Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970531 defa)

0 Üye ve 74 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #4080 : 13 Mayıs 2014, 19:26:48 »
Barış brooks haber.cikmadi sadece kimler gelir gelse iyi olur tarzında sohbet ediyoruz

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4081 : 13 Mayıs 2014, 19:27:13 »
Yalnız hakikaten Brooks'u kim ortaya attı? :) Sabahtan beri Brooks-Farmar kıyaslaması konuşuyoruz,boşuna da konuşuyoruz bence,ayrıca Farmar'ın da adı falan çıktı mı?Yoksa Farmar içinde mi boşuna konuşuyoruz :) Ama inşallah Farmar'ın adı çıkmıştır,Teodosic de olmayacaksa alınması lazım.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4082 : 13 Mayıs 2014, 19:27:34 »
Huertas bence 1. sınıf  oyun kurucu,tek sorunu Navarro'nun olması,o oynadığı zaman bazen direksiyonu ona bırakmak zorunda hissediyor kendisini.Navarro'nun hayatı Barcelona,çok iyi oyuncu,tüm taraftar çok seviyor onu,doğal olarak da Navarro'ya bırakmak zorunda kalıyor ki Barcelona'da hangi oyun kurucu olursa olsun Navarro olduğu sürece bazen direksiyonu onu bırakmak zorunda kalır.Huertas'ın oyun içinde yaşadığı düşüşler de tamamen bundan kaynaklanıyor.

Oly kadro kalitesi yüzünden değil Real Madrid ile eşleştiği için elendi bu sene.Yoksa hemen hemen aynı tip kadrolarla 2 senedir alıyordu Euroleuge'i.Olide 1 tane 1. sınıf oyun kurucu varsa Real Madrid'de 2 tane var,tabi bir de bana göre avrupanın en iyi oyuncusu olan Rudy Fernandez var.

Geçen seneki Oly olsa bana göre bu sezon Madrid'i elerdi.. Ayrıca kadro kalitesi düşük demek Madrid'e göre düşük demek oluyor. Sonuçta yetmedi..

Huertas'ın kariyerini sadece Barcelona üzerinden yargılıyorsun.. Navarro evet etkiliyor ama kendisi de dengesiz bir adam zaten..

Joventut'da, Laboral de, Milli takımda bir çok kere bize nasıl düşüşler yaşadığını. Maç içerisinde kritik anlarda saçma kararlar verdiğini gösterdi..

Her şeyi geçtim yetenekli oyuncudur ama 1. sınıf  değildir..

1. snıf: Spa, Dia, Sergiolar, kendini kanıtlamasa da Teo'dur..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4083 : 13 Mayıs 2014, 19:28:07 »
Yalnız hakikaten Brooks'u kim ortaya attı? :) Sabahtan beri Brooks-Farmar kıyaslaması konuşuyoruz,boşuna da konuşuyoruz bence,ayrıca Farmar'ın da adı falan çıktı mı?Yoksa Farmar içinde mi boşuna konuşuyoruz :) Ama inşallah Farmar'ın adı çıkmıştır,Teodosic de olmayacaksa alınması lazım.

Farmar ismi var. Brooks sadece bizim fantezimiz.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #4084 : 13 Mayıs 2014, 19:29:43 »
Barış brooks haber.cikmadi sadece kimler gelir gelse iyi olur tarzında sohbet ediyoruz
anladım abi şampiyonluk ayağına gündemden uzak kaldım o yüzden sordum. ayrıca benim tercihimde brooks olur her zaman farmardan daha çok beğenmişimdir.ayrıca gelirse.Greivis Vásquez gelirse avrupaya fazla bile gelebilir.
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4085 : 13 Mayıs 2014, 19:31:17 »
Emir ve Bogdanovic olduğu sürece,onlar Kleiza'ya top vermediği sürece Kleiza nasıl lider olsun?Adam bir ara kendini dışlanmış gibi bile hissetmiştir,bazı maçlarda Emir,Kleiza'ya bomboşken top bile atmıyordu,bir Eurolegue maçında Kleiza'nın Emir'e haykırışı hala hafızamda.Bu şekilde adam nasıl lider olsun?

Öyle bir şey yok lider dediğin oyuncu zaten liderlik verilmez kendi alır. Sen Jordan'a hiç liderlik verildiğini gördün mü? Kobe'nin? Bunlar lider oyunculardır.. Direk liderliği kabullenirler..

