Gönderen Konu: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic  (Okunma sayısı 202599 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic
« Yanıtla #270 : 14 Haziran 2016, 12:07:57 »
Çene reyizim, sonradan açılsan da takımın savaşçı ruhu oldun hep. Yine yanıltmadın destekleyenlerini.

Asla kaybetmemeliyiz Kalinic'i, Obra'nın koçluğunda uzun yıllar bizimle olmalı burada.

Valla niye alindi ne isi var diyenlere sezon sonu iyi cevap verdi ....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #271 : 14 Haziran 2016, 12:13:04 »
70 Maç,  19.2 dk, 5.6 sayı, 1.5 asist, 3.2 rib.

sezonu 2 ye bölsek el playoff öncesi ve sonrası diye, ikinci kısımdaki istatistikleri çok daha yüksek, tabi katkısı da..

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #272 : 17 Haziran 2016, 01:09:57 »
Kalinic çeşitli sebeplerle (uyum, baskı vs.) Real Madrid serisine kadar tam anlamıyla kendini gösteremedi. Vesely sakatlandıktan sonra onun yokluğunda oluşabilecek açıkları çok iyi kapattı. Real Madrid serisi zirvesi oldu ve o zamandan bu yana iyi performansını devam ettirdi. Bu yüzden Real Madrid serisi ve sonrasındaki performansını ayrı değerlendirmek daha sağlıklı olur bence.

Euroleague + Lig (Real Madrid serisinden itibaren) :

19 maç / 23.5 dakika / 8.5 sayı / 4.1 ribaund / 1.6 asist / 0.9 top çalma / 0.4 blok / 1.3 top kaybı / %64.3 ikilik / %36.3 üçlük / %76 serbest atış

EUROLEAGUE:

Normal Sezon: 10 maç / 24 dakika / 4.9 sayı / 3.4 ribaund / 1.6 asist / 0.5 top çalma / 0.4 blok / 1.3 top kaybı / %41.9 ikilik / %15.4 üçlük / %73.9 serbest atış / 6 verimlilik

Top 16: 14 maç / 14.5 dakika / 3.4 sayı / 2.6 ribaund / 0.4 asist / 0.7 top çalma / 0.1 blok / 0.7 top kaybı / %53.8 iki sayı / %28.6 üçlük / %70 serbest atış / 3.5 verimlilik

Play-Off: 3 maç / 25 dakika / 11.3 sayı / 6.7 ribaund / 1.3 asist / 0.3 blok / 1 top kaybı / %73.7 ikilik / %33.3 üçlük / %60 serbest atış / 15 verimlilik

Final Four: 2 maç / 16 dakika / 1.5 sayı / 2.5 ribaund / 1.5 asist / 1 top çalma / 0.5 top kaybı / %0 ikilik / %33.3 üçlük / 1.5 verimlilik

LİG:

Play-Off: 9 maç / 24 dakika / 9 sayı / 3.8 ribaund / 1.7 asist / 1.3 top çalma / 0.6 blok / 1.4 top kaybı / %74.2 ikilik / %34.8 üçlük / %84.6 serbest atış

Normal Sezon + Play-Off: 37 maç / 20.5 dakika / 6.5 sayı / 3 ribaund / 1.6 asist /0.6 top çalma / 0.2 blok / 1 top kaybı / %58 ikilik / %37.8 üçlük / %75.8 serbest atış
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #273 : 22 Ağustos 2016, 13:03:30 »
Oyunculuğu filan ayrı tartışma konusu ama dün gece Olimpiyat finalinden sonra madalya töreninde -ki törenin tamamını izledim You Tube'dan- çetnik (Sırp ırkçılığı) işareti yapması rezilliktir. Bundan böyle ağzıyla kuş tutmasını bırakın, götüyle basket atsa canı cehenneme...

(EREN)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #274 : 22 Ağustos 2016, 14:37:11 »
Oyunculuğu filan ayrı tartışma konusu ama dün gece Olimpiyat finalinden sonra madalya töreninde -ki törenin tamamını izledim You Tube'dan- çetnik (Sırp ırkçılığı) işareti yapması rezilliktir. Bundan böyle ağzıyla kuş tutmasını bırakın, götüyle basket atsa canı cehenneme...

Bana da çok yanlış gelsede o selamı yapan her Sırp ırkçı değildir. Sırplar arasında o kadar özdeşleşti ki bu selam, bazı sporcular  Bizim Bogdanovic'te dahil olmak üzere , Đoković'e  kadar bu işareti yapmayan Sırp sporcu bulmak imkansız.Anlamını,çağrıştırdığı şeyleri  bile bilmeden yapıyorlar artık çoğu ,bir nevi Sırpların zafer işareti

Bu hareketi Bosna savaşındaki katliamlarda çetniklerden gördüğümüz için ,çetnik selamı olarak özdeşleşti ama o selamın tarihi öncelere dayanıyor.  Sırplar için o işaretin hem milli hem dini bir anlamı da var. 

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #275 : 22 Ağustos 2016, 15:02:27 »
Bana da çok yanlış gelsede o selamı yapan her Sırp ırkçı değildir. Sırplar arasında o kadar özdeşleşti ki bu selam, bazı sporcular  Bizim Bogdanovic'te dahil olmak üzere , Đoković'e  kadar bu işareti yapmayan Sırp sporcu bulmak imkansız.Anlamını,çağrıştırdığı şeyleri  bile bilmeden yapıyorlar artık çoğu ,bir nevi Sırpların zafer işareti

Bu hareketi Bosna savaşındaki katliamlarda çetniklerden gördüğümüz için ,çetnik selamı olarak özdeşleşti ama o selamın tarihi öncelere dayanıyor.  Sırplar için o işaretin hem milli hem dini bir anlamı da var.
Bunu yazacaktım ben de. Yugoslav Savaşlarında çok kötü olaylarda bu selamın aktif olarak kullanıldığı bir gerçek. İsteyen araştırabilir. Ama bu selamı kullanan her Sırp bu olayları destekliyor denemez. Onlara bu selamın neden Hırvat, Arnavut ve Boşnaklar başta olmak üzere dünyanın bir kısmı için incitici olduğunu tekrar tekrar açıklamak yerine selamı yaptın küstüm oynamıyorum demek bence yanlış bir davranış.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Tuğberk

• Üye
  • Yer: Berlin
« Yanıtla #276 : 22 Ağustos 2016, 15:04:45 »
Selamlar,

Olayı göremediğim için bir şey demem saçma olur ama eğer ki yaptığı işaret serçe parmak ve yüzük parmağın kapatılarak, diğer üç parmağın yukarıda tutulması şeklinde vuku bulan el hareketiyse (çetnikten ben bunu anladım yanlışsam düzeltin lütfen) bunu yargılamakta çok aceleci olmamak gerek derim. Zira bu el hareketi malum olaylardan ve faşist grupların ortaya çıkışından çok evvele dayanıyor. Üç parmak kutsal üçlemenin sembolü yani bir anlamda sembölün ilk kullanımı masum diye biliyorum. Sırf faşistlerin bu sembolü devşirmesinin sebebi de kendilerine ideolojik bir temellendirme arayışı olabilir -ki faşizm için sembol devşirmek ve normatif kültür ögelerini ekstrem noktalara çekmek çok tipiktir. Tabi ki yine de bunlar benim az biraz bilgi kırıntısı üzerine geliştirdiğim spekülasyonlar. Her türlü düzeltme için minnettar olurum.
Şimdi denebilir ki gamalı haç da Hitler sembolün bağlamını değiştirmeden önce başka bir anlama sahipti, gamalı haç kullanımını tekrar mı meşrulaştıralım? Açıkçası buna net bir cevabım yok çünkü çok geniş bir konu. Fakat empati kurabilmemiz için şu örneği sunabilirim. Bildiğimiz gibi Ortadoğu'yu kana bulayan malum grupların işaretlerinden birisi de işaret parmağı ile göğü işaret etmek. Bu bildiğimiz teklik yani Vahdet işaretidir islam teolojisinde. Fakat öyle görünüyor ki bu trend devam ederse bundan kırk elli yıl sonra bu işaret IS ile özdeşleşecek.
Yani özetle eğer aynı hareket üzerinden konuşuyorsak ben temkinli olalım ve umalım ki kaliniç bir faşist olmasın derim. Zira bu benim açımdan Kaliniçten çok koçu sorgulamama sebebiyet verir. Zira bir oyuncuyu Ederinin üzerinde bonservisle transfer etmek demek ya karakter referansı olmak demektir ya da o işte bir usulsüzlük yapıp arpa yiyor olmak demektir. Hayatımızda kalan yegane güzel şeylerden biri olan bu Adama da bu şüphelerle yaklaşacaksam zaten izlediğim son spor olan basketbolu da bırakırım.

Umalım ki niyeti farklı olsun kalinicin. Tabi ki tekrar etmem gerekiyor videoyu izleyemedipim için farazi konuşmuş oluyorum. Vakit çalmamışımdır umarım.
İyi günler

Çevrimdışı Zeljko Obradovic

• Üye
  • Yer: Aydın
« Yanıtla #277 : 22 Ağustos 2016, 15:15:06 »
Obradovic ve İvkovic'in bile böyle bir fotoğrafı var, her yapanın niyeti farklı olabilir tabi ama ben o savaşı hatırlatmak için yaptıklarını sanmıyorum. Genel bir zafer işareti gibi daha çok.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #278 : 22 Ağustos 2016, 15:55:58 »
Umalım ki niyeti farklı olsun kalinicin. Tabi ki tekrar etmem gerekiyor videoyu izleyemedipim için farazi konuşmuş oluyorum. Vakit çalmamışımdır umarım.
İyi günler

