Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270791 defa)

0 Üye ve 33 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #675 : 18 Temmuz 2014, 17:05:42 »
Eylül ayında Rixos Cup'a katılacağız. Diğer katılacak takımlar ;Anadolu Efes, Barcelona, CSKA Moskova, EA7 Milano, Olympiakos..

süper turnuva.takimlar f4 takımları iyi bir hazırlık olacak.
hazırlık kampı belli bizim peki?

Çevrimdışı onee

• Üye
    • orhanyet
« Yanıtla #676 : 18 Temmuz 2014, 17:27:47 »
Fenerbahçe Ülker Basketbol  Takımımızın yeni sezon öncesi hazırlık programı netleşiyor.

Takımımız bu kapsamda, 23-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da, bu sene yedincisi düzenlenecek Rixos Cup’a katılacak.

Organizasyon, altı takımın katılımıyla iki grup halinde düzenlenecek. Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız , turnuvada B Grubu’nda CSKA Moskova ve Kızılyıldız ile karşılaşacak. Gruplarında ilk sırayı alacak takımların final oynamaya hak kazanacağı turnuvada, ikinci ve üçüncü sıraları alacak ekipler karşılıklı eşleşerek klasman maçlarını oynayacak.

Turnuvadaki gruplar şu şekilde:
A Grubu: Anadolu Efes, Olimpiakos, Unicaja Malaga
B Grubu: Fenerbahçe Ülker, CSKA Moskova, Kızılyıldız

Fenerbahçe Ülker’in fikstürü ise şu şekilde:
24.09.2014: Kızılyıldız - Fenerbahçe Ülker
25.09.2014: Fenerbahçe Ülker - CSKA Moscow
26.09.2014: Final ve Klasman Maçları
http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=40820

Çevrimdışı bohannon_1907

• Üye
  • Yer: Çekmeköy
Ynt: Kombineler
« Yanıtla #677 : 19 Temmuz 2014, 15:37:25 »
Bugün Cem Ağrak ile buluştuk ve kombinelerimizi yeniledik. Sonu Türkiye'de şampiyonluk, EL'de Madrid olsun inşallah.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Kuşandık sarı laciyi

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #678 : 20 Temmuz 2014, 13:09:42 »
105 de yer yoktu o yüzden 106 daki yerimizden devam ediyorum .
yanıma bu sefer OKan.Y yi aldım.
kendisi hem kaliteli hemde mübarek insandır , benim uğursuzluğumu Okan artıya çevirecektir :)

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #679 : 20 Temmuz 2014, 17:16:00 »
Allah razı olsun @ Cem Agrak
Ataşehir benim için en kolay yer değil, Sinan Erdem'i ve Abdi İpekçi'yi binlerce kez tercih ederim ama hem yapılan yatırım hem de yönetimdeki yeni yaklaşım desteklenmeyi hakediyordu.
sonu f4 olsun
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2014, 17:16:52 Gönderen: Okan Y. »
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #680 : 20 Temmuz 2014, 17:32:26 »
salonda sık sık görüşürüz beyler, ben sizden daha uzak bir cephede olacağım, Kenan için kombine alacağım.

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #681 : 20 Temmuz 2014, 17:40:07 »
salonda sık sık görüşürüz beyler, ben sizden daha uzak bir cephede olacağım, Kenan için kombine alacağım.

EL ve derbimsi maçlar hariç bir arada otururuz inşallah Kemal
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #682 : 20 Temmuz 2014, 17:41:56 »
EL ve derbimsi maçlar hariç bir arada otururuz inşallah Kemal

uzaktan ile kastı şu kemal erdemin
Obradoviç kendi locasında bütün sezon boyunca Kemal'İ misafir edecek
tabi bize uzak bir yerden izleyecek maçları adam haklı beyler

Çevrimdışı Erdenay Güler

• Yönetici
  • Üye
    • ErdenayGuler
« Yanıtla #683 : 21 Temmuz 2014, 16:08:48 »
Sırp milli takımı Kopaonik'te kampa girmiş, dün sağlık kontrollerinden geçmişler. Mirsad da Novi Pazar'da imiş ailesiyle birlikte. Bogdanovic ve Bjelica'yı ziyaret etmek için kampa uğramış. Sasha Djordjevic de kamptaymış, Mirsad orada olduğunu bilmediğini söylemiş, oturup hasbihal etmişler. Basına da bir kaç demeç vermiş;

- Yugoslavya Milli Takımı'nın ve Partizan'ın büyük hayranıydım. Djordjevic'in enerjik, genç ve gelecek vaat eden bir ekibi var. İspanya'da bir sürpriz olabilir.

- Olin konusunda görüşmelerin son aşaması için Bodrum'daydık. Kulüplerinde yeterince forma bulamayan oyuncuları bir araya getirdik. O sırada bir sorun oluştu ve bu yıl için vazgeçtim. Eğer Olin gelecek sezon 1. Lig'de kalırsa gelecek yıl tekrar düşüneceğim.

- Ben Bogdan'ı yıl boyunca izledim. Zeljko geçen sene onun Avrupa'nın en umut vaad eden oyuncularından birisi olduğunu söylüyordu. Çevre değişikliği gençler için pozitif anlamda da negatif anlamda da etki yaratabilir. İstanbul çok büyük ve güzel bir şehir ama spor her şeyden önce gelir. Fenerbahçe sporcuların gelişimi için Avrupa'daki en iyi imkanlara sahip. Burada önemli olan Obradovic'in talimatlarını dinlemek. Çok yakında Avrupa'nın en iyisi olacak ve 2 ya da 3 yıl içerisinde NBA yolunu tutacak.

Çevrimdışı truant

• Üye
  • Yer: İstanbul/Antalya
    • Truant10
« Yanıtla #684 : 21 Temmuz 2014, 23:04:24 »
Ben de kardeşim ve bir arkadaşımla beraber 4. Kategoriden almayı düşünüyorum. 208-209-218-219 hangisi olursa artık.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #685 : 22 Temmuz 2014, 16:39:41 »
http://www.altinciadam.com/2014/07/22/ozel-roportaj-henry-turner/

ÖZEL RÖPORTAJ: HENRY TURNER

Fenerbahçe taraftarları için basketbol ve efsane deyince elbette bir çok isim akla gelir. Zira Fenerbahçe taraftarı kolay sahiplenir, kolay benimser ve zor unutur. Henry Turner, Türk vatandaşlığı aldıktan sonraki ismiyle Hakkı Uzun da, Sarı-Lacivertli formayı terlettiği 3 yıl boyunca Fenerbahçeli taraftarın gönlünde taht kuran, yaşı 25 ve üzerinde olan hemen herkesin özlemle hatırladığı efsanelerden birisidir.

Bu röportajın ortaya çıkma sebebi de zaten 90′lı yılların ortalarında basketbol ile yeni tanışan çocuklar olan ekibimizdeki Fenerbahçeli arkadaşların, İbo – Turner – Dallas üçlüsüne duyduğu sevgi ve özlemdir.

Altıncı Adam ekibinde yer alan Fenerbahçeliler olarak; basketbolu sevmemizde en büyük pay sahibi olan bu isimlerden ulaşabildiğimiz Henry Turner’ı hem genç nesillere tanıtmak, hem de kendisini izleyenleri o günlere götürmek istedik.

