Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970199 defa)

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #165 : 13 Aralık 2013, 15:27:48 »
Bu sezon taraftarlar arasında Stoch'cu tayfa türedi.Özellikle Arsenal,Konya,galatasaray,trabzon maçlarında sosyal medyada çok görünüyorlardı.Stoch olsa maçı çevirirdi,Stoch olsa kesin fark atardık.Alttan Stoch üstten Stoch.Adamın topu solunda sağına çekip sağ ayağı ile sert vurması dışında bir numarası yok.Şimdi basketbol'da Hackett tayfası türedi.Öyle bir anlatılıyor ki gören Russell Wesrbrook'u transfer ediyoruz zannedecek.Alttan Hackett üstten Hackett.Zayıflamış Siena'nın en büyük oyuncusu.

İyi de Abdullah insanlar Hackett i sevemez mi isteyemez mi ?
yahu herkes istediği oyuncunun transfer edilmesini yazar ki zaten yazdığımız dosyanın adı bugnun gerektiriyor
İskoch ne güzel izah etmiş hatta bende onunla aynı fikirdeyim '' geçen seneki -İtalya milli takımındaki Hackett o tarz gelip kenardan 2 numaraya katkı verecek ise takıma katkı verebilir.
sen transfer yapılmasını istemiyorsan '' bence transfere ihtiyacımız yok der geçersin ''
buradaki diğer dostların senin gibi düşünmesini bekleyemezsin ki
forumların amacı da budur zaten yahu tartışmak , tartışmayı becerebilmek
Abi yanlış anlama ben insanlar Hackett'ı isteyemez vs demek istemedim,dediğin gibi burası bir fikir yürütme ortamı.Benim kızdığım nokta Hackett gelince herşey güllük güliistanlık olacak moduna geçilmesi.Yeri geliyor bende Kenan'a,Kleiza'ya kızıyorum fakat eldeki sorunlar bu oyuncularla rahatlıkla aşılabilir.

ya sonuçta herkes Fenerbahçe'nin iyiliğini istiyor ,
o gelince herşey düzelecek diye düşünen dostlar öyle düşünüyorsa onların düşüncesi
sende karşıt fikrini doneleri ile söylersin olur biter.

ayrıca 2 senelik enkaz sonrası yeni yapılanma yeni hoca ve 4 aylık bir takım ( günahı /sevabı ) eurolegue de 9/ 7 galibiyet ile grup lideri durumda. takım da işler zaten yolunda yahu , eksiklikler var mı elbet var.
İşler tabi ki yolunda,aksi inkar edileme.Kimse kimseyi kandırmasın kuralar çekildiğinde Obra faktörne rağmen takım çok yeni olduğu için grubu 3.bitirsek büyük başarı sayacaktık.Ayrıca son birkaç maçtır kısaların çabuk geçilme muhabetti halledilecektir.Kenan-Melih sezon başında savunmada fazla aksamıyordu.Ayrıca savunma takım disiplini gerektirir.Geçen sezon Barcelona'da kaç tane savunma yönü kuvvetli adam vardı veya şöyle biz geçen sene parkede Ömer-Sato gibi 2 tane iyi savunmacıyla oynadığımızda bile 90 sayıdan aşağı sayı yemiyorduk.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #166 : 13 Aralık 2013, 15:28:46 »
geçen seneyi unut bu seneye bak artık :)

• Üye
« Yanıtla #167 : 13 Aralık 2013, 15:31:17 »
bende fikrimi söyleyim
Efes elenirse onlardan Gordon'u almak isterim...
bence bizim tam eksiğimiz olan 1-2 arasındaki köprü görevi görecek gerektiği zaman ceza şutu olacak nispeten iyi savunma yapan top çalma hissiyatları yüksek oyun zekası da iyi bir oyuncu ,
hazır bunlar bütçe küçültme durumları filan varken , bıraksalar da bizde alsak ;
kısa oyuncu veya dış alan savunmamızı iyi yaptığımız müddetçe vurur geçeriz.
Oktay herkesi bırakır da Gordon' yine bırakmaz  :D

• Üye
« Yanıtla #168 : 13 Aralık 2013, 15:32:28 »
Bu sezon taraftarlar arasında Stoch'cu tayfa türedi.Özellikle Arsenal,Konya,galatasaray,trabzon maçlarında sosyal medyada çok görünüyorlardı.Stoch olsa maçı çevirirdi,Stoch olsa kesin fark atardık.Alttan Stoch üstten Stoch.Adamın topu solunda sağına çekip sağ ayağı ile sert vurması dışında bir numarası yok.Şimdi basketbol'da Hackett tayfası türedi.Öyle bir anlatılıyor ki gören Russell Wesrbrook'u transfer ediyoruz zannedecek.Alttan Hackett üstten Hackett.Zayıflamış Siena'nın en büyük oyuncusu.

