Gönderen Konu: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic  (Okunma sayısı 202563 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
Ynt: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic
« Yanıtla #105 : 30 Ocak 2016, 17:08:40 »
Kalinic için formül belli, topu yere vurmayacak veya en fazla 1 dribling yapacak. Savunma yapacak. Fast break, hücum ribaundu ve pota altı kovalayacak. Gerisini aklından bile geçirmeyecek. Kapasitesi bu, bunları yapsa zaten bize yeter...

Aynı fikirdeyim. Ama şu hali cidden çekilmez. Murat Murathanoğlu'nun da söylediği gibi kaçırdığı şutlara çok takılıyor ve yapabildiği şeyleri de yapmamaya başlıyor.

"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #106 : 30 Ocak 2016, 17:33:11 »
Aynı fikirdeyim. Ama şu hali cidden çekilmez. Murat Murathanoğlu'nun da söylediği gibi kaçırdığı şutlara çok takılıyor ve yapabildiği şeyleri de yapmamaya başlıyor.

O sut stili ile ben potaya degdirebilmesini bile mucize olarak goruyorum. 

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #107 : 30 Ocak 2016, 17:47:19 »
Takımda sırıtan tek oyuncu. Mücadele falan filan tamam iyi de, bu yönü iyi olan bir oyuncunun değerli olabilmesi için ceza şutlarını sokması lazım. Aksi halde, böyle bir yabancı oyuncunun bu Fenerbahçe'de yeri yok.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #108 : 06 Şubat 2016, 05:27:34 »
Tek isteğimiz eşleşmesine göre kısaya karşı post oyunu ayağı yavaş oyuncuya karşı atletizimiyle potaya gidiş 8 sayı yapsa her maç yeter ki yapabilir de rahatlıkla.. Şutu da bu kadar kötü değildi aslında hiç bir zaman rakip şutunu riske edemesin serbest atışları yüzde 70 ile atsın o da okay..
Savunma ve ribaundu zaten söylemiyorum işi o :) hadi deli oğlan şüphelerim olsa da güveniyorum sana bu saydıklarımı yapabilecek kapasite sende var

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #109 : 15 Şubat 2016, 16:44:31 »
Tümüyle pısmış bitmiş oynuyor. Konya maçında fastbreak'te son adamken Kızılyıldız günlerinde smacı gömecek adamın Jefferson topu ağzına soktu. Benliğini kaybetmiş durumda...
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2016, 16:44:44 Gönderen: CanCan »

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
    • basarbukucu
« Yanıtla #110 : 15 Şubat 2016, 17:53:01 »
Tümüyle pısmış bitmiş oynuyor. Konya maçında fastbreak'te son adamken Kızılyıldız günlerinde smacı gömecek adamın Jefferson topu ağzına soktu. Benliğini kaybetmiş durumda...

Şunu yapabilen bir adamın o pozisyonda smaç yapmaktan çekinmesi psikolojik olarak ne durumda olduğunu gösteriyor.

! No longer available
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #111 : 17 Şubat 2016, 14:14:12 »
Şunu yapabilen bir adamın o pozisyonda smaç yapmaktan çekinmesi psikolojik olarak ne durumda olduğunu gösteriyor.

! No longer available

Baris, koskoca Fenerbahce icin oynamak ile Sirbistan arasinda oynamak arasinda fark var.  Ben Kalinic'in su anki haline baktigimda, harcadigimiz her cent icin pismanlik icinde saga sola savruluyorum.  Insallah duzelir zira su anki haliyle bana bile Emir'i ozletti.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
    • basarbukucu
« Yanıtla #112 : 17 Şubat 2016, 14:24:12 »
Baris, koskoca Fenerbahce icin oynamak ile Sirbistan arasinda oynamak arasinda fark var.  Ben Kalinic'in su anki haline baktigimda, harcadigimiz her cent icin pismanlik icinde saga sola savruluyorum.  Insallah duzelir zira su anki haliyle bana bile Emir'i ozletti.

