Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270774 defa)

0 Üye ve 37 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #2070 : 12 Ocak 2016, 14:28:48 »
Aslinda hukuksal komedi de var ....

Sirpca birseyler soylemis diyor ... sirpca oldugunu nereden biliyor??

Belki hirvatca soyledi .... dil uzmani mi kodugumun hakemi ... belki helal olsun dedi ...

ben bu tbf nin de yonetiminin de ................ o kurulun da ............. o hakemin de ...................
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #2071 : 17 Ocak 2016, 10:18:13 »
Ya arkadas .... ara verlmesin lige ///

bu haftasonu sudan cikmis baliga dondum ....

Ilk kez bu sene eroin etkisi yapti takim ... uzun sure ara veremiyorum ....

Gecenin bir yarisi kalkip mac tekrari izledim .... En son (yillar once) VHS ye kaydettigim Zalgiris - FB maci ni gece kalkip kalkip izliyordum ... Son saniye ucluguyle yenildigimiz, ibrahim kutluay li mac rea li sezon ...

neyse persembeye kadar ya sabir .....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı illegal

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2072 : 19 Ocak 2016, 20:20:38 »
Arkadaşlar belki biraz konu dışı olacak ama biz burada sevineduralım takımımızın Avrupa'daki başarısı şu Murat Özyer denen tetikçinin pek zoruna gitmiş olacak, "Türklük, milliyetçilik" kisvesi altında kapı kapı dolaşıp yabancı sayısıyla ilgili iyiden iyiye kamuoyu oluşturmaya başladı. Uyanığın kendi rengi de belli ya, sözde basketbol otoritesi olararak belirlediği kişilerle röportajlar yapıp işi "milli davaya" dökmeye çalışıyor.

Demem o ki bunların ananesinde başarılı olanın seviyesine çıkmak diye bir şey olmadığından belliki bizi kendi seviyelerine çekmeye çalışacaklar. Gerçi yeni Euroleauge uygulamasıyla beraber yerel liglerin pek önemi kalmayacak ama yine de geleceğin ne getireceğini asla bilemeyiz. Sonuçta futbolda bu konuda başarılı da olduklarından her ne olursa olsun asla küçümsememeli ve tüm camia olarak daima tetikte olmalıyız.

Çevrimdışı illegal

• Üye
« Yanıtla #2073 : 23 Ocak 2016, 00:35:48 »
ooo beyler habere gelin... Kaan denen tescilli Fenerbahçe düşmanı da lobi işlerine girmiş. Bugünkü yazısında lafı eveleyip geveleyip bakın nereye getirmiş:

"... Bu tablo elbette endişe verici. Rekabet her yerde başarıyı körükler. Türk oyuncular da formayı almak için artık daha zorlu bir yarışın içindeler. Bunun orta vadede faydaları olacak, genel olarak bir seviye yukarı çıkmaya zorlayacaktır ama şu aşamada belli bir miktar korumacı olmak gerektiği de ortada. Yabancı kuralının 3+2’den bir anda 5+1’e geçmesinin hem ligin “yerli” özelliğini fazla kaybetmesine, hem de Türk oyunculara kısa vadede aşırı zorluk çıkarmasına yol açtığı ortada. Belki Federasyon’un çok yerinde yaptığı yerli oyuncu oynatma teşviklerini arttırması veya daha radikal bir şekilde 5+1’i en azından 2-3 sene için yeniden 4+2 gibi bir formüle geri döndürmesi daha sağlıklı olabilir..."

Şimdi tabiiki de her insanın görüşlerine saygı duymak gerekir. Ama şu yazdıklarının Kaan Kural ismiyle ne kadar eğreti durduğu, baştan sona sipariş üzerine yazıldığı o kadar belliki... Demekki zamanında buna yapılanlar zulüm değil "HAK"mış, yapanların ellerine sağlık. Ödleri kopuyor, Fener Avrupa'da bir kupa alır diye. Neyseki seneye hepinizden kurtuluyoruz ulan! Alın ananızın ligini kendiniz çalın, kendiniz oynayın. Bu ülke Fenerbahçe'yi ha-ket-mi-yor!

