Gönderen Konu: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic  (Okunma sayısı 202606 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic
« Yanıtla #450 : 07 Temmuz 2017, 11:33:43 »
Ilk geldigi sene cok kisi sallarken, ben çok olumlu mesajlar yazmıştım, ama sezon boyu beni bile bıktırmıştı. Neyse ki gerektiği yerde ağırlığını koydu.

Patlayacaksak da boyle patlayalim tabi  :)

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

abi benim gibi sıvacı adamlar için bu zamanlar ekmek yeme zamanları :) ;)
sen çaktırma seviliyorsun

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #451 : 07 Temmuz 2017, 11:36:37 »
Günah çıkarma vakti ise suçumu kabul ediyorum  :D

:) :) ;)

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #452 : 07 Temmuz 2017, 11:37:19 »
Orası öyle de, Emir, Semih, Oğuz, Zoric, Goudelock, Kenan, Berk, Metecan vs neden gelemediler o zaman o seviyeye :)

Reis ortaya birşeyler bırakıyor, alabilen alıp Kalinic, Bogdanovic, Udoh, Bjelica, Bobby, Vesely oluyor alamayan gidiyor.
O onların kendi ibneliği, koçun kabahati yok  8)
FENERBAHÇE

Çevrimiçi ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #453 : 07 Temmuz 2017, 11:41:34 »
aynı yerdeyiz aslında ama ben iki taraftan bakarken sen sadece tek taraftan bakıyorsun :)

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #454 : 07 Temmuz 2017, 11:43:54 »
aynı yerdeyiz aslında ama ben iki taraftan bakarken sen sadece tek taraftan bakıyorsun :)
Güzel adamsın Ayhan hocam  ;)
FENERBAHÇE

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #455 : 07 Temmuz 2017, 11:48:17 »
çok olmuş haber çıkalı ama ben yeni gördüm,
Mallar, Fenerbahce yi yanlış yazmışlar o ayrı.. (üşenmedim kontrol ettim, sayfada 6 yerde geçiyor, 3 ünü yanlış yazmış dangalaklar)
http://www.eurohoops.net/en/trademarks/454614/usual-suspects-keyser-soze/

Nikola Kalinic: This Serb thug saved the best for last. He was a one-man wrecking crew with 14 points, 6 rebounds, 6 assists and 4 steals against Madrid in their Friday night scrap. Then he kept it going into Sunday’s battle royale against Olympiacos with 17 points, 5 rebounds and 5 assists that were key for the final triumph of Fenerbache. Nobody could stop him, while he stopped everyone that got in his path.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #456 : 07 Temmuz 2017, 12:13:05 »
Sahte savunmacı yetenek fukarası .
Asıl ben havaya uçtum ;D

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #457 : 07 Temmuz 2017, 12:56:21 »
Bunlar da benim yazdıklarımdan bir demet. :D

Yine de yabancı hakkının daha yetenekli bir isimden yana olmasını isterdim. Onu zaten bu seviyelerde tutan mücadele ve savunması... Kimse bu konularda söz edemez. Tabii işin alternatif isimler kısmı farklı bir tartışma konusu ama buna Barış Hersek dahil, yazın içime sinmeyen, mutmain olmadığım belki tek transferdi. İnşallah beklentileri aşar ve başarılarda çok önemli pay sahibi olur.

İlk duyduğumda kafamda soru işaretiydi. Hâlâ öyle, hâlâ öyle... Maliyetini de düşününce bu soru işareti en azından sezon sonunu görmeden bitmeyecek gibi...

Kleiza ve Giricek'de bize gelmeden önce ulaşabilecekleri maksimum yere ulaşmış ve bizim verdiğimizin kat kat fazlası tonla para kazanmışlardı. Hani bize bir şey ispatlamak için gelen, hedefi olan isimler değildi. Şimdilik kesin hüküm vermek istemiyorum. Daha biraz beklemek lazım. Ama illa geçmişten bir örnek aranacak ise bana çok daha az maliyetli Mahalbasic örneği uygun geliyor.

Yeteneğe inanırım. Yetenek meselesi benim zaafımdır.

Kalinic hakkında kesin hüküm vermeden önce zaman tanınmalı mı? Kesinlikle evet. Her defasında henüz hüküm vermek için erken ibaresini söyleyerek eleştirmeye çalışıyorum. Bu hüküm verme konusu ise takıma yararlı bir şeyler yapıp yapamayacağı mevzuunda... Hani az yetenekle de faydalı işler yapıp parlayan çok isim var. Ama kesin hüküm vereceğim bir şey varsa: Top eline yakışmıyor ve yetenek fakiri... Bire birde adam eksiltemeyen, şutu, pasörlük ve oyunu okuma becerisi sınırlı vasat bir oyuncu... Yemeyip içmeyip savaşır ve mental olarak toparlanırsa belki ileride çok faydalı işlere imza atabilir. Ama kesin olan şu ki, yetenek konusunda bu seviyelerin oldukça fakiri... Bizim mahallenin (mevcut kadromuzun) en yoksul ismi...