Kleiza, lider değildi.. Ne Oly'de ne de NBA'de böyle bir role bürünmedi. Bürünmekte istemedi.. Üst düzey oyuncu o ayrı..

Ayrıca Kleiza lider olmak istese Obradovic ona her türlü o imkanı verirdi.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #4086 : 13 Mayıs 2014, 19:31:58 »
İşte öyle olmuyor,Nba ile avrupada oynanan oyun çok farklı.Nba'de 3 sene önceki Brooks Farmar'dan çok daha iyi oyuncuydu ama o zaman bile ben tercihimi Farmar'dan yana kullanırdım çünkü Brooks'un oyunu avrupaya uymaz bence,hayal kırıklığı yaratır gibi geliyor bana,hem de kariyeri bu kadar düşüşteyken.Bence Brooks'u hiç konuşmayalım bile,Obradovic'in Brooks gibi bir oyuncuyu alma ihtimali yok,böyle bir riske asla girmez Obradovic,hatta Farmar'ı bile tercih etmeyebilir,bu seneden sonra bildiği,güvendiği oyuncuları tercih edecektir bence.

Bir de Farmar neden beğenilmiyor gerçekten aklım almıyor.3 sene boyunca 100 üzerinden 10 alan bir öğrencinin,4. sene 85 aldığına sevinmemesi gibi bir durum bu.3-4 senedir Spanoulis ile oynuyoruz da biz mi bilmiyoruz.Oyun kurucudan başka herşeye benzeyen adamlarla oynuyoruz.Bu gözler Jr Bremer'ı gördü ya,var mı ötesi :)

Farmarın, brookstan neyi daha iyi yaptıgını söyler misin ?
skorer, saha görüşü, sut falan.

hepsi brooks da var. Hatta fazla fazla var.

Brooks'un oyunu avrupaya neden uymasın yahu :)
bobby brown,dentmon, delaney gibi adamların ki uyuyor da aaron brooksun mu uymayacak.. Yok öyle birsey

« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2014, 19:37:07 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı mgul

• Üye
  • Yer: Dünya
« Yanıtla #4087 : 13 Mayıs 2014, 19:34:23 »
Geçen seneki Oly olsa bana göre bu sezon Madrid'i elerdi.. Ayrıca kadro kalitesi düşük demek Madrid'e göre düşük demek oluyor. Sonuçta yetmedi..

Huertas'ın kariyerini sadece Barcelona üzerinden yargılıyorsun.. Navarro evet etkiliyor ama kendisi de dengesiz bir adam zaten..

Joventut'da, Laboral de, Milli takımda bir çok kere bize nasıl düşüşler yaşadığını. Maç içerisinde kritik anlarda saçma kararlar verdiğini gösterdi..

Her şeyi geçtim yetenekli oyuncudur ama 1. sınıf  değildir..

1. snıf: Spa, Dia, Sergiolar, kendini kanıtlamasa da Teo'dur..
Peki sence Farmar avrupada 1.sınıf sayılır mı?Ya da şöyle sorayım,Farmar'ın Teo'dan iyi olduğu ve kötü olduğu yönler hangileri?
"My name is Zeljko Obradovic and I'm very happy with this."

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #4088 : 13 Mayıs 2014, 19:38:13 »
Farmar maccabinde kaç maç oynadı ?
iskender yani nedim abimiz farmar gelsin diyorsa gelir
Farmar &bo kombinasyonu nasıl olur..

marcus denmon'u devşirelim. :)

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4089 : 13 Mayıs 2014, 19:39:05 »
Peki sence Farmar avrupada 1.sınıf sayılır mı?Ya da şöyle sorayım,Farmar'ın Teo'dan iyi olduğu ve kötü olduğu yönler hangileri?

Farmar, Avrupa'da 1. sınıf guard olabilir.. Bu yüksek bir olasılık.. Sadece kanıtlaması gerek..

Farmar, Teo'ya göre savunmacıdır.. Farmar, dribling açısından da bir parça Teo'dan daha iyi olabilir. Ancak diğer her konuda ben Teo'yu ondan öne koyarım.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2014, 19:39:40 Gönderen: Carter-Williams »

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4090 : 13 Mayıs 2014, 19:41:12 »
marcus denmon'u devşirelim. :)

Tofaş'taki mı abi? Çok istikrarsız değil mi? Bence hakikaten çok yetenekli ama hep bir parça parça oynama var.

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #4091 : 13 Mayıs 2014, 19:41:24 »
Farmar benim en çok istediğim transfer.Gelirse tek başına top 8e taşır o kadar güveniyorum ona.Huertas ise 1.kalite değil 2.kalitede bile değildir bana göre.Ne savunması var ne penetresi ne şutu.Tek numarası pivotuyla oynadığı 2li oyunlardan sonra ya pivotuna havada tamamlatmak yada havada asılı kalıp şut atmak.Ayrıca tüm büyük maçlarda sahadan silinir.Zaten kendiside silik bir karekter yani liderlik falan asla onun harcı değil.
1.sınıf guardlar:Spanoulis,eski Diamantidis,eski Saras,Farmar
2.sınıf guardlar:Teo,Rodriguez,Bo mc calebb
3.sınıf guardlar:Huertas,Hickman,Sloukas,Calathes

Sloukas kesinlikle Huertas,Calathes ayarında değil bence.Bu 3.sınıf diye saydığın adamlara takım emanet edebilirsin ama Sloukas'a edemezsin.Sloukas'tan güzel yan parça olur fazlası olmaz

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4092 : 13 Mayıs 2014, 19:44:09 »
Farmarın, brookstan neyi daha iyi yaptıgını söyler misin ?
skorer, saha görüşü, sut falan.

hepsi brooks da var. Hatta fazla fazla var.

Brooks'un oyunu avrupaya neden uymasın yahu :)
bobby brown,dentmon, delaney gibi adamların ki uyuyor da aaron brooksun mu uymayacak.. Yok öyle birsey
Dentmon ve Delaney gibi adamların asla Eurolegue'de şampiyonluk hedefleyen  takıma uymayacağını düşünüyorum ben,bizim de hedefimiz şampiyonluk,şampiyonluk yaşayan takımlarda oynasın bu 2 oyuncu da,uyuyolarmı uyumuyorlar mı o zaman bakmak lazım.Zalgris ve Bayern'de elbette yapabilirler.

Farmar'ın Nba'de daha iyi yaptığı birşey var demedim ben zaten.Ama işte kririk olan burda Nba kısmı.Brooks Nba'de pr üzerinden çok fazla asist yapabilen bir adam değil ama Farmar bu konuda çok iyidir.Avrupada oynanan basketbola baktığımızda Farmar asist üzerinden çok daha fazla katkı verir ve avrupada da oyun kurucunun en önemli özelliği asist olmalı,Brooks'da asist yapar ama Brooks Westbrrok tipi asist yapar,Farmar ise Chris Paul tarzı asist yapar.Ayrıca Brooks 2 senedir doğru düzgün basketbol oynamıyor ki Obradovic hayatta bu riske girmez,bu sene o riske girdi,bir daha hayatta girmez.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #4093 : 13 Mayıs 2014, 19:49:30 »
Tofaş'taki mı abi? Çok istikrarsız değil mi? Bence hakikaten çok yetenekli ama hep bir parça parça oynama var.

evet.
baya yetenekli.
seneye euroleague'de bir takıma gider kanımca.
üst düzey bi euroleague oyuncusu olacağını düşünüyorum 2-3 sene içinde.

teo-farmar kıyasında teo'nun iyi olduğu 2 konu var. saha görüşü ve oyun zekası bence...
onun dışında her açıdan farmar iyi bence...

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4094 : 13 Mayıs 2014, 19:51:17 »
Öyle bir şey yok lider dediğin oyuncu zaten liderlik verilmez kendi alır. Sen Jordan'a hiç liderlik verildiğini gördün mü? Kobe'nin? Bunlar lider oyunculardır.. Direk liderliği kabullenirler..

Kleiza, lider değildi.. Ne Oly'de ne de NBA'de böyle bir role bürünmedi. Bürünmekte istemedi.. Üst düzey oyuncu o ayrı..

Ayrıca Kleiza lider olmak istese Obradovic ona her türlü o imkanı verirdi.
Jordan ve Kobe.Verdiğiniz örnekler çok sıradanmış gerçekten.Ayrıca eminimki bu oyuncular bile ilk yılında almamıştır liderliği,önce kendilerini kanıtlayıp ondan sonra almışlardır.Benim de demek istediğim tamamen şu:Kleiza'nın liderliği alması için takımda kendini kanıtlaması lazım,kendini kanıtlaması için takımın ona pozisyon hazırlaması lazım.1 sene boyunca Kleiza'ya hazırlandı mı pozisyon,Emir boşken bile atmıyordu.Bu durumda liderliği almak istesin hadi Kleiza,sence ne yapabilirdi,ne yapması lazımdı?