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2074 : 23 Ocak 2016, 00:45:41 »
ooo beyler habere gelin... Kaan denen tescilli Fenerbahçe düşmanı da lobi işlerine girmiş. Bugünkü yazısında lafı eveleyip geveleyip bakın nereye getirmiş:

"... Bu tablo elbette endişe verici. Rekabet her yerde başarıyı körükler. Türk oyuncular da formayı almak için artık daha zorlu bir yarışın içindeler. Bunun orta vadede faydaları olacak, genel olarak bir seviye yukarı çıkmaya zorlayacaktır ama şu aşamada belli bir miktar korumacı olmak gerektiği de ortada. Yabancı kuralının 3+2’den bir anda 5+1’e geçmesinin hem ligin “yerli” özelliğini fazla kaybetmesine, hem de Türk oyunculara kısa vadede aşırı zorluk çıkarmasına yol açtığı ortada. Belki Federasyon’un çok yerinde yaptığı yerli oyuncu oynatma teşviklerini arttırması veya daha radikal bir şekilde 5+1’i en azından 2-3 sene için yeniden 4+2 gibi bir formüle geri döndürmesi daha sağlıklı olabilir..."

Şimdi tabiiki de her insanın görüşlerine saygı duymak gerekir. Ama şu yazdıklarının Kaan Kural ismiyle ne kadar eğreti durduğu, baştan sona sipariş üzerine yazıldığı o kadar belliki... Demekki zamanında buna yapılanlar zulüm değil "HAK"mış, yapanların ellerine sağlık. Ödleri kopuyor, Fener Avrupa'da bir kupa alır diye. Neyseki seneye hepinizden kurtuluyoruz ulan! Alın ananızın ligini kendiniz çalın, kendiniz oynayın. Bu ülke Fenerbahçe'yi ha-ket-mi-yor!

Herkes yerli fetişisti çıktı iyice. Futbolda bile bu saçmalık geride bırakılmışken zaten az olan bu yabancı sınırını tekrar iyice azaltma planları nereden çıktı acaba? 7'ye hatta 8'e çıkması gerekir bence ama 6'da kalırsa sevineceğiz bu gidişle. Böyle bir şeyi diğer takımlar da istemez artık, herhalde karşı gelemez federasyon da.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #2075 : 23 Ocak 2016, 01:00:04 »
Yerli oyuncular fahiş ücretler isteyemiyor(çünkü kendi yaptıkları işlerin çok daha fazlasını talep ettiklerinin 1/4'üne yapabilecek yabancılar geliyor), menajerler haliyle daha az vurgun yapıyor sonra ağlama sızlama başlıyor.
Menajerler idareci eskilerine idareci eskileride medyadaki nazı geçenlerle paslaşıyor sonrasında istenilen algı operasyonu başlatılıyor.
Dert bence biz çıkamadık bari onları geriye çekelim mantığından ziyade birilerinin ortadaki paradan istedikleri kadar nemalanamamasından kaynaklanıyor.
...

Çevrimdışı illegal

• Üye
« Yanıtla #2076 : 23 Ocak 2016, 01:20:05 »
Yerli oyuncular fahiş ücretler isteyemiyor(çünkü kendi yaptıkları işlerin çok daha fazlasını talep ettiklerinin 1/4'üne yapabilecek yabancılar geliyor), menajerler haliyle daha az vurgun yapıyor sonra ağlama sızlama başlıyor.
Menajerler idareci eskilerine idareci eskileride medyadaki nazı geçenlerle paslaşıyor sonrasında istenilen algı operasyonu başlatılıyor.
Dert bence biz çıkamadık bari onları geriye çekelim mantığından ziyade birilerinin ortadaki paradan istedikleri kadar nemalanamamasından kaynaklanıyor.
Elbette dediğinizin de payı vardır ama bence istenen açık ve net. Sonuçta onlar da biliyor yabancıyı hepten yasaklasalar da Türkiye'de Fener'in önüne geçemeyeceklerini. Bütçemiz hepsinden sağlam, alırız bütün kaliteli yerlileri yine hep biz şampiyon oluruz, bunu onlar da çok iyi biliyor. Amaç sana istediğin kadroyu kurdurmayıp Avrupa'da çelme takmak. Bakın bu haberlerin hepsi sistemli ve tek kişi kaynaklı, Murat Özyer... Adam lig tv'nin spikerine Kuban maçındaki rezil hakemleri eleştirmediği için teşekkür ediyor, var mı ötesi.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #2077 : 23 Ocak 2016, 17:19:38 »
Aslında o kadar kasıtlı, taraflı bulmadım kaan kuralın yazısını. Belki benim saflığımdan hissedemediğim bir amacı vardır, bilemem. Ama mesela orta vadede faydalı olacağını kendiside belirtmiş.

