Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1976781 defa)

0 Üye ve 41 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #9090 : 30 Ocak 2023, 22:18:08 »
Şaka gibi,gerçekten geldi ya 😍😍

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #9091 : 30 Ocak 2023, 22:44:14 »
Vandersloot
Kayla
Alina
Emma-Sabally
Stewart

Çevrimiçi ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #9092 : 30 Ocak 2023, 22:44:47 »
Vandersloot, Meesseman , Stewart ile şimdiden gelecek sene için de imzalanmali. Mc Bride in yerine abd li 2 numara alırız seneye de.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #9093 : 30 Ocak 2023, 23:16:07 »
Kimseyi yormayıp direkt kupayı bize versinler, gerçekten bak yorulmasın kimse.

Yok bu sene de şampiyon olamazsak (ki cenabetliğimiz mâlûm) kapatalım valla şubeyi.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #9094 : 31 Ocak 2023, 01:57:18 »
Seneye Vandersloot kalmaz, Sabally'i göndeririz ve Kayla'yı da şutlarız muhtemelen.

Yerlerine daha iyilerini almamız ümidiyle...

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #9095 : 31 Ocak 2023, 02:00:58 »
Seneye Vandersloot kalmaz, Sabally'i göndeririz ve Kayla'yı da şutlarız muhtemelen.

Neden kalmaz?

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #9096 : 31 Ocak 2023, 02:13:09 »
Avrupa'da oynamak istemiyor ailevi sebeplerden ötürü, 2.5 aylığına geliyor. Seneye yine aynı terane olacak. Gider daha iyisini bile alırız.

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #9097 : 31 Ocak 2023, 02:30:14 »
Avrupa'da oynamak istemiyor ailevi sebeplerden ötürü, 2.5 aylığına geliyor. Seneye yine aynı terane olacak. Gider daha iyisini bile alırız.
Son senelerini Sadece Amerikadamı geçirmek istiyor?Tam anlıyamadım kusura bakma.
olmazsa eşinide Transfer etsek :)
Vandersloot'tan daha iyileri derken İsim versen?Vardıda neden almadık ozaman?

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #9098 : 31 Ocak 2023, 02:38:09 »

Kalmaz derken,şu an bu kadar kısa süreli gelme sebebide eğer gelecek sene kalmama ihtimaline benzer sebepler diyorsanız hiç sıkıntı yok,nasılsa el i aldıktan sonra bu seferde marine johannes çekeriz artık,zahmet olmazsa tabi 😂😂

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #9099 : 31 Ocak 2023, 02:41:02 »
Kalmaz derken,şu an bu kadar kısa süreli gelme sebebide eğer gelecek sene kalmama ihtimaline benzer sebepler diyorsanız hiç sıkıntı yok,nasılsa el i aldıktan sonra bu seferde marine johannes çekeriz artık,zahmet olmazsa tabi 😂😂
Helal sana Scorpionur. Konuş. Biz beceremiyoruz artık.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #9100 : 31 Ocak 2023, 02:52:11 »
Helal sana Scorpionur. Konuş. Biz beceremiyoruz artık.
Abi şaka bir yana,beni bilen bilir,daha önceden bu takımın şu kadar olağandışı bir kadro kurabileceğine zerre inanmıyordum :D .O yüzden hep kadroya göre beklentimi bir tık yüksek tutmaya çalışıyordum hani belki o kupayı şans eseri o kadrolarla da alırız diye,ama geçen seneden sonra net emin oldum ki biz gerçekten sağlam bir kadro kurmadan imkanı yok o kupayı alamayız.Şimdi kurulan kadroyuda gördükten sonra artık daha sezon bitmeden baya baya rahatım şampiyonluk beklentisi konusunda.Bununla birlikte,düşünüyorumda 1-2 takım hariç,el i aldıktan sonra kadro kalitesini arttırmaktan ziyade düşüren çok takım aklıma gelmiyor şahsen.Tabi bizim elimizde şu anda o seviyenin üstüne bile çıkılamayacak kadar olağanüstü bir kadro var ama en azından bir iki isim yerine aynı kaliteye yakın fakat daha genç isimlerle yola devam edersek bence gayet iyi bir transfer dönemi geçirebiliriz.E bunca yıldır f4un gediklisi olan bir takım herhalde şampiyonluk gördükten sonra bu gücünü daha da baskın hale getirecek işler yapar yani 😅

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #9101 : 31 Ocak 2023, 07:34:24 »
Müthiş bir kadro kuruldu. Eksik yok mu? Var. Gönül isterdi ki iki tane genç Sırp yerine de belli seviyede yabancılar olsun yada stokes yerine mccowan olsun, daha kaliteli yerliler olsun ama şu aşamada ilk 5 itibari ile taurasili sezondan dahi daha homojen ve kaliteli bir kadro kuruldu diyebilirim.

Vandersloot, iagupova, McBride, Stewart, meeseman
Horakova, penny, taurasi, nevriye, matovic
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2023, 07:34:33 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #9102 : 31 Ocak 2023, 09:12:48 »
Transfer politikasında çok inişli çıkışlı günler yaşadık.Baştan bu duruma geleceğimizide zannetmiyordum.Yıllardır bir kadronun kolunu alsak ,bacağı,vücudunu alsak başı eksik oluyordu.Dört dörtlük kadro kurulmadı.Bu senede böyle başladı örneğin Yerli Politikası bilindiği halde ,sanki Federasyona nazire yaparcasına Yerli Transfer yapılmadı.Tuğçe yollandı.Mc Cowan ,elimizde Müzmin sakat olan Stokes yüzünden alınmadı.Manolya ve Gelişimden gelen oyuncularla idare edilmeye başlandı.100 Yılda her Branşta başarı derken Ligi hep cepte gördüler.Ama lig ve Euruleaguede alınan yenilgiler,Yabancıların ve yerli oyuncuların yetersizliği,Gelişim oyuncularından alınamıyan katkı ile silkindiler.2010 lu dönemlerden bugüne en zayıf yerli kadrosu olduğunu sanıyorum.Yerli rotasyonumuz geniş olsaydı sadece lig değil Euroleaguedede rotasyonda faydalanırdık.Bu saatten sonra Euroleague kadromuz düzene girdi.Lig içinde bu saatten sonra takviye yapmaları zor görünüyor.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #9103 : 31 Ocak 2023, 09:27:28 »
Son senelerini Sadece Amerikadamı geçirmek istiyor?Tam anlıyamadım kusura bakma.
olmazsa eşinide Transfer etsek :)
Vandersloot'tan daha iyileri derken İsim versen?Vardıda neden almadık ozaman?

Aynen, pek gelmek istemiyor Avrupa'ya. Sopron'a da gitmedi zaten. Bi hastalık durumu mu ne var ailesinde bu kızın bi süredir diye biliyorum, ondan olsa gerek.

Vandersloot'un yerine alınabilecek bir sürü elit kısa var. Daha iyisi var derken, bunları alalım diye değil. İkamesi bol, tonla guard var her yerde. Avrupalı da var, kıta dışı da var. Ben olsam çok çok iyi bir Amerikalı getiririm 1 numaraya. Topu da eline veririm. Ionescu gibi. Plum gibi. Gray gibi. Gray'in oynadığı yer Mersin yani, geçen sene WNBA'i domine etti.

Bunları alamıyor musun; o zaman Allemand, Johannes, Fauthoux gibi bir guard alır, Kayla'yı upgrade edecek bir Amerikalı getirirsin. Yapmasını bilene transfer imkânı çok.

Bu takımın yıllardır şampiyon olamamasının nedeni Birsel'di. Birsel var diye iyi bir guard alınmadı senelerce, Birsel de iş F4'a geldiğinde patladı her seferinde. Birsel gitti, bu sefer de Olcay'la, Alperi ile filan uğraşmaya başladık. Bojovic, Horokova, Epoupa, Strickland ile filan uğraştık kaç yıl.

O sene bu sene, bundan sonra her sene arkadaşlar... Senelerce üst üste alırız bu kupayı bizimkilerin vizyonu küçülmezse.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #9104 : 31 Ocak 2023, 09:29:02 »
Transfer politikasında çok inişli çıkışlı günler yaşadık.Baştan bu duruma geleceğimizide zannetmiyordum.Yıllardır bir kadronun kolunu alsak ,bacağı,vücudunu alsak başı eksik oluyordu.Dört dörtlük kadro kurulmadı.Bu senede böyle başladı örneğin Yerli Politikası bilindiği halde ,sanki Federasyona nazire yaparcasına Yerli Transfer yapılmadı.Tuğçe yollandı.Mc Cowan ,elimizde Müzmin sakat olan Stokes yüzünden alınmadı.Manolya ve Gelişimden gelen oyuncularla idare edilmeye başlandı.100 Yılda her Branşta başarı derken Ligi hep cepte gördüler.Ama lig ve Euruleaguede alınan yenilgiler,Yabancıların ve yerli oyuncuların yetersizliği,Gelişim oyuncularından alınamıyan katkı ile silkindiler.2010 lu dönemlerden bugüne en zayıf yerli kadrosu olduğunu sanıyorum.Yerli rotasyonumuz geniş olsaydı sadece lig değil Euroleaguedede rotasyonda faydalanırdık.Bu saatten sonra Euroleague kadromuz düzene girdi.Lig içinde bu saatten sonra takviye yapmaları zor görünüyor.
Zor değil aslında. Gorzow büyük ihtimal elenecek. O vakit Tilbe daha kolay olur. Sevgi ise neden alınamaz bilmiyorum. Mersin gidip gruptaki esas rakibinin koçunu ve ilk 5 oyuncusunu alabiliyor. Tilbe ve Sevgi yeter bize. Olcay ve Stokes iyileşirse 3 te yabancı ile 7 kişilik rotasyon olur. Mersin gönderdikleri ile birlikte 11 yabancı aldı bu sene, buna rağmen sene başı ligde 3 yabancı olsun diye oy atmışlar. Düzeni baştan kurmuşlar. Hido da sağolsun wnba'in en önemli 10 oyuncusunun belki 5 tanesi ülkemizde oynuyor ama örümcek kafalı zihniyet yabancı sınırı getiriyor. Sırf Fenerbahçe'nin yereli ligde önünü kesmek için yapılmış bir hamle. Zamanında acıbadem avrupa şampiyonu oldu ama Ünal Karabıyık denen adam ligde 2 yabancı sınırı getirince Eczacı aldı ligi. Efes'in 10 yabancısı var, getirsene erkeklerde de 4 yabancı sınırı mesela. Götleri yemez.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2023, 09:30:42 Gönderen: iloturo »