Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970482 defa)

0 Üye ve 74 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #17220 : 30 Haziran 2015, 04:06:05 »
bakıyorum da bu takımda kimse andersen kleizadan ders almamıs yine benzer hatalar yapılıyor yine aynı gamsız doymus saldırmaktan yoksun adamlarla dolduruyoruz takımı. yazılan adamların hepsinin iyi skor potansiyeli var (anticin o da yok da) ama cok degil iki ve üç sene önce gelenden gidenden 100yiyen takımdan cok da farkımız olmayacak bu transferler yapılırsa. evet zoc harika bi adam evet inanılmaz bir koc ama itoudis yokkenki savunma kapasitesi inanılmaz da degil bunu da unutmayın derim.

bu arada daha sf adı da gecmiyor oraya da savunması iyi olmayan birini alıp yanına da hidayet emir ekleyelim tadından yenmez mis.. her mac sanki şikeli gibi üst oynanır cünkü düzenli +90 görürüz buralarda...

insallah bu transferler olmazz;  olursa da yazdıklarımın tersi olur bu yorumu bana yedirirsiniz :'(
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2015, 04:07:49 Gönderen: samuraiX »
goodbye jules we never forget U!!

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17221 : 30 Haziran 2015, 08:37:13 »
Şu yazılanları okuyorum da esas biz Zoc'a boşuna para veriyoruz sonucunu çıkarıyorum. Mübarek herkes basketbol dehası olmuş. Barghnani şöyle, Antic böyle, Tavares dünkü çocuk, şu bu ?

Antic ile Oğuz'u karşılaştıran var yahu  :) Antic dediğin adam konferans finali oynayan takımda sakatlanana kadar 16-17 dakika süre bulmuş adamdır. Biz de mi oynayamayacak ? Oğuz Atlanta'da antremanda top toplayamaz yapmayın allah aşkına biraz insaf...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17222 : 30 Haziran 2015, 08:55:48 »
bakıyorum da bu takımda kimse andersen kleizadan ders almamıs yine benzer hatalar yapılıyor yine aynı gamsız doymus saldırmaktan yoksun adamlarla dolduruyoruz takımı. yazılan adamların hepsinin iyi skor potansiyeli var (anticin o da yok da) ama cok degil iki ve üç sene önce gelenden gidenden 100yiyen takımdan cok da farkımız olmayacak bu transferler yapılırsa. evet zoc harika bi adam evet inanılmaz bir koc ama itoudis yokkenki savunma kapasitesi inanılmaz da degil bunu da unutmayın derim.

bu arada daha sf adı da gecmiyor oraya da savunması iyi olmayan birini alıp yanına da hidayet emir ekleyelim tadından yenmez mis.. her mac sanki şikeli gibi üst oynanır cünkü düzenli +90 görürüz buralarda...

insallah bu transferler olmazz;  olursa da yazdıklarımın tersi olur bu yorumu bana yedirirsiniz :'(
geçen seneki fenerbahçe ulker top 16 da en az sayi yiyen 3. Takimdi.
destekli sallayalaim

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #17223 : 30 Haziran 2015, 08:57:11 »
Fanatik bile datome la ilgilendiğimizi yazmış

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17224 : 30 Haziran 2015, 09:00:24 »
Yusuf

Kardeşim nba gömecem derken abartıyorsun...
boşuna nefes tüketme bargnani burada ne işi var.
Veteren min kontrat verilecek deniyor. O da senelik  min 5 milyon usd..
gelmez gelirse de buradakileri de top diye oynar
tamam antic e gek beraber sovelim ama az mantıklı lütfen
avrupa yeteneksizlikten kivraniyorken böyle adamlara bok atmanın anlamı yok yahu

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #17225 : 30 Haziran 2015, 09:04:51 »
Fenerbahçe Pero Antic ile anlaştı
30 Haziran 2015
Fenerbahçe'den bir bomba daha!
0 Paylaş

inPaylaşın

-
A
+

Dixon ve Sloukas transferlerini bitiren Fenerbahçe, Pero Antic ile de büyük ölçüde anlaştı. Geçtiğimiz sezon NBA’de Atlanta Hawks forması giyen Makedon yıldız, Olimpiakos ile iki Euroleague şampiyonluğu yaşamıştı.

Kadrosunda önemli değişiklikler yaşayan Fenerbahçe, uzun rotasyonunda da bombayı patlattı, NBA’de Atlanta Hawks forması giyen Pero Antic ile el sıkıştı.

Hem 4, hem de 5 numaralı pozisyonlarda oynayabilme yeteneğine sahip Antic, 2.10 boyuna rağmen gününde olduğunda dış şutlardaki yüksek isabetleriyle fark yaratıyor.

OLYMPIAKOS'TA PARLADI
2010 yılına kadar kariyerinde önemli bir sıçrama yapamayan ve o sezonu Bulgar takımı Akademik Sofya’da geçiren Antic, Rusya’nın Spartak St.Peterburg takımının Eurochallenge Cup’ta oynadığı Final Four’da dikkatleri çekip, aynı yıl Makedon Milli Takımı’nın Litvanya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’ndaki büyük başarısında önemli pay sahibi olarak Olimpiakos’un yolunu tuttu. Komşu’da da başarılı performansını devam ettiren ve iki sezon üst üste Euroleague şampiyonluğu yaşayan Antic, ardından NBA’de Atlanta Hawks forması giymeye başladı.
NBA’de 2 sezonda 113 maça çıkan ve 17.4 dakika süre alan Makedon oyuncu, 6.3 sayı, 3.5 ribaunt, 0.9 asist ortalamaları tutturdu. Makedon oyuncunun hırslı yapısının bu transferin bitmesinde önemli etkenlerden bir tanesi olduğu ve Obrodovic’in savaşan takım hedefinde büyük rol oynayacağı belirtildi.

Doğum tarihi: 1982
Boy: 2.10 metre
Ülke: Makedonya
Mevkii: Uzun forvet / pivot
Oynadığı takımlar: Rabotnicki, Kızılyıldız, Akademik Sofya, Lokomotiv Kuban, Spartag St. Petersburg, Olympiakos, Atlanta Hawks

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17226 : 30 Haziran 2015, 09:05:20 »
Antiç'ten tamamlayıcı oyuncu olarak bahsedenlere şaşıyorum neyi tamamlayacak bu arkadaş.Kleiza 2 olur en fazla.Ayrıca tamamlayıcı oyuncuya milyon verilir mi?

Milyonlar harcayıp kurduğumuz takımlar tamamlayıcı oyunculardan ibaret.Neden ihtiyaca göre adam alınmaz,Antic'ten iyi onlarca Abd'li varken hem de çoğu çok daha ucuzken neden Antic.Bu beobasket'in Efesle beraber sponsoru muyuz biz?

Palacios'la tamamlayacaklarmış birbirlerini.Muhteşem ikili olurlar dışardan şut atmaktan başka birşey yapmayan, asist ,ribaund özelliği olmayan,savunma özelliği olmayan iki oyuncu.E hani bunlar birbirlerini tamamlıyodu?

Belki de Olimpiacos daki gibi bi tamamlayicilik yapar ne dersin
hani duda ve bartzo ile şampiyon oldukları seneki gibi bir tamamlayicilik olabilir  (2012 ve 2013 seneleri )
ne dersin  ?
2013 pota altını sayıyım zahmet olmasın bakma nete bir daha
hines antic shermadini printezis

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #17227 : 30 Haziran 2015, 09:32:16 »
barıs hersek yerine antic alınır...ama o zaman semih kalmalı...belki de bunu dusunduler..

yani kısa rotasyonu belli...

sloukas 1-dixon*-kenan
bogdan 2-melih-hickman 8

kısa forvet
xxxx 3-emir*-serhat(hido)

uzun rotasyonuna bence 2 transfer daha olur yabancı...
xxxx 4-vesely 5-antic 7
xxxx 6-semih-omer faruk

olabilir kadro...

yani dixon artık resmi olmasa bile bittigine gore, sloukas bitti 2, antic olursa 3 eder...
yapılacak 3 transfer var semih-serhat ve emir kalırsa...yoksa transfer sayısı 9'a kadar cıkarki bence dogru degil..

anderson(weems)-datome(randolph)-tavares(freeland)

bunlar zorlanacak herhalde...

ama antic yerine palacaios'u tercih ederdim...daha tamamlayıcı parca bence....

« Son Düzenleme: 30 Haziran 2015, 09:34:25 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı bilal1907

• Üye
« Yanıtla #17228 : 30 Haziran 2015, 09:33:34 »
oysa ne güzel başladı transfer pero antiçe kadar.......neyse bunda da bi hikmet vardır herhalde reis bir şey gördü ki transfer ediyor bakalım tamamlayıcı oyuncular kim olacak.