Haklısın abi. Ben kendi adıma sezon sonuna kadar zaman tanıyacağım. Olmazsa, bir ışık göremezse Obradovic de takımda tutmaz zaten.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #113 : 17 Şubat 2016, 23:24:36 »
Başta Galatasaray maçları  olmak üzere birçok EL takımının ağzına eden hayvani Kalinic gitti yerine içip içip maça çıkan emekli basketbolcu geldi sanki.. İnanamıyorum bu kadar zarar olmasına.. İki savunma yaptığında bir sayı attığında ooooo falan der olduk artık ya.. Çok kötü bir durum bu Kızılyıldız'da bazı maçlarda 20 üzeri atıyordu ama overall'ı en ölüsü 8-10 sayı 6-7 ribaund 2 top çalma 1-2 asist falan oluyordu bunu yapsa ben tavım.. Bizim takımda tek işe yaradığı nokta ise foul yaparak diğer oyuncuların 5 foul alma riskini azaltması

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #114 : 19 Şubat 2016, 17:46:32 »
Karşıyaka maçında rezil oynadı ilk devrede.Oyunda kaldığı 5 dakikada -11 yaptık.

Çevrimdışı umitrenan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #115 : 19 Şubat 2016, 20:10:53 »
Taraftarın kendisine güvenmediğinin farkında.Fazla eleştiriliyor.Arkadaşlar Obra işini bilir.O da bilir yerden yere vurmayı eleştirip kesip atmayı ama bir ışık görmese bu kadar ısrarcı olmaz.

Şutu:Yok denecek kadar az evet.
Savunması: Obra'nın elinde çok çok üst seviyelere çıkabilir evet.
Sertlik:Kendinden iri uzun kısa hızlı herkesle baş edebilecek potansiyeli var evet.
Top çalma:Eli kolu çok uzun onu da yapabiliyor evet.
Top kaybı:Saç baş yolduruyor evet,delirtiyor evet,takımın hızını düşürüyor evet,olmayacak yerlerde kaybediyor evet.
Atletizm:Genel anlamda rebound alabiliyor blok yapabiliyor geliştirilebilir evet.

Sonuç olarak kendisine biçilen rolleri Obra'nın katkısıyla oynayabilecek potansiyeli var ama inanılmaz bocalıyor ve kendine güvensiz.Ama Obra onu kazanacaktır ve gerçekten muazzam bir savunmacı kazanacağız.Kısa uzun hızlı yavaş veya iri herkesin önünde-arkasında durup buraların tozunu attıracaktır.

Ya da ben fazla iyimserim ve de  Pollyanna'cılık yapıyorum :) Sadece Obra'ya inanıyorum hepsi bu.

Çevrimdışı ObiCanKimobi

• Üye
  • Yer: İzmir
    • @ObiCanKimobi
« Yanıtla #116 : 19 Şubat 2016, 20:36:50 »
Ben de böyle düşünüyorum/umuyorum yalnız değilsiniz.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #117 : 20 Şubat 2016, 12:33:35 »
kalinicin üzerine çok fazla gidiliyor. ciddi yatırım yaptığımız bir oyuncu uzun yıllar faydalanacağımızı düşünülmese 1 m euro bonservis verilmezdi. bu seneyi uyum ve kendisini geliştirme yılı olarak düşünüp önümüzdeki sene daha iyisini yapacağını düşünüyorum. türk oyuncu değil sonuçta basketbol altyapısı var mutlaka daha iyisini yapar.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #118 : 20 Şubat 2016, 19:06:24 »
kalinicin üzerine çok fazla gidiliyor. ciddi yatırım yaptığımız bir oyuncu uzun yıllar faydalanacağımızı düşünülmese 1 m euro bonservis verilmezdi. bu seneyi uyum ve kendisini geliştirme yılı olarak düşünüp önümüzdeki sene daha iyisini yapacağını düşünüyorum. türk oyuncu değil sonuçta basketbol altyapısı var mutlaka daha iyisini yapar.
Kritik nokta NBA'e gitmeyecek olması. Sloukas'ta da aynı kriter önemli. Gördüğümüz üzere NBA'e gitmeyecek oyuncu maalesef kolay bulunmuyor.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #119 : 20 Şubat 2016, 19:20:35 »
NBA'e gitmeyecek diye bir kriter olacaksa, Ender Aslan filan da hiç NBA'e gitmeyecek. Yani Kutay böyle bir düşünce ile planlama yapılır mı?

Bu oyuncu "kazma" bir oyuncu ve asla bu maliyete girdiğine değecek bir basketbolcu olamaz. Yani Madonna'nın boksör olması kadar imkansız bu çocuğun iyi bir yerlere gelmesi... Çünkü yaratılışın mührü dediğimiz yetenek fukarası... Belli başlı görevleri yapar ama o görevler de gelecek planları yapmaya yetecek şeyler değil. Al bir Amerikalı, aynı maliyete Kalinic'e beş basar.

Bu kadar iyi niyet sağlığa zarar... Benimki bir kardeş tavsiyesi... Yoksa siz bilirsiniz. :)