Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270635 defa)

0 Üye ve 31 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı south

• Üye
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #3195 : 04 Nisan 2018, 16:53:54 »
Top 8 ne zaman başlayacak?

Çevrimdışı canfb

• Üye
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #3196 : 04 Nisan 2018, 19:14:42 »
Top 8 ne zaman başlayacak?

Bildiğim kadarıyla ilk maçlar 19-20 Nisan ikinci maçlar 21-22 Nisan'da oynanacak.

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #3197 : 04 Nisan 2018, 21:06:55 »
final four için fazla bileti olan var mı

Çevrimdışı İbrahim Awwad

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #3198 : 05 Nisan 2018, 08:38:01 »
belirleyici olan barca-khimki macı olacak..
real ve pana kazanır...
oly zalgiris'i yener cunku terse bir durumda pana'yı istemez..
baskonia kazanır..

khimki kazanır ise barca macını bize geliyor...cska veya bizim aramızada terich yapacak..kaybederse cska olur..o zaman bize zalgiris gelecek...
baskonia bize gelmiyor bence %90...
Abi Khimki de CSKA ile eşleşmek istemeyecektir. Kazanmaya oynarlar ama maç bu Barça da alabilir.

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3199 : 05 Nisan 2018, 09:41:20 »
Khimki'de 6 sakat varmış ve en az 3'ü kesin yokmuş. İkisi Anderson ve Honeycutt sanırım. Shved de ligde oynamamış. Büyük ihtimalle Zalgiris gelir artık.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #3200 : 05 Nisan 2018, 11:00:54 »
gorunen o ki zalgiris bizle oynayacak...

evimizde hata yapmayız zalgiris e bence bu sefer...

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #3201 : 05 Nisan 2018, 12:08:10 »
F4 geçen seneki aynı dörtlü olur büyük ihtimal. İlk iki maçtan birinde pana deplasmanda bir galibiyet çıkarırsa Real'in işi çok zor olur ama.
Kaunas'ın bu dört takımdan hiçbirisini eleme şansı yok. Elerse de asrın süprizi olur.

