinci yaptigniz iste kapinin onune konsaniz, kendiniz hakkinda ne dusunursunuz? Kenan'dan beklentiler yuksek amenna ama bu adamin daha 19 yasinda oldugu ve  gecen sene yarim sezon oynamadigini da unutmamak lazim. Derrick Rose gibi basketbolun zirvesine cikmis, MVP olmus bir adam bile gecirdigi ciddi sakatliklar sonrasi endiselerini yenemiyorsa, Kenan gibi daha yeni yeni olmaya baslayan bir oyuncuya biraz daha musamahali olunmasi lazim kanatindeyim. 

Hic elestirilmesin mi? tabi elestirilsin. Zaten gordugum kadariyla bu cocuk elestiriye acik bir adam. Obradovic'in ona guvenmesinin bir nedeni de soyledigi zayif yonlerini gelistirmeye calismasi oldugu kanatindeyim. Yani, gecen seneye gore cok daha iyi savunma yapiyor mesela. Sutu zayif ama belli ki calisiyor. Yani ne kaybederiz biraz daha makul elestiri yapsak? Kenan'da bu isin ustesinden gelecek kisilik oldugunu dusunuyorum. Zamanla kendisini de toplar ama biraz sabir.

Söylediğinizin her kelimesine katılıyorum. Hiç bir noktasında eksik yok.

Ancak şöyle bir durum var. Fenerbahçe ufak bütçelerle mücadele etmeye çalışan, misyonu Eski  Yugoslav ülkeleri gibi oyuncu yetiştirmek olan bir klüp değil. O yüzden ister Kenan olsun ister başka birine, sıfır katkı vermesine hatta yer yer zarar vermesine rağmen sırf gelecek potansiyeli var diye Top 16 maçlarında sahaya sürmemeliyiz. Hedefi Final 4 ,hatta kupayı almak olan bir takım için Kenan'ın aldığı sürelerde çok büyük lüks.

Hala gelişim kaydedemediyse ama kendisine çok güveniliyorsa, kiraya verilsin. Hem üzerinde daha az baskı hissettiği bir klüpte oynar hem 2-3 sonra Fenerbahçe guardı etiketini taşıyabilecek bir duruma gelir.
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2015, 19:24:35 Gönderen: (EREN) »

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #140 : 26 Ocak 2015, 11:29:06 »
Taraftarin genc oyuncuya bakis acisi bu olduktan sonra bizden kolay kolay oyuncu cikmaz malesef. Gerci bu hastalik Turkiye'de ki her takim taraftari icin gecerli ama bizim taraftarda bu genc oyuncuya kuralan baski, baska hicbir yerde yok. Futbol, Basketbol farketmez. Once bir en ufak birseyde oyunculari goklere cikariyoruz ama oyle boyle degil. Bir oyuncu cikip Turkiye kupasinda bir gol mu atti? direk mevkisinin Turkiye'de yada dunyada en iyi oyuncu kimse ordan basliyor tartisma. 18-19 yasindaki cocuklar tam manasiyla ne oldum delisi oldukan olduktan sonra, en ufak hatasinda yerin dibine sokuyoruz. bu sefer tarihte bilenen en kotu oyuncu kimse onunla kiyas basliyor.

Bilmem simdi hatirlayan var mi bir Sol bek Mahmut hanefi gelmisti birara? Eleman Roberto Carlos'a benzetiliyordu :). Sonra kayboldu gitti. Kimler kimler geldi de bir cirpida canina okuduk. Futbol takiminda ki oyuncular saymakla bitmez. Tarik, Ozer, Serhat, Salih benzer surecleri yasadilar ve bunun etkisini kariyerleri boyunca hissettiler ve hissediyorlar. Simdi herkesin dalga gectigi Selcuk Sahin'in 2004 konferasyon kupasinda oynadigi oyuna bir bakin ve bugunkiyle kiyaslayin. nasil bu hale geldi diye bir dusunun lutfen?  bu ornekler saymakla bitmez. Acaba hep mi oyuncu hatali?

