Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 400822 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan330

• Üye
  • Yer: Gebze / İstanbul
    • serkancelik
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #120 : 28 Kasım 2014, 13:45:35 »
Herkesin fikri kendiyle sabit ben bu konuda rahatsız olduğumu söyledim başkası memnun olur .

Zoric i beğenen tabiiki beğenir ama dün akşam bir defa daha gördük fb nin oyuncusu değil. Yerine bence uzun bulmakta sıkıntı çekileceğini sanmıyorum. Zoric gitse kim alınır sorusu solurmuş seneye  Dunston boşa çıkıyor bilmiyorum kimin oyuncusu ama bize getirebilir bir oyuncu.

ama tercih tabii kim gelirse emeğini verdiği sürece desteğimizi veririz

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #121 : 28 Kasım 2014, 13:54:34 »

Yazdıklarımın başta aşağıya hatalı olduğunun kararını veriyorsun.  Saygı duyup duyulmayacağından da

1- zorici 10 senedir takip ediyor gibi davranmışsınız ama 2011 de malaga ya gitmiş öncesini bilen adriyatik ligini takip eden varsa helal olsun derim. Kaç kez malaga da izlediniz de doğru transfer olduğunu düşündünüz. Bize gelmeden önce bu yargı oluşmadı ama 2-3 maçtan sonra bu arkadaşa kim buyot ödedi dedim

2- iki yıllık sözleşme yapmış hocanın nasıl uzun vadeli değerlendiricem ? Ayrıca kısa veya uzun 20 m harcayan takım 2. senesinde top 16 dan çıkamıyorsa bence başarısızdır

3 kendine göre yorumlamışsın. eleştirenlerden daha çok fenerbahçe liyim demedim. Fenerbahçenin enzor maçlarında 30-40 yediğinde bile salondaydım dedim. Benim yazdıklarıma bakarsan eğer ben komisyon aldığını düşünmüyorum ama raskovicten sürekli tercih etmesinden rahatsızım dedim bence yazdıklarımı eleştirmeden önce oku

4 cem abi ye saygım var ama  şuan takım iyi gidiyor.  hoca dan nefret etmiyorum. fb arması için çalışan herkese saygı duyuyorum. bu simone dede aynıydı obradoviç tede aynı ne eksilir ne artar.  Cem abi raskovic le çalışmasından dolayı mutludur ben değilim. İvkovic olsada misko ile çalışmasından rahatsız olucaktım bu değişmez. Bu durum değişmeyecek salonda bir arkadaşımdan duyduğum bilgiyi vereyim raskovic önümüzdeki sezondan itibaren tomic ile çalışmaya başlayacakmış.

Benim sorularima cevap vermediniz.  Eger vermek istemiyorsaniz, acik acik, cevap vermek istemiyorum diyebilirsiniz ama meseleyi farkli yonlere cekerek yapmayin bunu. 

(1) Benim Zoric'i takip edip etmememin mesele ile bir ilgisi yok.  Ben sorudugum sey gayet acik.  Zoric'i daha once izlemediysen, onun zamaninda dogru karar olup olmadigi kanaatine nasil vardin?  Wikipedia'da daha once oynadigi yerlere bakarak mi?  Samimi bir cevap bekliyorum.

(2) Iki yillik sozlesmenin mesele ile dogrudan bir ilgisi yok.  Eger FIBA'da bir kural olsaydi ve deseydi ki, "takim koclari ile sadece tek bir defalik sozlesme yapilabilir" iste o zaman dogrudan ilgili olurdu.  Cok sukur, takim koclari ile yapilan sozlesmeler istendigi zaman uzatilabiliyor.  Yani onunla iki senelik sozlesme yapilmasi, uzun soluklu yapilanma ile celismez.  Eger aksini dusunuyorsan neden oyle oldugunu izah eder misin?

(3) Raskovic'i surekli tercih ettigi filan yok.  9 oyuncunun 3'unun Raskovic'in oyunculari oldugunu arkadaslar izah etti.  Bu durumda, Zoric, Bogdanovic ve Vessely'den neden rahatsiz oldugunu daha somut bicimde aciklar misin? 

