Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4969121 defa)

0 Üye ve 26 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #15510 : 02 Nisan 2015, 15:49:10 »
Sende birşeyler var hocam :)
3 numara lazim bence.. goudelock da bench skoreri olarak kadroda yer alır..
bu rolde oyuncu lazim zaten
bench skoreri :) ya sen çok güzel adamsın

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15511 : 02 Nisan 2015, 15:50:32 »
Yok başına niye bir şey gelsin ne güzel yazmışsın. Yalnız dediğim gibi benim Vesely'nin 4 numara oynaması konusunda büyük çekincelerim var.

Olay takımdaki herkes skor yapıyor Vesely atmasa da olur demek kadar basit değil bence. 4 numarada böyle hücumda sıkıntılı adamı (özellikle şutu olmaması) koyarsanız spacing-alan açmada büyük sorun yaşarsınız.

Çok güvendiğimiz şutörlerimiz de belki çok daha zor pozisyonlar bulacaktır bu sebeple. Tüm oyun planını etkileyen bir şey bu. Derrick Brown  gelseydi oraya üçlüğü olmamasına rağmen müthiş orta mesafe tehdidiyle bile alan açabilirdi.

2 sene önce Batiste'e 4 oynarken her boş kaldığında üçlük baskısı yaşatan taraftarın maçlarda Vesely'e nasıl tepki vereceğini kestirmek güç değil.

Şunu da diyeyim ben de sert, mücadeleci oyuncuları severim. 5 numaraya bu tarz Tyus, Dunston, Lasme tipi adamları da desteklerdim. Bir de bu tarz oyuncuları 4'te oynattığınızı hayal edip hücum şablonu oluşturun kafanızda. O zaman Vesely'deki çekincelerimi biraz anlarsınız.

çekincelerini yerim lan senin :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15512 : 02 Nisan 2015, 16:07:45 »
abi bencede 6.yabancılar girilecek ama bence risk ocak ayında gerek duyulursa nasıl oyuncu bulacaz bu sene görüldüğü gibi yine pierre jackson tarzı bi adama kalmayalımda.bu dediğim koç'a güvenmediğim anlamı çıkmasın spor bu sakatlığı var cezası var.(bknz:kenan sipahi)
bulduk :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15513 : 02 Nisan 2015, 16:09:40 »
Hickman-Emir-Kenan
Gudlock-Melih-Can
Bogdan-Serhat
Bjelica-Vesely
Zoric-Oğuz-Semih

Başka transfer olmaz, bu 13 kişilik kadroyla lige başlarız diye düşünüyorum.Kenan iyileşince Can kadroya giremez.
7. yabancı hakkını daha sonra kullanabiliriz.
Metecan, Berk ve İzzet kiralanmalı.
Ömer'in durumu nedir bilmiyorum, şahsen Can alınacağına Ömer kadroda kalsın isterdim.Melih transfer edildiğinde memnun kalmıştım, güvenimi boşa çıkarmadı ama Can'dan pek ümitli değilim, umarım yanıltır beni.

Özcan ..
vallaha helal olsun..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15514 : 02 Nisan 2015, 16:10:40 »
Muazzam bir.Nikos Zisis planım var
Yarın uygun vakitte hayali transfer sürecini yazacağım. :)
Umutum yokluğunu hemen anlarım 😆😆
çok temiz adammışım :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15515 : 02 Nisan 2015, 16:13:23 »
Tosuncuk Italyan koç Andrea Trinchieri (47) Unics Kazan takımı için  2014/2015 sezo planlamasını yaparken Zisis ile mutlaka tekrar anlaşılmasını istedi. Hatta tosuncuk planı Siena günlerinde olduğu gibi Zisis ve Bo yu beraber kullanmaktı. Hatta Kazan takımının Bo ile bir ön anlaşma yaptığı dedikodusu herkes tarafından biliniyordu.
Zisis ile.1 senelik daha kontrat uzatan Kazan takımında süpriz bir şekilde italyan koç Trinchieri yollar ayrıldı..

Unics Kazan takımının yeni koçu eski Panathinaikos lu Pedoulakis olmuştu.  Zisis italyan Trinchieri'nin gitmesine.ciddi anlamda bozulur. Soğuk rusya gunlerinden beraber pizza yiyen ikilinin arası çok iyidir.
Pedoulakis ile.Zisis arası ise Yunanistan zamanlarında ki ince bir sıkıntıdan dolayı bozulmustur. Zisis Aek da oynarken Pedo'nun kızını götürdüğü söylenir. Arada büyük husumet varken bu ikilinin beraber çalışması pek olağan görünmüyor.

Zisis 2005.senesinde kendisini Benetton'a transfer eden Gherardini 'the unakıtan ' a telefon açar ve sıkıntılı durumdan bahseder. Zisis Obradovic'in beğendiği bir oyun kurucudur.
Sözleşme sıkıntısı asilabilir ise.Zisis ile 1 senelik kontrat imzalayacağız...

Hayırlısı olsun şimdiden.

mevzu budur.. bunun üzerinde bi tahmin gelene kadar en iyisi budur..
bu arada bunun yadığım zaman Volkan abi benimle dalga geçmişti. selamlarımı iletiyorum kendisine :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15516 : 02 Nisan 2015, 16:24:42 »
yalnız bogdan ın 3 numarada oynayabileceğini düşünüyordum.ama gerçekten çok zorlanır.bugün de çok zorlandı.hem savunma hem hücumu birlikte halletmesi zor.sanırım bu takıma oyun kurucudan çok 3 gerekiyor.darden maciulis micov hatta marko dan birisini alsaydık keşke hepsi boştaydı.
ah kürşatım ah :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15517 : 02 Nisan 2015, 16:57:50 »
Ben bu sene en çok 3-5 numarad sıkıntı çekeceğimizi düşünüyorum. 3e Dardenvari biri 5e Zoric yerine Dunstonvari birini almış olsak en iddialı takım olurduk bence.
şimdilik çekmedik. ileride ne olur Allah bilir ;)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15518 : 02 Nisan 2015, 17:10:40 »
İlla skorer alinacaksa bu isim Goudelock olmamaliydi.Kendini ELde ust seviyede kanitlamis verecegi katki az cok belli Langford varken Goudelock transferi yanlistir.

Simdi diyoruzki Gou iyi ama iste tercih hatalari var,topu elinde cok tutuyor,EL sertligine nasil reaksiyon verecegi supheli vs.vs.

Şu var..

1. Langford ın aldığı para ile Goudelock'un aldığı para arasında ciddi bir fark var..

2. Goudelock, skorerlik anlamında her türlü daha büyük bir potansiyel..

Kalkıp burada Euroleague sertliği diyeceksen aynı Langford'ın geçtiğimiz sezon Maccabi serisinde yaptığı hataları, kullandığı yanlış şutları sana hatırlatmak isterim.

bu cevap utkana aittir. kendisi adamın dibidir.
Goudelock da kendisine bok atanları lavaboya sokmuştur. darısı ilerleyen maçlara
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2015, 17:12:03 Gönderen: Cem Ağrak »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15519 : 02 Nisan 2015, 17:14:45 »
Bu hoca tercihidir ben de Goudelock tercihinden sikayetci degilim.Hem daha ac,hem daha genc belki daha da disiplinli bir oyuncu aldık.Ama guard da hoca kimi istiyorsa bir sekilde alınmalıydı.Ayrıca hata olabilir,insandır hata yapar.Obradovic Dunyanın en iyisidir ve Bjelica ile birlikte 5 yıl bence imzalanmalıdır.Ama misal Kleiza hocanın cok guvendigi ama perf. olarak cok kotu bir transfer oldu.Hoca bunu ister miydi tabii ki istemezdi.Ama sonucta oldu.Onemli olan hatalardan ders almak ve davamlı hata yapmamak.2 3'de oynasın,3 4'e kaysın ile sıkıntı yasamayalım.1 lazımsa 1 alınsın,2 lazımsa 2 alınsın,5 lazımsa 5 alınsın.Zoric'i de misal gencler bile potaya goturup basketi atmasın.Takımda direnc olsun.Hepimiz 70 yiyip 80 atan takım istiyorum.100 atmayalım ama 90 da yemeyelim.
istediğin oldu abi ama ortalarda yoksun abi ? bi sorun yoktur umarım ..
güzel mutlu günlerde de yorumlarını duymak isteriz.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15520 : 02 Nisan 2015, 17:17:47 »
Nereye gittikleri kadar kaca gittiklerini de merak ediyorum acıkcası bize 1.6m bonservis ve muhtemelen 2m civarına oynayan Bo bakalım kaca imza atacak.Kleiza yı gorduk.Biz bu takımların hepsinden cok daha buyuk takımız ama ne hikmetse ne paralar veriyoruz.Real-Barca dısında en iyi takım biziz ama ne hikmetse ne paralara alıyoruz.
Bjelica 1 milyon euro oynuyor.. bedava.
Goudelock 1 milyon euro/usd oynuyor. bedava
Bogdan 850 bin euro oynuyor bedava
Ricky 1.1 milyon usd alıyordu bedava...

kötü verilen paralara laf ediyorsak yapılan bu güzel para işlerine de bi laf etmek lazım gelir dimi abi ?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15521 : 02 Nisan 2015, 17:18:21 »
Dudanın çöpe attığı yemeği Zoc yemez

adamsın

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15522 : 02 Nisan 2015, 17:20:43 »
Benim anladığım transfer olacaksa da belli menajer üzerinden olacak. O zaman da oyuncu kısıtlı.

Şu takıma Zisis iyi giderdi ama yapacak bişey yok.
iyi geldi be hocam :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15523 : 02 Nisan 2015, 17:23:11 »
Az evvel barcelona real madrid macına baktım da bu seyiveyelere cıkmamız imkan dahilinde görünmüyor valla :)
konuş miraç konuş 8)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15524 : 02 Nisan 2015, 17:24:39 »
Yıllarca bir pg eksiği çekmemzie rağmen bu sene de pg alınmadı.Gereksiz oyunculara gereksiz paralar bayıldık.Halbuki şu kadroyu kurmak aslında hiç de zor değildi.

Heurtel-Kenan-Berk
Hickman-Bogdan-Melih
Emir-Darden(Maciulis)-Metecan
Bjelica-Vesely-İzzet
Raduljica-Semih-Oğuz

Hadi Zorici gönderemiyorsan o da kalsın ama kısa rotasyonu çok yanlış şekillendi.
ah benim güzel temiz kalpli kardeşim..
8)