Buyrun başlayalım…

Öncelikle röportaj isteğimizi nazikçe kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

Altıncı Adam ekibindeki Fenerbahçe taraftarları olarak belirtmeliyiz ki; basketbolu sevmemizdeki en büyük pay sahiplerinden birisiniz. Fenerbahçe forması giydiğiniz dönemde bizler küçük birer çocuktuk. Bugün neredeyse orta yaşlara geldik ve halen aklımızdasınız. Bizim neslimiz için bir ilham kaynağıydınız çünkü…

Bugün ise Fenerbahçe’nin basketbol tarihinde yer alan en büyük efsaneler arasındasınız…

Henry Tuner: Çok teşekkür ederim…

Soru: Pek çok Fenerbahçe taraftarının şu anda ne yaptığınıza dair en ufak bir fikri yok. Basketbolu bıraktıktan sonra neler yaptığınızdan biraz bahsedebilir misin bizlere?

Henry Turner: Şu anda Sacremento Kings maçlarının canlı yayınında görev alıyorum. Radyo ve televizyonda Kings analizleri yapıyor ve takımın maçlarını yorumluyorum.

Soru: Çok uzun bir kariyere sahipsiniz. Geriye dönüp baktığınızda Fenerbahçe’de geçirdiğiniz günleri kariyerinizde nasıl bir yere koyuyorsunuz?

Henry Turner: İstanbul’da olmayı çok seviyordum. Geriye dönüp baktığımda Dallas ve İbo ile oynamanın, gerçekten bütün kariyerimin en önemli anları ve özeti olduğunu söyleyebilirim. Harika günler geçirmiştik.

Soru: Fenerbahçe maceranızda yaşadığınız en mutlu an ve en büyük hayal kırıklığı nedir?

Henry Turner: En mutlu olduğum anlar oynadığımız derbi maçlarıydı. Özellikle de Galatasaray ile oynadığımız maçlar. Fenerbahçe’de takım arkadaşlarım ile beraber çok güzel günler geçirdik ancak tek kötü taraf şampiyonluğa ulaşamamamız oldu diyebilirim. Bana kalırsa şampiyonluğa çok yakındık… Sadece ama sadece bir oyuncu kadar uzakta olduğumuzu söyleyebilirim.  Eğer ertesi yıl da kadroyu koruyup, sadece bir oyuncu daha ekleyebilseydik, inanıyorum ki şampiyonluk kilidini açacak anahtar adım atılmış olurdu ve hedefe ulaşmayı başarırdık.

Soru: Fenerbahçe taraftarları için “Big 3″ olarak tabir edilebilecek efsane üçlünün parçalarından biriydiniz. İbrahim Kutluay, Dallas Comegys ve Henry Turner isimleri Sarı-Lacivertli taraftarların bugün halen daha hafızasında. “Big 3″ ve takım arkadaşlarınız hakkında neler söylersiniz? Ayrıca takım kimyanızdan da biraz bahseder misiniz?

Henry Turner: Oyuncularının sevdiği basketbol tarzını çok iyi anlayan bir coach ile harika bir takım kimyasına sahiptik diyebilirim. Coach Murat Özgül o dönemler çok genç olsa da, bizleri nasıl kullanması gerektiğini gerçekten iyi biliyordu. Levent Topsakal gibi bir lidere, Zaza Enden gibi bir savaşçıya ve tabii ki skor üretiminde de büyük 3′lüye sahiptik. Takım olarak başarılı olduğumuzu ve mükemmel bir takım kimyasına sahip olduğumuzu düşünüyorum.

Soru: Kırık bilekle oynayarak tamamladığınız Galatasaray maçı ve yaptığınız blok… Bize biraz bu inanılmaz anları anlatabilir misiniz?

Henry Turner: WOW… Galatasaray maçı… Her zaman içimizdeki en iyiyi ortaya çıkarırdık o maçlarda. Taraftarlar için ne anlam ifade ettiğini çok iyi biliyorduk! Oynanan oyundan daha büyük tek bir şey var; o da taraftarlar. Bu yüzden tamamen onlar için sahaya çıkıp her şeyi yapıyorduk! Ben de öyle yaptım…

Soru: Euroleague ve Fenerbahçe maçlarını izliyor musunuz? Fenerbahçe’nin yeni salonunu görme şansınız oldu mu?

