Gönderen Konu: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic  (Okunma sayısı 202285 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
Ynt: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic
« Yanıtla #375 : 20 Mayıs 2017, 17:11:25 »
Üşenmedim geçen sezon hakkında denenleri derledim.
Sonu batiste, kleiza, giricek, zoric gibi olacak.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Olmadı.

Mucadele acisindan falan  yaziyorum abi. Kleiza ve Batiste'den az da olsa mucadele etmesini bekledik, hep bir yerde iyi oynayacaklar diye bekledik. Ama cildirtmaya devam ettiler. Bir sey olmadi. Sezon basindan hepsi berbat basladilar son da ayni oldu. Gidisat gosteriyor ki Kalinic de oyle olacak. Hayalet gibi adam.  Berbat basladi sezona oyle de gidiyor, duzelecegi yok. Koc da dakikalarini azaltiyor yavas yavas.

Kleiza'ya Batiste'ye dediklerimizi, dediklerimi biliyorum abi o yuzden icimiz rahat. Bu adamdan bir halt olmaz umut verici hicbirsey yok

Emir'den kurtulduk diye sevinirken, doluya tutulduk...
Rahmet yağdı maşallah.

Kalinic neden alındı.. Her maç 15 atsın falan diye mi?

2-3 ceza atışı atsın savunma yapsın falan.. Yapıyor mu hayır..

Savunmadada yok 4 maç oldu.. Kafaca yok.. Sanırım bu adamı mecburen aldık..

Ama keşke gözümüzün önündeki Broekhoff u asaydık..En azından daha istikrarlıydı.. Hemde 1 milyon yerine 400 bayılıyorduk.

Broekhoff şu an hangi takımda onu bile bilmiyorum.

Okan...

Kostas konusunda tek eleştirim olmaz ki. O adam belli yetenekleri olan ve yeteneklerini üst düzey göstermiş bir adam..Yetenekli..

Lakin Kalinic çok yeteneksiz hani bildiğimiz kazma ama mücadeleci adamlardan. Mücadele edemeyince pert durum bu ben bunu diyorum

Yeteneksiz ama final fourda 6 ribaunt 6 asist.
fal açmak mı dersiniz ama sanki yollamak da fayda var.bizim gençler oynasa daha iyi.
Allahtan yollamamışız.
Yeteneksiz bir oyuncu ve bu hep öyle kalacak. Eğer dünü konuşacaksak, farkı indirdiğimiz periyot başında hızlı hücuma çıkarken rakibe elden teslim ettiği top kaybını da unutmadan yazmak lazım. Ki mental yönü zayıf bir takım olsaydık, şu an o top kaybını maçın kırılma noktası olarak değerlendirir ve ah vah çekerdik.

Hani bir oyuncuya inanmak ve güvenmek güzel ama hakikaten en ufak bir olumlu iş yaptığında sanki Kawhi Leonard'dan, Draymond Green'den bahseder gibi göklere çıkarmak, en ufak hatada yerin dibine sokmak kadar absürd geliyor bana. Hani beklentiyi yüksek tutmayın diye yazıyorum. Mücadelesine gelince... Bir zahmet, o kadarını da etsin. Etsin ve alkışlayalım.
Yine yeteneksiz demişiz.
direksiyona geçmeye hazır ricky var iken lig lisansı iptal edilemiyor mu?

Sadece EL de oynamak kaliniçi daha da kötü etkilemez diyorum üZerindeki baskı hafiflet belki:)
Allahtan iptal etmemişiz.

Nasrettin Hoca görücü usulü evlenmiş. Bir de ne görsün; eşi çok çirkin... Zifaf gecesinin sabahı kadın gelmiş ve "kimlere haremlik selamlık uygulayayım, kimlere görüneyim bey" demiş. Hoca cevabı yapıştırmış:

-Bana görünme de, kime görünürsen görün!.

Ciddi ve mühim maçlarda oynamasın da, nerede oynarsa oynasın.

Oynamasa dün muhtemelen kaybederdik.
Adamın kapasitesi bu. Özellikle hücumda top eline gelince eyvah diyorum. Bir an önce pas versin, çıkarsın elinden. Düzelecektir derken beklentiyi yüksek tutmamak lazım bence.
Düzeldi diyebiliriz artık.

Baris, koskoca Fenerbahce icin oynamak ile Sirbistan arasinda oynamak arasinda fark var.  Ben Kalinic'in su anki haline baktigimda, harcadigimiz her cent icin pismanlik icinde saga sola savruluyorum.  Insallah duzelir zira su anki haliyle bana bile Emir'i ozletti.

Emir'i bile özletmiş zamanında
NBA'e gitmeyecek diye bir kriter olacaksa, Ender Aslan filan da hiç NBA'e gitmeyecek. Yani Kutay böyle bir düşünce ile planlama yapılır mı?

Bu oyuncu "kazma" bir oyuncu ve asla bu maliyete girdiğine değecek bir basketbolcu olamaz. Yani Madonna'nın boksör olması kadar imkansız bu çocuğun iyi bir yerlere gelmesi... Çünkü yaratılışın mührü dediğimiz yetenek fukarası... Belli başlı görevleri yapar ama o görevler de gelecek planları yapmaya yetecek şeyler değil. Al bir Amerikalı, aynı maliyete Kalinic'e beş basar.

Bu kadar iyi niyet sağlığa zarar... Benimki bir kardeş tavsiyesi... Yoksa siz bilirsiniz. :)
10 sene bizimle kalır inşallah.

Aynen katılıyorum. Bazen Polyanna kıskanacak duruma geliyor bizim taraftarı.
Kaliniçten umutlu olmak ciddi iyimserlik gerektiriyor ama neticede herkesin iyimserliği kendisine.

İyimserlik mi desek öngörü mü...
Bir gram sasirtmiyor sagolsun. Beni bu sene degil gelecek sene icin korkutuyor umarim kadroda olmaz

Umarım 10 sene bizimle olur.
Kutay, Hakan Abi'nin dedigi sey daha farkli.  Ben de dahil, NBA'e gitmeyecek olmayi kriter olarak gormuyorum.  Onun gecerli bir kriter olabilmesi icin, Kalinic'in performansinin belli bir seviyeye cikmasi lazim.  Su sekliyle o seviyenin cok ama cok altinda.  Ha cikar cikmaz, onu bilemiyorum ama bugunku haliye Kalinic basketbola tepki olarak dogmus biri izlenimini uyandiriyor.
Performansı belli bir seviyeye çıktı.
benim önerim naçizane heleki şu baraga maçından sonra kaliniç başlığı kapatılmalıdır.çenemizi değmeyecek bir oyuncu için yormayalım der kaliniç'e umarım bu sezonda sonra bizde olmayacağını düşünerek kalan spor hayatında başarılar dilerim.

bu kadar iddialı konumdaki takımın parçalarından bi tanesi kaliniç.ilerleyen maçlar ve turlarda braga maçında ki hakemlerin basketbol versiyonu karşımıza gelecek.ki onu getiren obra koç bile o maçlarda ona süre vermeyecek.halbuki ona harcanan paraya daha efektif ve üst seviye maçları kaldıracak adam takıma katılabilirdi ve benide düşündürmezdi.umarım yüzümü kara çıkartır bu arada.

Gene berbat oynadı. Çok büyük kazık yedik bundan maalesef
Kazık ki ne kazık.
Gram sasirtmiyor. Fenerbahce tarihinin en kotu transferlerinden biri.

Guiza 1, Kalinic 2.
Kalinic'ten hala umudu olanlari gordukce, benim de insanliga olan umudum artiyor...

Ne diyorsunuz sabredilmeli mi seneye de?
Bence net olmaz bu kardeşimizden maalesef ki...
Ciddi hayal  kırıklığı oldu...

loser hırvat ekollerinden sonra kaliniçin bu hali hepimizi şaşırtıyor. Beklentilerin tamamen gerisinde kalmış bir isim sene sonu gönderilse kimse neden demez ki bence olmamalı seneye

Eger sonuca direkt etki edecek bir performans olursa tum seneyi unuturum.  Nihayetinde koskoca Euroleague Sampiyonlugu...  Ama obur turlu, buradaki herkesin Kalinic'e gereginden fazla tolerans gosterdigini dusunuyorum.  1 milyon Euro bonservisli bir oyuncu bu: tolerans citasini cok dusurduk.
İnşallah şampiyonluk da gelecek.

Tepki alma pahasına bunları koydum ama inanın uyuzluk olsun diye değil. Bir dahaki sefere Goudelock gibi 1e1 oynayıp şut atamıyor diye başka bir adamı hemen asmayalım diye. Bu forumda işi o seviyeye götüren yoktur ama taraftarın baskısı ile Kalinic nerede sahada ağlayacak hale gelmişti. Bu yıl Nunnally'e yapılan gibi.

Maliyet olarak da, 1 milyon buyout herhalde parasını çıkarmıştır? Udoh ile birlikte gelen yıl Madrid serisinin ve dünkü maçın en iyi oyuncusuydu. Paranın satın alamayacağı şeyler vardır. Umarım 10 sene bizimle kalır, NBA'e gitmeyeceğini de düşünürsek bu muhtemel duruyor.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #376 : 20 Mayıs 2017, 18:03:39 »
Üşenmedim geçen sezon hakkında denenleri derledim.Olmadı.

Rahmet yağdı maşallah.

Broekhoff şu an hangi takımda onu bile bilmiyorum.

Yeteneksiz ama final fourda 6 ribaunt 6 asist.Allahtan yollamamışız.Yine yeteneksiz demişiz.Allahtan iptal etmemişiz.

Oynamasa dün muhtemelen kaybederdik.Düzeldi diyebiliriz artık.

Emir'i bile özletmiş zamanında10 sene bizimle kalır inşallah.

İyimserlik mi desek öngörü mü...Umarım 10 sene bizimle olur.Performansı belli bir seviyeye çıktı.Kazık ki ne kazık.Guiza 1, Kalinic 2.İnşallah şampiyonluk da gelecek.

Tepki alma pahasına bunları koydum ama inanın uyuzluk olsun diye değil. Bir dahaki sefere Goudelock gibi 1e1 oynayıp şut atamıyor diye başka bir adamı hemen asmayalım diye. Bu forumda işi o seviyeye götüren yoktur ama taraftarın baskısı ile Kalinic nerede sahada ağlayacak hale gelmişti. Bu yıl Nunnally'e yapılan gibi.

Maliyet olarak da, 1 milyon buyout herhalde parasını çıkarmıştır? Udoh ile birlikte gelen yıl Madrid serisinin ve dünkü maçın en iyi oyuncusuydu. Paranın satın alamayacağı şeyler vardır. Umarım 10 sene bizimle kalır, NBA'e gitmeyeceğini de düşünürsek bu muhtemel duruyor.

Kutay, uyuzluk olmasın diye koymadım diyorsun.  Ne sebeple koyduğunu merak ettim.  Aydınlatabilir misin?

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #377 : 20 Mayıs 2017, 18:16:53 »
Kutay, uyuzluk olmasın diye koymadım diyorsun.  Ne sebeple koyduğunu merak ettim.  Aydınlatabilir misin?
Abi, bir sonraki cümlede de açıkladım, bir dahaki sefere bir oyuncu bize ilk geldiğinde oyunun bazı kısımlarında kötü olursa hemen asmayalım diye.

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #378 : 20 Mayıs 2017, 18:35:07 »
Yazdıklarımı tekrar okudum, maksadını aşan şekilde dalgacı bir üslupla yazmışım, kırdığım olursa özür dilerim. Yazma amacım konusunda fikrim değişmedi ama uygulama yanlış olmuş.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #379 : 20 Mayıs 2017, 18:45:14 »
Abi, bir sonraki cümlede de açıkladım, bir dahaki sefere bir oyuncu bize ilk geldiğinde oyunun bazı kısımlarında kötü olursa hemen asmayalım diye.

İyi de Kutay, alıntı yaptığın tüm yazılar 2016'da Kaliniç'in rezalet ötesi oynadığı dönemde yazılan yorumlar.  Vites yükseltip, kendini kanıtladıktan sonra alıntı yaptığın kişilerin Kaliniç'e olan yaklaşımında ciddi değişiklikler olduğunu düşünüyorum.  Hatta Nunnally'i eleştirirken dahi insanlar özellikle Kaliniç örneğine atıf yapıyorlar.  O yüzden, pratik bir değer göremedim.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #380 : 20 Mayıs 2017, 19:50:43 »
ya Besim sus amk göt oldun işte hala bık bık ötüyorsun :)
Atahan ne yapıyor ya acaba
herif Kaliniç'e ana bacı soy sop gidip , onu kadroda tutan haindir filan demişti ,
ahahahahahaha

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #381 : 20 Mayıs 2017, 20:08:08 »
İyi de Kutay, alıntı yaptığın tüm yazılar 2016'da Kaliniç'in rezalet ötesi oynadığı dönemde yazılan yorumlar.  Vites yükseltip, kendini kanıtladıktan sonra alıntı yaptığın kişilerin Kaliniç'e olan yaklaşımında ciddi değişiklikler olduğunu düşünüyorum.  Hatta Nunnally'i eleştirirken dahi insanlar özellikle Kaliniç örneğine atıf yapıyorlar.  O yüzden, pratik bir değer göremedim.
Abi, NBA'de bazen 2-3 sene bir oyuncunun çıkış yapması bekleniyor, bizden çok daha hızlı ve rekabetçi bir ortam olmasına rağmen. Bu yazdıklarımın çoğu Aralık - Ocak ayından. 1 sezon bile beklemeden maça çıkmaya başlamasının üçüncü dördüncü ayında adamı asmışız, ki Kleiza gibi koşamaz durumda veya Batiste gibi yatmaya gelmiş biri değildi. Finale kadar gittikleri bir olimpiyattan gelmişti, hatta sezona da fena başlamamıştı. Üzerindeki baskı sebebiyle top elindeyken saçmalayan, şut sokamayan, ama fiziksel özellikleri, ribaunt ve savunma yeteneği, oyun bilgisi gayet ortada bir oyuncuydu. Takım iyi gitmesine rağmen kötü oynadığı için herkes ona sarmıştı, Allah'tan mental olarak da çok kuvvetli de koçun da sayesinde oradan geri döndü.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #382 : 20 Mayıs 2017, 20:32:46 »
Geçen sezon F4'te çok kötü oynamış, süre aldığı 33 dakikayı 3 sayı (1/7 saha içi) ile tamamlamıştı.
Bu sezon ise daha ilk maçta 38 dakika sahada kalıp 3/6 saha içi ile 12 sayı, 6 rib, 6 asist, 4 top çalma istatistikleriyle Udoh'tan sonra en verimli oyuncu oldu.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #383 : 20 Mayıs 2017, 21:22:31 »
Yaw çocuğa kızıyorsunda bidon diyen sensin :)

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #384 : 20 Mayıs 2017, 21:39:52 »
Ayhan hoca, Kalinic o zamanlar performansıyla hakediyordu ama  :D
FENERBAHÇE

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #385 : 20 Mayıs 2017, 22:01:08 »
Şu adamı eleştirdiğimiz kadar maldonadoyu eleştirmedik. Ama koc bi adamı yollammıyor ve süre veriyorsa bildiği bişi vardır demek lazımmıs onuda öğretti. Dün oynadıgı oyunu oynayacak bi 3 numara eurolig de yok bence. Bu formu korursa efsane olur. Hoca çalışan oyuncuya şans veriyor ondan dolayı nunnally den bile umutluyum.
Transfer sayfalarındada kalınicin kolay harcandığıyla ilgili çok görüş belirttim. Ondan dolayı rahatım. Benim tavsiyem hocaya bu konuda güvenmek lazım. Dün maçı basketten anlamayan biri izlese datomeyi kadroya yazmaz kalinici ise sezonun ilk 5 ine yazardı. Obra bir maçta 10 üçlük atan oyuncuyu yolladı ama kalinici yollamadı öle düşünün. Goudelocklar maç kazandırır. Kalinic ler kupa.

Bunun en büyük örnegi olimpiakos. Yetenek olarak bence ilk 5 e zor girer kadrosu var ama ligide iyi bitirdiler. F4 dede müthiş oynadılar.
Kısaca de colo printezis yerine bogdan melli i tercih ederim. Hırs azim çalışma isteği başarıya aç olmak yetenek eksikliğini kapatıyor.
Kalinic > anderson
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2017, 22:09:07 Gönderen: oddrech »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #386 : 20 Mayıs 2017, 22:26:42 »
hırs azim calışma = printezis.

melli'de printezis'de olan hırsın yarısı yok.

tam tersi melli daha yetenekli printezis'den.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #387 : 20 Mayıs 2017, 22:35:55 »
Abi, NBA'de bazen 2-3 sene bir oyuncunun çıkış yapması bekleniyor, bizden çok daha hızlı ve rekabetçi bir ortam olmasına rağmen. Bu yazdıklarımın çoğu Aralık - Ocak ayından. 1 sezon bile beklemeden maça çıkmaya başlamasının üçüncü dördüncü ayında adamı asmışız, ki Kleiza gibi koşamaz durumda veya Batiste gibi yatmaya gelmiş biri değildi. Finale kadar gittikleri bir olimpiyattan gelmişti, hatta sezona da fena başlamamıştı. Üzerindeki baskı sebebiyle top elindeyken saçmalayan, şut sokamayan, ama fiziksel özellikleri, ribaunt ve savunma yeteneği, oyun bilgisi gayet ortada bir oyuncuydu. Takım iyi gitmesine rağmen kötü oynadığı için herkes ona sarmıştı, Allah'tan mental olarak da çok kuvvetli de koçun da sayesinde oradan geri döndü.

Dikkat edersen, dediklerinin aksini söyleyen yok zaten dedim.  Senin yaptığın biraz şuna benzedi: Dava görülmüş, ceza alanlar hapse girmiş, ilçeye yeni atanan savcı gibi dava dosyasını yeniden açalım diyorsun :)

Bir senedir zaten Kaliniç'ten bahsediyoruz diyorum.  Kaliniç örneği olmasa Nunnally'i Taksim Meydanı'nda asardık diyorum.  Daha ne diyeyim?  :)
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2017, 22:36:11 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #388 : 20 Mayıs 2017, 22:38:20 »
Geçen sezon F4'te çok kötü oynamış, süre aldığı 33 dakikayı 3 sayı (1/7 saha içi) ile tamamlamıştı.
Bu sezon ise daha ilk maçta 38 dakika sahada kalıp 3/6 saha içi ile 12 sayı, 6 rib, 6 asist, 4 top çalma istatistikleriyle Udoh'tan sonra en verimli oyuncu oldu.

Askere gidenlerin aşina olduğu bir muhabbet vardır.  Kısa dönemlerden 100 küsür, uzun dönemlerden de 300 şafak sayanlar, 'şafağım mı kalmış, bu saatten sonra ben düşüneceğim' der.  Real Madrid serisi sonrası, kimsenin gözüne bile batmadı sanırım :)

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #389 : 20 Mayıs 2017, 22:38:55 »

Forumda herkes yazdıklarının sorumluluğunu üstlenecek.  Buna Kutay da dahil :)