Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270664 defa)

0 Üye ve 30 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #1065 : 25 Eylül 2014, 00:12:45 »
Yazın baba yazın..Salonda neler oldu onlardan bahsedin..ZOC melihe kızdımı..Kimi en çok kalayladı!
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1066 : 25 Eylül 2014, 00:16:58 »
Yazın baba yazın..Salonda neler oldu onlardan bahsedin..ZOC melihe kızdımı..Kimi en çok kalayladı!
Zoc anlatılmaz yaşanır. saha içinde kim hata yapıyorsa onun bölgesinde yedekteki oyuncuya kızıyor . alıyor tahtayı hemen çiziyor doğru seti ne yapmaları gerektiğini .
Goudelock 1 pozisyonda gereksiz zorladı kendiside hata yaptığını fark etti sonra döndü geriye dönerken elini kaldırıp suçluyum dedi hocaya baktı güldü -( bariz fırça bekledi suçunu bile bile ) ama Obra güldü sorun yok dedi sakin dedi. Obra Gou'ya şefkatli davranıyor incitmiyor :) :)
Serhat Semih Melih e biraz kaydı diyebiliriz. kenarda hali iyiydi takım böyle savunma yaparken hoca bu sene fazla sinirlenmez 8)
ALlah nazarlardan saklasın

Çevrimdışı gekas başkan

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Gün gelecek Kenan Sipahi hayranı dolacak her yer..
    • gekas başkan
« Yanıtla #1067 : 25 Eylül 2014, 00:22:42 »
Cem Ağrak abim de burda tabiki :) sana öncelikle selamlar abi beni twitter'den tanınırsın sanırım..sana birkaç sorum olacak:1-)bugün takım özellikle savunma anlamında çok diri gözüktü geçen seneye göre buna ne diyosun?..2- Pota altı rotasyonu şu an için yeterli mi?..3-kenan sipahi'nin oyunu hakkındaki düşüncelerin nelerdir?..Cevapların için şimdiden sağol.. ;)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1068 : 25 Eylül 2014, 00:28:10 »
Cem Ağrak abim de burda tabiki :) sana öncelikle selamlar abi beni twitter'den tanınırsın sanırım..sana birkaç sorum olacak:1-)bugün takım özellikle savunma anlamında çok diri gözüktü geçen seneye göre buna ne diyosun?..2- Pota altı rotasyonu şu an için yeterli mi?..3-kenan sipahi'nin oyunu hakkındaki düşüncelerin nelerdir?..Cevapların için şimdiden sağol.. ;)

tanıyorum tabiki...
ben şu aşamada bir yorum yapmak cidden istemiyorum kendi dilimden korkuyorum.. sadece tek bildiğim min 2 aya daha ihtiyacımız var bol bol antremana da ihtiyacımız var ama Allah'ın izniyle iyi olacağız. diyip diğer detayları arkadaşlara bırakıyorum
 bana sorma benim özelimde herkese sor onlar izah etsinler kardeşim :) :)

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #1069 : 25 Eylül 2014, 02:16:39 »
Çok iyi yoldayız. Takımı izledikçe iyice umutlanıyorum. Nazar değmesin.  Savunmada çok istekliyiz özellikle bu konu beni çok sevindiriyor. Savunması iyi olmayan Goudelock bile geçilmemeye çalışıyor, çaba gösteriyor.  Vesely bugün de üçlük attı. Şutunu kazanmak istediği belli... En azından düşük de olsa bir şut tehdidi olursa durdurulması çok zor olur ve spacing açısından takıma da faydası olur.

Zoric bence maçın adamıydı. Hem hücumda hem de savunmada muazzam oynadı. Hep diyorum gereğinden fazla yerin dibine sokuluyor diye... Tamam benim de çok tuttuğum bir oyuncu değil ama iyi yaptığı şeylerin görmemezlikten gelinmesi biraz canımı sıkıyor, haliyle hemen savunmaya geçiyordum (özellikle twitterda). Onun rolü bu sene farklı. Geçen seneki gibi bütün yük omuzlarında değil. Ben her maç bugünkü gibi oynamasını beklemiyorum ama Zadar turnuvasındaki gibi oynamasını da beklemiyorum. Zoric'ten ne beklediğimizi ve ne alacağımızı iyi belirlersek hayal kırıklığı ve(ya) sinir harbi yaşamayız.