Çok basit bir soru soracağım, bunun cevabı zaten uygulamanın doğrumu yanlışmı olduğunun cevabıdır. Ömer faruk, semih-oğuzun arkasında mı daha iyi yere gelir, kendini daha iyi yetiştirir yoksa vesely-udoh-antic in arkasında mı ?

Kısa vadede yerliler için bir önlem almak bencede gerekir, ama önlem alınması gereken yerliler semih, oğuz, ender falan değil, berk, furkan, tolga, ege, şafak, ömer faruk ve  hatta alt yapılarda oynayan, adlarını bilmediğimiz gençlerdir.

En basitinden şimdi aklıma geldi, şöyle birşey yapılabilir mesela, kadroda kaç oyuncu olması gerekiyor, 14 mü, 18 mi ?  3. yabancıdan sonra en az oynattığın yabancı kadar genç türkiyede kadroda olmalı mesela. Yani, 12 kişilik kadroya 7 yabancı 5 de alt yapıdan yetişmiş isim almak zorunlu olabilir. Avrupa da da istersen 8-10 yabancı ile oynarsın..

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #2078 : 23 Ocak 2016, 17:44:38 »
Türk oyuncuların hak etmeden oynamasından nemalananlar için değil de, gerçekten samimi olan ancak aceleci davrananlara hitaben bir şeyler karalayacağım.

Türkiye'de büyük sıkıntılardan biri, bir strateji değişikliği yapınca yeterince beklenmemesi.* Örneğin milli eğitim müfredatları. İdeolojik "darbe"leri bir kenara koysak bile her bakan gelir değiştirir, yıllardır bir düzen tutturulmaz. Oysaki bir eğitim sistemi değişikliğinin meyvesini vermesi için en az 8-10 yıl geçmesi gerekiyor. Sürekli değişiklik yapıldığında ise öğretmenler adapte olamıyor, sınav sistemi sürekli değişiyor, aynı yaş grubunda ama farklı eğitim görmüş bireyler oluşuyor falan filan.

Bu yabancı sınırı konusu da buna benziyor. Yahu kural daha geçen sene değişti? Bu değişikliğin başarısını ölçmek için hangi performans kriterlerini koydunuz(koyduysanız)? Bu kriterlerin hangisi tutmadı? Bu kadar kısa vadede başarı ölçmek mantıklı mı?

Kulüp takımlarının başarısı bir kriter ise eğer, 15 yıl sonra final four geldi. Ligin kalitesi arttı ve eminim izlenme oranları da artmıştır. Yok eğer kriter milli takımsa, bu sistemde yetişen genç oyuncuları zaten Ataman milli takıma dahil etmedi bile. Bir kaç sene geçer, bu sistemde yetişen Türk oyunculara süre verilir ancak milli takım ilerleyemez, o zaman tartışmaya başlarız.

Ben şu durumda görüyorum ki, tek kriter Türk oyuncuların alacağı maaşlarmış. Bakın oynama süresi demiyorum. Türk oyuncuların çoğunun oynama süresini umursamadığını Daçka kadrosuna bakarak görebilirsiniz. Eğer oynamak isteseler daha az para alır, İstanbul'dan ayrılır, daha çok oynayacakları bir takıma giderlerdi. Dediğim gibi bu yazdıklarım tüm Türk oyuncular için değil çoğunluğu, özellikle de 30 yaşına yaklaşan çoğunluğu için geçerli.

Ben Türk oyuncuların hak etmeden daha çok para kazanması için eski sisteme dönülmesine bireysel olarak karşıyım. Hak eden çıksın oynasın, parasını alır. Tabii eğer o oyuncunun koçunun menajerlik şirketleriyle karışık ilişkileri yoksa.

Dediğim gibi tüm yazdıklarım iyi niyetle eski sistemi isteyenler içindi. Bir de kendi çıkarı için eski sistemi isteyenler var ki onlar bu sporun bataklığı işte.

*Strateji değişikliğine giderken yeterince analiz yapılmaması apayrı bir konu, ona girmedim. Bu konu özelinde analize gerek yok: NBA'de tüm sınırlamaların rekabeti arttırma yönünde olması ( maaş sınırı, kadroya kaydedilen oyuncu sayısı ) bize analiz yapmadan da doğru stratejinin "sadece rekabeti arttıran sınırlamalar getirmek" olduğunu söylüyor.  Bu yönde önerim genç oyuncu yetiştirmek zorunda olan mütevazı kulüplerin maddi olarak teşvik edilmesi.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2016, 17:46:43 Gönderen: Kutay »
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #2079 : 25 Ocak 2016, 09:06:50 »
ayın 18 inde kat 1-2-3 tükenmiştir denmişş..ilginç geldi bana..

