Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970568 defa)

0 Üye ve 85 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #15780 : 20 Mayıs 2015, 11:02:53 »
Ya ben çok sevindim nokta transfer ama merak ediyorum Zisis kalacak mı gidecek mi birde  Final Four'da göze çarpan winner oyuncu çok önemli.Sloukas o  winner oyuncu kimliğini gösterebilir mi ?

gecen sene pao ile oynadiklari top16 maci, 7 sayi gerideydi son period'da
sloukas maci aldi. https://www.youtube.com/watch?v=dv_QT6AKo2E
bence gosterebilir.

Çevrimdışı Zeljko Obradovic

• Üye
  • Yer: Aydın
« Yanıtla #15781 : 20 Mayıs 2015, 11:20:01 »
Sloukas alınırsa hickman da kalırsa, 1. guardımız mı olacak? Yoksa calathes teo gibi bir oyun kurucu daha mı alacağız? Bir de zizisin durumu ne olacak acaba seneye?

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #15782 : 20 Mayıs 2015, 11:23:52 »
Bu Final Four'da Goudelock'tan daha goze carpan; daha winner bir oyuncu gormedim ben.  Takimdaki diger as elemanlar biraz adamakilli oynasalar, kupanin bizim olmasi isten bile degildi.
Kardeş Zisis konusunda fikrini beyan etmedin bence yerine daha iyisi gelmiyorsa kalmalı.Birde Hickman'ın toparlaması kolay değil?

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
    • okanc14
« Yanıtla #15783 : 20 Mayıs 2015, 11:27:33 »
gecen sene pao ile oynadiklari top16 maci, 7 sayi gerideydi son period'da
sloukas maci aldi. https://www.youtube.com/watch?v=dv_QT6AKo2E
bence gosterebilir.
Herkes Calathes diyor ama bence Sloukas daha iyi şutu var doğru transfer.Çok merak ediyorum Zisis ve Hickman konusunu.

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #15784 : 20 Mayıs 2015, 11:30:25 »
ya herkes bi kadro cıkarmaya baslayınca ben de heves ettim bi kadro yapayım burdakilerin begenisine sunayım dedim :)

basta guard olarak zisisin kalmasını yanına gelebilecekse calathesin gelmesini isterim ve tabiki kenan yine türkiyede özellikle fazlasıyla süre alabilmeli zisis daha cok euroleague için kadroda kalmalı

shooting guard için tabiki G0 yanında haberler gerceklesir de gelirse hem frontcourt hem de backcourtta rickyden daha cok verim verecegine inandıgım kostas cok ii olur.. tabiki melih her kosulda bu takımda kalmalı...

kısa forvette emir bogdan yeterli serhata cok gerekli oldugunu düşünmüyorm bi de hidayet düşünceleri dolanıyor bi nocioni gibi olur mu die cok iyi niyetli* ;D bir düşünce içine girsem de o vücut yeterliligini ve saha içi performansını saglayabilecegini düşünmüyorm ama dısarda marketing de iş yaparsa eyvallah diyebilirim...

uzun forvet bjelica kalacaksa zaten yeteri kadar yeterli prof. ama vesely i daha cok center kullanabilmek adına randolph kubandan alınabilir hatta alınırsa bi bjelica kadar basketbol zekası olmasa da saha içi katkısı cok olacaktır ve olur da prof giderse (nooolurrr gitmesin... gitme yoksa atlarım en yakın köprüdenn:,( ... ) datomeye yapışsak cok mantıklı olabilir...

center da vesely mikemmel performans gösterebilir bence seneye yeterli oguz ve semih katkısı ile de cok basarılı olabilirler inancındayım(daha doğrusu inanmak zorundayım cünkü Ömer Faruk gelene kadar daha 2 yıl bunlardan baska alternatif yok ne yazıkki..) tabi oyun içinde randolph vesely pf/c değişikliği de çok rahat uygulanabilir ki obra sever öyle çok yönlülüklerii... eger randolph olmazsa dorsey-dunston-hines üçlüsünden birine direk yapışsak ii olur aslında randolph mu yoksa bu üçlüden biri mi kararsızım ama vesely inancımdan dolayı randolpha daha kanım kaynıyo:)

yani sonuc:

pg: calathes / zisis / kenan
sg: goudelock / sloukas / melih
sf: bogdanovic/ emir
pf: bjelica / randolph
c:  vesely / oğuz / semih

ne dersiniz iyi kötü yanlarını duymak isterim sizlerden en azından kendi bilgilerimi geliştirmek açısından 8)
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #15785 : 20 Mayıs 2015, 11:33:20 »
Herkes Calathes diyor ama bence Sloukas daha iyi şutu var doğru transfer.Çok merak ediyorum Zisis ve Hickman konusunu.

calathes ile sloukas sut konusunda mukayese bile edilemez, calathes sutu kotu , eskiden de kotuydu nba'de de gelistiremedi , hatta geriledi.
ama Calathes Sloukas'dan overall olarak daha iyi oyuncu. 
zisis hickman konusu belli olmaz lig bitmeden.
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2015, 11:34:47 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı mrsic12

