Gönderen Konu: Fenerbahçe / Spor Toto Süper Lig (2017-18 Sezonu)  (Okunma sayısı 63466 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
Ynt: Fenerbahçe / Spor Toto Süper Lig (2017-18 Sezonu)
« Yanıtla #180 : 01 Ekim 2017, 14:23:42 »
Benim için büyük hayal kırıklığı Aykut Hoca şu ana kadar. Ben kendisini şampiyon olduğumuz seneki oyunla özdeşleştirmek isterdim ancak o, az sayıda kendisini savunan insana nispet yaparcasına korkak tavırlarla, maalesef sezonu erken sona erdirdi.
Umut hocam, zerre şaşırtmadı beni Aykut. Şampiyonlukta en büyük payın kimde olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Kadro yeterli diyip Advoocat a bok atan kendisi, Soldado, Dirar, Isla, Valbuena, Kameni, Neto, Jahnsenn.. alınmayanlar.., gönderilmeyenler.. hepsi kendi tercihi.
Ama tabi bunların hepsinin üstünde tek kişi duruyor. Zico yu gönderdikten sonra yaptığı tek doğru şey Ersun hocayı getirmesiydi, onu da kendisi bok etti gene. Son 10 senede sadece 2 şampiyonluğumuz var, bu sene 11 olacak. 11 senedir cl müziğini sahamızda duyamıyoruz, ama uefa daki yarı finalle övünmeye devam ediyoruz. Yakın bir gelecekte iyi birşey olacağına dair ümidim de yok malesef...

Sent from my iPad using Tapatalk

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #181 : 01 Ekim 2017, 14:29:40 »
Umut hocam, zerre şaşırtmadı beni Aykut. Şampiyonlukta en büyük payın kimde olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Kadro yeterli diyip Advoocat a bok atan kendisi, Soldado, Dirar, Isla, Valbuena, Kameni, Neto, Jahnsenn.. alınmayanlar.., gönderilmeyenler.. hepsi kendi tercihi.
Ama tabi bunların hepsinin üstünde tek kişi duruyor. Zico yu gönderdikten sonra yaptığı tek doğru şey Ersun hocayı getirmesiydi, onu da kendisi bok etti gene. Son 10 senede sadece 2 şampiyonluğumuz var, bu sene 11 olacak. 11 senedir cl müziğini sahamızda duyamıyoruz, ama uefa daki yarı finalle övünmeye devam ediyoruz. Yakın bir gelecekte iyi birşey olacağına dair ümidim de yok malesef...

Sent from my iPad using Tapatalk
Abi bizim için tek olası çıkış Ali Koç olacak. Zaten diğer seçenek de Aziz'in en azından işin teknik boyutunda futbolu profesyonellere emanet edip kenara çekilmesi olur ki bunun da imkanı yok, malum. Zira kendisi futbolu herkesten iyi bildiğini düşünüyor. Kısacası bu sene bizim için yerli oyuncu kazanabilirsek karlı olur. Başka türlü bir beklentim yok artık benim. Her olası pozitif durum sürpriz olur.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #182 : 01 Ekim 2017, 14:39:35 »
Forumda Hakan abi ve diğer büyüklerimin görüşlerini çok merak ediyorum.Malum son 10 yılda 3 şampiyonluğumuz var ve Aziz olduğu sürece başarısızlıklar sürecek.Ben kesinlikle Aziz'in gitmesi taraftarıyım,ama Ali Koç gelirse hemen düzelir miyiz?Burdan Aziz Yıldırım gitmesin dediğim sonucu çıkarılmasın,Ali Koç'un elinde sihirli değnek varmış gibi davranıyoruz,hayal kırıklığına uğrarız diye korkuyorum.Fenerbahçe 1986-2000 arası sadece 2 şampiyonluk almıştı,yine o döneme doğru mu giidiyoruz.İlerisi karanlık mı?

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #183 : 01 Ekim 2017, 18:31:24 »
Forumda Hakan abi ve diğer büyüklerimin görüşlerini çok merak ediyorum.Malum son 10 yılda 3 şampiyonluğumuz var ve Aziz olduğu sürece başarısızlıklar sürecek.Ben kesinlikle Aziz'in gitmesi taraftarıyım,ama Ali Koç gelirse hemen düzelir miyiz?Burdan Aziz Yıldırım gitmesin dediğim sonucu çıkarılmasın,Ali Koç'un elinde sihirli değnek varmış gibi davranıyoruz,hayal kırıklığına uğrarız diye korkuyorum.Fenerbahçe 1986-2000 arası sadece 2 şampiyonluk almıştı,yine o döneme doğru mu giidiyoruz.İlerisi karanlık mı?

Bunu bilemeyiz. Ama en azından bir kan değişikliği kulüp ile taraftarın yeniden kucaklaşmasını sağlayacaktır. Çünkü bir kan değişikliği olmadıkça, taraftar son hızla elini taşın altına koymaktan uzaklaşacak ve kayıtsızlaşacak... Fenerbahçe'nin Aziz Yıldırım'a değil, taraftara ait olduğunun hissedilmesi her türlü katkı sağlayacaktır. Bunu Ali Koç'tan bağımsız söylüyorum. Gitmesi gereken gitmedikçe, bugünden daha iyi olma şansı yok.

Çevrimdışı hatai

• Üye
« Yanıtla #184 : 01 Ekim 2017, 20:42:29 »
Başkan değişirse -umarım değişir- gönlüm Ali Koç'tan yana olsa da gelen yeni başkana süre vermeliyiz. İlk yılında ille de şampiyon olacağız, diye şartlanmayalım. Yoksa üzülme ihtimalimiz olur. Gelen başkan vizyon sahibiyse, güven verirse taraftar zaten arkasında durur. Bir de branşlarda işi ehil olanlara verirse, kendisi yönetim işini düzgün yaparsa kulübümüzün başarılı olmaması gibi bir durum söz konusu olmaz.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #185 : 01 Ekim 2017, 21:11:07 »
Ali Koç gelse bile zaten gerçek manada bir enkaz devralacak. Futbol şubesi için konuşuyorum tabii ki. Dolayısıyla hem bu açıdan zaman tanınması gerekecek hem de Beşiktaş'ın şu an gerçekleştirdiğine benzer uzun vadeli bir plan yapması için. Kendisi Altınordu gerçeğini yerinde incelemiş bir kişi olduğu için kafasında zaten alt yapı için de bir model planlaması olduğunu tahmin ediyorum. Kıssadan hisse bir 5 seneyi gözden çıkarmamız lazım. Bu sürede gerçekleşecek her başarı sürpriz olur, kazanım sayılır bana göre.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #186 : 06 Ekim 2017, 08:58:39 »
ilk 7 hafta izlenimim..

sag kanadın isledigi gibi sol kanat islemiyor..buyuk problem...
m.topal dan artık on libero degil ancak stoper olur...josef boyle oynarken...
bir tane daha alternatif hızlı sag acık lazım....
aatıf-roman gibi fazla 2 yabancımız var...rvp yi zaten saymıyorum..eljif alacak yerini..

yani yapılması gereken 3 hamle var bence...

yabancı sol bek - roman yerine (iyi paraya okutup rusya'ya o paraya alınır sol bek...)
yabancı sag acık - aatıf yerine (buraya para dokeriz sadece ara transferde)
yerli bir alternatif orta saha daha....emre akbaba...(gerekirse aatıf+ismail'i ver takasa)
+
eljif - rvp yerine

kameni-volkan-erten

isla-sener
skertel-topal
neto-yigithan
y.transfer-h.ali(ismail)

josef-ozan-oguz kaan
ekici-eljif-uygar mert
guilano-emre akbaba-samed

y.transfer-dirar
valbuena-alper

janssen-fernandao-soldado-ahmethan

iyi bir sol bek ve saglam bir sag acıkla takım iskeleti daha da oturur...en azından ali koc'un elinde belli kalitede bir grup oyuncu olur...

« Son Düzenleme: 06 Ekim 2017, 08:59:41 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #187 : 06 Ekim 2017, 10:43:23 »
yani yapılması gereken 3 hamle var bence...

Bence de yapılması gereken üç hamle var:

1- Aziz Yıldırım defolup gidecek.
2- Aykut kapı dışarı...
3- Volkan Demirel'in kontratı feshedilecek. Adam gibi bir kaleci alınacak.

Bu üç ana değişim olmadıkça, Messi ve Cristiano Ronaldo'yu aynı anda getirsen bile bundan zerre farkı olmaz. Zaten Aykut Messi'yi 55'te kenara almaya başlar. Ronaldo'nun dikine oynamasından rahatsız olur ve "kim icat etti bu dikine oyunu" demeye kalkar.

Bunlar olmadan, bu takım transferle filan düzelmez.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #188 : 06 Ekim 2017, 13:10:58 »
1 olsun, gerisi zaten gelir.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #189 : 06 Ekim 2017, 14:25:51 »
Bence de yapılması gereken üç hamle var:

1- Aziz Yıldırım defolup gidecek.
2- Aykut kapı dışarı...
3- Volkan Demirel'in kontratı feshedilecek. Adam gibi bir kaleci alınacak.

Bu üç ana değişim olmadıkça, Messi ve Cristiano Ronaldo'yu aynı anda getirsen bile bundan zerre farkı olmaz. Zaten Aykut Messi'yi 55'te kenara almaya başlar. Ronaldo'nun dikine oynamasından rahatsız olur ve "kim icat etti bu dikine oyunu" demeye kalkar.

Bunlar olmadan, bu takım transferle filan düzelmez.

onlar mayıs sonrası hamleler...ben ocak hamlelerini soyluyorum  :) ;)

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #190 : 06 Ekim 2017, 15:28:13 »
Başkanı, Aykut Hocayı ve kurulan kadroyu Fenerbahçe taraftarı olarak fazlasıyla eleştiriyoruz ama buna karşılık bazı medya organları alenen, açık açık Fenerbahçe düşmanlığı yapıyor.

A SPOR denilen kanal ve bu kanalın yazılı medyadaki temsilcisi FOTOMAÇ isimli gazete korkunç bir algı operasyonu yapmakta ve bunu yaklaşık olarak 2-3 yıldır sürdürmekte.

Az önce A Spor haberinde diyor ki ''Valbuena Fenerbahçe taraftarını ikiye böldü''

Haberin detayında da şu var; Valbuena topla çok oynuyormuş, takım arkadaşlarıyla arasında sorun varmış, Aykut'un sistemine uymuyormuş, twitterda bi twit beğenmiş vs vs vs. Mabadtan ancak bu kadar uydurabilmiş A Spor efendi. O twit'i beğenme olayının üzerinden de 2 hafta geçti, bunu da hatırlatalım. Hâlâ aynı laf.

Ulan benim hayatım Fenerbahçe be. Gerek evimde gerekse işyerimde hep FB TV açık. Daha 3 gün önce gördüm Valbuena'nın doğum günü partisini klüpte. Tüm oyuncular sevgiyle sarıldı, şakalar yaptı Valbuena'ya. A Spor efendi bu haberi verdi mi? Elbette hayır. Fotomaç haber yaptı mı? Asla.

Elimizde 1 tane eli ayağı düzgün bir oyuncu var ve onun üzerine oynayıp ağır bir algı operasyonu içindeler.

Beşiktaş ın hocası ''o... çocuğu'' der, konuşulmaz. Talisca Caner'e uçan tekme atar ''abartılacak bir durum yok'' derler ama Valbuena 2 hafta önce bir twit beğenir ve 2 haftadır bu twit konuşulur, doğum günü partisinden bahsedilmez bile.

Hele ki o TURGAY DEMİR denilen yaratık denilecek söz yok. Ben eminim bu Turgay'ı çocukken bizim taraftarlar inşaata falan götürmüş. Adam çıldırma derecesinde Fenerbahçe düşmanı. Programlar esnasında kendisine asla müdahale edilmiyor.

A Spor ve Fotomaç'ın Fenerbahçe düşmanlığını her platformda dile getirmeliyiz. Bu adamların yaptığı algı operasyonları ne yazık ki büyük zarar veriyor bize.

BEYAZ FUTBOL programını eklememe gerek yok herhalde. Tamamen Beşiktaş'ın menfaatleri üzerine kurulu onların programı da.

Bunlar bilinen şeyler de olsa, her platformda dillendirmemiz gerekli. 25 milyonluk bir camiaya düşmanca yaklaşmaya daha fazla cesaret edemezler ve algı operasyonlarına bu son verirler.

Aziz Yıldırım'a olan düşmanlıkları bunun nedeni aslında, onu da biliyoruz ama kanlarında Beşiktaşlılık da var.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #191 : 06 Ekim 2017, 15:36:05 »
Başkan, yönetici dediğimiz adamlar yıllardan beridir susarlarsa olacağı budur. Açıklama yapmayı bilmezler, yaparlar kız gibi konuşurlar, bir konuşursam hmmmm, konuşturmasınlar beni der ama bir türlü konuşmazlar. Normal bunlar.  Ben yaşlandım gidiyorum adam kaç yıl oldu hala konuşturmasınlar beni diyor.

Adamlar sana yenildikten sonra bir hafta boyunca konuştular. Antrenörleri, oyuncuları, başkanları, medyadaki köpekleri her gün konuştular.
Sen de çıkıp gerekirse yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali her kanala bağlanıp onlardan daha çok konuşacaksın. 3 oyuncuları kırmızı gördü ama 5 oyuncuları görmeliydi diyeceksin, antrenörlerinin orospu çocuğu dediğini sürekli gündeme getireceksin, gerekirse antrenörlüğü iptal edilmeli böyle karaktersizlerin diyeceksin. Sansasyon yaratacaksın. Bunun bizim ülkemiz şartlarında yolu yordamı budur. Konuştukça yıkarsın o algı operasyonunu. Sustukça da sıra senden hiç gitmez.

Medya dünden bu güne böyle olmadı. Bazı şeyleri yanlış yerde aramayalım.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #192 : 06 Ekim 2017, 16:09:45 »
Başkanın susmasından çok, gücü kalmadı artık. Hiçbir yere nüfuz edemez oldu. 3 temmuz öncesi Fenerbahçe aleyhine haber yapmak mabad isterdi, şimdilerde Fenerbahçeye saldırmak prim yaptırıyor bu gazetecilere ya da bu yayın organlarına.

Elbetteki senin çizdiğin yol doğru yol. Kavgayı yapılması gerektiği gibi yapamıyor, o yolu cizemiyor yönetim. Burda görev Fener taraftarına düşüyor, 25 milyonluk bir kitleye. 3 temmuz sonrası nasıl direniş gösterdiğimizi allame-i cihan gördü. A Spor ve Beyaz Futbol'u izlemeyip Fotomaç'ı satın almamalıyız ya da internette tıklamamalıyız. 25 milyonun boykotu onlara ciddi zarar verir ekonomik anlamda. Sonra da her Fenerli, bu yayın organlarının Fenerbahçe düşmanı olduğunu dile getirirse ve bu süreklilik arz ederse algı operasyonlarının sonu mecburen gelir.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #193 : 06 Ekim 2017, 23:31:23 »
Valbuena'nın pas vermediği ile ilgili haberlerin medyadaki Aykut yanlıları tarafından servis edildiğine inanıyorum. Ne de olsa, onu iki maçtır kenara almak Aykut'un en çok eleştirildiği konulardan birisi... Yani eğer Beyaz Tv kaynaklı bir haberse (bir defa bile izlemediğim kanal), Beyaz Tv Aykut'a çalışıyor demektir. Buna da şaşırmam. Çünkü elbette Fenerbahçe düşmanları Fenerbahçe'nin başında Aziz'in, hoca olarak da Aykut'un kalmasını ister.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #194 : 11 Ekim 2017, 16:51:33 »
valla sadece baskan la olacak is degil degisim ....

Hem mali cozum gerekiyor hem de uzun vadeli plan... Birde iyi bir PR sirketinin imaj calismasi yapmasi lazim ....kisa vadede oyuncu ile hoca ile ugrasmadan once bir sekli semali duzeltmeli....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....