Genel sıkıntılardan ve takımın oyunundan yeterince bahsedilmiş zaten bir de ben aynı şeyleri söylemeyeyim. Sadece Vesely'nin 2.23'lük Marjanovic'i poster ettiği videoyu paylaşayım:

https://www.youtube.com/watch?v=66D941Ig4UM
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Adnanmurat

• Üye
  • Yer: Buenos Aires
« Yanıtla #1070 : 25 Eylül 2014, 03:07:26 »
Takımın hücumunu genel olarak çok beğendim yine,bazen top öyle dönüyor ki potayı unutuyoruz,içeriye müthiş top indiriyoruz,içeriden dışarı çıkan topları da bugün yüzdeli sokamadık ama soktuğumuz gün,savunmayı da biraz daha oturttuğumuzda her takımı rahatlıkla yenebiliriz,gerçekten çok büyük umut vadediyor bu takım.Savunmada da ilk yarı 2-3 defa baskı yapacağız diye dış adamları boş bıraktık ama şu evrede bunlar olur,savunmayı da bazı bölümler dışında çok beğendim.Özellikle doğru 5le ve Vesely oyundayken mükemmel savunma yapabilir bu takım,rakip çok iyi top çevirip boştaki dış oyuncuyu bulsa bile Vesely şut atan adama inanılmaz uçuyor,5 metre uzakta olsa bile şutu bozabiliyor.

Oyuncu performansları olaraksa bazı oyuncular çok iyiydi bugün ama ben Hickman'ı inanılmaz beğendim.Müthiş asistler yaptı,3-4 asisti de heba oldu.Zoric'i sanırım benden fazla eleştiren yoktur ama bugün o da mükemmeldi,hakkını vermek lazım.Semih gayretli,hücumda iyi ama savunmada sorunluydu.Goeudelock bugün biraz fazla zorladı,asiste hiç yönelmedi,şut performansı olarak gününde olmamasına rağmen yine de 9 sayı sıkıştırdı.Vesely de mükemmeldi gerçekten,adamın yapmadığı iş yok,ayrıca çok da yürekten oynuyor.Bogdanovic de daha takıma yeni katılmasına ve kısa süre almasına rağmen sezon boyunca neler yapacağını hemen belli etti,Semih'e müthiş 1 asist yapıp,bir de çok uzaklardan 3lük soktu,çok da iyi savunma yaptı.

Son olarak da maçtan sonra Obradovic ile röportaj yapan kadına birşeyler söylemek lazım.Adama önce Obrobovic dedi,sonra da heralde 1 gün boyunca ezberlediği bir soruyu sordu,Obradovic'in söylediğini tamamen salladı çünkü,ayıptır ya!

Hahah aynen dostum kadın salladı yorumu soruyla beraber cevabı da ezberlemiş. Ben kahkaha attım cevabı çevirince :)
Bu arada İsmail Şenol ve İhsan Bayülken olmadan olmuyor , oyuncuları tanımadan yorum yapanlara ayar oluyor sessiz izledim maçı.
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2014, 04:40:30 Gönderen: Adnanmurat »

Çevrimdışı kanazawa1907

• Üye
  • Yer: Japonya
« Yanıtla #1071 : 25 Eylül 2014, 03:22:48 »
Arkadaslar Serhat ile Can'dan da bahseder misiniz?su ana kadar genel anlamda nasillar?

Çevrimdışı narcikmazi

• Üye
  • Yer: Istanbul
    • @skayalar2
« Yanıtla #1072 : 25 Eylül 2014, 06:22:15 »
"Saf bir PG" adlı bir roman yazsam tutar mı acaba?
Şaka bir yana bence bu takıma bir PG den önce Dorsey, Hines, Dunston karışımı yada bu arkadaşlara yakın tipte bir 5 numara alındığı takdirde yıllardır ağzımızın suyu akarak izlediğimiz, olmayı istediğimiz F4 da garanti olacağımızı düşünüyorum. Zoric iyi adam, elinden geleni yapıyor ama Oğuz ve Semih'ten açıkçası zorlu EL yolunda bişey beklemiyorum. İyiler hoşlar ama bir Maccabi bir Barça yada Yunan deplasmanında bu vatandaşlarımıza acımıyorlar.
Klasik bir Fenerbahçe taraftarının yaptığı 2 şeyden birini yaptığımın farkındayım. Şudur; çok kötü olmayan ama sıkıntılı olan bir durumu dünyanın en kötü olayı gibi lanse etmek. Diğer şey de alınan 1-2 galibiyete "bu takım efsane aga" yorumudur, sonra gelen ilk mağlubiyet karalar bağlatır. İkinciye hiç girmiyim.
F8'e doğru daha netleşecek olan durum doğrultusunda Sekulic ve Jackson hamleleri gibi hamle yapmazsak "bu takım yürür aga"..
(Dayanamadım)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Yıl 1998
Yer Abdi İpekçi
Fenerbahçe 99-84 Zalgiris Kaunas
Ordaydım...

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #1073 : 25 Eylül 2014, 08:25:53 »
Çok iyi yoldayız. Takımı izledikçe iyice umutlanıyorum. Nazar değmesin.  Savunmada çok istekliyiz özellikle bu konu beni çok sevindiriyor. Savunması iyi olmayan Goudelock bile geçilmemeye çalışıyor, çaba gösteriyor.  Vesely bugün de üçlük attı. Şutunu kazanmak istediği belli... En azından düşük de olsa bir şut tehdidi olursa durdurulması çok zor olur ve spacing açısından takıma da faydası olur.

Zoric bence maçın adamıydı. Hem hücumda hem de savunmada muazzam oynadı. Hep diyorum gereğinden fazla yerin dibine sokuluyor diye... Tamam benim de çok tuttuğum bir oyuncu değil ama iyi yaptığı şeylerin görmemezlikten gelinmesi biraz canımı sıkıyor, haliyle hemen savunmaya geçiyordum (özellikle twitterda). Onun rolü bu sene farklı. Geçen seneki gibi bütün yük omuzlarında değil. Ben her maç bugünkü gibi oynamasını beklemiyorum ama Zadar turnuvasındaki gibi oynamasını da beklemiyorum. Zoric'ten ne beklediğimizi ve ne alacağımızı iyi belirlersek hayal kırıklığı ve(ya) sinir harbi yaşamayız.

Genel sıkıntılardan ve takımın oyunundan yeterince bahsedilmiş zaten bir de ben aynı şeyleri söylemeyeyim. Sadece Vesely'nin 2.23'lük Marjanovic'i poster ettiği videoyu paylaşayım:

https://www.youtube.com/watch?v=66D941Ig4UM

Vesely'nin smaçı maçın hareketiydi :D Semih'in kaçırdığı smaça da üzülmedim değil.

Fazla uzatmadan 3-5 bir şey de ben söyleyeyim, Zoric bugün mükemmel oynayarak son günlerdeki acımasız eleştirileri haketmediğini gösterdi bence. Kim ne derse desin uzun rotasyonumuz Semih-Zoric-Oğuz şeklinde olacak hoca performanslarına göre süreyi dağıtır zaten, kafa patlatmayın, keyfini çıkarın bence.
Goudelock şutunun girmediği bir günde bile oldukça iyiydi, Vesely'nin performansı etkileyiciydi. Sanırım geçen senenin üzerinde bir blok performansımız oldu :) Takım olarak konsantre gözüküyoruz, savunmada gayretliyiz oldukça bence bunlar güzel gelişmeler. Hücumda da hızlı, hareketli ve top dolaştırarak oynuyoruz, haliyle seyir açısından da güzel oluyor. Uzunlarla güzel ikili oyunlar sonucunda güzel smaçlar izledik takım daha da kaynaştığında çok daha güzel olacak.
Anlaşılan koç oyun kurma görevini sadece bir oyuncuya vermeyecek, Emir'in 1 numara oynaması bunun bir göstergesiydi. Asist sayısı da oldukça tatmin edici, saf PG fetişizminin sonunu getireceğiz bu sene :D
Son olarak karamsar olmayalım, 2 sene önce saç baş yolarken bugün arkamıza yaslanıp büyük takımlara karşı bile güzel performanslar izleyeceğimize eminim, keyfini çıkaralım :)
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2014, 08:28:02 Gönderen: Solamnus »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #1074 : 25 Eylül 2014, 10:58:31 »
Eğer iyi kısa lar yoksa takımında o zaman iyi Uzunlar olmalı.. ama takımında ciddi manada yaratıcı..delici...skorer ve şutör kısaları varsa normal bir uzun bile yıldız olabilir yeterki azmetsin
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1075 : 25 Eylül 2014, 11:44:27 »
Tek kızdığım Nokta Bjelica ve Vesely nin Ribauntlarda çok zaman sadece izlemeleri oldu..Bu sorunu çözersek vurup geçeriz.
Murat izlemediler ama Marjanovic o kadar uzundu ki çaresiz kaldılar..Adam gerçekten sıradışı uzun ve güçlü...Ve sanılanın aksine atletizmi de o boya rağmen gayet iyi...bizimkiler zıpladılar zıplamasına ama adamda ağaç gibi kol vardı..Çekip çekip aldı topları ya da aldırmadı...Bir de arkadan diğer rakip oyuncular yüklenince seken toplara zorlandık o zaman...

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #1076 : 25 Eylül 2014, 14:03:39 »
Geçen seneki gibi erken form tuttuk ama bu sene ilk gurup zorlu orada sıkıntıya düşmemek için gerekliydi sanıyorum zira Zoc'da bundan şikayet  etti sene başındaki konuşmasında "düşüşe geçeceğimizi biliyorduk ama sakatlıklarla kötü oldu" demişti.

Umalımda geniş rotasyonun katkısını görelim bu sene, ribaund konusunda sıkıntı yaşayacağımız görünüyor şimdilik.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1077 : 25 Eylül 2014, 14:40:45 »
Ben erken forum tuttuğumuz düşüncesinde değilim. Bilakis takım henüz yüzde ellisiyle oynuyor. Ama bazı şeyleri o kadar düzgün yapıyorlar ki, bunlar daha uzun sürelere yayıldığında ne kadar tehlikeli ve durdurulmaz bir takım olacağımızın işaretini veriyor. Yine de bazı soru işaretleri yok değil. Bogdan'ın takım içinde alacağı rol ve bu yeni rolüne ne kadar sürede adapte olacağı zaman içinde göreceğimiz bir olgu mesela. Tam saha baskıya maruz kaldığımızda oyun kurmak ve baskıyı cezalandırmak konusunda eksiklerimiz var. Oyuncuların bireysel formlarıyla ilgili aksamalar var. Kısacası, takım bence henüz yüzde ellisinde... Lige yüzde yetmişiyle başlayıp, Top 16 öncesi yüzde doksanlara çıkmak en büyük arzum... Bu sabah Cem'le telefonda sohbet ettik. Ona da bu çekincemi belirttim. Erken form tutmak tehlikelidir dedim. Şimdilik iyi gidiyoruz. Ne yapmak, ne oynamak istediğimiz belli... Koç zaman içinde bu oyunu kusursuz hale getirmeye çalışacaktır.

Çevrimdışı omerozkan90

• Üye
  • Yer: izmir
  • legends never dies
« Yanıtla #1078 : 25 Eylül 2014, 15:00:23 »
maçın tekrarını izliyorum şu an trtspor'da taraftar ile ilgili bir kaç bir şey söyleme gereği duydum.Bu sene 5.000'e yakın kombine satıldı obradovic'te bunun ne kadar önemli olduğunu basın toplantısında vurguladı.Taraftar takımın potansiyeline inanıyor ve beklenti yüksek.Geçen sene euroleague'de en yüksek seyirci ortalaması bizdeydi bu senede bu böyle devam edicek gibi duruyor.takımın performansı kadar taraftarında ne yapacağı bu sene açıkçası beni meraklandırıyor.Bir tarafta tiyatro izleyenler öbür tarafta pınarbaşı söyleyenler felan tuhaf bir salon ortamı olmasın mümkünse. hakeme baskı,savunmada ıslık,takım uyurken tezahürat bunların zamanlaması oldukça önemli.sürekli konuşan anonsçu abimizinde biraz sözü taraftara bırakmasında fayda var.doğum günü kutlamaları,evlilik teklifleri,tuhaf tuhaf yarışmalar bunlar salonun atmosferini oldukça düşürüyor.

Kızılyıldız maçında " fuck you sırbistan" diye bağırmanın bana biri mantıklı açıklamasını söylesin.bir arkadaş o kadarda olur yazmış. nasıl olur ya ? obradovic,vladimir androic(yardımcı coach),predrag zimonjic(kondisyoner),bjelica,bogdanovic sırp bu bilmiyormuş gibi gelip fuck you sırbistan diye bağırmanın hiç bir açıklaması olamaz. ayrıca takımda yugoslavya kökenli kenan sipahi,jan vesely,zoric ve emir prealdzic var. tamam novi pazar diye bağırda fuck you serbia diye bağırıp hem ırkçılık yapıyorsun üstüne üstlük kendi takımında 5 sırp vatandışı adam var. açıkçası böle bağıracaklarına hiç gelmesinler salona tiyatro izler gibi izleyelim daha iyi. geçen sene euroleague maçında da gereksiz bir novi pazar atmosferi oluşturulmuştu. macabi gelicek bu sene gereksiz bir atmosfer oluşturulcak yine. böle ucuz numaralarla taraftar olunmaz.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #1079 : 25 Eylül 2014, 15:02:27 »
Ben erken forum tuttuğumuz düşüncesinde değilim. Bilakis takım henüz yüzde ellisiyle oynuyor. Ama bazı şeyleri o kadar düzgün yapıyorlar ki, bunlar daha uzun sürelere yayıldığında ne kadar tehlikeli ve durdurulmaz bir takım olacağımızın işaretini veriyor. Yine de bazı soru işaretleri yok değil. Bogdan'ın takım içinde alacağı rol ve bu yeni rolüne ne kadar sürede adapte olacağı zaman içinde göreceğimiz bir olgu mesela. Tam saha baskıya maruz kaldığımızda oyun kurmak ve baskıyı cezalandırmak konusunda eksiklerimiz var. Oyuncuların bireysel formlarıyla ilgili aksamalar var. Kısacası, takım bence henüz yüzde ellisinde... Lige yüzde yetmişiyle başlayıp, Top 16 öncesi yüzde doksanlara çıkmak en büyük arzum... Bu sabah Cem'le telefonda sohbet ettik. Ona da bu çekincemi belirttim. Erken form tutmak tehlikelidir dedim. Şimdilik iyi gidiyoruz. Ne yapmak, ne oynamak istediğimiz belli... Koç zaman içinde bu oyunu kusursuz hale getirmeye çalışacaktır.

Bence de şuan için erken form tutmak söz konusu değil. Bence daha "takım" bile olmuş değiliz, 4 oyuncumuz daha yeni antrenmanlara başladı sayılır. İlk maçlarda çok top kaybı yapmamız bunun bir göstergesi olarak düşünülebilir.
Bu sene önemli bir avantajımız ise kadro derinliği olacak, bu sene sadece belli pozisyonlara takviyeler yapmadık, getirdiğimiz oyuncular birden fazla mevkide katkı verebilecek yetenekli oyuncular. Maç içinde oyuncuları farklı farklı pozisyonlarda izleyeceğiz ve bu sayede bazı oyuncular formsuz olsa bile bunu tolere edebilecek bir kadro derinliğine sahip olmamız sebebiyle bunun negatif etkisi fazla büyük olmayacaktır.
Geçen seneyi hatırlarsak Emir ve Bojan'ın performansının düşmesi ile büyük sıkıntıya girmiştik. Ayrıca son topu kim kullanacak diye kara kara düşünüyorduk, bu sene Bogdan mı ? Goudelock mu? Melih mi? diye düşünüyoruz mesela :)