İyi de Abdullah insanlar Hackett i sevemez mi isteyemez mi ?
yahu herkes istediği oyuncunun transfer edilmesini yazar ki zaten yazdığımız dosyanın adı bugnun gerektiriyor
İskoch ne güzel izah etmiş hatta bende onunla aynı fikirdeyim '' geçen seneki -İtalya milli takımındaki Hackett o tarz gelip kenardan 2 numaraya özellikel savunmada çok fayda sağlayabilir hücumda ritm kazandırabilir Bo ve Emir e yardıcı olur Kenan'ın sürelerinden almaz belki bir miktar Melih den alır diyeceğim ama son zamanlarda Melih in süreleri Emir'e kayıyor. hem süre kayıyor hemde Emir'e kayıyor.
sen transfer yapılmasını istemiyorsan '' bence transfere ihtiyacımız yok der geçersin ''
buradaki diğer dostların senin gibi düşünmesini bekleyemezsin ki
forumların amacı da budur zaten yahu tartışmak , tartışmayı becerebilmek
Koyu renkle yazdığın yer koparttı beni :D

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #169 : 13 Aralık 2013, 16:58:28 »
Bu takımın 2 numara eksiği sene basından beri belli olan birsey. Yeni birsey degil ki.
Hackett'ın istenilmesi de normal adamı barcelonadan cskaya her takım istiyor yanlısım yoksa.

Bunda kızılacak ne var ki ?
Farklı bir isim mi yazalım, tamam o zaman
chris kramer diyelim şeklimiz olsun :D
Ver Lester'e, yaz deftere

Kalathi kai faul

• Ziyaretçi
« Yanıtla #170 : 13 Aralık 2013, 18:12:12 »
Yanlış hatırlamıyorsam Hackett verdiği bir röportajda , Sezon başında başka takımlardan teklif geldiğini ama o bir takıma liderlik etme tutkusu nedeniyle Siena'dan ayrılmadığını belirtmişti.. Yani rol oyuncusu olmak isteyeceğini pek zannetmiyorum :)

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #171 : 13 Aralık 2013, 18:31:35 »
Dünkü yoğun duygularım nedeniyle foruma girmek istemedim çünkü sıcağı sıcağına yazılan şeylerin geri dönüşü olmuyor söz değil sonuçta buradakiler yazı :)
Transfer olarak Ağustos ayından beri söylediğim illa alınacak ise BEKÇİ diye tabir ettiğimiz 5 numara alınmasından yanayım yoksa diğer pozisyonlara alternatif saha içinde üretebiliyor Obradovic..
Tek tek oyuncuları bire bir karşılaştırmak bence yanlış. Onlarda bu var bizde bu var gibi .. Basketbol futbol'dan bağımsız ciddi anlamda takım sporları arasında en çok TAKIM olarak hareket etmen gereken bir dal.. Obradovic 'in Pana da kazandığı 6 şampiyonluğu baktığın zaman o takımlardan 2-3 oyuncu hariç parmakla göstererek şu gelsin diyemezdin.. Neredeyse hepsi görev adamı ve takım ile birlikte yükselen oyunculardı.
Dünkü yenilgi ve bir önceki GS yenilgisi Pek hoşunuza gitmesede söyleyeceğim KOÇ tercihleri yüzünden alınmış yenilgilerdir. Yoksa Fenerbahce'nin doğru 5 oyuncuyu maç esnasında çıkarma gibi sorunu yok ve her takımı rahatlıkla yenebilecek EL'yi kazanabilecek potansiyeli en az OLY kadar var..

