Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970451 defa)

0 Üye ve 78 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #19365 : 09 Kasım 2015, 02:41:04 »
Soruyorum. Berk'i de izlediniz kaç maçtır. Ezbere karar vermeyeceksiniz artık.

Kenan mı, Berk mi?

Berk sert Euroleague maçlarında süre bulacak kıvama gelip o maçlarda katkı verene kadar, hala Kenan diyorum.
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #19366 : 09 Kasım 2015, 08:21:03 »
Berk sert Euroleague maçlarında süre bulacak kıvama gelip o maçlarda katkı verene kadar, hala Kenan diyorum.

Katiliyorum ne yazik ki hala Kenan.... Herseyden once azda olsa dis sut tehtidi, fiziki avantaji, ve savunma farki oldugu icin...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19367 : 09 Kasım 2015, 08:36:22 »
Ne Kenan'dan ne Berk'ten Euroleague oyuncusu olmaz. Bir 99 doğumlu Realli Doncic'i izleyin bir bu ikiliyi izleyin. Kendilerinden 3-4 yaş küçük bu oyuncu ile aralarındaki özgüven ve fizik farkına bakın.

Kenan ile Berk arasında karar vermek gerekirse 100 defa sorsalar 100 defa Kenan derim.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #19368 : 09 Kasım 2015, 09:24:44 »
Ne Kenan'dan ne Berk'ten Euroleague oyuncusu olmaz. Bir 99 doğumlu Realli Doncic'i izleyin bir bu ikiliyi izleyin. Kendilerinden 3-4 yaş küçük bu oyuncu ile aralarındaki özgüven ve fizik farkına bakın.

Kenan ile Berk arasında karar vermek gerekirse 100 defa sorsalar 100 defa Kenan derim.

Can birak o kadar olmasinlar.... cok asiri iyi olan NBA yapiyor zaten....

Ama sezarin hakkini sezara vermek lazim, berk iyi gelistirdi kendini .... Ama hala 3 luk ve savunma uzerine calismasi lazim ....

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #19369 : 09 Kasım 2015, 09:57:41 »
Kenan mı Berk derken koç zaten Berk dedi. :)

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #19370 : 09 Kasım 2015, 14:43:21 »
zamanında berk kenan'dan daha cok bu formayı istiyor dedigimizde inanmıyordu kimse..

bekr biraz sutunu gelistirirse cok ama cok onemli oyuncu olur bizim rotasyonda...

belki yıldız olmayacak hicbir azmana ama elimizi cok rahatlatacak..cunku inanılmaz iyi bir saha gorusu ve ilk adım cabuklugu var...

kendinede guveniyor ve guclu bitiriyor penetreleri...

sabah aksam sut calıssın yeter...ozellikle ceza sutlarını ve solomon tarzı hızlı gelip durup atacagı post civarı stop jam shot'ları...

berk ve omer faruk sezon sonuna dogru iyice alısacaklar gibime geliyor takıma...

ama bu takımın 1 tane daha takviyeye cidid ihityacı var ama neresi tam bilemiyorum...furkna'ı goz gore gore almadık...herhalde hoca kısa skorer mı dusunuyor acaba ilerisi icin...yani kalinic'i iyice 4 numaraya cekip 2-3 oynayan skorer amerikalı mı dusunulecek bilemedim..cunku kalinic bence 4 numaraya daha uygun poyuncu..ne hucumda 3 numara oynayacak hızda bence, ne de o kadar skorer...ama savunma icin sert oyuncu ve 3 numaraları tutabilir..ama hucumda ceza sutu kesen 4 numara tadında...

sloukas-dixon-berk
bogdan-hickman-melih
datome-xxxx-egehan
antic-kalinic-barıs
vesely-udoh-omer faruk

sanki suraya bir 9.yabancı alsak mı soyle ses getirecek nba patentli bir adam...olmadı hido...
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2015, 14:49:00 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #19371 : 09 Kasım 2015, 14:45:41 »

çok ekstrem örnekler üzerinden değerlendirmeyelim oyuncuları ayrıca euroleague oyuncusundan kasıt ne euroleague oyuncusundan kasıt spanoulis teodosic de colo rudy serrod vs ise evet ikisinden de euroleague oyuncusu olmaz ama aynı euroleague de doğuş balbay dontaye draper victor sada gibi oyuncular yıllarca oynadı ve nispeten önemli roller de aldı o yüzden ikisi de çalışırsa euroleague oyuncusu olur ama elit seviyede değil

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #19372 : 09 Kasım 2015, 17:43:51 »
furkan'ı daçka aldı , bitti o olay , hala furkan demenin ne gibi faydası var bize ?
ülker yok artık, 3. uzuna 1 milyon verecek bütçe yok, furkan 1 alıyor biliyorsunuz.

3 senedir bu takımda gerçek oyun kurucu yok denildi , sloukas geldi.
ulan bizim de şöyle hayvan gibi zenci pivotumuz olsa keşke denildi, udoh geldi.
maciulis, darden gibi kan emici sf'imiz olsa keşke denildi, kaliniç geldi.
şimdi bana göre bir tek penetre eden kısa ihtiyacı var, hickman gelir mi ?

hickman çok kritik, eksik parça , hickman sapasağlam dönerse minimum defolu takım oluruz.
hem de datome artık 4 oynar, 3'de kaliniç ve bogdan paylaşır süreleri

sloukas, hickman, bogdan, kaliniç, datome, antiç, vesely, udoh..8 tane EL seviyesinde oyuncu.
bu rotasyon güzel, ne geniş ne dar , sakatlık olmazsa götürür sona kadar.

yani bana göre bu takımın tek eksiği penetre eden kısa ve ya sağlam hickman.
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2015, 17:45:31 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #19373 : 10 Kasım 2015, 09:46:46 »
furkan'ı daçka aldı , bitti o olay , hala furkan demenin ne gibi faydası var bize ?
ülker yok artık, 3. uzuna 1 milyon verecek bütçe yok, furkan 1 alıyor biliyorsunuz.

3 senedir bu takımda gerçek oyun kurucu yok denildi , sloukas geldi.
ulan bizim de şöyle hayvan gibi zenci pivotumuz olsa keşke denildi, udoh geldi.
maciulis, darden gibi kan emici sf'imiz olsa keşke denildi, kaliniç geldi.
şimdi bana göre bir tek penetre eden kısa ihtiyacı var, hickman gelir mi ?

hickman çok kritik, eksik parça , hickman sapasağlam dönerse minimum defolu takım oluruz.
hem de datome artık 4 oynar, 3'de kaliniç ve bogdan paylaşır süreleri

sloukas, hickman, bogdan, kaliniç, datome, antiç, vesely, udoh..8 tane EL seviyesinde oyuncu.
bu rotasyon güzel, ne geniş ne dar , sakatlık olmazsa götürür sona kadar.

yani bana göre bu takımın tek eksiği penetre eden kısa ve ya sağlam hickman.

bana nedense kalinic 4, datome 3 oynar gibime geliyor...ne olursa olsun farmaz...aynı seyı dusunuyoruz...ceza sutu olan, iceri kuvvetli girip is bitirebilecek bir kısa atletik amerikalı super olur..hickman tam randımanla donerse bence hıdo da yeterli ligide dusnunce..ama hickman'da bir proble olur ve zorlanırsa form seviyesi soyle guzel bir 2-3 numara lazım top 16 zamanı..

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #19374 : 10 Kasım 2015, 13:23:06 »
.....

Emin ozellikle Furkan konusunda katiliyorum .... imkan vardi,....yoktu.... aldik..... veya almadik vs ... gecti artik konusmak anlamsiz....

Ama kisalardan ziyade kalipli uzun lazim bize bence.
3 nedeni var;

1- oyun ritmini degistirecek, (gecen sene Semih in Macabi karsisinda yaptigi gibi) ... alisila gelen oyunun disinda bir uzun olmasi lazim.... Oyuna cesitlilik katar bu.....

2-Ozellikle Bourusis gibi kalipli oyuncular ile bas etmesi icin ihtiyacimiz var .... Hucumdan ziyade savunmasi ile one cikan biri tercihen....

3- Udoh normal duzende 4 de cok is yapiyor.... Cok yuklenmememiz lazim .... Ritmini buldukca daha iyi olacagina fazlasiyla inaniyorum.......  Ama Vesely faul problemine girince cok sikinti yasiyor takim .... buna  da cozum olur...

(Keske Kambala genclesip yeniden gelse takima)

Penetre yapan kisaya gelince

bence Suloukas yapiyor .... Hickman gelecek ... Berk yapiyor....
Daha slow motion olsada Datome ve Bogdanavic de bazen iceri guzel devriliyor .....

Bence onu bir sekilde cozuyoruz.... yeni oyuncu diger kisalarin suresinden calacaktir, o nedenle pek mantikli gelmiyor....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #19375 : 10 Kasım 2015, 14:37:57 »
Bu arada Kartal Ozmizrak yeterli sure alamadigini belirterek ayrilmak istemis.....

Bize gelse de oyle 12-13 dakikalar alamaz ama gelecegi parlak bir oyuncu... Umarim kendini gelistirir ....

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #19376 : 10 Kasım 2015, 16:10:39 »
Soruyorum. Berk'i de izlediniz kaç maçtır. Ezbere karar vermeyeceksiniz artık.

Kenan mı, Berk mi?

Tabii ki Kenan.  Alelade bir macta iyi oynamakla olmuyor o isler.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #19377 : 10 Kasım 2015, 16:34:00 »
Bu arada Kartal Ozmizrak yeterli sure alamadigini belirterek ayrilmak istemis.....

Bize gelse de oyle 12-13 dakikalar alamaz ama gelecegi parlak bir oyuncu... Umarim kendini gelistirir ....

kartal kenan ve berk'in toplamından daha iyi oyuncu, potansiyelini geçtim şuan bile ikisinden de daha iyi oyuncu.
diğer mesajı da burdan cevaplayım, ben penetre eden kısa oyuncu ihtiyacımız var yazdım, hickman'ı tarif etmişdim aslında, belki doğru anlatamadım, sağlam hickman ve ya hickman tarzı başka oyuncu diyelim.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #19378 : 11 Kasım 2015, 07:52:25 »
kartal kenan ve berk'in toplamından daha iyi oyuncu, potansiyelini geçtim şuan bile ikisinden de daha iyi oyuncu.
diğer mesajı da burdan cevaplayım, ben penetre eden kısa oyuncu ihtiyacımız var yazdım, hickman'ı tarif etmişdim aslında, belki doğru anlatamadım, sağlam hickman ve ya hickman tarzı başka oyuncu diyelim.

Dun Efes e gidiyor diye yazi cikti... umarim asli yoktur .... Adamlar gelecegi olan turkleri topladi resmen .... Kartal in NBA sansi zayif.
Alan takim en az 7-8 sene takiminda oynatabilecegi, iyi bir oyun kurucu almis olur ....

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19379 : 11 Kasım 2015, 12:14:47 »
Berk'ten yana zerre umudum yok ama Kartal'ı alıp takıma getirmek Berk'e hakaret olur. Berk'in potansiyeli Kartal'dan az değil...