Kaunas dururken Baskonia'yı tercih etmek de ilginç :)
Baskonia da Kimki de iki maçta da yendi Kaunas'ı. Özellikle Baskonia iki maçta da duman etti.
Bence değerlendirme yaparken takımların biribiri arasındaki maçları baz almak bize yanlış yaptırır. o zaman şöyle değerlendirmek gerekir di, kaunas hem bizi hem cskayı yendi yenildi, baskonia da kaunası iki maçta yendi, değerlendirme çok doğru sonuç vermez bize.
ben takımları karşılaştırırken kimin kimi yendiğinden ziyade, oyun sistemi ve kapasitesi üzerinden değerlendiririm ki doğrusu bu değil mi?
o zaman kısaca bakalım. bizim oyunda gardların oyunu çok belirleyici hale geldi. ikisinden biri iyi oynadığı zaman, sadece sayıdan bahsetmiyorum, genel olarak, maç kaybetmiyoruz. oyun kurucularımız ne zaman kötü oyunuyor. baskı yedikleri zaman. ama dikkatinizi çekerim baskı sadece kısa dan değil perimeterde oyuna başlarken uzunlardan da geldiği zaman bizimkiler bocalıyor. sloukas bu baskıyı yemediği maçlarda şov yapıyor. yediği maçlarda salaklaşıyor. ikinci olarak ta adam değişmeli savunmayı yeterince cezalandıramıyorduk, ama son khimki maçında ve zalgiris maçında bunu aşmış gibi görünüyor.ayrıca en önemli zaaflarımızdan birisi, perimeter savunmamız zayıf. kısalarımız geçildiği zaman içeride uduh olmadığı için perişan oluyoruz.örneğin  ilk maç kaunas.
1 hem baskonia hem de khimki garda baskıyı yeterince yapamıyor, ayrıca gardları drive eden değil, şutör cinsinden, onun için bu adamları iki maçta da yendik.
2 kaunas ise hem uzunları ile hem kısaları ile garda baskıyı çok iyi yapıyor. ayrıca pangos pire gibi, bizim kısa savunmamızı pert ediyor. savunmanının dengesini bozuyor. onun için ilk maç yenildik, ikinci maçta son 4 dakika ya kadar maç, kafa kafaya geçti.
ben 3 takımı da 3-0 la geçeceğimizi düşünüyorum ancak baskonia ve kimki de belki deplasmanlardaki maçlarda zorlanırız, o kadar, ama kaunasla tüm maçlar başa baş geçer, hatta maç kaybedersek 1 tane onuda içeride kaybederiz diye düşünüyorum.
sözün özü, kaunas bize biraz daha fazla  stres yaratır.
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2018, 12:10:17 Gönderen: constructor »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #3202 : 05 Nisan 2018, 16:13:04 »
Bence değerlendirme yaparken takımların biribiri arasındaki maçları baz almak bize yanlış yaptırır. o zaman şöyle değerlendirmek gerekir di, kaunas hem bizi hem cskayı yendi yenildi, baskonia da kaunası iki maçta yendi, değerlendirme çok doğru sonuç vermez bize.
ben takımları karşılaştırırken kimin kimi yendiğinden ziyade, oyun sistemi ve kapasitesi üzerinden değerlendiririm ki doğrusu bu değil mi?
o zaman kısaca bakalım. bizim oyunda gardların oyunu çok belirleyici hale geldi. ikisinden biri iyi oynadığı zaman, sadece sayıdan bahsetmiyorum, genel olarak, maç kaybetmiyoruz. oyun kurucularımız ne zaman kötü oyunuyor. baskı yedikleri zaman. ama dikkatinizi çekerim baskı sadece kısa dan değil perimeterde oyuna başlarken uzunlardan da geldiği zaman bizimkiler bocalıyor. sloukas bu baskıyı yemediği maçlarda şov yapıyor. yediği maçlarda salaklaşıyor. ikinci olarak ta adam değişmeli savunmayı yeterince cezalandıramıyorduk, ama son khimki maçında ve zalgiris maçında bunu aşmış gibi görünüyor.ayrıca en önemli zaaflarımızdan birisi, perimeter savunmamız zayıf. kısalarımız geçildiği zaman içeride uduh olmadığı için perişan oluyoruz.örneğin  ilk maç kaunas.
1 hem baskonia hem de khimki garda baskıyı yeterince yapamıyor, ayrıca gardları drive eden değil, şutör cinsinden, onun için bu adamları iki maçta da yendik.
2 kaunas ise hem uzunları ile hem kısaları ile garda baskıyı çok iyi yapıyor. ayrıca pangos pire gibi, bizim kısa savunmamızı pert ediyor. savunmanının dengesini bozuyor. onun için ilk maç yenildik, ikinci maçta son 4 dakika ya kadar maç, kafa kafaya geçti.
ben 3 takımı da 3-0 la geçeceğimizi düşünüyorum ancak baskonia ve kimki de belki deplasmanlardaki maçlarda zorlanırız, o kadar, ama kaunasla tüm maçlar başa baş geçer, hatta maç kaybedersek 1 tane onuda içeride kaybederiz diye düşünüyorum.
sözün özü, kaunas bize biraz daha fazla  stres yaratır.

Ben de birbirleri ile yaptıkları maçları kıyaslamak doğru değil diye yazdım zaten. Kaunas cskayı yendi, bizi yendi demek kıyas için doğru değil. cska ununu elemiş. En ciddi rakiplerinin tamamını yendiler ikinci yarı. Kaunas ise bizi ilk maçta yenerken Wana'nın sportmenlik dışı faulü ile yendi. Kaldı ki çok da ciddiye aldığımız bir maç değildi. Sistem ve kapasiteye gelince. Kaunas en sistemli takım gözükse de kapasitesi Baskonia'nın da Kimki'nin de altında. İlk 4 takım ile kıyaslamıyorum bile zaten. Zorlandığımız maçlar olabilir son ana kadar çekişmeli maçlar da olur. Zira her maç çıkıp 20-30'a yatırırız Kaunas'ı demiyorum ama tepedeki takımların hiçbirisini eleyemezler diyorum. Kapasiteleri de kaliteleri de yetmez buna.