Henry Turner: Doğrusunu söylemek gerekirse hayır… Avrupa basketbolunu pek fazla izleyemiyorum. İşim gereği sürekli Sacramento Kings maçlarını takip etmek durumundayım. Ayrıca draft zamanı için de kolej basketbolunu takip ediyorum. Ancak bir gün Türkiye’ye dönüp, arkadaşlarım ve taraftarları ziyaret etmeyi çok isterim. Belki bir gün bunu gerçekleştiririm. Neden olmasın…

Soru: Avrupa ve Türkiye’de şu an oynanan basketbolu, sizin zamanınızda oynanan oyunla karşılaştırabilir misiniz? Ne tür farklar görüyorsunuz?

Henry Turner: Avrupa basketbolu benim oynadığım dönemden bugüne dek çok büyük mesafe kat etti. Şu anda yetenek anlamında Avrupa, NBA seviyesini yakaladı diyebilirim.

Soru: Eklemek istediğiniz bir şey veya Fenerbahçeli taraftarlara iletmemizi istediğiniz bir mesaj var mı?

Henry Turner: Taraftarlara bir mesajım olacak… Onları hiçbir zaman unutmadığımı ve Türkiye’deki günlerimi her zaman için mutlulukla hatırlayacağımı bilmelerini istiyorum. Hayatım boyunca Sarı-Lacivert kalacağım…

Henry Turner’ı seyretme şansı bulamayanların hakkında fikir sahibi olması için Panionos günlerinden bir video…

Henry Turner Airlines...

edit : emeği geçenlere ve en çok sambaras Uğur kardeşime teşekkür ediyorum...
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2014, 16:42:05 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Erdenay Güler

• Yönetici
  • Üye
    • ErdenayGuler
« Yanıtla #686 : 22 Temmuz 2014, 21:23:24 »
Milli takım kampında Bogdanovic ile röportaj yapmışlar. Koç sorusuna gülerek "efsane" demiş.

"Fenerbahçe NBA seviyesinde bir organizasyon. Fantastik oyuncular, muhteşem bir salon, tüm fonksiyonlar en üst düzey."

http://www.novosti.rs/vesti/sport.295.html:501864-Bogdanovic-Zasto-da-se-menjam

Çevrimdışı onee

• Üye
    • orhanyet
« Yanıtla #687 : 25 Temmuz 2014, 08:57:19 »
Melih Mahmutoğlu… Obradovic’le beraber Fenerbahçe’de büyük bir çıkış yaptı. Genç yaşına rağmen Euroleague’de önemli süreler aldı. Bu gelişimini Obradovic’e ve çok çalışmasına bağlayan Melih, Fenerbahçe ve milli takımla ilgili görüşlerini FANATİK’e anlattı.

- Fenerbahçe’de beklentilerin üzerine çıktın. Bir yılda bu gelişimi nasıl gösterdin?
Fenerbahçe ile anlaştığım zaman bu kadar süre alacağımı beklemiyordum. Ama bu başarımda en büyük pay Obradovic’in. Takım arkadaşlarım, teknik kadro ve taraftar da bana büyük destek verdi. Obradovic’i dinleyip, iyi bir
sezon geçirdim. Hak ettiğimiz bir şampiyonluk kazandık. Bu sene daha da önemli. Geniş bir kadromuz var. Hocamızı da tanımış olduk. Obradovic benimle hep birebir konuştu. Beraber videolar izledik. Neler yapmam gerektiğini anlattı. Bu insana ayrı bir güven veriyor. Sadece durarak değil hareketli şut atmayı, pick and roll sonrası şut atmayı, potaya gitmeyi, pas vermeyi çalıştık beraber. Basketboluma çeşitlilik kattım. Kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Tabii idmanlar sonrası ekstra çalışmalar da yaptık. Bu sene basketboluma yeni şeyler de katmak istiyorum.