Çevrimdışı ErdemFB

• Üye
  • Yer: Samsun
« Yanıtla #172 : 13 Aralık 2013, 19:06:25 »
Dünkü yoğun duygularım nedeniyle foruma girmek istemedim çünkü sıcağı sıcağına yazılan şeylerin geri dönüşü olmuyor söz değil sonuçta buradakiler yazı :)
Transfer olarak Ağustos ayından beri söylediğim illa alınacak ise BEKÇİ diye tabir ettiğimiz 5 numara alınmasından yanayım yoksa diğer pozisyonlara alternatif saha içinde üretebiliyor Obradovic..
Tek tek oyuncuları bire bir karşılaştırmak bence yanlış. Onlarda bu var bizde bu var gibi .. Basketbol futbol'dan bağımsız ciddi anlamda takım sporları arasında en çok TAKIM olarak hareket etmen gereken bir dal.. Obradovic 'in Pana da kazandığı 6 şampiyonluğu baktığın zaman o takımlardan 2-3 oyuncu hariç parmakla göstererek şu gelsin diyemezdin.. Neredeyse hepsi görev adamı ve takım ile birlikte yükselen oyunculardı.
Dünkü yenilgi ve bir önceki GS yenilgisi Pek hoşunuza gitmesede söyleyeceğim KOÇ tercihleri yüzünden alınmış yenilgilerdir. Yoksa Fenerbahce'nin doğru 5 oyuncuyu maç esnasında çıkarma gibi sorunu yok ve her takımı rahatlıkla yenebilecek EL'yi kazanabilecek potansiyeli en az OLY kadar var..
Tek tek oyuncuları kıyaslamak gibi bi nihetim yoktu sadece 2numara rotasyonumuzun ne kadar yetersiz olduğunu böyle daha iyi gösterebileceğimi düşündüm..

5+1 yabancı sınırı göz önüne alınarak kadro kurulması gereken bir ortamda vidmar ve zoriçin üstüne bide sizin tabirinizle BEKÇİ almak bence net olarak yanlıştır.kısalar bu kadar kolay geçildikten sonra iki tane bekçi koysan yine değişen bişey olmaz bence..

Uzun ihtiyaç mıdır?Evet.1-2 rotasyonumuz bu haldeyken olası transfer bu bölgeye yapılmalıdır/yapılacaktır.Yoksa ben de isterim vidmar'ı gönderip daha ne vereceği beli bi oyuncu almak...
"Kendim için bir söz veriyorum,burası benim evim olacak."

Çevrimdışı ErdemFB

• Üye
« Yanıtla #173 : 13 Aralık 2013, 19:10:57 »
Yanlış hatırlamıyorsam Hackett verdiği bir röportajda , Sezon başında başka takımlardan teklif geldiğini ama o bir takıma liderlik etme tutkusu nedeniyle Siena'dan ayrılmadığını belirtmişti.. Yani rol oyuncusu olmak isteyeceğini pek zannetmiyorum :)
Obradovic gibi bi efsaneyle çalışıp Euroleague kazanma düşüncesi Siena gibi dandik bi takıma liderlik etmek düşüncesinin önüne geçebilir :)

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #174 : 13 Aralık 2013, 19:20:22 »
Tek tek oyuncuları kıyaslamak gibi bi nihetim yoktu sadece 2numara rotasyonumuzun ne kadar yetersiz olduğunu böyle daha iyi gösterebileceğimi düşündüm..

5+1 yabancı sınırı göz önüne alınarak kadro kurulması gereken bir ortamda vidmar ve zoriçin üstüne bide sizin tabirinizle BEKÇİ almak bence net olarak yanlıştır.kısalar bu kadar kolay geçildikten sonra iki tane bekçi koysan yine değişen bişey olmaz bence..