Esas mesaj ise ilk sezonunda ve Ocak ayında, kritik bir maçta sapır sapır döküldükten Ocak ayı yazdığım şu:

Nasrettin Hoca görücü usulü evlenmiş. Bir de ne görsün; eşi çok çirkin... Zifaf gecesinin sabahı kadın gelmiş ve "kimlere haremlik selamlık uygulayayım, kimlere görüneyim bey" demiş. Hoca cevabı yapıştırmış:

-Bana görünme de, kime görünürsen görün!.

Ciddi ve mühim maçlarda oynamasın da, nerede oynarsa oynasın.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #458 : 07 Temmuz 2017, 13:00:30 »
abi Obradoviç cidden bir sihirbaz
şöyle gözünü kestirdiği zaman elini değdirip ( tabi ki oyuncu da çalışacak ve bunu isteyecek ) yükseltmediği oyuncu neredeyse yok gibi

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #459 : 07 Temmuz 2017, 13:06:20 »
abi Obradoviç cidden bir sihirbaz
şöyle gözünü kestirdiği zaman elini değdirip ( tabi ki oyuncu da çalışacak ve bunu isteyecek ) yükseltmediği oyuncu neredeyse yok gibi
Abi ligde süre almam için falan beni almazlar mı ya  ;D maaş falan da istemem çarpraz bağ ameliyatı edip eski skorer günlerime döndürsün yeter ;D

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #460 : 07 Temmuz 2017, 13:19:23 »
Her sezon normal sezon dökülsün, biz de saydıralım. Play-off gelince başlayın oynamaya, yedirsin bize. Ben fitim.

Isolation savunmasında bana göre hâlâ takımın en kötüsü.
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2017, 13:20:25 Gönderen: Cengizao »

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #461 : 07 Temmuz 2017, 14:38:56 »
Her sezon normal sezon dökülsün, biz de saydıralım. Play-off gelince başlayın oynamaya, yedirsin bize. Ben fitim.

savunması kötüydü bence onuda toparladı baya. play of ve f4 da min 1 2 blok la oynadı. bence onun senesi bu sene. bogdan 2015 de çok az maç iyi oynadı.  2016 da maç maç iyi oynuyordu. 17 de formunu sezona yaydı. bende kalinüç reisden bu sene 10 sayı 4reb 2asist gibi bir ortalama gekliyoırum. zaten nisandan sonra istatistik kasıyor :)

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #462 : 07 Temmuz 2017, 15:39:54 »

1'e 1 savunmada takımı kendi fikrime göre sıralamaya çalışayım:

Kısa oyuncu 1e1 savunması: Bogdan - Sloukas - Dixon - Kalinic - Udoh & Vesely - Melih - Datome - Antic

Uzun oyuncu 1e1 savunması: Vesely - Udoh - Ahmet - Kalinic - Antic - Bogdan - Datome

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #463 : 07 Temmuz 2017, 16:06:35 »
1'e 1 savunmada takımı kendi fikrime göre sıralamaya çalışayım:

Kısa oyuncu 1e1 savunması: Bogdan - Sloukas - Dixon - Kalinic - Udoh & Vesely - Melih - Datome - Antic

Uzun oyuncu 1e1 savunması: Vesely - Udoh - Ahmet - Kalinic - Antic - Bogdan - Datome

Birebir savunma değil, isolation hücum savunması. 4 kişiyi kenara çekip teke teke hücum eden kısaya karşı savunma.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #464 : 07 Temmuz 2017, 16:12:23 »
Birebir savunma değil, isolation hücum savunması. 4 kişiyi kenara çekip teke teke hücum eden kısaya karşı savunma.
Birebir savunmaya bakmak daha mantıklı geliyor bana, Avrupa'da elit seviyede isolation yani 1v5 hücum edebilen çok az oyuncu var: Llull, Mike James, Wanamaker, Larkin, belki Goudelock... DeColo bile daha çok perdeleri kullanarak hücum ediyor. Saydıklarımın da 2 tanesi zaten NBA yolcusu gibi. Geçtiğimiz yıl Obradovic normal sezonda ısrarla son topu kullanan kısaları Kalinic ile savundu, o da açıkçası çok etkili olamadı, ama bu hücumlar çok nadir durumlar zaten.

Tabii bu yıl en kısa savunmacımız Bogdan'ın gittiği gerçeği var. O nedenle hiçbir topu son hücuma bırakmadan kazanmalıyız. :)

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon