Gönderen Konu: 2014 FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası  (Okunma sayısı 130584 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: 2014 FIBA Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası
« Yanıtla #570 : 14 Eylül 2014, 18:38:36 »
Utkan'dan her zaman olduğu gibi muhteşem bir final analizi gelir mi diye beklemedim desem yalan olur ama sanırım zaman bulamadı. Ne yapalım ki, öyle kapsamlı değerlendirmelere bizi alıştıran da o... İnsanoğlu böyledir. Sürekli ister, bekler...

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #571 : 14 Eylül 2014, 20:50:12 »
Valla abi bende yapmak istiyordum hatta başladım da yetişmedi..

Yarı finalin diğer maçı ABD nın geleceği kadar belli olsaydı yetiştirebilirdim ama olmadı.. Başka zamana artık :F
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #572 : 14 Eylül 2014, 22:56:54 »
Bir ara (maçın başında) yüreğim ağzıma gelmişti ama neyse ki, Cousins'ın kenardan gelip pota altını toparlaması, Harden ve Irwing'in skorda insiyatif almasıyla bir anda 8 sayılık farkı kapattık ve daha ötesi 30 sayı civarında bir farkla öne geçtik. Fakat James Harden'ın devre sonunda yaptığı akıl almaz saçmalık ve devamında Sırpların süre dolarken bulduğu üçlükle fark 26'ya indi. Şimdi maçın bu noktasında bunu doğal karşılayanlar olabilir ama Harden bunları hep yapıyor ve işte ben Harden'ı bu sebeple sevmiyor ve onun liderlik vasıflarını sorguluyorum. Yaptığı hem bencillik, hem sorumsuzluktur.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #573 : 14 Eylül 2014, 23:26:40 »
Krstic malı olmayaydı belki 3. çeyreğe kadar direnebilirdi Sırplar ama farkı da halletti takımı da...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #574 : 14 Eylül 2014, 23:42:31 »
nemanja'ya baya bir istirahat vermek lazım adamın turşusu çıktı.

ispanya oturup ağlasın, finalde olmasa bile abd-ispanya karşılasması görmek isterdim.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Andrew Goudelock
Şampiyon; ABD
« Yanıtla #575 : 15 Eylül 2014, 00:03:53 »
Şampiyon; ABD

2014 Dünya Şampiyonası final maçı bu gece oynanırken, ABD bütün turnuvada olduğu gibi yine rahat maç çıkartarak tarihinde 5. kez şampiyonluğa ulaştı.

ABD, özellikle ilk 3 çeyrekte hücumda durdurulamaz bir performans sergilerken, son periyotta biraz yavaşlasa da maçı 37 sayı farkla 129-92 kazandı.

ABD, turnuva boyunca ortalama 104.4 sayı atarken, 71.2 sayı yedi. ABD turnuva boyunca her maçta  rakiplerine ortalama 33.2 sayı fark attı.

Turnuvanın ilk beşine ABD'den Kyrie Irving ile Kenneth Faried seçilirken, Fransa'dan Nicolas Batum, Sırbistan'da Milos Teodosic ve İspanya'dan Pau Gasol seçildi.

Turnuvanın MVP'si ise son maçın yıldızı Kyrie Irving oldu.

ABD'de 6-6 üçlükle oynayan Kyrie Irving 26 sayı-4 asistle oynarken, James Harden 23 sayı-3 ribaunt, Kenneth Faried 12 sayı-7 ribaunt, Klay Thompson 12 sayı, Stephen Curry 10 sayı, Rudy Gay 11 sayı-3 ribaunt, DeMarcus Cousins 11 sayı-9 ribaunt, Anthony Davis 7 sayı-4 ribaunt ve Andre Drummond 6 sayı-2 ribaunt yaptı.

Sırbistan'da Nemanja Bjelica 18 sayı-4 asist-3 ribaunt yaparken, Nikola Kalinic 18 sayı-3 ribaunt, Bogdan Bogdanovic 15 sayı-2 ribaunt, Milos Teodosic 10 sayı-7 asist, Miroslav Raduljica 9 sayı-3 ribaunt ve Vladimir Stimac 7 sayı yaptı.