Uzun ihtiyaç mıdır?Evet.1-2 rotasyonumuz bu haldeyken olası transfer bu bölgeye yapılmalıdır/yapılacaktır.Yoksa ben de isterim vidmar'ı gönderip daha ne vereceği beli bi oyuncu almak...
Ben Fenerbahce'nin rotasyonu azalttığı sürece kısa rotasyonunda kolay kolay sorun çekeceğini düşünmüyorum . Mesela BO' nun TOP 16 da her maç 33-35 dakika arası oyunda kalacağını düşünüyorum. yanına bir tane daha ekleyebilirse Koç bire birde kolay geçilmeyen ve topa baskıyı iyi yapabilecek mental ve fiziksel dirence sahip oyuncu ile korkulacak derece sıkıntı çekeceğimizi düşünmüyorum.
BEKÇİ olayına gelirse şöyle bir mantık yürüteyim sana ;
Sen kısa oyuncusun ve kendi pota altı oyuncularının Blok tehtidi yok ve caydırıcılık adına birşey yapamıyorlar + Rib çekmektede sıkıntılar mevcut.. nasıl savunursun rakip kısayı ?
Fenerbahce Ömer Aşık ve Semih Erdemin olduğu dönemde Ömer-Solomon(ukic) ve Tomas 3 lüsü ile topa muazzam baskılar yaparak tabir yerinde ise pitbull gibi saldırarak oynarlardı çünkü rahat bir şekilde yapabiliyorlardı bu baskıyı ne kadar riskli olsa da bu savunma şekli ( topu çalamaz yada rakibi bozamaz isen direk geçiliyorsun rakibe) kafaları rahat dı çünkü arkada Semih ve Ömer Blok tehditleri ile bekliyor yapamasalar bile Blok kollarını açtıklarında Oluşan Kulaç uzunlukları ile dallar oluşturuyorlardı.
Senin şu zaman ki şartlar altında arkanda böyle bir tehdit yok.. Elinde BO gibi bana sorarsan EL 'de oyuncular bazında anket yapılsa karşılarında görmek istemeyecekleri bir kısa oyuncu var ne kadar sakatlıktan çıkmış olsa da Forma gireceğine inandığım ömer onan (2-3 yıl öncesine kadar Avrupanın en iyi kısa savunucu diyorduk) var.
Tabiykide 1 tane daha bu standart'da kısa oyuncu istermiyim kesinlikle evet :) ama önceliğim o olmazdı.
Zoric ve Vidmar var iken gereklimi sorusuna gelirsek.. Eğer olmuyorsa zorlamanın anlamı yok bence Vidmar yada Zoric den bir bekçi çıkacağını açıkçası sanmıyorum

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #175 : 13 Aralık 2013, 23:35:27 »
Bu kısa rotasyonu ile riske girilmeyecegini en son Spahijalı dönemde tecrübe etmiş oldugumuzu düşünüyorum.
Tomas ukic sakatlandı tepetaklak olduk.

İşimizi sansa bırakmamalıyız. Kısa sart
Sakatlık olmasa bile ihtiyacımız var, takımın bariz bir sekilde penetre sıkıntısı var hücumda. Bo dısında potaya giden 2. bir oyuncu yok.

40 kere yazacagım olacak :D
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2013, 23:36:13 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı zeljko

• Üye
« Yanıtla #176 : 14 Aralık 2013, 00:18:40 »
bende fikrimi söyleyim
Efes elenirse onlardan Gordon'u almak isterim...
bence bizim tam eksiğimiz olan 1-2 arasındaki köprü görevi görecek gerektiği zaman ceza şutu olacak nispeten iyi savunma yapan top çalma hissiyatları yüksek oyun zekası da iyi bir oyuncu ,
hazır bunlar bütçe küçültme durumları filan varken , bıraksalar da bizde alsak ;
kısa oyuncu veya dış alan savunmamızı iyi yaptığımız müddetçe vurur geçeriz.
Oktay herkesi bırakır da Gordon' yine bırakmaz  :D
belki oktay da gider efesten. efes top 16 ya kalamıyacak mahmuti istifa edilebilir. Gordon u bende çok isterim ama zor :)
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2013, 00:24:03 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #177 : 14 Aralık 2013, 01:13:54 »
Takımda hem 1-2 oynayabilen hemde bir 5 numara ihtiyacı var sanki , yabancı sınırlamasında nasıl olacak bakalım. Gruplardan sonra oyuncu alır mıyız oda şüpheli. Obradovic Hackett muhabbetleri ilk çıktığında, başka bir oyuncu düşünmediğini sadece kendi oyuncularını düşündüğünü söylemişti.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı ErdemFB

• Üye
« Yanıtla #178 : 14 Aralık 2013, 01:23:07 »