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #17229 : 30 Haziran 2015, 10:06:57 »
geçen seneki fenerbahçe ulker top 16 da en az sayi yiyen 3. Takimdi.
destekli sallayalaim

abi ben de farkındayım bu istatistiklerin. demiyorum ki obra savunma yaptıramıyor diye. ama itouidis varken bi baskaydı haklı degil miyimm..  evet iyi savunma yaptık gounun acıgını vesely olsun bogdan olsun cok iyi kapattık ama hani tek adamın acıgı kapanır da... bu seneki isimler savunmada hep geri kalmıs isimler genel itibari ile; isimlerde datome bargnani hidayet falan aynı anda görünce içim acıdı hani. sonucta o andersenli batisteli satolu kadroda bile savunma saglam derken göctük yerin dibini gördük. sonraki sene ders almadık kleizalarda yine benzerini gördük. e gecen sene yapmadık bu hatayı mobil 2 ve 4lerle doldurup her yere yardım savunması yapan bi takım kurduk. iyi de iş yaptı genelde ama orda hatırla zoric oguz oyundaykenle vesely bjelica oyundaykenki savunma farklarını. kastettigim bu... simdi datome antic falan aynı anda sahada kalsa tırıvırı diyecegimiz ayonlar falan gecen f4gibi dümdüz eder gibime geliyor hani benim asıl korkum bu. sonucta bu vesely 40 dakka oynamıcak o yokken pota altını yaradana sıgınarak mı savunalım Uhud savası mı bu:)

ama yine de bu isimler bu sekilde kadroya girerse bu adamların eksiklerini kapatmak gecen seneki kadar kolay olmaz. kocluk dehasına saygım sonsuz ama riske etmeye deger mi abi 25 30m€ hani para benim param degil ama ülkemin parası sonucta içim acımıyo degil   :( ben adam ederim diyecegine daha adam olmusunu bulsak azcık derim  ;D

hani ben kadro yapılanmasını bana bırakın falan demiyorum adamlar işlerini yapıyor ama hersene yapboz artık can sıkıyor. sonucta bu adamlar stabilite saglayıp kemik kadro kurcaklardı. nba baskısı falan ok ama yine de bi standart sistemimiz olsun bari gecen sene 2 4 yıgması takım yaptık bu sene farklı. seneye belki daha da farklı olcak... hep sıkıntımız olan guardı bulduk hadi burdan umarım güzel bir omurga oturmaya baslar. tek istegim sloukas bi spanoulis ayarına gelsin. o cocuk cok nba hayalli birine benzemiyor gibii :) takımı ilerde onun üstüne yaparız artıkk ;D

ara not: gece gece sahurda sekeri fazla kacırınca fazlası sinir yaptı bende galiba. o isimleri görünce durduramadım kendimi :o  :-\ o iddia kısımları biraz komik olmus hakkaten kabul ediyprum. artık gecenin vaktine ve fazla sekere verün :-[

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #17230 : 30 Haziran 2015, 10:13:55 »
istediğiniz kadar pozitif birşey arayın ne bileyim şutu var diyin tamamlayıcı vs diyin ama Antiç transferinin ne savunulacak tarafı var ne de mantığı.
tamamlayıcı diyorsunuz da konuşulan para 1.5 milyon.
1.5 milyona tamamlayıcı he ? ne güzel dünya.

bide son olarak Antiç'in şutu var derken pivot için şutu var yazmak mantıklı , en son seyrettiğimde Atlanta-toronto play off serisinde bir maçda 2 tane airball attı.

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #17231 : 30 Haziran 2015, 10:20:48 »
Şu yazılanları okuyorum da esas biz Zoc'a boşuna para veriyoruz sonucunu çıkarıyorum. Mübarek herkes basketbol dehası olmuş. Barghnani şöyle, Antic böyle, Tavares dünkü çocuk, şu bu ?

Antic ile Oğuz'u karşılaştıran var yahu  :) Antic dediğin adam konferans finali oynayan takımda sakatlanana kadar 16-17 dakika süre bulmuş adamdır. Biz de mi oynayamayacak ? Oğuz Atlanta'da antremanda top toplayamaz yapmayın allah aşkına biraz insaf...

abi yapma tamam oguzla antici karsılastırmak acımasızca olmus o kabul ama su var nba da sadece 6 7 kişilik takımlar kurup yıldızları backuplamak için rostera dahil edilen adamlar var. ve hani evet süre bulmus olabilir ama playoff istatistiklerine bakmadan adam nbade oynamıs demek bence cok mantıklı degil asıl avrupavari sertligin basladıgı yerde adamın istatistiklere bakın nasıl cakıldıgını görün gecen sene. ha adamın backup olarak alıp kenardan katkı vermesinde sakınca yok. ama datome antic mi yapacagız orayı. ya da 5i vesely antic mi yapacagız. o zaman cok yetersiz kalır bunun farkında olmak lazım. bu iş biraz da senin yapın ve ihtiyaclarınla ilgili. hani kafadaki plana uygun gidebilirler umarım da antici kapatacak diger kafslarındaki adamları alırlar. yok eger 1. 2. alternatiflerden dönersek işte o zaman hickman gou bogdanda yasayıp zisisle anca toparlayabildigimiz durumun bi benzerini yasarız. bunu öngördüklerine inanıyorum. umarım acıklanan tüm rotasyona burdan topluca sallayıp artık obrakadabra yapsın büyüsünü demek zorunda kalmayız. adamcagızda kenarda daha az morarsın ya yazık adamaa... :'(
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2015, 10:27:36 Gönderen: samuraiX »

