Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970308 defa)

0 Üye ve 75 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sambaras

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #11055 : 25 Temmuz 2014, 02:13:40 »
Yok başına niye bir şey gelsin ne güzel yazmışsın. Yalnız dediğim gibi benim Vesely'nin 4 numara oynaması konusunda büyük çekincelerim var.

Olay takımdaki herkes skor yapıyor Vesely atmasa da olur demek kadar basit değil bence. 4 numarada böyle hücumda sıkıntılı adamı (özellikle şutu olmaması) koyarsanız spacing-alan açmada büyük sorun yaşarsınız.

Çok güvendiğimiz şutörlerimiz de belki çok daha zor pozisyonlar bulacaktır bu sebeple. Tüm oyun planını etkileyen bir şey bu. Derrick Brown  gelseydi oraya üçlüğü olmamasına rağmen müthiş orta mesafe tehdidiyle bile alan açabilirdi.

2 sene önce Batiste'e 4 oynarken her boş kaldığında üçlük baskısı yaşatan taraftarın maçlarda Vesely'e nasıl tepki vereceğini kestirmek güç değil.

Şunu da diyeyim ben de sert, mücadeleci oyuncuları severim. 5 numaraya bu tarz Tyus, Dunston, Lasme tipi adamları da desteklerdim. Bir de bu tarz oyuncuları 4'te oynattığınızı hayal edip hücum şablonu oluşturun kafanızda. O zaman Vesely'deki çekincelerimi biraz anlarsınız.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #11056 : 25 Temmuz 2014, 02:21:05 »
Yok başına niye bir şey gelsin ne güzel yazmışsın. Yalnız dediğim gibi benim Vesely'nin 4 numara oynaması konusunda büyük çekincelerim var.

Olay takımdaki herkes skor yapıyor Vesely atmasa da olur demek kadar basit değil bence. 4 numarada böyle hücumda sıkıntılı adamı (özellikle şutu olmaması) koyarsanız spacing-alan açmada büyük sorun yaşarsınız.

Çok güvendiğimiz şutörlerimiz de belki çok daha zor pozisyonlar bulacaktır bu sebeple. Tüm oyun planını etkileyen bir şey bu. Derrick Brown  gelseydi oraya üçlüğü olmamasına rağmen müthiş orta mesafe tehdidiyle bile alan açabilirdi.

2 sene önce Batiste'e 4 oynarken her boş kaldığında üçlük baskısı yaşatan taraftarın maçlarda Vesely'e nasıl tepki vereceğini kestirmek güç değil.

Şunu da diyeyim ben de sert, mücadeleci oyuncuları severim. 5 numaraya bu tarz Tyus, Dunston, Lasme tipi adamları da desteklerdim. Bir de bu tarz oyuncuları 4'te oynattığınızı hayal edip hücum şablonu oluşturun kafanızda. O zaman Vesely'deki çekincelerimi biraz anlarsınız.
Çekincelerini anlıyorum,ama o kadar da kötü değil be Uğur Veselj'in hücumu.Savunmada ribaund ve blok konusunda katkı sağlayacağı aşikar.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11057 : 25 Temmuz 2014, 02:21:51 »

doğru söylüyorsunuz endişenizde de haklısınız..ama bir örnek vereyim isterseniz mesela bu sene cska da hines ve krstic birlikte oynuyordu.krstic in orta mesafesi iyidir.hines ise nadiren denese de orta mesafesi pek yoktur.ama cska skor konusunda sıkıntı yaşamıyordu.3 tane iyi şutörü aynı anda sahada tutuyorlardı ve pek sıkıntı olmuyordu.yani demek istediğim şu.vesely 5 numarada süre alırsa bence de çok sıkıntı olmaz.4 numarada süre alırsa en azından zoricin orta mesafesi fena değil.ve o batisteli yılla kıyaslanmayacak kadar iyi şutörlere sahibiz.yine de bu konuda çok endişeniz olmasın diyorum bir şekilde hallederiz onu :)
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2014, 02:22:36 Gönderen: active »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #11058 : 25 Temmuz 2014, 02:22:21 »
Ben de başıma bir şey gelecek diye korkmuyorum işin şakası...

Vesely bu sene 5 numara da daha çok izleyeceğiz
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #11059 : 25 Temmuz 2014, 03:22:28 »
doğru söylüyorsunuz endişenizde de haklısınız..ama bir örnek vereyim isterseniz mesela bu sene cska da hines ve krstic birlikte oynuyordu.krstic in orta mesafesi iyidir.hines ise nadiren denese de orta mesafesi pek yoktur.ama cska skor konusunda sıkıntı yaşamıyordu.3 tane iyi şutörü aynı anda sahada tutuyorlardı ve pek sıkıntı olmuyordu.yani demek istediğim şu.vesely 5 numarada süre alırsa bence de çok sıkıntı olmaz.4 numarada süre alırsa en azından zoricin orta mesafesi fena değil.ve o batisteli yılla kıyaslanmayacak kadar iyi şutörlere sahibiz.yine de bu konuda çok endişeniz olmasın diyorum bir şekilde hallederiz onu :)

Hines'ın orta mesafesi iyidir yalnız.

Vesely'nin şut ritmi kötü değildi. Üçlük de dahil, şut atabilen bir adamdı. NBA çok değiştirdi. Son şampiyonada üçlük denememiş adam. Buraya nasıl adapte olacağı önemli yani. Endişeleri anlayabiliyorum.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11060 : 25 Temmuz 2014, 03:25:15 »
Hines'ın orta mesafesi iyidir yalnız.

Vesely'nin şut ritmi kötü değildi. Üçlük de dahil, şut atabilen bir adamdı. NBA çok değiştirdi. Son şampiyonada üçlük denememiş adam. Buraya nasıl adapte olacağı önemli yani. Endişeleri anlayabiliyorum.

hines oly de hemen hemen hiç denemezdi cskada da mecbur kalınca yani adamlar at diye yalvarınca deniyor.ama hines gib bir oyuncumun olmasını çok isterdim.

Çevrimdışı loslakers

• Üye
  • Yer: Tekirdağ
« Yanıtla #11061 : 25 Temmuz 2014, 03:36:42 »

Vesely'nin sahada 4 olarak oynadığı zaman mümkün mertebe yanında Zoric olmalı.pnr'u Zoric üzerinden oynarız,şut tehtidi var en azından.Ona da ne kadar güven olur bilinmez ama olsun.Sorunu bir nebze çözer.
Vesely'nin ayakları çabuktur,savunmada problem yaşamaz.Yıllardır dert yandığımız pnr savunmasına final serisinde Zoric ve Oğuz ile çare bulduğumuzda seviniyorduk,pekala Vesely ile de bu sorunu aşarız.Kolları uzun,pas araları yapar.Atletizmi ile özellikle 5 numarada fark yaratır.Şu an 5 için en önemlisi sıkıntısı post savunması gibi ama bu da tamamen savunma bilgisinin zayıf olmasına bağlı.Aşılamayacak problem değil.
Vesely'nin bu takıma katacağı şeyler çok fazla ama bende bu spacing konusunu çok kurcalıyorum gerçekten.15 dakika gibi bir süre 4 numaradan süre alacak bir oyuncunun şut tehtidi olmaması bayağı sıkıntılı.Şu an Zoric ile oynamasından başka bir yol aklıma gelmiyor.
Son olarakda başka bir şeyden bahsedeceğim,umarım bu pilot takım işi bir an önce çözülür.Olaya sadece elimizdeki genç oyuncuların süre alması ve gelişimi olarakda bakmıyorum.Yeni kural ile yabancı genç yetenekleri transfer edip,pilot takımda oynatabiliriz.Uzun vadede bize bir çok avantaj sağlar.Keşke Misko ve menajerlik şirketinin Megavizura'sı olduğu gibi Raskovic'de bir sırp takımının sahibi olsaydı :)
Buraya pek fazla yazmıyorum ama şöyle bir içimi dökeyim dedim.
Bir de burada sık sık Bogdan 3 oynarsa yıpranır deniliyor,bu problemide Vesely ile aşabiliriz,nasıl olacak derseniz açıklayayım.OLayı shopping kanalı tanıtımına bağladım,mazur görün.Bogdan 3 'de yıpranmasın istiyorsak bu takım tempo yapmalı,hızlı hücuma çıkmalı.Bjelica-Vesely uzun rotasyonu ile Bogdan sahada olursa bu problem aşılabilir,Bogdan rahatlar.
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2014, 03:46:14 Gönderen: loslakers »

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #11062 : 25 Temmuz 2014, 03:39:49 »
hines oly de hemen hemen hiç denemezdi cskada da mecbur kalınca yani adamlar at diye yalvarınca deniyor.ama hines gib bir oyuncumun olmasını çok isterdim.
Deniyor evet ve kötü de atmıyor. Zaten ana silahı değil. Vesely'nin son hali nedir hiç bilemiyorum. Hines kadar olmayabilir.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11063 : 25 Temmuz 2014, 03:53:50 »
Deniyor evet ve kötü de atmıyor. Zaten ana silahı değil. Vesely'nin son hali nedir hiç bilemiyorum. Hines kadar olmayabilir.

bu saatten sonra ne üçlük ne de orta mesafe atamaz bence.ama çok kalınlaştı.biraz post up oynayabilse elimiz çok rahatlar.ama kısa sürede bu denli kalınlaşan oyuncuların şut ritmini yeniden bulması zor.hines konusuna gelirsek belki de euroleague in en yüzdeli orta mesafec atanlarından biridir.çok az dener dediğiniz gibi ama atabilir yani ben de çok az denediğini anlatmaya çalışıyordum.vesely denemeye bile çekinir.ama atletizmi sertliği ve rebound katkısı bile fark yaratmak için yeter bence

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11064 : 25 Temmuz 2014, 10:23:35 »
Melih ile röportaj yapılmış genel haberler kısmına onee kardeşim yazıyı koymuş sağolsun..
bende oradan birkaç paragraf paylaşmak istedim...

- Fenerbahçe’de beklentilerin üzerine çıktın. Bir yılda bu gelişimi nasıl gösterdin?
Fenerbahçe ile anlaştığım zaman bu kadar süre alacağımı beklemiyordum. Ama bu başarımda en büyük pay Obradovic’in. Takım arkadaşlarım, teknik kadro ve taraftar da bana büyük destek verdi. Obradovic’i dinleyip, iyi bir
sezon geçirdim. Hak ettiğimiz bir şampiyonluk kazandık. Bu sene daha da önemli. Geniş bir kadromuz var. Hocamızı da tanımış olduk. Obradovic benimle hep birebir konuştu. Beraber videolar izledik. Neler yapmam gerektiğini anlattı. Bu insana ayrı bir güven veriyor. Sadece durarak değil hareketli şut atmayı, pick and roll sonrası şut atmayı, potaya gitmeyi, pas vermeyi çalıştık beraber. Basketboluma çeşitlilik kattım. Kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Tabii idmanlar sonrası ekstra çalışmalar da yaptık. Bu sene basketboluma yeni şeyler de katmak istiyorum.

- Obradovic maç içinde de sürekli sana bağırıyor. Neler söylüyor sana o sırada?
En başta çok zorlandım ama bu kadar bağırmasının nedeninin benim iyiliğim için olduğunu anladım. Benimle bu kadar ilgilendiği için kendimi çok şanslı hissediyorum. Ona çok teşekkür ediyorum.

-Yabancı sayının artmasından endişe duyuyor musun?
Ben endişe duymuyorum. Başka yerde olsam belki duyardım ama Obradovic’le duymuyorum. Kim iyi oynuyorsa, kim fazla çalışıyorsa o dakika alıyor. Ben de aynı şekilde çalışmaya devam edeceğim. Çoğu yerde yabancı hayranlığı var ama Fenerbahçe’de, Obradovic’le böyle bir şey yok. Kim hakediyorsa o oynuyor.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #11065 : 25 Temmuz 2014, 11:56:57 »
 vesely obradoviçle fabrika ayarlarına geri döner