Ben Fenerbahce'nin rotasyonu azalttığı sürece kısa rotasyonunda kolay kolay sorun çekeceğini düşünmüyorum . Mesela BO' nun TOP 16 da her maç 33-35 dakika arası oyunda kalacağını düşünüyorum. yanına bir tane daha ekleyebilirse Koç bire birde kolay geçilmeyen ve topa baskıyı iyi yapabilecek mental ve fiziksel dirence sahip oyuncu ile korkulacak derece sıkıntı çekeceğimizi düşünmüyorum.
BEKÇİ olayına gelirse şöyle bir mantık yürüteyim sana ;
Sen kısa oyuncusun ve kendi pota altı oyuncularının Blok tehtidi yok ve caydırıcılık adına birşey yapamıyorlar + Rib çekmektede sıkıntılar mevcut.. nasıl savunursun rakip kısayı ?
Fenerbahce Ömer Aşık ve Semih Erdemin olduğu dönemde Ömer-Solomon(ukic) ve Tomas 3 lüsü ile topa muazzam baskılar yaparak tabir yerinde ise pitbull gibi saldırarak oynarlardı çünkü rahat bir şekilde yapabiliyorlardı bu baskıyı ne kadar riskli olsa da bu savunma şekli ( topu çalamaz yada rakibi bozamaz isen direk geçiliyorsun rakibe) kafaları rahat dı çünkü arkada Semih ve Ömer Blok tehditleri ile bekliyor yapamasalar bile Blok kollarını açtıklarında Oluşan Kulaç uzunlukları ile dallar oluşturuyorlardı.
Senin şu zaman ki şartlar altında arkanda böyle bir tehdit yok.. Elinde BO gibi bana sorarsan EL 'de oyuncular bazında anket yapılsa karşılarında görmek istemeyecekleri bir kısa oyuncu var ne kadar sakatlıktan çıkmış olsa da Forma gireceğine inandığım ömer onan (2-3 yıl öncesine kadar Avrupanın en iyi kısa savunucu diyorduk) var.
Tabiykide 1 tane daha bu standart'da kısa oyuncu istermiyim kesinlikle evet :) ama önceliğim o olmazdı.
Zoric ve Vidmar var iken gereklimi sorusuna gelirsek.. Eğer olmuyorsa zorlamanın anlamı yok bence Vidmar yada Zoric den bir bekçi çıkacağını açıkçası sanmıyorum
Bu konuda anlaşamayacağız sanırım :)

Ben uzunların savunmada kötü görünmelerini kısalara bağlarken siz tam tersini iddaa ediyosunuz.Kinsey,Solomon,Tomas,Ömer zaten bu oyuncuların oyun karakterleri agrasif savunma ya dayalı arkada Oğuz Savaş olsada aynı savunmayı yaparlar/yapıyolardı.

Zaten artık bekçi diye tabir ettiğimiz oyuncuları çok fazla tercih etmiyo hedefi büyük olan takımlar.Tomiç,Kaun,Krstic,Bourusis,Lampe,Begic,Reyes hangisi bekçi ki bu oyuncuların?

dar rotasyonla başarılı olunabileceğine kesinlikle katılıyorum ama bizim rotasyonumuz fazla dar.Partizan,Cska ve barça maçlarında emir 35 dakikadan fazla sahada kalmış  kadro içinde Emire alternatif üretmekte koç zorlanıyo ve buda transferi zaruri kılıyo.4 takımlı grupların olduğu top 16 turunu belki 3 oyuncunun sırtında götürebilirsin(o bile şüpheli)ama 14 maçın olduğu ortamda 3.5 oyuncuyla yola çıkmak intihardır.
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2013, 01:29:07 Gönderen: ErdemFB »

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #179 : 14 Aralık 2013, 01:46:28 »
Hem 1-2 oynayabilen hem de bekçi dediğimiz pota altı oyuncusuna ihtiyaç var. 2 yabancı daha eder sana 8 yabancı ligde kural belli oluru yok o yüzden. Öncelikle sakatlıklar yaşamayalım ve sakatlarımız sağlıklı dönsün diye umalım.

Şu kadroya en fazla 1 isim daha eklenir. İlkanı görmeden pota altı takviyesi aceleci olur. 1-2 kısa takviyesi için de ömer ve barış'ı kullanabilsek çok iyi olacak aslında. Furkan gibi bi yerlimiz olacaktı şuan herşey çok daha iyi olurdu.

Sakatlık vs olmazsa tek yabancı daha katılır kadroya onu da iyi belirlemek lazım.
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem