Gönderen Konu: Fenerbahçe | Turkish Airlines Euroleague / 2020-21 Sezonu  (Okunma sayısı 370139 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
Ynt: Panathinaikos:82 Fenerbahçe Beko:68 | Euroleague 5. Hafta
« Yanıtla #330 : 23 Ekim 2020, 12:52:01 »
Cska maçı sonrası takım savunması bir anda yok oldu, enerji bitti...
Oyun kurucu eksikliği çok açık, ali artık bu yaştan sonra zor tepeden her topta geçiliyor, de coloda 4. Çeyrek oyuna girdi üst üste adamini kaçırdı 2 3 luk yedik mac koptu
Hamilton sakat sanırım, barthel bekleneni veremiyor, Ahmet ayaklar yavaş.. pota altında da ezildik
cska maçını saymıyorum 2 mac ust uste yenildik diye karalar baglamamak gerek, yol uzun
1 e transfer şart NBA bekleniyor muhtemelen

Çevrimdışı friday

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #331 : 23 Ekim 2020, 13:30:16 »
Önceki 5 sezon öyle işler oldu ki çıta artık arşta tam anlamıyla.
Bu takımın, önceki sezonlardaki basketbol seyir keyfini çok aratacağı ve taraftar olarak bizleri kolay kolay tatmin edemeyeceği çok açık. Herkes şöyle keyifli of ulan be şahane dedirtecek bir setimiz yok diyor, seti oynatacak oyuncu olmadığından olmasın?

Ne Lorenzo set oynatabilecek akılda bir oyuncu, ne Melih, Ne Dixon ki bitik zaten, bir tek Nando kalıyor abi o da top mu getirsin skor mu atsın set mi oynatsın artı set oynatmak gibi bir özelliği hiç oldu mu ki bu adamın? Kadroya göre düşünelim, basitten başlayalım, çok komplike setlere gerek de yok, De Colo - Vesely ikili oyun ilk maçlarda oynadık sonra bıraktık, daha çok deneyelim buna çalışalım. Arkası dönük post oyunlarında Barthel ve Ulanovas katkı vermek zorunda abi yok öyle bedavadan ekmek bu takıma bunun için geldiler, atamıyorasan da yardım geldiğinde zayıf tarafa o pası atacaksın o açıyı göreceksin.

Sürekli tepede birli ikili perdelerden Eddie, Melih i çıkarmaya oynayalım mesala ama kararlı şekilde, Real ne yapıyordu ki önceki sezonlarda. Hücumda 3-4 opsiyona odaklanalım özetle, bu takım şu anki haliyle komplike bir set falan çok zor yani kendimizi kandırmayalım daha fazla. Savunmada da bireysel olarak gerçekten vahim durumdayız, zaman zaman alan savunması deneyebiliriz diye düşünüyorum, belki birkaç maç daha kaybettirir ama savunmayı çözemezsek bu sezon bitmez.
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2020, 13:58:17 Gönderen: Cem Ağrak »
Dünyanın En Güzel Takımı

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #332 : 23 Ekim 2020, 13:44:33 »
Aslında mantık şuydu;
Lovern den hiç katkı alamadık, Hamilton hem ribaundlarda etkili hem de pota altında caydırıcı. İlk 2 maçta da gayet etkili olmuştu.
Barthel de Williams a göre daha takım oyuncusu.
Kalinic ile Ulanovas arasında ben çok büyük bir fark görmüyorum,. Kalinic geçen sene hiç faydalı olamamıştı.
Sloukas-Brown konusunda ise Sloukas hem De Colo ile anlaşamadı hem de savunmada hızlı guardlara karşı çok etkisiz kaldı.

ama bir noktayı atlamış olabiliriz, Kokoskov ile Obradovic farklı tarzları olan isimler. Belki Williams geçen seneden daha farklı olurdu..

ilk 2 maç nasıl sevinmek için erkense şimdi de karalar bağlamak için erken. Kadrosu bizden 10 kat kaliteli Cska da bizimle aynı durumda Real de aynı durumda.. Garip bir sezon oluyor..

Abi sloukas denen adam en iyi beşe, en iyi ikinci beşe seçilmiş bir adam. bak bıraktık barca mı oli mi dendi hemen. Avrupada kaç tane adam akıllı guard var. Adamların geçen sene verip vermediğini tartışmak başka, kalitelerini tartışmak başka. Geçen seneki takım avrupanın saygu duyduğu bir takımdı hatta efeslisi, gslisi hatta ve hatta avrupalısı sene başı barcanın önünde bizi en büyük favori gösteriyordu. Sonra ne oldu, aşı tutmadı, yeni gelenler uyum sağlayamadı, eskiler onları kabul edemedi, formsuzluk, doymuşluk adına ne dersen de, takım hiç bir zaman istenen seviyede olmadı. Takımı geç obra dahil geçmiş senelerdeki gibi değildi, o da formsuzdu ama play off potasına girdikten sonra bizlere bir heyecan rakiplere de korku salacak bir takımdı.
Bu seneki adını sanını bilmediğimiz isimlerle geçmiş senelerdekiler kıyaslanınca ayıp oluyor. Hayat her zaman kağıt üzerindeki matematik probleminden ibaret değil. Bir sürü değişken var. Yanlış kıyaslar ve hesaplar yapılıyor.
Şimdi kalkıp da ama cska da real de kötü demenin  anlamı yok. Bu adamlar sıçsa play off yapar. Sene başı pandemi  var, seyirci yok, hasta oyuncular var,  antrenörler var, şu var bu var. Onlar toparlayacaktır ama biz bu süreçte ne yapabiliriz. Cem de ben de hep diyorum top8 yapabilsek inanılmaz bir başarı olur bu vasat kadro ile.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #333 : 23 Ekim 2020, 13:53:21 »
abi katkı alamamak farklı şeyler kalite farklı şeyler.
joffrey'den katkı alamadık sisteme uymadı sakatlık oldu vs sakatlanana kadar 2 3 maç maçın mvpsi de olmuştu.. katkı alamamış olmamız Joffrey'i kötü oyuncu yapmıyor.
geçen seneki duruma göre oyuncuların durumlarını değerlendirmek yapılacak en büyük hatadır..
geçen sene uyum sıkıntısı formsuzluk belki doymuşluk belki bıkkınlık ne dersek diyelim bir sorun vardı ve normal sezon da kötü gidiyordu ama o takım kalitesi takım değildi.

bu takım da kalitesiz değil ama F4 filan konuşulacak takım da değil ama top8e kalmamız lazım bu halimizle.
hamilton barthel ulenovas vs abi katkı verseler de tavanları belli oyuncu benim demek istediğim şey o .
bu takım oyunculara olması gerekenden fazla misyon yüklenirse hem hayal kırıklığı olur hem de çok sövülür. gerek yok bu kadar sövmeye gittiği yere kadar gidelim.

Aynı şeyleri düşündüğüm, ifade ettiğim bir tek sen varsın. Hayal satmaya gerek yok. Ben bile geçmiş senelerin anısına sezon başı güzel hayallere daldım ama çok erken uyandım.
Bak bayern maçından sonra ne dedim, önce cskaya kafa kafaya giden maçta kaybettik, sonra bayerne 20  sayı önde olup kaybettik , sırada fark yiyeceğimiz maçlar gelecek dedim, ilk  maçta fark yedik.  Bu takımda büyük takım olgunluğu, tecrübesi yok. Sadece yeni olmanın verdiği bir heyecan vardı o heyecan  da çabuk geçti. Takımı toparlayacak ağır abiler olan  de colo ve vesely da vasatı aşamayınca o kadar kötü bir takım hüviyetine bürünüyoruz ki. İzlemesi işkenceye dönüyor.

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
« Yanıtla #334 : 23 Ekim 2020, 13:54:59 »
Muhabbetinizi bölüyorum? İskender kimdi? Bu forumdan bildiğimiz birisi mi?
pikenrol
Hakan abim
Ben seni kalbimde en derinlere sakladım
Ben seni tertemiz duygularla pakladım
Kanaryam, sayıklamaktan ismini
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #335 : 23 Ekim 2020, 13:57:31 »
abi ben bu garip sezondan çok ama çok rahatsızım..
4 5 baba takım misal ilk 4 5 sırayı paylaşıp yürüse gitse de geri kalan 3 yer için5 6 takım yarış içine girse
tabi ki konuşmak için çok ama çok erken ammavelakin bu tablo 10 hafta daha devam ederse ilk 8 için toplamda 16 takım filan aday olmuş olacak ki benim en nefret ettiğim şey bu olur. işimizi çok zorlaştırabilir.
şimdi hiç ummadık şekilde Zalgiris Bayern valencia filan devreye girdi bu çok can sıkıcı
Esasında geçen sene de özellikle son 2 bilet için aşırı bir aday vardı. Çok farklı değildi bu seneden ama tepedeki 4-5 takım kopmuştu. Bu sene daha çok erken ama zamanla tablo şekillenir.  Zalgiris ve bayernden iki tane kilit oyucu aldık ama adamlar bizden daha iyi durumda. Kaliniç ve derricki valenciaya gönderdik, onlar da bizden daha iyi durumda :D

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #336 : 23 Ekim 2020, 14:00:31 »
Aynı şeyleri düşündüğüm, ifade ettiğim bir tek sen varsın. Hayal satmaya gerek yok. Ben bile geçmiş senelerin anısına sezon başı güzel hayallere daldım ama çok erken uyandım.
Bak bayern maçından sonra ne dedim, önce cskaya kafa kafaya giden maçta kaybettik, sonra bayerne 20  sayı önde olup kaybettik , sırada fark yiyeceğimiz maçlar gelecek dedim, ilk  maçta fark yedik.  Bu takımda büyük takım olgunluğu, tecrübesi yok. Sadece yeni olmanın verdiği bir heyecan vardı o heyecan  da çabuk geçti. Takımı toparlayacak ağır abiler olan  de colo ve vesely da vasatı aşamayınca o kadar kötü bir takım hüviyetine bürünüyoruz ki. İzlemesi işkenceye dönüyor.
abi bana bir haller oldu sezona hızlı da girsek ben hiç hayal alemine dalmadım ama beklediğimden çok daha iyi bir takıum bulduğumu da söyledim derken ağzımızı açtık 3 maç kontat kapattık
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #337 : 23 Ekim 2020, 14:05:07 »
Görünen o ki bu sene de aynı geçen seneki gibi erkek voleybol ve bayan basketbolda favoriyiz, erkek basket ve bayan voleybolda yerel ligler dahil işimiz zor.
Tek fark futbol. Zaten başkan dahil  çoğu kesimin belki  de haklı olarak önem verdiği spor dalı futbol. Futbola konsantre olup tüm ilgi ve  alakamızı oraya aktarmak  lazım. Umarım orada da patlamayız.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #338 : 23 Ekim 2020, 14:08:19 »
abi bana bir haller oldu sezona hızlı da girsek ben hiç hayal alemine dalmadım ama beklediğimden çok daha iyi bir takıum bulduğumu da söyledim derken ağzımızı açtık 3 maç kontat kapattık
Hayal alemi derken ben sene başı bir heyecan duydum,  mesela efesi  uzun zamandır yenemiyorduk, bildiğin rahat rahat yendik herifleri yüzüm güldü, ligde çok rahat gidiyorduk, gs, daçka gibi kalbur üstü takımları turnuvada çok rahat yendik. Bir umut ışığı gördüm, hissettim, Şimdi de tamamen karalar bağlamadım ama uyandım. Gerçeğe döndüm. Akışına bıraktım.

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #339 : 23 Ekim 2020, 14:10:21 »
Hayal alemi derken ben sene başı bir heyecan duydum,  mesela efesi  uzun zamandır yenemiyorduk, bildiğin rahat rahat yendik herifleri yüzüm güldü, ligde çok rahat gidiyorduk, gs, daçka gibi kalbur üstü takımları turnuvada çok rahat yendik. Bir umut ışığı gördüm, hissettim, Şimdi de tamamen karalar bağlamadım ama uyandım. Gerçeğe döndüm. Akışına bıraktım.
abi efes ile roller değişti.
son senelerde efes bizi yenmek için inanılmaz konsatre oluyordu şimdi bu sene biz o role büründük o maç muazzam oynadık çok istedik efes de çok kötüydü ve siktik herifleri..
bu sene yine böyle garip galibiyetler alabilir ama garip yenilgiler de alabiliriz.
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #340 : 23 Ekim 2020, 14:42:54 »
Muhabbetinizi bölüyorum? İskender kimdi? Bu forumdan bildiğimiz birisi mi?
pikenrol nick li arkadaş sanırım.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #341 : 23 Ekim 2020, 17:17:40 »
Bizi aslında Efes maçı yaktı.Maçtan sonra hayaller kurduk ve açıkçası beklentimizi yükselttik. Aslında transferler yapıldığında forumdaki herkes,  zaten temkinli ve beklentisi de yüksek değildi. Transferlerde bütün olarak zaten sorun vardı. En baştan oyun kurucu, yaratıcı kısa ve 4 numara sezon öncesi herkesin endişesiydi.Şu ana kadar bu endişeler doğru çıktı.

Pana çok kötü bir takım bence,  yenmeliydik.Bunu söylemek belki haksızlık olacak ama   takımın  oyun zekası asıl sorun.
Bir de Erdem Can şaşırttı beni. Onun  Nedoviç'e karşı ısrarla Ahmet ile kalması ve çözüm üretememesi de ilginç geldi.
Hamilton'ı hiç düşünmemeleri de ayrı bir durum.Oynadığı her dakikada verimli oldu halbuki.
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2020, 17:23:28 Gönderen: Jason Bourne »

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #342 : 23 Ekim 2020, 18:20:47 »
Bu seneki takım biraz 2016/17 sezonundaki futbol takımını andırıyor.Bütün büyük maçlarda yüksek galibiyet yüzdesi vardı o takımda,buraya bakınca da Efes galibiyeti ve son anda kaçan CSKA maçı yanında mütevazı takımlara karşı alınan saçma mağlubiyetler.

Çevrimdışı friday

• Üye
  • Yer: Istanbul
Ynt: Fenerbahçe | Turkish Airlines Euroleague / 2020-21 Sezonu
« Yanıtla #343 : 23 Ekim 2020, 21:54:15 »
Birazdan Barça - Real maçı başlayacak kaçmaz. Real epey kötü başladı ama ne olursa olsun derbi maçı belli olmaz. Her 2 rakiple de Kasım’da deplasmanda oynayacağız, biraz da bu gözle takip için izlenir.
Dünyanın En Güzel Takımı

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #344 : 23 Ekim 2020, 23:47:43 »
Sadece Nando'ya sövdüm hem bizi hem de fantasy'deki takımımı sikti. Baba böyle lohusa gibi oynama hakkın yok. Atar gider yapmayı biliyorsan burada da oynayacaksın sike sike oynayacaksın
Bu takımın yıldızı sensin böyle silik oynama lüksün yok
Takıma diğer oyunculara çok laf etmiyorum
İnsanlara olduğundan fazla değer biçilirse sonra fazla sövülür
Düzgün temiz oyunculardan kurulu ama bu takımın tavanı top8. F4 Filan süpriz olur o da adı üzerinde süpriz
Gereksiz yere ümitlenip hayal kırıklığına uğramaya gerek yok. Böyle saçma maçları verip saçma maçları da kazanabilecek bir takımız
Bu seneyi geçiş senesi gibi görüp yaşamak en iyisi

Umarım bu cümlemi yedirtir bana da geldiği güne lanet ediyorum artık. Zaten kişisel olarak Kalinic e attığı dirsekten beri kıldım kendisine. De Colo CSKA Real Madrid, Barcelona ya da Yunan takımlarının forması altında başarılı olabilir. Faul beklediği pozisyonlara Fenerbahçe forması altında düdük çalınması hayal. Geçen yıl çalınmadı, bu yıl da çalınmıyor önümüzdeki günlerde de çalınmayacak. Bu gerçekle yaşamayı öğrenmesi gerek. Onun yediği sopayı her maçta Kostas da yiyordu. Zaman zaman saçmalasa da sinik tavuk gibi geri adım atmıyordu. Çok top ezip takımın ağzına sıçıyormuş. Oynadığı 4 sezon 4 final four, böyle sıçmaya can kurban, iyiki de sıçmış. Tekrar yazıyorum, umarım yedirir bu cümleleri bana ama o mentale sahip olduğunu düşünmüyorum...
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2020, 23:49:31 Gönderen: Ertan Ürkmez »