Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970264 defa)

0 Üye ve 78 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dr_tylerr

• Üye
  • Yer: Ankara
  • Kaptan orta kapı
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #4320 : 20 Mayıs 2014, 13:25:49 »
Gherardini hamlesini sadece takim nba pazarina yonelecek seklinde yorumlamamak gerekir bence.Gherardini ilk basta iyi bir muhendistir bunu yalniz kadro kurmak acisindan degil kadro devamliligini saglamak acisindanda elit duzeyde yapar.NBA'den bir ornekle anlatacak olursam Sam Presti Thunder icin ne ifade ediyorsa gherardini de avrupa sartlarinda bunu yapabilir. Potansiyel kesfetme acisindan yetenegi yeterince bahsedilmis forumda ama buldugu potansiyelin islenmesi ve gelistirilmesi acisindan obradovic ile uyumu da onemli bunu 2002-2004 arasi messina ile cok iyi yapmislardi mesela.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı dr_tylerr

• Üye
  • Kaptan orta kapı
« Yanıtla #4321 : 20 Mayıs 2014, 13:32:53 »
Bu arada iyi yonlerinden bahsederken kotu yonlerini ve kararlarini da unutmamak gerekir kesfetti dedikleri Langdon'i ertesi yil efese gonderen Pozzeco gibi italyan basketbolunun gelmis gecmis en psikopat adamini yillarca transfer etmeye calisip onu cok buyuk bir yildiz olarak goren 2006 draftinda lamarcus aldridge brandon roy gibi adamlar varken ilk siradan torontoya bargnani'yi sectirende gherardinidir

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4322 : 20 Mayıs 2014, 13:50:12 »
DR TYLER kardeşim olumlu/olumsuz her açıdan değinmiş güzel değinmiş ,
benim tek istediğim yönetim mantalitesi değişsin , şöyle bir durum var normalde takımın genel menajeri hocayı oyuncuları vs seçer bizde durum biraz tersi oldu :)
mesela Benetton'a obradoviç i alan sonra 2002 de MEssina'yı alan Gherardınhi , şimdi ise hocanın isteği üzerine genel manajer olarak geri gelecek
ben ocak ayında bir abimiz ile sohbet ederken hocanın uzun vadeli güzel planları var -
bu hamle o planlardan birisi olabilir artık transfer sezonlarında veya ara transfer dönemlerinde kanka menajer ilişkileri üzerinden oyuncu tekliflerinin yapıldığı bir yapı olmayalım benim tek isteğim budur.
birkaç güzel projesi daha varmış ama bunlar önemsenmiyor ne yazık ki bizde

1- Farmar gelsin mi gelmesin mi kısmı daha önemli görüyoruz :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4323 : 20 Mayıs 2014, 13:50:59 »
Bu arada iyi yonlerinden bahsederken kotu yonlerini ve kararlarini da unutmamak gerekir kesfetti dedikleri Langdon'i ertesi yil efese gonderen Pozzeco gibi italyan basketbolunun gelmis gecmis en psikopat adamini yillarca transfer etmeye calisip onu cok buyuk bir yildiz olarak goren 2006 draftinda lamarcus aldridge brandon roy gibi adamlar varken ilk siradan torontoya bargnani'yi sectirende gherardinidir

pozzecco ya laf ettirmem koçum :)
abi kardeş forumdasınız diye üzerime gelmeyin sakın ;)

Çevrimdışı dr_tylerr

• Üye
  • Kaptan orta kapı
« Yanıtla #4324 : 20 Mayıs 2014, 13:55:03 »
pozzecco ya laf ettirmem koçum :)
abi kardeş forumdasınız diye üzerime gelmeyin sakın ;)
Abi pozzeco'yu bende severdim yillarca varese'yi izledik reis icin ama psikopatin tekiydi:) kendini harcadi

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #4325 : 20 Mayıs 2014, 13:56:22 »
Abi pozzeco'yu bende severdim yillarca varese'yi izledik reis icin ama psikopatin tekiydi:) kendini harcadi

Pozecco yu bir sene Varese de oynarken ACAYİP harcamıştık..Karlı bir İstanbul havası çok feci farklamıştık
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı mbenga

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #4326 : 20 Mayıs 2014, 14:04:30 »
DR TYLER kardeşim olumlu/olumsuz her açıdan değinmiş güzel değinmiş ,
benim tek istediğim yönetim mantalitesi değişsin , şöyle bir durum var normalde takımın genel menajeri hocayı oyuncuları vs seçer bizde durum biraz tersi oldu :)
mesela Benetton'a obradoviç i alan sonra 2002 de MEssina'yı alan Gherardınhi , şimdi ise hocanın isteği üzerine genel manajer olarak geri gelecek
ben ocak ayında bir abimiz ile sohbet ederken hocanın uzun vadeli güzel planları var -
bu hamle o planlardan birisi olabilir artık transfer sezonlarında veya ara transfer dönemlerinde kanka menajer ilişkileri üzerinden oyuncu tekliflerinin yapıldığı bir yapı olmayalım benim tek isteğim budur.
birkaç güzel projesi daha varmış ama bunlar önemsenmiyor ne yazık ki bizde

1- Farmar gelsin mi gelmesin mi kısmı daha önemli görüyoruz :)

Lafın bana abi anladığım kadarıyla. Gherardini hamlesi için diyecek pek bir şeyim yok. Obradovic ilk imza attığı andan itibaren herkesin hemfikir olduğu konu şubede bir şeylerin değiştiği, uzun vadeli güzel işlerin yapılacağıydı. Tahminlerimiz doğru çıktı ve çıkmaya da devam ediyor ki Gherardini gibi bir hamle yapıyoruz. Nedim Karakaş'ın da gideceğini zannetmiyorum illa ki bir görev verirler Serdar Apaydın gibi.

Onun haricinde Gherardini hakkında herkes yorumunu yapmış, benden çok daha bilgili olanlar da ki Gherardini'nin sizin bahsettiğiniz 2002 yıllarında yaptıklarıyla alakalı pek bir fikrim yok, sadece NBA'de yaptıkları ve Bargnani'yi 1. sıradan seçmesiyle fikirim var ve NBA'ye göre tanıyorum.

Yoksa benim için Farmar ya da bir başkası önemli değil, gelse tabiki mutlu olurum ancak biz, daha doğrusu ben sizin gibi olgun düşünemeyip transferlere daha çok yoğunlaşabiliyorum, genciz hevesimiz bu yönde. ( Parantez olarak da adı çıkan her oyuncuyu saatlerce izliyorum maç kayıtlarını bir şekilde bulup, o kadar hevesliyim)

Farmar ya da bir başkası ben artık bu şubede güzel hamleler olsun istiyorum ve Fenerbahçe'yi başarılı görmek istiyorum. Gherardini ve şubede bir şeylerin değiştiğine dair yapılan konuşmanın ortasına atlayıp Farmar gelsin vb. tarzı şeyler yazdığım için de özür dilerim.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4327 : 20 Mayıs 2014, 14:15:46 »
aynen bildiğin manyaktı herif , yoksa mevzu yetenek ise çok ayrı bir adamdı
o varese takımını izlemek büyük keyifti beee

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4328 : 20 Mayıs 2014, 14:17:34 »
Lafın bana abi anladığım kadarıyla. Gherardini hamlesi için diyecek pek bir şeyim yok. Obradovic ilk imza attığı andan itibaren herkesin hemfikir olduğu konu şubede bir şeylerin değiştiği, uzun vadeli güzel işlerin yapılacağıydı. Tahminlerimiz doğru çıktı ve çıkmaya da devam ediyor ki Gherardini gibi bir hamle yapıyoruz. Nedim Karakaş'ın da gideceğini zannetmiyorum illa ki bir görev verirler Serdar Apaydın gibi.

Onun haricinde Gherardini hakkında herkes yorumunu yapmış, benden çok daha bilgili olanlar da ki Gherardini'nin sizin bahsettiğiniz 2002 yıllarında yaptıklarıyla alakalı pek bir fikrim yok, sadece NBA'de yaptıkları ve Bargnani'yi 1. sıradan seçmesiyle fikirim var ve NBA'ye göre tanıyorum.

Yoksa benim için Farmar ya da bir başkası önemli değil, gelse tabiki mutlu olurum ancak biz, daha doğrusu ben sizin gibi olgun düşünemeyip transferlere daha çok yoğunlaşabiliyorum, genciz hevesimiz bu yönde. ( Parantez olarak da adı çıkan her oyuncuyu saatlerce izliyorum maç kayıtlarını bir şekilde bulup, o kadar hevesliyim)

Farmar ya da bir başkası ben artık bu şubede güzel hamleler olsun istiyorum ve Fenerbahçe'yi başarılı görmek istiyorum. Gherardini ve şubede bir şeylerin değiştiğine dair yapılan konuşmanın ortasına atlayıp Farmar gelsin vb. tarzı şeyler yazdığım için de özür dilerim.
yok kardeşim lafım niye sana olsun , hepimiz dedim zaten bende senin gibiyim farklı değilim ki :)
Gherardinhi olmaz sen ben olursun derdim yıllardır kaşarlaşmış bazı isimler den sıtkım sıyrıldı yöntemleri menajerlik ilişkileri tarzları vs vs değişim istiyorum :)
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2014, 14:18:52 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #4329 : 20 Mayıs 2014, 14:19:56 »
farmar > gherardini kanımca...

obradovic'in olduğu yerde gm'nin yapacakları danışmanlıktan öte geçmez kolay kolay.
takımın ne oynayacağını da, nelere ihtiyaç olduğunu da obradovic belirler.
bana şu şu özelliklerde adamlar bul deyip gherardini'ye havale eder.
gherardini de liste yapıp hocaya sunar gibi geliyor.

a takım için yapacağı başka önemli iş gördüğümü söyleyemem...
belki altyapıda faydaı olur, bilgim yok...

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #4330 : 20 Mayıs 2014, 14:26:00 »
farmar > gherardini kanımca...

obradovic'in olduğu yerde gm'nin yapacakları danışmanlıktan öte geçmez kolay kolay.
takımın ne oynayacağını da, nelere ihtiyaç olduğunu da obradovic belirler.
bana şu şu özelliklerde adamlar bul deyip gherardini'ye havale eder.
gherardini de liste yapıp hocaya sunar gibi geliyor.

a takım için yapacağı başka önemli iş gördüğümü söyleyemem...
belki altyapıda faydaı olur, bilgim yok...
Cem abi haklı abi sen kesin nedim karakaşsın :)) Benim fikrim oyuncu transferi kolay iş farmar olur,delenay olur fark etmez ama gherardini hamlesi vizyonumuzu gösterir bence..
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #4331 : 20 Mayıs 2014, 14:27:53 »
Yalnız bir karışıklık olmuş, Taylor da Jerebko da İsveçli, İsviçreli değil.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4332 : 20 Mayıs 2014, 14:30:09 »
Cem abi haklı abi sen kesin nedim karakaşsın :)) Benim fikrim oyuncu transferi kolay iş farmar olur,delenay olur fark etmez ama gherardini hamlesi vizyonumuzu gösterir bence..
öyle tabi iskender = Nedim Karakaş :)

Çevrimdışı mbenga

• Üye
« Yanıtla #4333 : 20 Mayıs 2014, 14:38:26 »
Obradovic geldiğinde şubenin tüm yetkisi onda olsun dedik şimdi Gherardini geliyor aynı şeyleri onun için söylüyoruz, yanlışım varsa düzeltin? Gherardini'nin transferler de ve nba pazarında bize çok katkı sağlayacağını düşünüyorum aynı zamanda altyapı içinde ancak a takım bazında obradovic'in işine karışacağına inanmıyorum.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #4334 : 20 Mayıs 2014, 14:43:18 »
Obradovic geldiğinde şubenin tüm yetkisi onda olsun dedik şimdi Gherardini geliyor aynı şeyleri onun için söylüyoruz, yanlışım varsa düzeltin? Gherardini'nin transferler de ve nba pazarında bize çok katkı sağlayacağını düşünüyorum aynı zamanda altyapı içinde ancak a takım bazında obradovic'in işine karışacağına inanmıyorum.

e karışmasın da zaten