Gönderen Konu: Kenan Sipahi  (Okunma sayısı 70004 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Kenan Sipahi
« Yanıtla #120 : 12 Ocak 2015, 23:52:59 »
Efes'i eleştirmiyorum zaten, konu Efes'de değil, ben aradaki baskı farkından bahsediyorum. Kenan'a insanlar sallarken Efes'in gençlerini örnek veriyorlar.

Aradaki baskı farkını gözardı etmeyelim diyorum.

Çevrimdışı eu_kobe

• Üye
  • Yer: antalya
« Yanıtla #121 : 13 Ocak 2015, 05:57:28 »
gol atsa da atamasa da oyundan ağlayarak çıkan gol kralı forvetlerimizi hatırlayınca bizim eleştirimizin de övgümüzün de hüznümüzün de coşkumuzun da çok büyük bir baskı oluşturduğunu düşünüyorum.. kimse sadece Fenerbahçe galibiyetinde tweet atan bir taraftar profiliyle bizim en ufak hatasında çocuğu yaşındaki gençlere ana avrat giydiren taraftar(?) profilimizi bir tutmasın. kenan efes gibi rahat bir organizasyonun içinde olsaydı onlar heurtel transferine gerek bile duymazlardı..

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #122 : 13 Ocak 2015, 09:46:53 »
Kenan MVP haline dönüyor tekrar. İzlemek keyif gerçekten.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #123 : 15 Ocak 2015, 00:30:40 »
obra reisten şu lafı tekrar duymak için vazgeçme.başaracaksın
31 Ekim 2013 FBTV Canlı Yayın CSKA Maçı Sonrası Obradovic Basın Toplantısı Mister Kenan Sipahi

Çevrimdışı valance

• Üye
« Yanıtla #124 : 15 Ocak 2015, 09:46:57 »
kenan için the king is back!!! diyorum

(EREN)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #125 : 23 Ocak 2015, 03:53:12 »
Bir an önce Hickman'ın dönmesi lazım. Eğer dönmeyecekse yerine bir hamle yapılması lazım. Çin liginden D- League den bile apar topar oyuncu gelmesine razıyım . Resmen tek guardla Final 4 kovalamaya çalışıyoruz.

Vakti zamanında Daum nasıl, "kalede Volkanı görünce dehşete kapılıyorum" dediyse aynısını Kenan için demek istiyorum. Oyunda kaldığı her dakika korku filmi tadında geçiyor. Belki çok genç, çok çalışıyor, ağır sakatlık atlattı hepsine tamam da ,Top 16 oyuncu yetiştirilecek yer değil.
Maçı izlerken büyük çoğunluğumuz Kenan oyuna girdiği zaman  eyvah ! çekiyorsa bu işte bir sıkıntı var.

Ne şut tehtidi var, ne oyunu yönlendirebiliyor, ne atletik özellikleri var, istatistik kağıdı zaten her daim boş. Bu lüksü kaldıracak durumda değiliz. Herhangi bir takıma kiralanıp, baskıdan uzak kalması belki de kendi gelişimi içinde faydalı olabilir.
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2015, 04:06:43 Gönderen: (EREN) »

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #126 : 23 Ocak 2015, 04:03:05 »
Ben Hickman'ı hic aramıyorum.Ve oynamayacaksa da keske gonderseydik diyorum.hafif bir kıpırdanma oldu diye takımda kalmamalıydı.

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #127 : 23 Ocak 2015, 12:03:34 »
Milano maçında 1dk lığına melih i kenan yerine oyunda görmüştük. kenan böyle oynamaya devam ederse melihi top getirmede kullanırız belki. Ceza şutlarını da isabetli sokar en azından. Ya da hickmann dönsün artık ya da çıksın sözleşmesinden.
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı zeljkoo

• Üye
« Yanıtla #128 : 23 Ocak 2015, 15:09:13 »
Yaşadığı ciddi sakatlıktan sonra hemen iyi performansla geri dönmesini beklemek hayalcilik olur ancak biraz daha sorumluluk alması gerek.Şut önemli ama şuttan önce geliştirmesi gereken noktalar var penetre etmeli ikili oyun oynamalı ve uzunları beslemeli bu sezon ondan bunları pek fazla göremedik Barca maçında Vesely'e yaptığı güzel bir asist vardı bunları daha fazla yapmalı zaten son zamanlara şutlarında ilerleme olduğu gözüküyor.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #129 : 23 Ocak 2015, 17:09:17 »
Yine bir macla vezir yapip, bir macla rezil etme sezonu acilmis.  Eger X oyuncusuna elestiri yapilacak ise, bu elestiride bir tutarlilik olmasi gerekir.  Mac ozelinde yapilan yorumlari muaf tutuyorum ama hem overken hem de yererken bir turlu olcuyu tutturamiyoruz. 
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2015, 17:11:09 Gönderen: Besim »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #130 : 23 Ocak 2015, 17:42:34 »
3 4 sene sonra çok daha iyi noktaya gelecektir inaıyorum..
şu an için beklediğimin altında katkı yapıyor olduğu gerçek olmak ile birlikte 19 20 yaşında olduğunu unutmuyorum..
o çalışsın ben desteklemeye devam ederim ama daha çok çalışması gerekiyor.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #131 : 24 Ocak 2015, 02:48:18 »
Nizhny karşısında yenilen 109 sayıda Kenan baş sorumludur. Suriye krizinde etkisi olduğunu biliyorum ama Hakan Fidan'a söz verdim detayları açıklamayacağım. Dış politikada sıfır sorun dedik ama herkesle sorunlu hale geldik bunun en önemli nedeni Kenan'dır. Türkiye'de güçlü bir muhalefet yoksa bunun sebebi de Kenan'dır.

Kenan Sipahi 3. dünya savaşının çıkmasına neden olacaktır.
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2015, 02:54:33 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı hercumerc

• Üye
  • Yer: Tampa,FL
« Yanıtla #132 : 24 Ocak 2015, 16:22:23 »
Taraftarin genc oyuncuya bakis acisi bu olduktan sonra bizden kolay kolay oyuncu cikmaz malesef. Gerci bu hastalik Turkiye'de ki her takim taraftari icin gecerli ama bizim taraftarda bu genc oyuncuya kuralan baski, baska hicbir yerde yok. Futbol, Basketbol farketmez. Once bir en ufak birseyde oyunculari goklere cikariyoruz ama oyle boyle degil. Bir oyuncu cikip Turkiye kupasinda bir gol mu atti? direk mevkisinin Turkiye'de yada dunyada en iyi oyuncu kimse ordan basliyor tartisma. 18-19 yasindaki cocuklar tam manasiyla ne oldum delisi oldukan olduktan sonra, en ufak hatasinda yerin dibine sokuyoruz. bu sefer tarihte bilenen en kotu oyuncu kimse onunla kiyas basliyor.

Bilmem simdi hatirlayan var mi bir Sol bek Mahmut hanefi gelmisti birara? Eleman Roberto Carlos'a benzetiliyordu :). Sonra kayboldu gitti. Kimler kimler geldi de bir cirpida canina okuduk. Futbol takiminda ki oyuncular saymakla bitmez. Tarik, Ozer, Serhat, Salih benzer surecleri yasadilar ve bunun etkisini kariyerleri boyunca hissettiler ve hissediyorlar. Simdi herkesin dalga gectigi Selcuk Sahin'in 2004 konferasyon kupasinda oynadigi oyuna bir bakin ve bugunkiyle kiyaslayin. nasil bu hale geldi diye bir dusunun lutfen?  bu ornekler saymakla bitmez. Acaba hep mi oyuncu hatali?

Kenan'da simdi Chris Paul ile Edal Kosan arasinda gidip geldi. Ya Allah askina, bir oyuncudan beklentiler arasinda bu kadar ucurum olabilir mi? bu psikoljiye sokulan bir adamdan basari beklenebilir mi? Kendi is hayatinizla kiyaslayin, mesela ilk yaptiginiz iste alinacak en buyuk ikramiye alsaniz, ikinci yaptigniz iste kapinin onune konsaniz, kendiniz hakkinda ne dusunursunuz? Kenan'dan beklentiler yuksek amenna ama bu adamin daha 19 yasinda oldugu ve  gecen sene yarim sezon oynamadigini da unutmamak lazim. Derrick Rose gibi basketbolun zirvesine cikmis, MVP olmus bir adam bile gecirdigi ciddi sakatliklar sonrasi endiselerini yenemiyorsa, Kenan gibi daha yeni yeni olmaya baslayan bir oyuncuya biraz daha musamahali olunmasi lazim kanatindeyim. 

Hic elestirilmesin mi? tabi elestirilsin. Zaten gordugum kadariyla bu cocuk elestiriye acik bir adam. Obradovic'in ona guvenmesinin bir nedeni de soyledigi zayif yonlerini gelistirmeye calismasi oldugu kanatindeyim. Yani, gecen seneye gore cok daha iyi savunma yapiyor mesela. Sutu zayif ama belli ki calisiyor. Yani ne kaybederiz biraz daha makul elestiri yapsak? Kenan'da bu isin ustesinden gelecek kisilik oldugunu dusunuyorum. Zamanla kendisini de toplar ama biraz sabir.
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2015, 16:28:15 Gönderen: hercumerc »

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #133 : 24 Ocak 2015, 16:32:16 »
Taraftarin genc oyuncuya bakis acisi bu olduktan sonra bizden kolay kolay oyuncu cikmaz malesef. Gerci bu hastalik Turkiye'de ki her takim taraftari icin gecerli ama bizim taraftarda bu genc oyuncuya kuralan baski, baska hicbir yerde yok. Futbol, Basketbol farketmez. Once bir en ufak birseyde oyunculari goklere cikariyoruz ama oyle boyle degil. Bir oyuncu cikip Turkiye kupasinda bir gol mu atti? direk mevkisinin Turkiye'de yada dunyada en iyi oyuncu kimse ordan basliyor tartisma. 18-19 yasindaki cocuklar tam manasiyla ne oldum delisi oldukan olduktan sonra, en ufak hatasinda yerin dibine sokuyoruz. bu sefer tarihte bilenen en kotu oyuncu kimse onunla kiyas basliyor.

Bilmem simdi hatirlayan var mi bir Sol bek Mahmut hanefi gelmisti birara? Eleman Roberto Carlos'a benzetiliyordu :). Sonra kayboldu gitti. Kimler kimler geldi de bir cirpida canina okuduk. Futbol takiminda ki oyuncular saymakla bitmez. Tarik, Ozer, Serhat, Salih benzer surecleri yasadilar ve bunun etkisini kariyerleri boyunca hissettiler ve hissediyorlar. Simdi herkesin dalga gectigi Selcuk Sahin'in 2004 konferasyon kupasinda oynadigi oyuna bir bakin ve bugunkiyle kiyaslayin. nasil bu hale geldi diye bir dusunun lutfen?  bu ornekler saymakla bitmez. Acaba hep mi oyuncu hatali?

Kenan'da simdi Chris Paul ile Edal Kosan arasinda gidip geldi. Ya Allah askina, bir oyuncudan beklentiler arasinda bu kadar ucurum olabilir mi? bu psikoljiye sokulan bir adamdan basari beklenebilir mi? Kendi is hayatinizla kiyaslayin, mesela ilk yaptiginiz iste alinacak en buyuk ikramiye alsaniz, ikinci yaptigniz iste kapinin onune konsaniz, kendiniz hakkinda ne dusunursunuz? Kenan'dan beklentiler yuksek amenna ama bu adamin daha 19 yasinda oldugu ve  gecen sene yarim sezon oynamadigini da unutmamak lazim. Derrick Rose gibi basketbolun zirvesine cikmis, MVP olmus bir adam bile gecirdigi ciddi sakatliklar sonrasi endiselerini yenemiyorsa, Kenan gibi daha yeni yeni olmaya baslayan bir oyuncuya biraz daha musamahali olunmasi lazim kanatindeyim. 

Hic elestirilmesin mi? tabi elestirilsin. Zaten gordugum kadariyla bu cocuk elestiriye acik bir adam. Obradovic'in ona guvenmesinin bir nedeni de soyledigi zayif yonlerini gelistirmeye calismasi oldugu kanatindeyim. Yani, gecen seneye gore cok daha iyi savunma yapiyor mesela. Sutu zayif ama belli ki calisiyor. Yani ne kaybederiz biraz daha makul elestiri yapsak? Kenan'da bu isin ustesinden gelecek kisilik oldugunu dusunuyorum. Zamanla kendisini de toplar ama biraz sabir.

Bir nokta dışında dediklerinize katılıyorum. Futbolda verdiğiniz örneklerin çoğu da dahil olmak üzere taraftarın baskısı kadar futbolcuların tembelliği de faktördür, belki daha fazladır. Taraftar baskısı her yerde var, bizde daha fazla olsa da var. Ama yeri garanti olduğu için yatan futbolcular Türkiye gibi yabancı sınırı vs. olan ülkelerde var. Baskette Obradoviç faktörü ve daha esnek yabancı sınırı sayesinde sporcular çalışmak zorunda kalıyor.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #134 : 24 Ocak 2015, 17:37:57 »
Kenan Sipahinin nufüs yası 20 gibi gözüksede gerçek yası 22 dir arkadaşlar.
Nerden biliyorsunuz?