Kenan'da simdi Chris Paul ile Edal Kosan arasinda gidip geldi. Ya Allah askina, bir oyuncudan beklentiler arasinda bu kadar ucurum olabilir mi? bu psikoljiye sokulan bir adamdan basari beklenebilir mi? Kendi is hayatinizla kiyaslayin, mesela ilk yaptiginiz iste alinacak en buyuk ikramiye alsaniz, ikinci yaptigniz iste kapinin onune konsaniz, kendiniz hakkinda ne dusunursunuz? Kenan'dan beklentiler yuksek amenna ama bu adamin daha 19 yasinda oldugu ve  gecen sene yarim sezon oynamadigini da unutmamak lazim. Derrick Rose gibi basketbolun zirvesine cikmis, MVP olmus bir adam bile gecirdigi ciddi sakatliklar sonrasi endiselerini yenemiyorsa, Kenan gibi daha yeni yeni olmaya baslayan bir oyuncuya biraz daha musamahali olunmasi lazim kanatindeyim. 

Hic elestirilmesin mi? tabi elestirilsin. Zaten gordugum kadariyla bu cocuk elestiriye acik bir adam. Obradovic'in ona guvenmesinin bir nedeni de soyledigi zayif yonlerini gelistirmeye calismasi oldugu kanatindeyim. Yani, gecen seneye gore cok daha iyi savunma yapiyor mesela. Sutu zayif ama belli ki calisiyor. Yani ne kaybederiz biraz daha makul elestiri yapsak? Kenan'da bu isin ustesinden gelecek kisilik oldugunu dusunuyorum. Zamanla kendisini de toplar ama biraz sabir.
%90'ının da oyuncuların sucu oldugunu dusunuyorum.Bizim oyuncularımız maalesef cok cabuk sımarıyor.Hocalar,koclar 2 defa A Takım idmanına cıkan oyuncunun Paf'a dondugunde arkadaslarına bakısının,tavırlarının,yuruyusunun bile degistigini soyluyorlar.Boyle oyunculara ne yapabilirsiniz?Burcu Erbas vardı Bayan Basketci simdi nerede?Olcay Cakır yıllardır ciddi sans buluyor,ikisi de 19 yas yıldızları Ndour nerede,Olcay nerede?Gokay İravul nerede?Sımarıyorlar,arkadas cevresi degisiyor en onemli sorun da yaptıkları ise yeterince saygı duymamaları ,saygı duysalar daha cok calısırlar.Futboluyla,oyunu ile tartısılırlar.Salih'i hadi biz bilemedik.Roma 1 dakika bile neden oynatmadı?TR de en sanssız isimler bana gore yoneticiler cunku milyon dolar verdikleri oyuncular futbol,basketbol,voleybol gibi islerine yeterli saygıyı gostermiyor.
Kenan icin daha beklenebilir.Eksik yonlerini de gelistiriyordur bu da cok hos bir sey ama 2 yıldır 5 baslayan bir oyuncunun su anda daha ileride olması gerekirdi de yanlıs bir elestiri degil sonucta Kenan icin ısık hala var.

Çevrimdışı myildirim

• Üye
« Yanıtla #141 : 26 Ocak 2015, 12:28:50 »
Kenan'ın çıkabileceği nokta için şahsen aşırı yüksek bir beklentim yok, örnek vermem gerekirse bir Zisis seviyesine gelmesi benim için yeterli olacak, önünde onun olması da bence Mr. Sipahi için büyük şans.

Çevrimdışı OUZZ

• Üye
  • Yer: KAYSERİ
  • FB
« Yanıtla #142 : 31 Ocak 2015, 00:28:26 »
Kenan'ı izleyemedik yine  :(

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #143 : 06 Şubat 2015, 23:05:33 »
Genç oyunculara süre tanınması gerektiğini her zaman dile getirdim ve getirmeye de naçizane devam edeceğim ancak sahada süre alan genç oyuncularında artık aldıkları süreyi bir şekilde iyi değerlendirmeye başlaması gerekiyor. Kenan oyun kurucu pozisyonunda oynayan genç bir oyuncu ancak sahada aldığı sürede yaptıkları oynadığı pozisyonun çok uzağında kalıyor. Topu rakip sahaya taşıyıp en yakınındaki oyuncuya teslim etmek gelişim aşamasındaki bir oyuncunun yapması gereken bir davranış değil diye düşünüyorum. Savunma gayretini takdir etmekle birlikte hücum da skor üretemedikçe, asist yapamadıkça asla beklenen seviyeye gelemeyeceğini bilmesi lazım. Böyle devam ederse Türk Basketbolu adına ikinci bir Doğuş Balbay olur ki atletik özelikleri bile doğuşun çok gerisinde.