Aydınlatıcı mesajın için teşekkürler. Görüntü 2:30:29'da başlıyor ve birkaç saniye sürüyor. Bogdan sadece yumruğunu sıkarken Kalinic ve birçoğu o menfur hareketi yapıyor;

https://www.youtube.com/watch?v=SuskolJDgc8

« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2016, 16:00:09 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #279 : 22 Ağustos 2016, 16:05:05 »
Tuğberk hocam, 6 parmak olmuş senin tarifinde :) birde dediğini yapmak çok zor gerçekten, denedim ama beceremedim (işaret serçe parmak ve yüzük parmağın kapatılarak, diğer üç parmağın yukarıda tutulması), özellikle o 3 parmağı kapatmak, zaten ortaya da hoş olmayanbir el hareketi çıkıyor :)

Bu konu, 2006 yılında Kezman transfer olduğunda da gündeme gelmişti. Şimdi tekrar baktım, wiki ye göre 1. dünya savaşı sırasında ortaya çıkan aşırı milliyetçi bir grup çetnikler. İnternette biraz daha araştırınca daha fazla bilgiye ulaşılıyor, özellikle de ingilizce arattığınızda.
Pek de masum görünmüyorlar, her aşırı hareket gibi amacını/haddini aşan eylemlerle de adları anılıyor. Direniş hareketi olarak ortaya çıkan oluşumlara her zaman sempatim olmuştur fakat sonrasında yapılanlar (yada yaptıkları söylenenler -Bosnada, insanların, bahsedilen 2 parmağı keserek bu hareketi yapmaya mecbur bırakılmaları gibi-

Tek olumlu bulabildiğim şey sporcuların bu hareketi farklı bir biçimde yapıyor olması, bogdanovic in bile daha yeni çekilmiş resmi var internette bu hareketi yaparken.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #280 : 22 Ağustos 2016, 16:36:42 »
Malum işareti Sacramento'da oynarken sık sık Hidayet'in de yaptığını gördük. Eğer öyleyse yıllarca Milli Takımımızda bir Sırp faşistini oynatmışız. Diğer yandan aşırı milliyetçi bir Sırp'ın hiçbir para için Türkiye'de oynayacağını sanmıyorum. Misal Bourosis bildiğim kadarıyla aşırı bir Yunan milliyetçisi ve Türkiye'den yıllardır daha iyi teklifler almasına rağmen gelmiyor.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #281 : 22 Ağustos 2016, 17:11:42 »
Sırp sporcuların bi çoğu o el hareketini başarı zafer amaçlı kullanır. Hatta suan bjk futbolda oynayan tosic de gectiğimiz sene milli takımda o işareti yapınca tepki almış ve sırp sporcular genelde bi başarı sonrası o hareketi yapar. Bi nevi zaferi simgeler, herhangi bi siyasi ırkçı bi amaç içermez demişti ki gercekten de biçok ünlü sırp spor adamı musabakalar sonrası o işareti yapıyo. Mesela buyrun size içlerinde en degerlisi ve kazanılan milli takım sampiyonluğu sonrası kutlama görüntüleri....

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2016, 17:12:16 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #282 : 23 Ağustos 2016, 00:05:30 »
Hakan abi, Obradoviç'in de ... ile basket atsa canı cehenneme mi?

Biraz şeytanın avukatlığını yapıyor gibi oldum ama kimse hakkında kesin yargılara varmamak, asıp kesmemek gerek. Bu hareket Türkiye'de veya Avrupa hukukunda suç olmadığı sürece müdahale edilmemesi gerekir. Hareket ile ilgili tarihi veya sosyolojik bir yorum yapacak düzeyde değilim o yüzden girmiyorum.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Tuğberk

• Üye
  • Yer: Berlin
« Yanıtla #283 : 23 Ağustos 2016, 00:18:37 »
Aydınlatıcı mesajın için teşekkürler. Görüntü 2:30:29'da başlıyor ve birkaç saniye sürüyor. Bogdan sadece yumruğunu sıkarken Kalinic ve birçoğu o menfur hareketi yapıyor;

https://www.youtube.com/watch?v=SuskolJDgc8
Çok teşekkürler link için. Yükleyici bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı gibisinden bir mesaj çıkartıyor. Vakit bulduğumda Almanya'da izlenebilen bir video üzerinden bakmaya çalışacağım. :)

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #284 : 23 Ağustos 2016, 03:43:09 »
Ben de izleyemedim ya İspanya'dan  :(
Çok teşekkürler link için. Yükleyici bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı gibisinden bir mesaj çıkartıyor. Vakit bulduğumda Almanya'da izlenebilen bir video üzerinden bakmaya çalışacağım. :)