- Obradovic maç içinde de sürekli sana bağırıyor. Neler söylüyor sana o sırada?
En başta çok zorlandım ama bu kadar bağırmasının nedeninin benim iyiliğim için olduğunu anladım. Benimle bu kadar ilgilendiği için kendimi çok şanslı hissediyorum. Ona çok teşekkür ediyorum.

- Nasıl bu kadar iyi şut atabiliyorsun. Yetenek mi, çalışmak mı?
Kesinlikle çalışmak da var. Ama yeteneğim olduğunu, çalışarak bunu geliştirdiğimi düşünüyorum. 7 yaşımdayken bahçeye pota yaptırmıştım ve sürekli şut attım. Şutlarım girince güvenim arttı. 7 yaşından beri şut atıyorum diyebilirim.

- Geçen sene de hedefler büyüktü ama hayal kırıklığı yaşandı. Başarısızlığın sebebi neydi sana göre?
Obradovic’in ilk senesiydi. Herkesin bir alışma ve takımı anlama süresi vardır. Yoksa sezona iyi başladık ama şanssız maçlar kaybettik. Herkes Obradovic’in ne istediğini anladı. Bunu biliyoruz ona göre çalışacağız. Daha geniş bir kadroyuz. Avrupa’da başarı bi sezon gelecek.

-Senin pozisyonuna Goudelock, Bogdanovic, Serhat ve Can geldi. Nasıl bir rekabet olacak?
Rekabet olacak ama kimseden korkum yok. Ben yine herkesten fazla çalışıp hep hazır olacağım. Güzel bir rekabet olacak bu da takıma bence olumlu yansıyacak.

‘Herkesten fazla koşmamız gerekiyor’
- Milli Takım’da skorer iki numara eksikliği var. Burayı sen doldurabilecek misin?
Kesinlikle doldurabileceğime inanıyorum. Kendime güvenim de var bu konuda. İnşallah Ergin Ataman’ın gözüne girerim ve ilk 12’de yer alırım. Bunu çok istiyorum. Hedeflerim arasında Dünya Şampiyonası oynamak ve Türk Milli Takımı ile madalya kazanmak var. Bu için de benden ne isteniyorsa onu yapmaya hazırım.

- Bu yıl değişik bir kadro var. NBA oyuncularının çoğu gelemedi. Kadro hakkında ne düşünüyorsun?
Öyle duruyor ama ben iyi ve mücadeleci bir takım olacağımızı düşünüyorum. Genciz ama çok tecrübeliyiz. Hepimiz genç olmamıza rağmen Euroleague’de önemli süreler aldık. Herkesten fazla koşmamız, herkesten fazla mücadele etmemiz gerekiyor. NBA yıldızları olmasa da yetenekli bir takım olduğumuza inanıyorum. Dünya Şampiyonası’nda bu takımdan madalya bekliyorum. Grup kolay gözüküyor ama bence tehlikeli. Dikkatli olmamız ve dediğim gibi herkesten fazla koşmamız gerekiyor. Bunu yaparsak Amerika’yı bile yenebiliriz. Kendimize güveniyoruz.

-Yabancı sayının artmasından endişe duyuyor musun?
Ben endişe duymuyorum. Başka yerde olsam belki duyardım ama Obradovic’le duymuyorum. Kim iyi oynuyorsa, kim fazla çalışıyorsa o dakika alıyor. Ben de aynı şekilde çalışmaya devam edeceğim. Çoğu yerde yabancı hayranlığı var ama Fenerbahçe’de, Obradovic’le böyle bir şey yok. Kim hakediyorsa o oynuyor.

- Bundan sonraki hedeflerin neler?
En yakın hedefim Dünya Şampiyonası’nda madalya almak ve Euroleague şampiyonluğu yaşamak. Bunu çok istiyorum. İnşallah bu sezon Euroleague’de şampiyon oluruz.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #688 : 27 Temmuz 2014, 12:06:48 »
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #689 : 28 Temmuz 2014, 13:06:04 »
Berk Uğurlu röportajı;

http://www.fibaeurope.com/coid_nZcllraWJHUq0ImeasvXr2.articleMode_on.html

Röportajı çevirdim.
Çeviri hatası varsa affola.

Alıntı
YARI-SAHA BASKI: BERK UĞURLU

27.07.2014
U18 ERKEKLER

Şüphesiz, Türkiye point guardı Berk Uğurlu sağlam pick-and-roll oyuncusu ve U18 Avrupa Şampiyonası'nda ev sahibinin şansında büyük bir faktör.

fibaeurope.com Yarı-Saha Baskı'da Şişli yerlisini ele alabilir miyiz?
İşte Fenerbahçe Ülker yeteneği hakkında bilinmesi gerekenler.

Basketbol anılarındaki ilk nedir?
"MJ (Micheal Jordan). Onu çok seviyorum. Onun videolarını izliyordum. 1996'da doğdum ama onun videolarını izledim. Aynı zamanda (Hedo) Türkoğlu'nu da Sacramento Kings'te oynadığı zamanlarda izledim. Güzel bir anıydı."

Ne zaman oynamaya başladın?
"5 yaşındayken. Fenerbahçe Kulübü Okulları'na gittim ve onlar, çok genç olduğumu ve bir basketbol oyuncusu olabilmek için çok küçük olduğumu söylediler. Fakat, bende yetenek olduğunu ve bunu yapabileceğimi söylediler. Fenerbahçe ile büyüdüm, bütün hayatım boyu burada oynadım. Burası evim gibi."

Güçlü ve zayıf yönlerin nelerdir?
"Geçiş oyunlarında (transition) çok hızlı top sürebiliyorum. Ayrıca pick-and-roll oyununda çok iyi pas verebiliyorum. Boştaki adamı bulabiliyorum. Zayıflıklarım ise bence pull-up jumperım ve üçlük atışlarım."

Canlı ve ya TV'den izlediğin en iyi Avrupalı oyuncu kimdir?
"Vassilis Spanoulis. En iyisi."

Bu zamana kadar oynadığın ya da izlediğin en iyi basketbol maçı hangisiydi?
"U16 Avrupa Şampiyonası finali oldu. Ayrıca bu sezon, Fenerbahçe Galatasaray'a karşı Türkiye finallerinde oynadı ve ilk maç benim için en iyisi oldu."

Bir basketbol oyuncusu olarak beslenme gereksinimlerin nelerdir?
"Pizza yemekten hoşlanıyorum. Fakat annem, Türk yemekleri ve Türk lezzetleri geleneklerini bilir. Türk yemekleri çok güzel. Tatmanız lazım."

Basketbol oynamadığında ne yapıyorsun?
"Fransız lisesine gidiyorum. 1 yıldan fazladır buradayım. Ayrıca sinemaya gitmekten, arkadaşlarım ile dışarı çıkmaktan ya da yemeğe gitmekten hoşlanıyorum."

Yani Fransızca'nın sınıflarındasın? Neden Fransızca?
"Evet, Fransızca öğreniyorum; çünkü babam bir Fransız lisesinden mezun olmuş ve Fransızca öğrenebileceğin en iyi dillerden biri demişti."

Oynamayı hayal ettiğin kulüp nedir?
"Her zaman Kobe Bryant'ı izlerim ve eğer NBA'e gitmem mümkün olursa Los Angeles Lakers'ta oynamak isterim ya da Avrupa'da da Barcelona'da oynamak isterim."

Herhangi biri ilgilenmediğinde yemeği ne yapacaksın?
"Zor bir soru bu. Aaa.. belki biraz çikolata."

Fındıklı mı? Ve öyleyse, hangisi?
"Fındıklı, tabi ki. Bademliler."

Koç yemeğe gelirse, ona ne pişireceksin?
"Belki tavuk ya da balık."
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2014, 13:48:29 Gönderen: Cengizao »