DerinNba

Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı south

• Üye
« Yanıtla #576 : 15 Eylül 2014, 00:09:19 »
Şu zalım hayat bi Teodosic'in birde Leonardo Di Caprio'nun yüzüne gülmedi :(

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #577 : 15 Eylül 2014, 00:11:19 »
Bizim elemanların gayet iyi oynadıgı macta sırbistan fark yedi.
Teodosic arızaya baglarsa oyunda kalırlar dedim, 5 dk kaldılar :D

amerika bu genc takım ile devam eder. Uyum her gecen turnuva artar gibi.
Bunların elinden mac almak imkansıza yakın.

eksikleri olsaydı belki Fransa alabilirdi ki bu sut performansıyla o da imkansıza yakındı bence
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2014, 01:07:05 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #578 : 15 Eylül 2014, 00:42:56 »
Şunu gördük ki, NBA ile dünyanın geri kalanı arasında KORKUNÇ bir oyuncu kalitesi farkı var. Bu fark öyle böyle değil; adamlar 22-23 yaşında, neredeyse hiç bir uluslararası tecrübesi olmayan çoluk çocukla gelip bir turnuvayı sürklase edebiliyorlar. O şehir efsanesine dönüştürülen sözüm ona "Euroleague savunmaları" bu yıldızların karşısında beş para etmiyor. Yeter ki savunma yapmaya istek duyacak kadar rakibi ciddiye alsın ve maça kafaca hazır olsunlar. Onlar ancak rakibi çantada keklik görür ve terlemeden kazanacakları rehavetine kapılırlarsa kaybedebilirler; o da belki...

Bu adamlar maça odaklandıysa o "gerçek basketbol" mastürbasyonuyla kendi kendilerini aldattıkları sözüm ona "efsane" Avrupa savunmalarının ayakta kalması imkansız. Her üçü de Avrupa takımlarına karşı çeyrek finalde 40, yarı finalde 28 ve finalde 37 sayı fark her şeyi anlatıyor zaten. (Aynı savunmalara 4 sene önce Kevin Durant yanlış hatırlamıyorsam çeyrek finalde 33, yarı finalde 38 ve finalde 28 sayı atmıştı.)

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #579 : 15 Eylül 2014, 00:44:04 »
Sampiyon olan ABD'yi kutlarım.Nerdeyse tamamen siyahi ve afro Amerikalı oyunculardan olusan bir takımı yenme sansınız yok.Bu oyunların oldugu 2 takımdan biri 1. digeri 3. oldu.Cunku bu oyuncular yorulmuyor ve inanılmaz sıcrıyorlar, macta 15-7 iken biraz da sansın yardımı ile Harden'ın basket faulleri gelmese ya da 3-4 sayı iken bombos 2 pozisyonu Kristic bitirse biraz daha uzun cekisme olabilirdi.Ama once macın basında Teodosic'in 2 faul alması sonra Kazlauskas'ın dedigi gibi 2-3 dakikalık surecte Harden ve Irwing ile 2'lik ve 3'luk yagmuru macı bitirdi.Turnuva boyunca Harden ve Fareed cok istikrarlı oynadılar.Boris Diaw,Nicholas Batum,Seibutis,Teodosic,Bjelica akılda kalan isimlerdi.Bogdan Bogdanovic de yukselen bir oyuncu idi.
Dunya bir yana Bjelica bir yana insallah en kısa zamanda 5 yıllık anlasılır ve 35 dakika civarı sure almasını cok isterim.Teodosic de gelseydi fark yaratabilirdi ama hayla kırıklıgına ragmen parayı bırakamadı.Bizde ise Emir ve Omer Asık dısında Avrupa capında isimler yoktu.Omer Asık hucumda kısıtlı olmasına ragmen beklenenden fazla katkı verdi.Emir Teodosic,Bjelica,Diaw gibi oyuncuların verdigi katkıyı verebilecek potansiyele sahip ama genelde bunu vermiyor.Ayrıca yıllardır Turkiye'de ve Turk Milli takımında olmasına ragmen tek kelime Turkce konusmaması benim icimi acıtıyor.Krstic'i turnuva boyunce pek begenmedim.Sonucta kalitesi belli olan oyuncu ama Efes aldıgı kısa oyuncuların kalitesi ve taraftarı yokken ne derece katkı alır bilmiyorum.
Sonuc olarak İspanya icin buyuk hayal kırıklıgı olan bizim de sadece sansla belli bir kurgu,plan vs olmadan belli bir yere kadar gidebildigimiz bir turnuva oldu.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #580 : 15 Eylül 2014, 00:45:43 »
Son periyot bütün odaklanmam 1994 senesinde Shaqullie O'Neal, Alonzo Mourning, Reggie Miller, Joe Dumars, Kevin Johnson, Dominique Wilkins gibi efsanelerden oluşan 2 numaralı Dream Team'in finalde 137 sayı üreterek 46 fark yaptığı rekoru kırabilirler mi sorusu etrafında oldu.  O final maçını da Dailymotion hesabıma yüklemiştim. İzlemek isteyen olursa:

1994 - Amerika - Rusya (Final)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #581 : 15 Eylül 2014, 00:56:14 »
Kadroyu bilmem de, ciddiye alsınlar yeter abi :) Sonra İspanya'ya yenilince ciddiye almadık muhabbetleri olmasın :D

Özkan'cığım. Canım kardeşim. Bizzat bu mesajını Coach-K ve takıma ilettim. Yarın kaybederseniz "ciddiye almadık" mazeretini kabul etmiyorlar; ona göre oynayın dedim kendilerine... Sanırım biraz fazla ciddiye aldılar. Kantarın topuzunu kaçıracak kadar... :)

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #582 : 15 Eylül 2014, 01:02:17 »
İspanya dısında ABDyi zorlayacak takım yok bence. İspanya dısındakiler durantsiz bile olsa ABD ile bas edemez.
Ben yine de ABD kazanacak diyorum

sebebi de cok sutör bir guard kombinasyonu ile geliyorlar. Curry irwing falan önceki turnuvada oynayan, westbrook rose gibi sutu sıkıntılı oyuncular değiller

Curry önceki kadrolarda varsa da pek süre almıyordu. bu sefer süreyi cogunlukla o, irwing ve lillard paylaşacak, bu da diger takımlara sıkıntı cıkarak bence..

Anthony davis (draft oldugu sene gelmişti), cousins, drummond gibi oyuncular da ilk cagrılısları olugu ve superstar olmadıkları icin kendilerini göstermek isteyecekler.
Yası ufak, kolej takımı bir kadro.

domine edecekler bence

Arada ufak tefek sacmalamışsam da fena değil :D

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #583 : 15 Eylül 2014, 01:07:29 »
Arada ufak tefek sacmalamışsam da fena değil :D

Bu öz güvenini takdir ediyorum valla. Hakkın yenmez. Sanırım Besim'de bu kadar net ve iddialı konuşmuştu. İkinizi de takdir ediyorum. Bana gelince... Mizacım böyle... Önce bardağın boş tarafına bakmak... Hayatım boyunca iki defa iddialı ve kesin konuştuğumu hatırlarım: 2011'de normal sezonu 5. sırada bitiren Erkek Voleybol Takımı için ve bu sene play-off'lar öncesi Erkek Basketbol Takımımızın şampiyon olacağı konusunda... Bunun haricinde maçlar oynanmadan "kazanırız" deme cesaretini gösterdiğimi hatırlamıyorum. Ama dediğim gibi; hakkınız yenmez... :)

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #584 : 15 Eylül 2014, 01:10:55 »
Bu öz güvenini takdir ediyorum valla. Hakkın yenmez. Sanırım Besim'de bu kadar net ve iddialı konuşmuştu. İkinizi de takdir ediyorum. Bana gelince... Mizacım böyle... Önce bardağın boş tarafına bakmak... Hayatım boyunca iki defa iddialı ve kesin konuştuğumu hatırlarım: 2011'de normal sezonu 5. sırada bitiren Erkek Voleybol Takımı için ve bu sene play-off'lar öncesi Erkek Basketbol Takımımızın şampiyon olacağı konusunda... Bunun haricinde maçlar oynanmadan "kazanırız" deme cesaretini gösterdiğimi hatırlamıyorum. Ama dediğim gibi; hakkınız yenmez... :)

Teşekkür ederim abi de ben de coğu kez yanılırım, bu tutmus kıyısından kösesinden :)