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11066 : 25 Temmuz 2014, 14:03:04 »
Bu forumda yazılanlari okuyup sonra twitterda kendi timeline da kendi ufak beyinlerince dalga geçen birkaç yavsak var. Bu kadar dert tasa içinde böyle meseleler ile uğraşmak istemiyorum ama burayı okuyorlar yine okuyacaklar derdi varsa benimle direkt temasa geçsin yada bana mention atsın veya kimin yazdığı ile dalga geçiyorsa o kişiye atsın...
Goygoy yapmasını herkes gibi bizde biliriz
Mübarek ramazan günü canımızı sikmasin
Siktirsin gitsin okumasın bu forumu da .

Edit : herkesten Özür dilerim bunforumdaki herkangi bir üyemiz ile alakası olmayan durum. Ama ne olursa olsun burada yazılanları başka mecraada kendince dalga geçilmesi ayıptır. Benim yazdığım olur başkası olur..

Çoluk çocuğa uyacak halimiz yok ama bosyere canımızı sıkılmasın....çok daha ağır kufur ederim ama sonuç değil.
Umarım mesaj yerine ulaştı.

Çevrimdışı Stratofarius

• Üye
  • Yer: türkiye
« Yanıtla #11067 : 25 Temmuz 2014, 16:52:28 »
Bo'nun gitmesine  çok üzüldüm ama yerine Hickman geldiğini duyduğumda teselli oldum.Pota altına gelince Semih'i alarak 5 numara pozisyonunu da doldurmuş olduk ancak semih'in performansı gerçekten çok önem taşıyor hem savunma da hem hücumda. Bogdan Bogdanovic gibi bir oyuncuya ihtiyacımız vardı hem skorer gard ve takımı sırtında götürebilen bir isim bunun yanında  zaman zaman bir oyun kurucu gibi oyunu kurabilir. Andrew Goudelock gelmesi iyi oldu böylece Hickman'ın alternatifi olur.

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • tolgagumus_
« Yanıtla #11068 : 25 Temmuz 2014, 17:04:31 »
Semih ile ilgili ben birçok kişinin aksine umutluyum. Yaz döneminde bile spor salonuna gidip çalışmalarını aksatmadığı söyleniyor. Bu sezon onun için yeniden bir başlangıç olabilir. Kendisini sezona iyi hazırlıyormuş. Kendisi de içinde bulunduğu durumun farkında olmalı ki tatil döneminde bile çalışmalarını aksatmadan devam ettiriyor. Bu sezon Semih birçok kişiyi mahcup edecektir. Olmadı beni mahcup edecek. Umarım mahcup olan ben olmam :D
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Leggenda di Trieste

• Üye
  • Yer: Pendik
« Yanıtla #11069 : 25 Temmuz 2014, 17:57:09 »
PG         R. Hickman         Kenan S.           Can A.
SG         A. Goudelock      Bogdan B.         Melih M.           
SF                                    Emir P.              Serhat Ç.       
PF          J. Vesely             N. Bjelica          İzzet T.
C            L. Zoric              Oğuz S.             Semih E.

GİDENLER                         GELENLER
Bojan B. (NBA)                  Bogdan B.
Bo Mccalebb                      R. Hickman/A. Goudelock
L. Kleiza/İlkan K.               (X)/J. Vesely
B. Sekulic/G. Vidmar          Semih E.
Barış E.                              Can A.
Ömer O. (Emekli)               Serhat Ç.

KİRALIKLAR
Berk U.
Metecan B.
Berkay C.

Geçen seneyle kıyas yapınca sadece isimlere bakmaz performanslara bakarsak pozitif yönde çok farklı bir takım kurduk
Bana göre tek eksik savunma yönü iyi bir üç numara
Hocanın aklında 3 numara olmayabilir ve 7.Yabancı alınırsa PG alınır gibi birşeyler gördüm burada
umarım öyle değildir bana göre bojan ve ne kadar bitik de olsa kleiza nın gidişinden sonra kalıplı bir üçe ihtiyaç var gördüğüm

« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2014, 18:01:45 Gönderen: Leggenda di Trieste »