• Üye
« Yanıtla #15786 : 20 Mayıs 2015, 11:51:42 »
Beyler Calathes+Sloukas paketi geliyor sanırım. Guard rotasyonumuzda Hickman sakat diye dönüşü meçhul nasıl form vereceği. Zisis'de upgrade edilcek Calathes ile. Pota altına gelirsek. Bjelica kalıyor ama ben Zoricin yerine 4 alınmasını saçma buluyorum. Pota altını zayıflatır 4 almak. Vesely'nin 4ve 5'te oynaması takıma varyasyon şansı ve güç sertlik vadediyo bence. Sağlam bir 5 numara alınması tercihim olacaktır. Ama koçta sanırım 4numara arayışı içinde pota altı için. Vesely tamamiyle 5 olcak bu durumda seneye. Vesely-Oğuz-Semih çok da ürkütücü bir pivot rotasyonu olarak durmuyor bence.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15787 : 20 Mayıs 2015, 11:57:20 »
calathes ile sloukas sut konusunda mukayese bile edilemez, calathes sutu kotu , eskiden de kotuydu nba'de de gelistiremedi , hatta geriledi.
ama Calathes Sloukas'dan overall olarak daha iyi oyuncu. 
zisis hickman konusu belli olmaz lig bitmeden.
de colo 2 sene boyunca NBA de havlu bile sallamadı oturdu ama geldi Avrupa da neler yaptı ,
Calathes şu fiziği ile her türlü fark yaratır
daha geçen yaz milli takım ile izledik , 2010 senesindeki Pao daki kötü şutu olan Calathes yok artık ,

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #15788 : 20 Mayıs 2015, 12:01:25 »
Vesely-Oğuz-Semih

Efes maçındaki Oğuz ve Maccabi/CSKA maçlarındaki Semih olduğunda bence gayetde ürkütücü duruyor ama tam teside mümkün tabi.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
    • okanc14
« Yanıtla #15789 : 20 Mayıs 2015, 12:03:13 »
de colo 2 sene boyunca NBA de havlu bile sallamadı oturdu ama geldi Avrupa da neler yaptı ,
daha geçen yaz milli takım ile izledik , 2010 senesindeki Pao daki kötü şutu olan Calathes yok artık ,
Calathes konusunda bilgi var mı gelmesi konusunda.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #15790 : 20 Mayıs 2015, 12:03:19 »

abi ozellikle calathes icin memphis maclarini elimden geldigince izlemeye calistim , sutu ayni valla degismemis.
bir macda 4'de 4 ucluk atti diger macda airballar havada ucustu ..ben ilerleme gormuyorum sutunda.
calathes vucudunu koyup potaya gitse orta mesafe soksa kafi zaten , ben cok isterim Calathes'i
de colo'nun yaptiklari inanilmaz ben sahsen geldiginde bir bok olmaz demisdim onun icin.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15791 : 20 Mayıs 2015, 12:05:30 »
isim vermeyecegim bir yerde Sloukas iyi de savunmada sikinti olabilir yazmis biri , Mavrokefalidis'le karisdirmis olabilir mi diye dusundum ama Mavro da pivot.
Zisis'den cok daha iyi savunmaci Sulukas, bide daha da gelisebilecek yasda.
arti olarak hareketli sutu'nun olmasi da avantaj.
Onu yazan Sloukası izlememiştir abi.Sloukas Oly nin en iyi kısa savunucusu.Ki bu Oly de EL nin en iyi savunma takımıydı.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15792 : 20 Mayıs 2015, 12:05:57 »
abi ozellikle calathes icin memphis maclarini elimden geldigince izlemeye calistim , sutu ayni valla degismemis.
bir macda 4'de 4 ucluk atti diger macda airballar havada ucustu ..ben ilerleme gormuyorum sutunda.
calathes vucudunu koyup potaya gitse orta mesafe soksa kafi zaten , ben cok isterim Calathes'i
de colo'nun yaptiklari inanilmaz ben sahsen geldiginde bir bok olmaz demisdim onun icin.
Nba deki oyunu baz alma bence , orası farklı bir dünya burası faraklı bir dünya..
de colo için aynı şeyleri bende söylemişyim :)
ama finale kalamadı tipine soktuğum :)

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15793 : 20 Mayıs 2015, 12:10:28 »
Yalnız Uğur Abi(Sambaras) Twitterda Sloukasın Yunan medyasına takımda kalmak istediğini söylediğini belirtti.Uğur Abi doğru söylüyordur zaten bizim basının sallama haberlerinden sıkıldım.Ama yine de geleceğine inanmak istiyorum

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
    • okanc14
« Yanıtla #15794 : 20 Mayıs 2015, 12:22:53 »
Herkes Calathes ile anlaşılmış gibi konuşuyor da bişey mi kaçırdım bilgis olan var mı?