Umarım özellikle TBL maçlarında daha fazla sorumluluk alıp, oyunun hücum yönünde de katkı vermeye gayret eder. Hem kendisi hem de Türk Basketbolu adına özellikle TBL maçlarında üzerine mutlaka bir şeyler katmalı. Ivkoviç yönetiminde Cedi'nin katettiği noktayı görünce Kenan'ın çok geride olduğunu düşünüyorum. Elbetteki pozisyonları ve oyun yapıları farklı olan iki oyuncu, kıyaslama yapmak doğru olmaz ama en azından Cedi'nin ortaya koyduğu karakteri Kenan'dan da beklemeliyiz diye düşünüyorum.
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #144 : 07 Şubat 2015, 01:56:34 »
Kenan'daki potansiyel ve isteyince neler yapabildigini her macta bir iki hareket ile goruyoruz.  Cok buyuk hatalari da var ama bu hatalarin hepsinin mental oldugunu dusunuyorum.  Su ozguven esigini bir gecse; Hoca'yi ve taraftari tatmin etme kaygisinin uzerine yukledigi stresi bir bertaraf edebilse, her sey cok guzel olacak. 

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #145 : 08 Şubat 2015, 00:32:08 »
Bir amerikan atasözü derki; try something unexpected "TAKE RISKS"

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #146 : 08 Şubat 2015, 02:31:49 »
Yaş polemiği olmadan, 19 yaşında bir oyuncuyu geçtim, 19 yaşında bana o kadar fırça atılsa karşımdaki kim olursa olsun(iyiliğimi düşünse de) benim özgüvenim düşerdi. Kenan yeni yeni aşıyor bu durumu. Oyuna başlamasıyla,çıkıp girmesi arasında zaman farkı da olduğu düşünüldüğünde ikinci kez oyuna dahil olduğunda mental olarak pek hazır durumda olmuyor gibi geliyor bana. Keza ilk 5 başladığında hiç sırıtmıyor.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #147 : 10 Şubat 2015, 13:01:45 »
Yaş polemiği olmadan, 19 yaşında bir oyuncuyu geçtim, 19 yaşında bana o kadar fırça atılsa karşımdaki kim olursa olsun(iyiliğimi düşünse de) benim özgüvenim düşerdi. Kenan yeni yeni aşıyor bu durumu. Oyuna başlamasıyla,çıkıp girmesi arasında zaman farkı da olduğu düşünüldüğünde ikinci kez oyuna dahil olduğunda mental olarak pek hazır durumda olmuyor gibi geliyor bana. Keza ilk 5 başladığında hiç sırıtmıyor.
Türk oyuncular üzerinden konuşuyorsak dediğin doğru olabilir. Yine bunun suçlusu fırça atan taraf değil. Fırçayı kaldıramayan taraf olur..

Sırp basketboluna baktığımız zaman genç oyuncularına yaptıkları baskının gayet olumlu olduğunu görüyoruz ki. Orada atılan fırçaların ölçütü çok daha büyük..

Büyük bir basketbolcu olacak birisi bana fırça attılar ondan olamadım diyorsa bence hatalarını başka yönde aramalı..

Ki bence bugün geçtim diğer koçları şuradan bir kişi bile Kenan'a Obradovic kadar destek olamazdı.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı serkan330

• Üye
  • Yer: Gebze / İstanbul
    • serkancelik
« Yanıtla #148 : 11 Şubat 2015, 13:15:25 »
Türk oyuncular üzerinden konuşuyorsak dediğin doğru olabilir. Yine bunun suçlusu fırça atan taraf değil. Fırçayı kaldıramayan taraf olur..

Sırp basketboluna baktığımız zaman genç oyuncularına yaptıkları baskının gayet olumlu olduğunu görüyoruz ki. Orada atılan fırçaların ölçütü çok daha büyük..

Büyük bir basketbolcu olacak birisi bana fırça attılar ondan olamadım diyorsa bence hatalarını başka yönde aramalı..

Ki bence bugün geçtim diğer koçları şuradan bir kişi bile Kenan'a Obradovic kadar destek olamazdı.
geçen sene bırak fırçayı bogdanovicin boğazına sarıldı koçu

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #149 : 14 Nisan 2015, 23:04:39 »
Turnike bile atamıyor yea hemen gitsin bence :D