Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270770 defa)

0 Üye ve 35 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #1275 : 27 Eylül 2014, 21:59:16 »
Merak ettigim bir husus var. Hakikaten, mevcut kadromuz ile F4 yapacagimiza hatta son 8e kalacagimiza inanan biri var mi?

Yapamazsak Fenerbahçelilikten vaz mı geçeceğiz

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #1276 : 27 Eylül 2014, 22:03:04 »
Nando De Colo CSKA'nın öncelikli tercihi değildi.Herkesinde bildiği gibi Calathes Delaney gibi birkaç isimle ilgilendiler.Sonra Teo ile tekrar anlaştılar.CSKA ile anlaşmadan önce Nando De Colo boştaydı ve hatta adı bizle çıkmıştı.Bizle haberi çıktıktan 15 gün sonra CSKA ile anlaştı.Biz CSKA diğer oyuncularla uğraşırken o transferi bitirebilirdik.

Sen yeter ki talip ol, adamların 1. istediği o oluyor ve 5-7M euroya kadar fiyatı artırıyorlar, nasıl alacaksın. Örnek mi istiyorsun sözleşmesini uzatmayacakları Teoya sırf Fenerbahçe alamasın diye 3.5M Euro verdiler ve bence çok fazla süre de vermeyecekler hep birlikte göreceğiz.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #1277 : 27 Eylül 2014, 22:05:02 »
De Colo'yu istediğimize dair herhangi bir bilgim yok, listemizde olan oyuncular arasında değildi, en azından ben öyle biliyorum. Kaldı ki bana göre De Colo vasatın üstüne çıkamayacak bir adamdır.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1278 : 27 Eylül 2014, 22:05:16 »
De colo hicbir zaman istenmedi.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1279 : 27 Eylül 2014, 22:09:03 »
CSKA basarısız olabilir ama basarısız dedigin takım ya F4 kaybediyor ya da final kaybediyor.F8 de elenmiyor.Real basarısız olabilir ama basarısız dedigin takım finali kaybediyor.Barca basarısız olabilir ama o da her sene F4 goruyor.Oly de para harcıyor ama ya F4 goruyor ya kupayı kaldırıyor.
Biz ise sadece para harcıyoruz,taraftar EL de rekor kırıyor.Biz her sene bir bahane ile gecistiriyoruz.Klubun F4 hedefi yoksa Ulker'e yazık ben Ozokur olsam istediginiz adamları alırım,butceyi de gerekirse arttırırım ama F4 isterim,bahane de kabul etmem derim.Maalesef bizim en buyuk istikrarırımız her sene 90-100 yemek bu yonetim ve taraftar bu neticileri hak etmiyor.Bizim gecen sen kadromuz ne kadar genis ya da ne kadar darsa Maccabinin de aynıydı.Ben her platformda eziklere hak ettikleri cevapları veriyorum.Kufur de yiyoruz hakaret de isitiyoruz.Dibine kadar savunurum ama bir o kadar da elestiririm.Masa tenisine de bakarım,voleyboluna da bakarım.

Hepinize saygı duyuyorum.Ama kurulan kadroların dar oldugunu kabul etmiyorum.Son 2 senede F4 harici neticeyi basarısızlık kabul ediyorum.Ayrıca Can icin mesela aldıgı paranın cok daha fazlasına transfer edilmesine de anlam veremiyorum.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #1280 : 27 Eylül 2014, 22:16:54 »
CSKA basarısız olabilir ama basarısız dedigin takım ya F4 kaybediyor ya da final kaybediyor.F8 de elenmiyor.Real basarısız olabilir ama basarısız dedigin takım finali kaybediyor.Barca basarısız olabilir ama o da her sene F4 goruyor.Oly de para harcıyor ama ya F4 goruyor ya kupayı kaldırıyor.
Biz ise sadece para harcıyoruz,taraftar EL de rekor kırıyor.Biz her sene bir bahane ile gecistiriyoruz.Klubun F4 hedefi yoksa Ulker'e yazık ben Ozokur olsam istediginiz adamları alırım,butceyi de gerekirse arttırırım ama F4 isterim,bahane de kabul etmem derim.Maalesef bizim en buyuk istikrarırımız her sene 90-100 yemek bu yonetim ve taraftar bu neticileri hak etmiyor.Bizim gecen sen kadromuz ne kadar genis ya da ne kadar darsa Maccabinin de aynıydı.Ben her platformda eziklere hak ettikleri cevapları veriyorum.Kufur de yiyoruz hakaret de isitiyoruz.Dibine kadar savunurum ama bir o kadar da elestiririm.Masa tenisine de bakarım,voleyboluna da bakarım.

Hepinize saygı duyuyorum.Ama kurulan kadroların dar oldugunu kabul etmiyorum.Son 2 senede F4 harici neticeyi basarısızlık kabul ediyorum.Ayrıca Can icin mesela aldıgı paranın cok daha fazlasına transfer edilmesine de anlam veremiyorum.

Ülker'e niye yazık olsun yahu, bizden önce Ülker her sene kupa mı kaldırıyordu Avrupa'da, bizle birleştikten sonra mı bozuldu gelenekleri.

Ülker'e tek bir konuda üzülürüm, o da taraftarın sürekli mızmızlanıp, hiçbir şeyden mutlu olmaması konusunda. Onun dışında Ülker'in trip atmaya hakkı yok, zira ortada sponsorluktan farklı bir durum var, birleşme var. Ortada bir başarı ya da başarısızlık varsa bu komple Fenerbahçe Ülker organizasyonunun başarısı ya da başarısızlığıdır.

Bu takım, dediğiniz gibi F4 oynayan bir takım olsun, üstüne 2 yıl üst üste final kaybetsin, bu sefer de 'loser' damgası vurulacak. Umarım anlatabilmişimdir.
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2014, 22:18:11 Gönderen: Chauncey Billups »

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1281 : 27 Eylül 2014, 22:23:15 »
Ülker'e niye yazık olsun yahu, bizden önce Ülker her sene kupa mı kaldırıyordu Avrupa'da, bizle birleştikten sonra mı bozuldu gelenekleri.

Ülker'e tek bir konuda üzülürüm, o da taraftarın sürekli mızmızlanıp, hiçbir şeyden mutlu olmaması konusunda. Onun dışında Ülker'in trip atmaya hakkı yok, zira ortada sponsorluktan farklı bir durum var, birleşme var. Ortada bir başarı ya da başarısızlık varsa bu komple Fenerbahçe Ülker organizasyonunun başarısı ya da başarısızlığıdır.

Bu takım, dediğiniz gibi F4 oynayan bir takım olsun, üstüne 2 yıl üst üste final kaybetsin, bu sefer de 'loser' damgası vurulacak. Umarım anlatabilmişimdir.
Hocam ben her sene F4 yapsın arada 3. olsun arada final oynasın sikayet etmem.Bayan baskette de her sene final oynayalım kaybedelim ama hep orada olalım.Yalnız su butcelere,su kadrolara,su isimlere F8 bile gorememek bana gore cok ciddi basarısızlıktır.Ulker kendi oynuyorken taraftar destegi,Dunyanın en buyuk klubu destegi yoktu.Salonu kim nasıl yaptı bilmiyorum.Ama bu kadar maddi,manevi emege Ulker Baskanı da bence F4'u hak ediyor.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #1282 : 27 Eylül 2014, 22:32:29 »
Hocam ben her sene F4 yapsın arada 3. olsun arada final oynasın sikayet etmem.

Hocam, sen şikayet etmezsin, ben şikayet etmem, lakin genel döngü bu şekilde olacak.

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1283 : 27 Eylül 2014, 23:07:13 »
De Colonun adı Bogdan ve Hickmanla beraber çıkmıştı hatta bu 3lü arasında öncelikli tercih denmişti.Ona dayanarak konuşuyorum ama ilgilenmediysek bile ilgilenilmesi gereken bir oyuncuydu.Kadromuzdaki oyunculardan daha iyi oynatıcılık meziyetleri olan bir oyuncu.Bu yoklukta gayet iyi transfer olurdu.Kendisinin oyununu çok beğenirim.
İlgilenmediysek bir sebebi vardır mutlaka,demek ki koç kendi sistemi içinde düşünmüyor ya da beğenmiyor demekki,bogdan ve hickman ile adı çıktıysa iyi ki bogdan ve hickman gelmiş de,nando gelmemiş.

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #1284 : 28 Eylül 2014, 00:32:50 »
Real Madridli olsak şu an basketbol şubesinin olduğu ofisi 2-3 yıldır düzenli olarak ateşe veriyor olurduk muhtemelen :D

De Colo'yu ben kişisel olarak isterdim.Tuttuğum bir oyuncu ama hani şu an De Colo,Hickman ya da Goudelockun yerine olsa sorunlar bitecek değildi.Çünkü De Colo da o taraftarın hayal ettiği tipte bir isim değil.6816815.kez dendi ama ben de diyeyim:Bizim de istediğimiz tipte guardı koç da istedi,bunu röportajındaki hayat her zaman istediğiniz gibi şekillenmiyor diyerek yanıtını verdi.

Çevrimdışı narcikmazi

• Üye
  • Yer: Istanbul
    • @skayalar2
« Yanıtla #1285 : 28 Eylül 2014, 01:03:58 »
İlk deplasman yolculuğu öncesi uçağa gecmeden Reis'e yapıştırıcam soruyu;
"Why didnt you take a pointguard, sir?"
O da beni muhtemelen biyerlere şikayet edecek yada Melih'e baktığı gibi bakacak ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Yıl 1998
Yer Abdi İpekçi
Fenerbahçe 99-84 Zalgiris Kaunas
Ordaydım...

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #1286 : 28 Eylül 2014, 01:04:17 »
Son birkaç gündür aklıma takılan bazı şeyler var ve bu konuyla ilgili düşüncelerimi aktarmak istiyorum.
Şuan hazırlık dönemindeyiz ve 7 tane yeni oyuncu geldi.Gloria Cup ta sırasıyla Kızılyıldız,Cska-Oly ile oynadık.İlk rakibimiz güc ve tecrübe olarak hem diğer rakiplerimize hemde yeni kurulmuş olsak da bize göre zayıf bir takımdı,o yüzden bir şekilde bireysel performanslarla maçı kazandık.Cska ve Oly maçlarında ise istemediğimiz sonuçlar aldık ama unuttuğumuz birşey var;
Maçlarda çıkan ilk beşimiz:Hickman-Goudelock-Serhat-Vesely-Semih
Cska ilk beşi:Jackson-Fridzon-Markoishvili-Vorontsevich-Kaun
Oly ilk beşi:Spa-Lafayette-Lojeski-Printezis-Dunston
Yani biz ilk kez bir arada oynayan oyuncular topluluğundan oluşmuş bir takımken,rakiplerimiz ise nerdeyse tamamı birkaç yıldır bir arada oynayan oyunculardan oluşmus takımlardı ve atlanmaması gereken en önemli nokta ise,biri 3 yıldır final four oynuyor diğeri son 3 yılda iki kez şampiyon olmuş.Kısaca kendimizi dev aynasında görmenin bir anlamı yok şu aşamada yeni kurulmuş hiçbir takım o kalibredeki takımlarla mücade edemez.
Son bir haftada 6 maç yaptık,birazcık sporla alakası olan herkeste bilir ki hem yoğun ve ağır idmanlar yapan hemde bu kadar kısa sürede 6 maç yapan takım fiziksel ve mental açıdan yıpranır.bizde tam olarak bunun ceremesini çektik.
Benim gözümde maçları kaybetmenin ve bu kötü oyunun tek mantıklı açıklaması;aşırı yorgunluğun yol açtığı fiziksel ve mental yıpranmadır.
Bu takıma transfer gerekir veya gerekmez artık bunun tartışmasını yapmanın bir anlamı yok.O yüzden boşu boşuna kimsenın birbirini kırmasına da gerek yok.Bana göre transfer gereklidir,Obraya göre değildir.Koç Obradoviç olduğuna göre benim düşüncem ne olursa olsun pek bir önemi yok.Sezon sonu gelir takım transfer yapılmadı diye başarısız olursa o zaman hesap vermesi gereken herkes hesabını verir.
Forumdaki herkesten ricam takıma biraz zaman tanıyalım,eleştirilecek birşey varsa bunu yapmaktan çekinmeyelim ama bunu yaparken kimseyi kırmadan,incitmeden,herkesin eleştirisine saygı duyarak yapalım.
Ben takıma da koça da güveniyorum başarılı olacağımıza da inanıyorum.Gün birlik olma günüdür.Ayrılık,gayrılık bizim Fenerbahçeliliğimize yakışmaz...

Bayağı da uzun bir yazı oldu hepiniz hakkınızı helal edin ;) ;)
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #1287 : 28 Eylül 2014, 01:47:12 »
Son birkaç gündür aklıma takılan bazı şeyler var ve bu konuyla ilgili düşüncelerimi aktarmak istiyorum.
Şuan hazırlık dönemindeyiz ve 7 tane yeni oyuncu geldi.Gloria Cup ta sırasıyla Kızılyıldız,Cska-Oly ile oynadık.İlk rakibimiz güc ve tecrübe olarak hem diğer rakiplerimize hemde yeni kurulmuş olsak da bize göre zayıf bir takımdı,o yüzden bir şekilde bireysel performanslarla maçı kazandık.Cska ve Oly maçlarında ise istemediğimiz sonuçlar aldık ama unuttuğumuz birşey var;
Maçlarda çıkan ilk beşimiz:Hickman-Goudelock-Serhat-Vesely-Semih
Cska ilk beşi:Jackson-Fridzon-Markoishvili-Vorontsevich-Kaun
Oly ilk beşi:Spa-Lafayette-Lojeski-Printezis-Dunston
Yani biz ilk kez bir arada oynayan oyuncular topluluğundan oluşmuş bir takımken,rakiplerimiz ise nerdeyse tamamı birkaç yıldır bir arada oynayan oyunculardan oluşmus takımlardı ve atlanmaması gereken en önemli nokta ise,biri 3 yıldır final four oynuyor diğeri son 3 yılda iki kez şampiyon olmuş.Kısaca kendimizi dev aynasında görmenin bir anlamı yok şu aşamada yeni kurulmuş hiçbir takım o kalibredeki takımlarla mücade edemez.
Son bir haftada 6 maç yaptık,birazcık sporla alakası olan herkeste bilir ki hem yoğun ve ağır idmanlar yapan hemde bu kadar kısa sürede 6 maç yapan takım fiziksel ve mental açıdan yıpranır.bizde tam olarak bunun ceremesini çektik.
Benim gözümde maçları kaybetmenin ve bu kötü oyunun tek mantıklı açıklaması;aşırı yorgunluğun yol açtığı fiziksel ve mental yıpranmadır.
Bu takıma transfer gerekir veya gerekmez artık bunun tartışmasını yapmanın bir anlamı yok.O yüzden boşu boşuna kimsenın birbirini kırmasına da gerek yok.Bana göre transfer gereklidir,Obraya göre değildir.Koç Obradoviç olduğuna göre benim düşüncem ne olursa olsun pek bir önemi yok.Sezon sonu gelir takım transfer yapılmadı diye başarısız olursa o zaman hesap vermesi gereken herkes hesabını verir.
Forumdaki herkesten ricam takıma biraz zaman tanıyalım,eleştirilecek birşey varsa bunu yapmaktan çekinmeyelim ama bunu yaparken kimseyi kırmadan,incitmeden,herkesin eleştirisine saygı duyarak yapalım.
Ben takıma da koça da güveniyorum başarılı olacağımıza da inanıyorum.Gün birlik olma günüdür.Ayrılık,gayrılık bizim Fenerbahçeliliğimize yakışmaz...

Bayağı da uzun bir yazı oldu hepiniz hakkınızı helal edin ;) ;)
Altına imzamı atarım. Tamam hepimiz takıma çok önem veriyoruz ama birbirimizi kırmayalım.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1288 : 28 Eylül 2014, 02:05:23 »
koçun 1.sınıf oyun kurucuları istediği ama bunları getiremediğimiz için orjini 2 numara olan adamlara dönük yeni bir sistem oturtmaya çalıştığı belli.

teo ve calathes ile anlaşıldığı haberleri burda da paylaşıldı. Son ana kadar bunların bekleyip piyasada ki alternatiflerini kaybettik ya da bi alt klasman sayılacak huertel koponen de colo gibi isimleri reis mi istemedi bunu düşünüyorum. ??
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #1289 : 28 Eylül 2014, 02:16:39 »
De Colo olayı hiç olmadı..

Ancak Huertel için Laboral'ın çok yüksek bir boy out parasını istedi diye duydum..

Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.