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın, Turkish Airlines Euroleague Top 16 turu 5. haftasında 28 Ocak Perşembe günü 20.30'da Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da Cedevita Zagreb ile oynayacağı maçın bilet satışı sürüyor.

Fenerbahçe-Cedevita Zagreb maçı bilet fiyatları (Biletix hizmet bedeli dahil):

Saha içi C-E sıraları 595 TL yemek dahil

Saha içi B-D-F sırası 396 TL yemek dahil

345 (Açık Loca): 176 TL yemek dahil

Kat 1 – 132 TL (Tükenmiştir)

Kat 2 – 77 TL (Tükenmiştir)

Kat 3 – 66 TL (Tükenmiştir)

Kat 4 – 55 TL

Kat 5 – 38,5 TL

Kat 6 – 33 TL

Kat 7 – 27,5 TL

Karşılaşmanın biletlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir:

« Son Düzenleme: 25 Ocak 2016, 09:07:12 Gönderen: selimiyeli »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2080 : 25 Ocak 2016, 10:08:38 »
1 2 3 ağırlıklı kombine olarak satıldı
 Diğer maçlara nazaran bu kategorilere fazla talep var demek ki
 hava şartları müsait olursa en az 10 bin taraftar bekliyorum

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #2081 : 25 Ocak 2016, 10:28:34 »
yerlileirn yan gel yat, parayı kap mantıgını anlıyorum...

takımlara bakıyorum ligdeki adam akıllı yerlilere...

dacka...    mehmet yagmur,ender aslan, serhat cetin, samed geyik, oguz savas, semih erden, furkan aldemir
efes...       furkan korkmaz, cedi osman, birkan batuk, dogus balbay, emircan kosut
fenerbahce... berk ugurlu, melih mahmutoglu, barıs hersek, omer faruk yurtseven
ksk...      kenan sipahi(kiralık), kerem gonlum, egemen guven,can altıntığ, soner senturk
gs...         sinan guler, goksenin koksal, safak edge
telekom...erkan veyseloglu, ermal kuqo, evren buker
bjk...         engin atsur, cenk akyol
banvit...    tolga gecim, can maxim mutaf
ibb...       kartal ozmızrak (kiralık), cemal nalga, deniz kılıclı (kiralık galiba)

buyukcekmece... yok
giresun...  yok
usak...     yok
antep...  yok
ted...      yok
konya...  yok
trabzon... yok

bence ulkedeki adam akıllı yerli sayısı katkı verebilen yada verebilecek(genclerden) 34 kisi var toplasan...sıksan tasın suyunu 6 daha ekle 40 eder..belki atladıgım vardır.
kaldıkı yukarıdaki 34 kisininde en az 8-10 tanesini sayma bence...kalır geriye esase 25 kisi...takım basına bolsen 1.5 kisi eder...

ama bu 34 kisinin 21 tanesi el takımlarında..diger takımlara 13 kisi kalmıs.geri kalan 13 kisinin 10 tanesi avrupa'd aoynayan takımlarda..bir tek ibb'de 3 kisi var onlarda kiralı gelmis..

21/4: el takımlarında ortalama 5 oyuncu var..
10/4: avrupada oynayanlarda ortalama 2.5 oyuncu var..
ligdeki geri kalan 8 takım (ibb dahil) diger takımlarda yerli yok..sadece ibb yı sayarsan 3/8: 0.4 oyuncu...o da tek takımda..

zaten normalde de;
34/16: takım basına 2 oyuncu duser; hadi diyelim 40 oyuncu olsa 2.5-3...

ligin sorunu yabancı sayısı degil o yuzden...bunu anlayamayan okuz yorumcuları anlayamıyorum...ligin sorunu belli baslı yerlilerin cok yuksek ucret alması ve anadolu kuluplerıne yada daha dusuk butceli takımlara gitmek  (oynamak) yerine oynamadan oturup parayı secmesi..eger sure almıyorsan git baska takıma...bu yuzden de hicbir koc artık inanmıyor bence yerli oyunculara...turk koclar dahildir buna...
bunu anlayamayan okuz spor yazarlarına sahibiz...yada bilincli yapıyorlar...
fb bunun onune gecti...obra bunu uyguladı ve degerini bulmayan adamı yolladı takımdan..