(4) Ustteki soruyu yineliyorum.  Eger buna somut olarak cevap veremez isen veya Hoca'yi zan altinda birakan bu manipulasyonlari somut bicimde kanitlayan bir durum yok ise, takima camur atmak icin ellerini avusturanlara canak tutmak olursun. 

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #122 : 28 Kasım 2014, 13:55:15 »
Herkesin fikri kendiyle sabit ben bu konuda rahatsız olduğumu söyledim başkası memnun olur .

Zoric i beğenen tabiiki beğenir ama dün akşam bir defa daha gördük fb nin oyuncusu değil. Yerine bence uzun bulmakta sıkıntı çekileceğini sanmıyorum. Zoric gitse kim alınır sorusu solurmuş seneye  Dunston boşa çıkıyor bilmiyorum kimin oyuncusu ama bize getirebilir bir oyuncu.

ama tercih tabii kim gelirse emeğini verdiği sürece desteğimizi veririz

Bir kez daha yineleyelim.  Mesele Zoric'i begenme veya begenmeme degil.  Hoca'nin Zoric'i komisyon almak icin getirdigi seklindeki cirkin iddia. 

Çevrimdışı serkan330

• Üye
    • serkancelik
« Yanıtla #123 : 28 Kasım 2014, 19:18:26 »
Benim sorularima cevap vermediniz.  Eger vermek istemiyorsaniz, acik acik, cevap vermek istemiyorum diyebilirsiniz ama meseleyi farkli yonlere cekerek yapmayin bunu. 

(1) Benim Zoric'i takip edip etmememin mesele ile bir ilgisi yok.  Ben sorudugum sey gayet acik.  Zoric'i daha once izlemediysen, onun zamaninda dogru karar olup olmadigi kanaatine nasil vardin?  Wikipedia'da daha once oynadigi yerlere bakarak mi?  Samimi bir cevap bekliyorum.

(2) Iki yillik sozlesmenin mesele ile dogrudan bir ilgisi yok.  Eger FIBA'da bir kural olsaydi ve deseydi ki, "takim koclari ile sadece tek bir defalik sozlesme yapilabilir" iste o zaman dogrudan ilgili olurdu.  Cok sukur, takim koclari ile yapilan sozlesmeler istendigi zaman uzatilabiliyor.  Yani onunla iki senelik sozlesme yapilmasi, uzun soluklu yapilanma ile celismez.  Eger aksini dusunuyorsan neden oyle oldugunu izah eder misin?

(3) Raskovic'i surekli tercih ettigi filan yok.  9 oyuncunun 3'unun Raskovic'in oyunculari oldugunu arkadaslar izah etti.  Bu durumda, Zoric, Bogdanovic ve Vessely'den neden rahatsiz oldugunu daha somut bicimde aciklar misin? 

(4) Ustteki soruyu yineliyorum.  Eger buna somut olarak cevap veremez isen veya Hoca'yi zan altinda birakan bu manipulasyonlari somut bicimde kanitlayan bir durum yok ise, takima camur atmak icin ellerini avusturanlara canak tutmak olursun. 

Ben 3 kez yazdim ama anlasilmadi galiba. Ben komisyoncu demedim aldiginida düşünmüyorum.  Kendi menajeri ile calismasi ben rahatsiz ediyor..  2 kez mi yinelemem lazim yazdigimi.

1. Zoric i 3 macta izleyince faydasız bir oyuncu oldugu ortada .  Sen zoricin faydali oldugunun kanaatine nasil vardiysan bende ayni sekilde o kanaatine vardim.
 2. Obradovic bugun gitmek istiyorum derse kisa vadeli oldugunumu dusunuyosun. Gecen seneki takim uzun vadeli olarak mi degerlendirdin
3.raskovic i tercih ettigi ortada fb seviyesindeki tum oyunculari fb de oynuyor . Engin bilginizle bunu teyit edebilirsiniz

4. 3. 2 kez tekrarlama geregi duymadim yukarida yaziyor gerekli aciklama

Çevrimdışı serkan330

• Üye
    • serkancelik
« Yanıtla #124 : 28 Kasım 2014, 19:19:56 »

Bu arada istedigimi yazarim sizin sorulariniza sizin istediginiz cevaplari vermek zorunda da degilim. Verdigim cevaplarla tatmin olmuyorsaniz Üzgünüm

Çevrimdışı serkan330

• Üye
    • serkancelik
« Yanıtla #125 : 28 Kasım 2014, 19:21:15 »
Bir kez daha yineleyelim.  Mesele Zoric'i begenme veya begenmeme degil.  Hoca'nin Zoric'i komisyon almak icin getirdigi seklindeki cirkin iddia. 

Soru şu suan zoric e buyout odeyecek kac takim bulunur. Yada sizin dediginiz kadar dogru ise ozaman da ne oldu yetenek erezyonuna mi uğradi

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #126 : 28 Kasım 2014, 19:31:01 »
Soru şu suan zoric e buyout odeyecek kac takim bulunur. Yada sizin dediginiz kadar dogru ise ozaman da ne oldu yetenek erezyonuna mi uğradi

Tamam da hoca gelmiş Temmuz'da o dönem kimi alacaktın mesela.Başka takımlarda bizim gibi temmuz ortasına kalsa onlar da buy-out verip alırdı

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #127 : 28 Kasım 2014, 19:43:40 »
Zoric bu sezon Avrupa'dan oldukça iyi katki veriyor..
misss gibi..
8.9 sayi 4.7 rib...
aynen devam...
sayiyi 10 sayi üzerine çıkartabilirse tadindan yenmez.
Transferde Günün şartlarına göre hareket edilir. Bu konu gereksiz dejenete ediliyor bence.
begenmeyen begenmesin sorun yok bence.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2014, 19:47:39 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #128 : 28 Kasım 2014, 19:44:58 »
Ben 3 kez yazdim ama anlasilmadi galiba. Ben komisyoncu demedim aldiginida düşünmüyorum.  Kendi menajeri ile calismasi ben rahatsiz ediyor..  2 kez mi yinelemem lazim yazdigimi.

1. Zoric i 3 macta izleyince faydasız bir oyuncu oldugu ortada .  Sen zoricin faydali oldugunun kanaatine nasil vardiysan bende ayni sekilde o kanaatine vardim.
 2. Obradovic bugun gitmek istiyorum derse kisa vadeli oldugunumu dusunuyosun. Gecen seneki takim uzun vadeli olarak mi degerlendirdin
3.raskovic i tercih ettigi ortada fb seviyesindeki tum oyunculari fb de oynuyor . Engin bilginizle bunu teyit edebilirsiniz

4. 3. 2 kez tekrarlama geregi duymadim yukarida yaziyor gerekli aciklama

Yazdiklarini ciddiye alip, emek harcayip, uzun uzun cevapladim ve sorular sordum.  Madem, ayni ozeni gostermeden alayci bicimde yazacaksin, benim de ayni uslubu tatbik etmemde bir fayda yoktur. 

Birincisi, benim yazdigim seylerin engin bilgi ile filan bir ilgisi yok.  Burada da defalarca yazdim.  Belki de aranizda basketbolu en az bilen benimdir.  Amma velakin, is temel kavramlarin mantikli bicimde tartisilmasina gelince, bunun icin engin bilgiye filan ihtiyac yok.  Ben gayet, acik bicimde sana somut ve basit bilgiler isiginda birkac soru yonelttim ve bir tanesine bile adamakilli cevap veremedin. 

Sana dedim ki, "Zoric'i alinmadan once izledin mi?"  Cevap olarak bana "Zoric i 3 macta izleyince faydasız bir oyuncu oldugu ortada" demissin.  Ben hicbir zaman Zoric'in performansini takdir eden biri olmadim.  Aam esas sorun, bunun konuyla zerre ilgisinin olmamasi.  Yazdiklarimi anlamiyorsun diyorsun ama farkindaysan yazdiklarin roket bilimi filan degil.  Sadece konuyla ilgisiz seyler.  Zoric'i transfer ederken, bu adamlar mevcut performansina mi baktilar yoksa bize gelmeden onceki performansina mi?  MANTIK icabi, kimse gelecegi goremeyecegine gore bizden onceki performansina baktilar.  Sen bu performansi bilmedigine gore (oyle dedin), yaptigin tek sey, simdiki performansina bakarak, gecmise yonelik bir hareketi yargilamak.  Bu en kibar tabiriyle yanlis. 

2. soruya verdigin cevabinin da konuyla ilgisi yok.  Anlayan arkadaslar izah edebilirse sevinirim. 

Bize gelen 9 oyuncunun 3'u Raskovic'ten ve bunlardan sadece biri elestiriliyor.  Demek ki 9 oyuncunun sadece 1'i isabetli olmadigi icin elestirilebilir.  Sence bu Raskovic ile calismasini rahatsiz kilacak bir oran mi?  Buna olumlu cevap verecek tek kisi sensin sanirim.

Tekrar ediyorum.  Ben gayet basit bicimde, birkac soru sordum.  Hicbir zaman engin bilgiye sahip oldugumu da iddia etmedim.  Eger karsilikli fikir teatisi seklinde, somut ve elle tutulur verilerle tartisacaksan, ben her zaman buna acigim.  Ama aksi durumda, ben diyeceklerimi dedim. 

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #129 : 28 Kasım 2014, 20:52:23 »
Defalarca cevap verdiğini iddia edip ısrarla aynı şeyleri yapmak bana niyetle ilgili soru işaretleri getiriyor. Sana defaatle söylenmiş ki mesele Zoric'in şu anki performansı değil. Zoric'in bize gelmeden öncesine bakıp alındığı an "yanlış transfer" deseydin, eyvallah, ki yanlış da bir transfer değildi Obradovic sisteminde. Zoric'in bizdeki performansına bakıp "yanlış transfer" demek takiyye yapmak gibi birşey. Üstelik bunu yapıp bir de üzerine Zoric'in performansı üzerinden hocayı, menejer doğrultusunda eleştirirsen gerçekten niyetle ilgili sıkıntıları gündeme getirir bu eylem.

Tartışma nereden çıkıyor? Gelip hocanın hep kendi menejerinden oyuncu aldığını söylüyorsun, oradan çıkıyor. Öyle olmadığı ortaya koyulunca da (kadroda sadece 3 oyuncu hocanın menejerinde) bu sefer "Fenerbahçe seviyesi" diye göreceli bir kavram ortaya atıp o seviyede her oyuncunun Fenerbahçe'de olduğunu iddia ediyorsun. Bir sürü çirkin iddianın dolandığı yerde, hocayı, bunların içinde olmasa da dahil etme çabası gibi birşey yaptığın ama bir yandan da en kötü maçta bile salonda olduğunu söyleyip Fenerbahçelilik kıyaslamasına da giriyorsun. Olmayan bir yerden sıkıntı çıkarmaya çalışır gibi bir amacın var ve bu durum kaç kere salona gittiğinden bağımsız. Zaten mesele salona gitmek olsaydı Fenerbahçe İstanbul'a mal olmuş olurdu.

Tam olarak amacın nedir, çözemedim.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı furkanzengin

• Üye
  • Yer: istanbul-sarajevo
« Yanıtla #130 : 28 Kasım 2014, 21:13:49 »
9 sayı 5 ribaund ortalaması ile oynayan bir adamı şu an kulübünden almak istesen ne kadar buy out ödersin ?
geçen sezon play off'u ortalama 11 sayı ile oynayan adamın nesini beğenmiyoruz ?
aldığı ücret tartışılır diyene saygım sonsuz ama neredeyse tüm transfer piyasası kapanmışken adamın kapısına gidersen ne buy out'ta ne de oyuncu ile pazarlıkta elin kuvvetli olur.
Olympiakos'da 400.000'e Kızılyıldız'da 200.000 e oynayan adamı Fenerbahçe Efes ya da Kazan'a almak iste bakalım kaçtan açıyor kapıyı.

Ayrıca tekrar soruyorum elinizde kanıt var mı Obradoviç'e bok atmak için. Diyelim ki yaptı ben size Bjelica Bogdanovic Vesely getiririm ama Zoric'i alacaksınız beni göreceksiniz dedi. Helali hoş olsun hocama yetmediyse ben kendi cebimden çıktığı kadar da vereyim üstüne yeter ki bjelica gibi adamları getirmeye devam etsin. Yeter ki şubedeki asalakların cebine girmesin hocamın cebine girsin bugüne kadar o asalakların cebine girenden bir fayda görmedik
Naprijed Zmajevi Naprijed Bosno

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #131 : 29 Kasım 2014, 00:17:26 »
yavrular bazı mesajları sildim bilginiz olsun...

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #132 : 29 Kasım 2014, 00:27:07 »
zoriç in kontratı devam ediyor, bu seneyi onla tamamlayacağız maksimum faydalanmaya bakalım ki kendisi gayretli sene sonu muhtemelen yenilenmez kontratı bu kadar basit denklem.
Takım yolunda gidiyor neyse ki aksi olsa ıslak odunla kovalayacağız heralde.
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #133 : 29 Kasım 2014, 19:59:22 »

yavrular bazı mesajları sildim bilginiz olsun...

Allah razi olsun.
Arkadaslar, alinip gucenmeyin ama, hakikaten vereksiz uzadi konu. Bir cok konuda da sanki gerginligi/anlasmazligi sicak tutmak icin yapiliyor gibi ayni seyi soyleyerek tartisiyorsunuz :)

Çevrimdışı Stojakoviç

• Üye
  • Yer: Ankara/İzmir
  • It ain't over till it's over!
    • dincerorc
« Yanıtla #134 : 30 Kasım 2014, 14:21:36 »
Ben genel olarak Obradoviç'in oyunculara Phil Jackson gibi yaklaştığını görüyorum. Bu adamlar sadece oyun bilgileriyle değil, insan sarrafı oldukları için de başarılı oluyorlar.

P-Jax kuralları esnetmeden nabza göre şerbet verenlerden. Mesela, Pippen'e hep yerini bildirmek zorundaydı, "Patron benim" diye yaklaşırdı. Azarlamazdı ama hep sıkı denetiminde tutardı. Horace Grant'ı ise hep azarlardı çünkü ancak öyle oynardı. Grant böyle hırslanır, böyle oynardı. Pippen'i azarladığında 3 maçı gözden çıkarmak zorunda kalırmış. Rodman'a "Ne olursan, kim olursan gel" dedi. Daha ilk toplantısında gözünün içine bakarak konuşmasını ve gözlüğünü çıkarmasını ister ancak istediği dövmeleri, saçı yaptırabileceğini, bunu Rodman'a yakıştırdığını söyler.

Obradoviç'in Kenan'ı diğerleri kadar fırçaladığını görmedim. İstediklerini yapmadığında kenara alarak eğitiyor. Buna karşılık belki de ruhsuz görünütüsünün altındaki volkanı faaliyete geçirmek için Bjelica'ya da yağdırıyor. Bo'yu neredeyse el bebek gül bebek tutuyordu.

Bizler, buna en başta  kendimi koyuyorum, burada FM oynuyormuşcasına yorumlar yapıyoruz. Obradoviç'in kusursuz, hatasız olduğunu düşünmek bile abes ANCAK kusursuza en yakın hocadır kendisi.

Antrenörlük anlamında eksiğini söyleyebilir misiniz?

Antrenörlük kişiliği ile ilgili?

Adam çıkıyor sahteciler, kaypaklar gibi, "Tüm sorumluluğu üzerime alıyorum!!" deyip bırakmıyor. Bu ne demektir? "Aslında bende hata yok AMA yine de o kadar üstün, yüce âli bir kişiyim ki, bunlara kol kanat geriyorum" Kimi kastettiğimi hepimiz biliyoruz, adını bile yazmak gelmiyor içimden. Ne diyor üstad, "Hata benim, bu oyuncuları ben seçtim" diyor. Hatasının ne olduğunu da söylüyor. (Bunu Aykut hoca da yapardı)

İvkoviç dahil, hangi hocayla kendimizi Avrupa'nın zirvesine daha yakın hissederiz, bu sene NBA'da çalışan Davit Blatt dahil? (Ki kendisi ABD'li gibi olması, Princeton hücumunu benimsemesi ve de Yahudi olması sebebiyle, arkasına lobi desteği alarak da oraya gitmiştir.)

Daha da yazılır ama kafa ütülemeyeyim, kıymet bilelim.
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2014, 14:23:52 Gönderen: Stojakoviç »
Hoops and rap