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #17232 : 30 Haziran 2015, 10:24:04 »
istediğiniz kadar pozitif birşey arayın ne bileyim şutu var diyin tamamlayıcı vs diyin ama Antiç transferinin ne savunulacak tarafı var ne de mantığı.
tamamlayıcı diyorsunuz da konuşulan para 1.5 milyon.
1.5 milyona tamamlayıcı he ? ne güzel dünya.

bide son olarak Antiç'in şutu var derken pivot için şutu var yazmak mantıklı , en son seyrettiğimde Atlanta-toronto play off serisinde bir maçda 2 tane airball attı.

iice belaltı olcak ama atıyorsa sutu vardır abi giriyorsa isabetli sutu vardır derdik :o ;D o degilde afamın sut istatistikleri felaket hani bi fry seviyesinde olsa sutları ok ama yok işte degil ondan orda tutunamaz daha fazla...
 of abi of calısmam gereken yıgınla konu var sagolsunlar kafamın içine ettiler ya  :-\ karamsarlıgın dibindeyim...

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #17233 : 30 Haziran 2015, 10:29:38 »
Olide şampiyon olurken 4 ve 5 numara pozisyonlarında oynayabilen, temastan kaçmayan sert bi abimize benziyordu. Nispeten şutu da vardı.
Kağıt üzerinde bu özelliklere bakınca fena sayılmaz ama yeniden yapılanma adına 33 lük antice 1.5 milyon $ vermek bence riskli bir transferdir.

Obranın 3. senesi ve daha garantici adamlara yönelmek lazımdı , tompkins randoplh derrick brown gibi isimler beklerken antic geldi diğer uzun hamleleri çok daha önemli oldu şimdi.
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

hustle

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17234 : 30 Haziran 2015, 11:03:16 »
Belki de Olimpiacos daki gibi bi tamamlayicilik yapar ne dersin
hani duda ve bartzo ile şampiyon oldukları seneki gibi bir tamamlayicilik olabilir  (2012 ve 2013 seneleri )
ne dersin  ?
2013 pota altını sayıyım zahmet olmasın bakma nete bir daha
hines antic shermadini printezis

Cem hocam Oly'de tamamlayıcı olarak oynamış olabilir ama 29 yaşında iken 2 sene için 1.2 milyon € almış bu adam.Üstelik pota altı oyuncusu diye alınan bu adam ilk sene euroligde 72 2 sayılık girişimine karşılık 68 3 sayılık girişiminde bulunmuş. %44 ile iki sayılık %25 ,ile 3lük kullanmış.Ayrıca yanında Dorsey Hines ve Printhezis varmış.Yani ortalığı batırsa bile arkasını toplayacak taş gibi bir pota altı varmış.

Ayrıca o kadrolarda zurnanın son deliğiydi bu adam.Acie Law , Dorsey ,Hines,Spanoulis,Kpap,Printhezis,Perperoglu,Sloukas, Mantzaris gibi adamlarla oynuyorsan tamamlayıcı olmana ses çıkarılmaz.

29 yaşında 2 sene için 1,5 alan adama sen 33 yaşında 1,5 verirsen adam buraya emeklilik ikramiyesini kazanmaya gelir , kadroda bişeyleri tamamlamaz ancak elini kolunu bağlar aldığı paradan dolayı.

Biliyorum sen de rahatsızsın bu transferden.Ya bu seyirci genç heyecan veren atletik oyuncular istiyor.Eminim böyle bir oyuncu alınıp başarısız olunsa bile tepki verilmeyecektir çünkü maliyeti 1/3ü kadar olacaktır Antic'in.Novgorod veya Kuban Thompkins Brown gibi oyuncuları bulurken biz neden her sene pota altına bu yugoslav eskilerini alıyoruz.

Bir de tekrar soruyorum Biz Efes de dahil Mahmudi'yi zaten biliyoruz Beobasket denen menajerlik şirketinin sponsoru muyuz? Allah aşkına Antic'e aklı başında hangi takım 1,5 milyon dolar verir?