bunu diger takımlarda yapar ve bu yerlilere gereginden fazla ucret vermezse eger iste o zaman bu oyuncular anadolu kuluplerıne gider ve yerliler sans bulur..
problem kesinlikle ve kesinlikle bu..dacka bu yonden bence buyuk zarar verdi bu sene ulke basketboluna...

ozellikle dacka'da...serhat, samed ve oguz acilen anadolu kuluplerine gitmeliler...keza  efes'de dogus...
hatta buyuk takımlardaki bazı genclerde tbf destekli kiralanabilir bile..duzenleme yapılır bu oyuncular ıcın..

bu tip oyuncular yayıldıkca anadolu kuluplerine iste o zaman ligde takımlar arası farklar daha da azalır...

yani sen 5+1 yerine 4+2 yapsan da, sahada gene bir yerli olsa bile; o yerli adam gibi yerli degilse gene bir ise yaramayacak...sen o anadaolu takımalrında sahada yer alacak o oyuncuyu yollayabilirsen iste o zaman olur bu is...

o yuzden bunlar bosa kurek cekme...belki bir cozum su olur getir salary cap'i , destekle anadoluyu maddi olarak o zaman cozum bulursun belki..ama zor...
yada dedigim gibi sorun yuksek ucretlerde oldugundan, buyuk takımlar bu gereksiz yerliere yuksek ucreti kestigi an artık bu oyuncular anadolu'ya gidecek atlayan olmazsa dacka gibi.. o zaman olur is..kısa vadede cozum bu gozukuyor..yani obra esasen turk basketbolunun faydasına is yapıyor ama anlamıyor bizim mal yorumcularımız... milliyetci gerizekalı duyguları yuzunden...ulan anlayın artık sunu be..

« Son Düzenleme: 25 Ocak 2016, 10:31:37 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı Dentist

• Üye
  • Yer: Zonguldak
« Yanıtla #2082 : 25 Ocak 2016, 11:25:31 »
ayın 18 inde kat 1-2-3 tükenmiştir denmişş..ilginç geldi bana..

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın, Turkish Airlines Euroleague Top 16 turu 5. haftasında 28 Ocak Perşembe günü 20.30'da Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da Cedevita Zagreb ile oynayacağı maçın bilet satışı sürüyor.

Fenerbahçe-Cedevita Zagreb maçı bilet fiyatları (Biletix hizmet bedeli dahil):

Saha içi C-E sıraları 595 TL yemek dahil

Saha içi B-D-F sırası 396 TL yemek dahil

345 (Açık Loca): 176 TL yemek dahil

Kat 1 – 132 TL (Tükenmiştir)

Kat 2 – 77 TL (Tükenmiştir)

Kat 3 – 66 TL (Tükenmiştir)

Kat 4 – 55 TL

Kat 5 – 38,5 TL

Kat 6 – 33 TL

Kat 7 – 27,5 TL

Karşılaşmanın biletlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir:

Az öncebiletixi aradım biletix oturma planındaki 400 lerde yer varmış sadece,eşimle Zonguldak'tan gidecektik,daha önce oralarda oturmadım,nasıl olur alalım mı oradan bilet,düzgün seyredebilir miyiz?

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #2083 : 25 Ocak 2016, 11:47:30 »
zonguldak lardan gelipte 400 ler de seyretmeni pek tavsiye etmem..
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2016, 11:47:46 Gönderen: selimiyeli »

Çevrimdışı Dentist

• Üye
  • Yer: Zonguldak
« Yanıtla #2084 : 25 Ocak 2016, 12:02:54 »
zonguldak lardan gelipte 400 ler de seyretmeni pek tavsiye etmem..

Saha içi 395 tl lik biletlerden vardı alayım dedim sadece pota arkaları varmış,405 ten aldım 2 bilet,ama kombinesi olan arkadaşlarım var gitmeyenler olursa onların yerine geçicez,burdan da her şhtimale karşı aldım,yenelim de artıkk farketmez,ama bu kadar erken tükenmiş olmasıbiletlerin bi taraftan da çok hoşuma gitti,obranın d diği olacak gibi;10000 kombine ve bir gün gelecek bilet bulunamayacak🙏👏