Çevrimdışı Kallessin

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #3203 : 05 Nisan 2018, 18:47:39 »
Herşey bir yana bence hepimiz bu üç rakibe karşı ağır favori olduğumuz biliyoruz. Aslında bana göre 2-0 la gittiğimiz durumda en rahat üçüncü maçın kimki ile olacağını düşünüyorum. Diğer yandan eğer mesele içerde bir maç verme riski ise bence en tehlikelisi yine kimki. Düzene çomak sokmamakta açık ara en iyi takımız ama bir oyuncunun aşkın performansı konusunda her takım kadar çaresiz kalabiliyoruz. Zalgiris ilk maçı ise bence bir istatistiksel hata olarak görülmeli, tekrar gerçekleşebileceği düşünülerek hesap yapmak mantıklı değil bence.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #3204 : 05 Nisan 2018, 23:56:34 »
Baskonia hayirli olsun...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #3205 : 06 Nisan 2018, 00:15:32 »
Baskonia güzel oldu.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3206 : 06 Nisan 2018, 08:08:46 »
Ben de Baskonia eşleşmesinden memnunum. Bize rakip olamayacaklarını düşünüyorum. Başımızda playoff oynama üstadı ( asdece playoff değil esasında basketbol üstadı ) olan bir koç varken kadro kalitemiz üstünken üstüne saha avantajımız da varken, deplasmanda da sezonun en iyi takımıyken endişelenecek bir şey yok.

Bir arkadaş de yazmış ona katılıyorum Baskonia geçmiş senelerde bize ters gelse de bu seneki oyunları ters gelecek bir yapıda değil. Guardları topa baskı yapan veya deliciliğini kullanan adamlar değil. Uzunları adam değişmeli savunmada baskıyı devam ettiren uzunlar değil. Hanga ve Larkin gittikten sonra yerine gelen adamlar ribaundu alıptempo yapan rakip potaya kadar gidden oyuncular değiller. Bizi en çok bunlar zorluyor. Üstelik rakibin en önemli silahı Shengelia'yı da durdurabilecek uzunlara sahibiz. Bu nedenle ben maçlar çok rahat geçmeyecek olsa da skorun 3-0 olacağını tahmin ediyorum.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3207 : 06 Nisan 2018, 08:39:01 »
3-0 alırız.Geçtiğimiz sezon gruplarda 12 mağlubiyet alırken bu sezon 9 mağlubiyet aldık.Üstüne üstlük deplasmanda hiç mağlup edemediğimiz Baskonia'yı deplasmanda mağlup ettik.

Çevrimdışı DesperateCry

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3208 : 06 Nisan 2018, 09:01:16 »
Dün akşam 6 maçtır galibiyet alan Baskonia, bizle eşleşmek için, evindeki maçı, bilemem kaç maçtır yenilen, 3 oyuncusu eksik Efes'e verdi. Yoruldular herhalde, bir an önce elenip dinlenmek niyetindeler.
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2018, 09:01:51 Gönderen: DesperateCry »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #3209 : 06 Nisan 2018, 09:25:40 »
Herkesin fikrine saygı duyuyorum. Elbette Khimki, Baskonia, Zalgiris üçlüsünden korkulacak bir durum yok. Oyun tarzları ve oyuncu yapılarını üstatlar güzel yorumlamışlar.
Tercih imkanım olsaydı, Khimki (33,5 %) - Baskonia (33,3 %) - Zalgiris (33,2) sıralamasına göre karar verirdim. Benim açımdan Baskonia eşleşmesi, "ne şiş yansın, ne kabap" oldu. Memnunum :)
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis