Gönderen Konu: Fenerbahçe / Spor Toto Süper Lig (2017-18 Sezonu)  (Okunma sayısı 63511 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe / Spor Toto Süper Lig (2017-18 Sezonu)
« Yanıtla #165 : 29 Eylül 2017, 22:06:16 »
Adamlar bir haftadır konuşuyor. Antrenörleri hakeme orospu çocuğu diyor 1 maç ceza alıyor.
Bizimkiler çıkıp kız gibi açıklama yapıyor. Para cezaları, hak mahrumiyetleri havalarda uçuyor.
Bıktım artık şöyle kibar yöneticilerden. Yediniz bitirdiniz koca camiayı.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #166 : 29 Eylül 2017, 23:22:08 »
Valbuena'yı 1-0 öndeyim diye oyundan alan hocanın Samandıra'yı görmeden maç bitimi kovulması gerekir.
...
Maçı 3-0 kazansak da görüşüm değişmezdi. Eğer bir sakatlık filan yoksa, ki sanmıyorum, sırf bu değişiklik Aykut Kocaman'ın işine son vermek ve onun Fenerbahçe'ye yakışmayan, vasat bir hoca olduğunu anlamak için yeter ve artar.

Yukarıdaki mesajı geçen hafta Beşiktaş galibiyetinin hemen ardından yazmıştım. Kaleyi bulan ilk şutu 55. dakikada atmışsın. O da Mehmet Ekici'nin 25 metreden bile uzak şutu... İlk devre kaleye sadece üç şut atmışsın, üçü de kaleyi bulmamış. 1-0 geriye düştüğünde, geçen hafta 1-0 öne geçtiğinde yaptığın gibi yine Valbuena'yı oyundan alıyorsun. Bu gidişle iki maç sonra takımın tek yetenekli oyuncusunu da küstürüp, muhtemelen onu da gelecek sezon rakiplerden birisine kaptıracaksın.

Ve tabii Bülent Yıldırım isimli tescilli (o)rganik (ç)ocuğunun zaten sabaha kadar top oynasan gol atamayacağın maçta bile yaptığı o.ç.luğu...

Şu an Bülent Yıldırım'a en minnettar iki isim Aykut Kocaman ve Aziz Yıldırım'dır. Özellikle Aykut'un ömrünü bir hafta uzattı.

Aykut için "vasat üstü bir hoca" diyordum. Şu maç yanıldığımı anladım. İsmail Kartal bile bu kadar kötü değildi. Fenerbahçe tarihinde bu kadar ne yaptığını bilmez kötü bir hoca hatırlamıyorum. Ligi 20 takım içinde 8. bitirdiğimiz 1987-88 sezonunda bile bundan daha keyif veren maçlar oynuyorduk. Merhum Kayhan'ı, Erdi'yi, Rıdvan'ı izliyor ve heyecan duyabiliyorduk. O sezondan daha kötüyüz. Kalecilerimiz de o sezonun kalecisi Lukovcan ayarında...

Aykut'u Fenerbahçe'ye yakıştıranların içimizdeki kripto-Galatasaray'lılar olduğunu düşünmeden edemiyorum. Elimde değil... Doluya koyuyorum, boşa koyuyorum. Esasen Aykut açıklandığı anda bu sezonun da çöpe gittiğine dair inancımı yazdım. Sezon başlamadan... Ama bu kadar rezil futbolu ben bile beklemiyordum.

Bir kere de kovulmadan git be adam! Futbolcuyken kovuldun; hocayken kovuldun; bu defa kendin git n'olur! Bülent Yıldırım seni bir hafta kurtarır. Fazlası olmaz. Hani Anelka elle gol attı diye (Konya'nın başındayken) "hocalığı bırakıyorum" diye temiz lig'cileri Fenerbahçe'ye karşı gazlamasını biliyorsun ya... Keşke o gün de tükürdüğünü yalamasaydın...

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #167 : 30 Eylül 2017, 00:28:30 »
Aykut zamanında Alex'e de yaptı bunu. İkinci yarı ezbere oyuncu değiştiriyordu. Şimdi de Velbuena'ya yapıyor. Tamamen ezbere bir değişiklik. Sahadaki futbolu okuyabildiğinden değil. Açıkçası son iki haftaki galibiyetlere şaşırmıştım ama rastgele bir anadolu takımı da üst üste galibiyetler alabilir ama sonuçta kapasiteleri belli. Göztepe gibi, kayseri gibi.

Valla ben bu kadar rezil bir futbolu bekliyordum, sene başından bu yana yazıyorum. Kalkıp gs ile beşliktaş ile kadromuz kıyaslanıyor. Hayretler içinde kalıyorum. Yarın puan farkı 8 olacak. Adam hala başkanlığa aday olabilmek için Ali koç'a rakip listeler hazırlıyor. Hala gitmiyor. Rasim Ozan'ı Fenerbahçe başkanı yap bu kadar zarar veremezdi takıma. Daha da dibe batıramazdı. Ne çekilmez çilemiz var.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #168 : 30 Eylül 2017, 02:06:37 »
Tetikçi hakemi bırak, sen önce kendi kapının önünü süpür hoca... Sahaya sürdüğün takım futbol falan oynamadı. Her maç aynı şeyler; abuk subuk oyuncu tercihleri, x pozisyonunda oynayan adamı y pozisyonunda oynatmalar, saçma sapan oyuncu değişiklikleri... Ha tabi bir de, her maç illa ki bir embesil çıkıp gol yemeye sebep olan aptalca bir hata yapıyor, takımın istikrarlı olduğu tek husus bu galiba.

Çevrimdışı south

• Üye
« Yanıtla #169 : 30 Eylül 2017, 08:33:50 »
Rezalet bi ilk yarı oynuyosun takım hiçbir şey yapmıyor top oynama adına ama aynı adamlarla 2.yarıya başlıyosun olacak iş değil.Çıkar Topal'ı al Alper'i Giualiano'yu çıkar Soldado'yu al mesela o taraftarının hiç beğenmediği Tudor gerideyken beklerini çıkarıp hücum oyuncusu alıyor mesela.Sen Jansen'i çıkarıp Soldado'yu alıyosun.Bide üzerine rakibi kontrol altına aldık diyosun karşında Napoli,Monaco vs. Yok akhisar'ın yapması gerekeni sen yapıyosun.Aykut Kocaman'dan geldiğinde umutluydum ancak kendisi hangi kulübü çalıştırdığının farkında değil.Vizyonu Fenerbahçe t.direktöründe olması gerekenden baya düşük.

Çevrimdışı hatai

• Üye
« Yanıtla #170 : 30 Eylül 2017, 12:41:53 »
Ah ah şu 3 Temmuz'dan sonra -Ersun Yanal dönemi hariç- düzgün bir sezonumuz geçmedi. Rahat rahat oturup futbol izleyemedik. Kaç yıl oldu Salı,  Çarşamba akşamları maç izlemeyeli,  Şampiyonlar ligi müziğini duymayalı? Gerçi şimdi perşembe akşamları da maç izleyrmiyoruz.

Senin onda birin etmeyecek takımlara elenmek zoruna gitmiyor mu? Diyelim ki transfer yapmadık, oyuncu eksiğimiz vardı ama transferlerden sonra takım niye düzelmedi? Galatasaray da elendi fakat transferlerle birlikte ligde iyi oynamaya başladı. Böyle devam ederlerse şampiyon da olurlar. Biz böyle oynamaya devam edersek Avrupa ligine bile gidemeyiz.

Aykut Hoca'm bırak git artık. İstifa da bir erdemdir. Kan değişikliği belki takıma fayda sağlar.

Şu da var: Her şerde bir hayır var,  derler. Acaba bu sezon iyice dibi boylasak da Aziz Yıldırım  kongrede  aday bile olamasa... Ama böyle bir güzellik yapar mı? Zor.

Bu arada akşam rezil bir oyun oynadık. Hakem bizi doğradı ama bu yaptığı rezillikler Hoca ve yönetim için müthiş bir bahane oldu.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #171 : 30 Eylül 2017, 13:44:42 »
Bu sezon bu kötü futbolu Euroleague Şampiyonluğu bile örtemez. Yer yerinden oynar. Oynamalıdır da...

Çevrimdışı hatai

• Üye
« Yanıtla #172 : 30 Eylül 2017, 15:58:22 »
Bu sezon bu kötü futbolu Euroleague Şampiyonluğu bile örtemez. Yer yerinden oynar. Oynamalıdır da...

Katılıyorum ve arttırıyorum, tüm branşlardaki şampiyonluklar bile yönetimi kurtaramaz.

Oyun kuracak Orta saha oyuncusundan yoksunuz. 37'lik Emre belözoğlu avrupa Ligi'nde haftanın onbirine seçiliyor. Biz bu adamı gönderirken Ozan ve diğer ikiliden Emre'nin görevini yapacağını düşündük daha doğrusu o zamanki kazıkçı teknik ekip böyle söyledi. Ayrıca gönderildiğini TV'den öğrendi. Alex'ten sonra yeri dolmayan bir başka oyuncumuz.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #173 : 30 Eylül 2017, 16:32:11 »
Tek umudum Aykut Kocaman'ın bu rezil performansına devam edip AY'yi de yakması.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #174 : 30 Eylül 2017, 16:34:01 »
-Süper bir sezon geçiren Ersun'un yok yere yollamak.

-Elde Topal varken hoca istedi diye 8 Milyon Euro bonservisle Jozef'i almak.

-Elde Topal ve Jozef varken 8 Milyon Euro bonservisle Ozan Tufan' ı da almak ve üçünün de bir Emre etmemesi.

-Bu defansif ön liberolar alınırken Emreyi de haber vermeden yollamak.

-RVP'yi alırken sakatlığı konusunda kandırılmak. Hadi dolmayı yedin, gidip bunu tvde mal gibi itiraf etmek.

-RVP, Nani, Diego gibi oyuncuların olduğu kadroya Perreira gibi vizyonsuz, vasat hoca getirmek.

-Perreirayı haziranda kovmayıp ligin başlamasına 3 gün kala kovmak.

-Caner ve Gökhan gibi Türkiyenin en iyi 2 bekini yok yere şampiyon rakibine kaptırmak ve yerlerini dolduramamak.

-Advocaat ekim ayında takımda hep aynı tarz oyuncular var dediğinde transfer sözü vermek ama devre arasında transfer yapamamak.

-''Aykut ben varken gelemez'' gibisinden büyük laflar edip 6 ay sonra tükürdüğünü yalamak.

-Takımın geçen seneki tek iyi oyuncusu olan Jeremain Lens'i almamak ve yerine Dirar'ı transfer etmek. Lens'i de Beşiktaş'a kaptırmak.

-Mayıs ayında ''transferleri mayıs sonuna kadar bitireceğim'' demek ama becerememek.

-Bitmeyen transferler için lig başladıktan sonra ''4 tane daha oyuncu getiriyorum'' diyip son saniyede Janssen'i kiralamak.

-Kjaer'in satılacağı belliyken yerine oyuncu bakmayıp son anlarda Neto'yu bulmak.

-Jozef'i satmayı becerememek. Jozef'e ''maaş farkın oluşursa farkı biz öderiz'' dememek ve 11 Milyon Euroyu elden kaçırmak.

-Dirar gibi bir oyuncuyu bu parasızlıkta 4,5 Milyon Euro bonservisle Lens'in yerine transfer edip taraftarı kahretmek.

-Diplomasiden anlamamak ve hükümetle arayı soğuk tutup yeri geldiğinde laf geçirmek.

-Hemen herkesle kavgalı olmak ve bu tavrı ısrarla sürdürüp iyice sevimsizleşmek.

-Defalarca bırakacağım diyip her defasında sözünden geri dönmek.

-Tüm bu yaptıklarına rağmen hâlâ liste hazırlayıp Mayıs ayında aday olacağını söylemek.

Sayın Başkan;

Sen mayıs ayında ne diyerek, neyi vaat ederek ve hangi başarına güvenerek aday olacaksın? Galatasaraylı birisi bile bu kadar zarar veremezdi bu takıma.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #175 : 30 Eylül 2017, 17:59:26 »
Hic bir sey olmaz.  Fenerbahce taraftari kadar balik hafizali bir taraftar grubu daha gormedim.  Gelecek hafta kazanilan bir mac, sonra kaybedilen, sonra kazanilan derken bu devam eder gider. 

Yahu Aykut'u daha birkac sene once neden yolladigimizi unutup, cogunluk umutla bagrina basmadi mi?  Ne konusuyoruz daha? 

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #176 : 01 Ekim 2017, 09:13:32 »
böyle giderse zaten basketbol başarıları millete dalga konusu olmaktan öteye gidemez.
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı cansipor17

• Üye
  • Yer: Çanakkale
« Yanıtla #177 : 01 Ekim 2017, 09:44:07 »
Hic bir sey olmaz.  Fenerbahce taraftari kadar balik hafizali bir taraftar grubu daha gormedim.  Gelecek hafta kazanilan bir mac, sonra kaybedilen, sonra kazanilan derken bu devam eder gider. 

Yahu Aykut'u daha birkac sene once neden yolladigimizi unutup, cogunluk umutla bagrina basmadi mi?  Ne konusuyoruz daha?

Hakikaten ya millet nasıl unutuyor geçmişi şaşırıyorum. Aykut vasat hoca diyorsun ama fenerbahçeli, 3 temmuz olmasa diye başlıyorlar. Napayım abi fenerbahçeli olmasını sahada bir faydası var mı bana adamın kariyeri ortada vizyonu konyaspora yetebilir ancak..

Fenerbahçe taraftarı da artık bu vasatliga alışmış ve kabullenmiş durumda çoğu kişi lig şampiyonluğunu büyük başarı sanıyor( onu da olamıyoruz gerçi)
  Farkında değil mi taraftar ve kulüp yetkilileri bilmiyorum ancak Fenerbahce spor kulübü BÜYÜK! bir kulüp taraftar ve potansiyel olarak avrupa da ilk 10 takım arasına girebilecek bir kulüp.

Vasat hocaları başkanları yöneticileri kulüpte görmekten ben şahsen sıkıldım.Avrupa yetenekli teknik adam kaynıyor yahu italyanlar almanlar aldı başını gitti bizim eski teknik direktörümüz geçen yıl alman 2. Ligindeki takımı küme düşürdü lan bu adama hayvan gibi para harcadılar..

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #178 : 01 Ekim 2017, 11:42:07 »
Bu sadece bizim kulubumuz olarak degil millet olarak balik hafizali oldugumuz icin bize de yansiyor tabi. Ayrica hakkini, hukukunu dogru ve duzgun bicimde savunamamak tamamen millet olarak bizde var diger pek cok kotu aliskanlik gibi.

Fenerbahce ve tabiki tff de aynen ucuncu dunya ulkesi oldugumuz icin bu sekilde yonetiliyor

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #179 : 01 Ekim 2017, 11:56:01 »
Benim için büyük hayal kırıklığı Aykut Hoca şu ana kadar. Ben kendisini şampiyon olduğumuz seneki oyunla özdeşleştirmek isterdim ancak o, az sayıda kendisini savunan insana nispet yaparcasına korkak tavırlarla, maalesef sezonu erken sona erdirdi.
Kara deryalarda bir FENERsin!