Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Aralık 2015 - Mayıs 2017)  (Okunma sayısı 1322301 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4065 : 29 Mart 2017, 12:37:21 »
Bogi li kadro

1 Sloukas-Dixon-Berk
2-Bogi-Melih-Nunnaly
3-Datome-Tolga-Kalinic
4-Melli-Bennett (Orelik)-Berkay
5-Udoh-Ahmet-Vesely

Bogi siz kadro kurmayi bile istemiyorum... o gun gelmeden dusunesim yok :)
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #4066 : 29 Mart 2017, 12:42:48 »
Bogi li kadro

1 Sloukas-Dixon-Berk
2-Bogi-Melih-Nunnaly
3-Datome-Tolga-Kalinic
5-Udoh-Ahmet-Vesely

Bu kadroya bir de devşirme thedore👍
« Son Düzenleme: 29 Mart 2017, 12:43:36 Gönderen: selimiyeli »

Çevrimdışı IsaacCabrera

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • IsaacCabrera
« Yanıtla #4067 : 29 Mart 2017, 15:04:51 »
Bu kadroya bir de devşirme thedore👍

Bir tane devşirme oyuncu hakkı var ( türk statüsü için )
« Son Düzenleme: 29 Mart 2017, 15:46:52 Gönderen: IsaacCabrera »

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #4068 : 29 Mart 2017, 18:38:30 »
Bogi li kadro

1 Sloukas-Dixon-Berk
2-Bogi-Melih-Nunnaly
3-Datome-Tolga-Kalinic
5-Udoh-Ahmet-Vesely

Bu kadroya elit bir oyun kurucu şart.
Hatta olmazsa olmaz..  :)
FENERBAHÇE

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #4069 : 30 Mart 2017, 00:41:15 »
Yeni sezonda yabancı kuralı 12 kişilik kadroda 6 yabancı olacak ama ilk 5 için 4+1 olabilir deniyo. Bu nedenle Yazın yerli piyasasından 1-2ismi çekmek gerek. Bobby nin yaşı gereği seneye bence biraz daha süreleri tasarraflu ayarlanır sanırım. Keşke furkan korkmazı koparabilsek efesten ama muhtemelen imkansıza yakın bi olasılıktır bu. Barışın yerine birini bakarız heralde hem çok verimsiz hem  yaşı artık 29a geldi hem de kontratı bitiyo, gerçi orda da anca berkaya metin e falan gidilir ki onların da barıştan ne kadar fazlası olur ki orası da ayrı muamma. Belki tolga geçim ismi düşünülür tabi kontrat durumu ne şahsen bilmiyorum banvit fahiş bonserrvisler isteyebilir sözleşmesi devam ediyosa hatta bi de bi ara tolga için hasta gs li deniyodu gerrci profesyonel sporcu parayı bastın mı o kısmı sorun olmaz sanırım , yada belki daçka söylentilerinin ışığında birkan yada okben ki ben hala daçkayla oyuncu alışverişi olacagına inanmıyorum, doğuş sadece maddi destek verecek bence. Kafamdaki başka ihtimal de Belki theodore devşirilirse ona yürürüz, bobby yi de bu seneki antic misali sadece euroleague amaçlı 9.yabancı yaparız.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 30 Mart 2017, 00:45:39 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #4070 : 30 Mart 2017, 12:04:40 »
Yeni sezonda yabancı kuralı 12 kişilik kadroda 6 yabancı olacak ama ilk 5 için 4+1 olabilir deniyo. Bu nedenle Yazın yerli piyasasından 1-2ismi çekmek gerek. Bobby nin yaşı gereği seneye bence biraz daha süreleri tasarraflu ayarlanır sanırım. Keşke furkan korkmazı koparabilsek efesten ama muhtemelen imk.............. Belki theodore devşirilirse ona yürürüz, bobby yi de bu seneki antic misali sadece euroleague amaçlı 9.yabancı yaparız.

Abi bu yazdigimi yanlis anlamayin ... Ben de Theodore u begeniyorum ama, Dixon derim hala .... Theodore iceriyi iyi zorluyor vs ama dis sutu cok guvensiz ... Bizi kac macta dixon kurtardi dis atislariyla ....

Arti Dixon ile kimya uydu gelecek oyuncu her zaman risktir (Bkz Rice, Cotton, Claver ... vs)

Attigimiz tasin urkuttugumuz kurbagaya degmesi lazim. O anlamda bir devsirmemiz var seneye de degismemeli bence.

Ama yanina Tolga Gecim sart oglu sart... Cunki 1 numara ve 3 numarada hic katki alamiyoruz turklerden ..... Hoca Berk te israr ediyor, bu anlamda belki hala 1 e kimse gelmez, ama 3 numaraya da Ersan gelmeyecegine gore istenecek ikinci isim Tolga dir.... (ne yazik ki 3. isim de yok)

4 de baris giderse dediginiz gibi berkay ya da metin olabilir .... orada da cok isim yok.

Bu arada not geceyim; Bein-1 deki roportajinda Alper Yilmaz da NBA cikisini kullanmazsa Furkan Efes'in oyuncusu satmayi dusunmuyoruz diyor ....

Aslinda ozet gecersek;
-Bizim aradigimiz seviyede Turk oyuncu piyasa da yok (Begenilecekler NBA de kalanlardan da, en yakin olabiliri Tolga Gecim ve Furkan K)
-Seviye ye yakin olmasa da sure alabilecek 2-3 oyuncu var (en azindan savunma yapar denilebilecek), o anlamda da piyasa tikali. (Metin-Berkay-Furkan A)

Turk basketbolunun gercegi ve seviyesi bu ne yazik ki....

Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #4071 : 30 Mart 2017, 12:24:04 »
Abi bu yazdigimi yanlis anlamayin ... Ben de Theodore u begeniyorum ama, Dixon derim hala .... Theodore iceriyi iyi zorluyor vs ama dis sutu cok guvensiz ... Bizi kac macta dixon kurtardi dis atislariyla ....

Arti Dixon ile kimya uydu gelecek oyuncu her zaman risktir (Bkz Rice, Cotton, Claver ... vs)

Attigimiz tasin urkuttugumuz kurbagaya degmesi lazim. O anlamda bir devsirmemiz var seneye de degismemeli bence.

Ama yanina Tolga Gecim sart oglu sart... Cunki 1 numara ve 3 numarada hic katki alamiyoruz turklerden ..... Hoca Berk te israr ediyor, bu anlamda belki hala 1 e kimse gelmez, ama 3 numaraya da Ersan gelmeyecegine gore istenecek ikinci isim Tolga dir.... (ne yazik ki 3. isim de yok)

4 de baris giderse dediginiz gibi berkay ya da metin olabilir .... orada da cok isim yok.

Bu arada not geceyim; Bein-1 deki roportajinda Alper Yilmaz da NBA cikisini kullanmazsa Furkan Efes'in oyuncusu satmayi dusunmuyoruz diyor ....

Aslinda ozet gecersek;
-Bizim aradigimiz seviyede Turk oyuncu piyasa da yok (Begenilecekler NBA de kalanlardan da, en yakin olabiliri Tolga Gecim ve Furkan K)
-Seviye ye yakin olmasa da sure alabilecek 2-3 oyuncu var (en azindan savunma yapar denilebilecek), o anlamda da piyasa tikali. (Metin-Berkay-Furkan A)

Turk basketbolunun gercegi ve seviyesi bu ne yazik ki....
Zaten koç bobby ye ne kadar guvendiğini sezon ortası 2yıllık yeni sözleşme vererek gosterdi, o da sagolsun 1.5yılda bize çok maç aldı daha da çok alacaktır.en değerli parçalarımız kim desek bi çoğumuz zaten ekpe bogdan bobby de hem fikir oluruz . Ama bu senede gösterdi ki bobby sloukas rotasyonu zaman zaman tıkanıyo hele bi de bogdansız ciddi kitleniyoruz. Muhtemel bi 3.guard takviyesi nasıl olur acaba diye sadece fikir yürütme fikir alışverişi bizimkisi :) misal bobby yi biraz daha tasarafflu mu kullanmalı, 9.yabancı mı yapmalı, devşirme hakkını nasıl kullanmalı vs vs :) yoksa zaten şüphesiz ki koç en iyisini düşünecek planlayacaktır gherardini ile birlikte. Ama piyasada doğru duzgun yetenekli yerli yokken pek gelecek vaaddeden birileri de yokken bu yerli oyuncuyu oynatma zorunluluğu duygusallığınu hiç anlamıyorum. Yabancı konteyjanı rahatladı rahatlayalı hemen hemen tum klasmanlarda euroleague den eurocup a şampiyonlar ligi vs de sürekli zirveye oynayan türk takımlarını görüyoruz

« Son Düzenleme: 30 Mart 2017, 12:28:17 Gönderen: sinanyucel »

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #4072 : 08 Nisan 2017, 15:01:12 »
Forumu uzun süredir keyifle okuyordum ki artık yazmaya karar verdim, herkese merhabalar :)

Belki pana serisi öncesi transfer konusuna girmek yersiz olabilir ama söylemek istediğim birkaç konu var.

Benim gözümde bir basketbol takımı oyun kurucusu kadar vardır. Oyun kurucusu ne kadar kaliteliyse tepeye oynama şansı o kadar çoktur. Sloukas'a geldiği günden beri içim ısınmadı bi türlü. Maç içinde 39 dk harika oynasa da 40. dk'da öyle bir tercih yapıyor ki maç elden gidiyor. Yani böyle bir potansiyel var kendisinde. Gelecek sezon için ben Sloukas'a teşekkür edilip yolların ayrılması taraftarıyım. Bak Real'e, Llull var kaptan köşkünde. CSKA nın guard popülasyonu zaten çok korkutucu. Oly'de Spanoulis, Pana'da şutu yok diye eleştirdiğimiz ama bence harika olan Calathes var. Yani beklediğim takımı sahiplenen, harika tercihlerle oynatan, eline/bileğine her zaman güveneceğimiz, parkedeyken bizi rahatlatan bir oyun kurucu olmalı. Adını saydıklarımızın gelmesi imkansız evet, adamlar bırakmıyor yuvalarını. Zamanında Efes Spanoulis'e açık çek vermiş ve ''istediğin rakamı yaz'' demişti de adam gene gelmemişti. Bu yüzden Doğuş paraya adam gibi kıysın da nba den kalburüstü bir adam gelsin. Gönül tabi ki Sergio Rodriguez'i ister ama o namussuz da zayıf takımda iyi dakikalar aldı, bunu güzel de değerlendirdi. ''Gelmez'' diyip sallamamak lazım, üzerine gitmek gerekli iyi bir kontrat ile. ''Bak aslanım fener taraftarı seni çok istiyor, klüp olarak yatırım da artıyor, gel Avrupanın kralı ol kupayı kaldır'' minvalinde pohpohlayıp  ;D şu adamı getirelim yahu. Olmuyorsa da aynı ayarda birini dürtelim. Az dakika alan, takımı oynatan, bireysel istatistik peşinde koşmayan ve parkeye çıktığında dosta güven veren, düşmana korku salan bir oyun kurucu. Avrupalı oyun kurucu havuzu dar, Goran Dragic'e falan teklif götüremeyeceğimize göre Sergio demek kupa demek.

Hiçbir bok yiyemezsek Sloukas ile devam ama yanına Theodore tek başına kesmez beni. Wanamaker kabulüm. Theodore'u Türk yapıp Dixon'ı yabancı statüsünde sadece Euroleague maçlarında 2 numarada kullanmak daha mantıklı geliyor.

Madem Doğuş geliyor, madem para bok o zaman şu oyun kurucu mevkisini kalın bir rotasyonla geçmeliyiz mutlaka.

Serrod-Wanamaker-Theodore(Türk)

En kötü şu şekil olmalı,

Wanamaker-Sloukas-Theodore(Türk)

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
« Yanıtla #4073 : 08 Nisan 2017, 15:44:30 »
Bogdan konusu da bir an önce kesinleşse bari. De Colo ve Shved'ten sonra mevkisinin en iyi 3.oyuncusu ve eğer gidecekse De Coloyu alamayacağımıza göre Shved'i mutlaka bi zorlamalıyız. Evet Avrupanın en yüksek maaşlı oyuncusu, evet her sene nba çıkışı var ama bize Bogdan'ı aratmayacak yegâne oyuncu. Khimky gibi iddiasız bir takımda istatistik yapmaktan bıkmıştır herhalde. Barca ve Maccabi dışında Avrupadan başka teklif gelmez gibi de görünüyor. Yani tam bize göre tadı :)

Bogi kalmaz ve Shved de gelmezse sene içinde çok fazla korku filmi yaşarız. Bu seneki James Anderson'dan buz gibi soğudum, adam basketbola küsmüş sanki. Mike James desen takımını bırakır mı belirsiz durumu. Avrupadaki oyuncu havuzu az denemeyecek kadar yok, yok denebilecek kadar hiç.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
« Yanıtla #4074 : 08 Nisan 2017, 17:14:18 »
Şöyle bi foseptiğini çıkarayım, isteyenin bi yüzü kara vermeyenin zenci ;D

Serrod-Wanamaker-Dixon
Bogdanovic-Shved-Melih
Datome-Clyburn-Cedi
Bjelica-Printezis-Ersan 8)
Udoh-Marjanovic-Ahmet

« Son Düzenleme: 08 Nisan 2017, 17:15:32 Gönderen: Erdal Soner »

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #4075 : 09 Nisan 2017, 02:23:31 »
Beklentiden ziyade tahminim bu bence.

Wanamaker - Sloukas - Theodore
Shved (Bogdan) - Bobby
Gigi - Clyburn
Melli - Clark (Vesely)
Udoh - Furkan - Ahmet

Çevrimdışı 1907HARBY

• Üye
  • Yer: ISTANBUL
    • 1907HARBY
« Yanıtla #4076 : 09 Nisan 2017, 10:50:34 »
Doğuş ile anlaşma olmadan inanmayalım bence... Bazı haber siteleri Aziz Yıldırım'ı koruma altına almak için herşeyi yapıyorlar. Tabii yazarlarda... Bir insan babasını bu kadar korumaz. Adam hangi maçımıza geldiyse yenildik. Tam gudubet. Umarım pana maçlarının hiçbirine gelmez. Transfer için diyeceğim theodore gelirse shved ile beraber uzun rotasyonu gidenlere göre şekillenir. Ama ben bennethin bir sene daha kalması taraftarıyım. Obra reisin elinden bir geçse sezon başı farklı bir oyuncu olur diye düşünüyorum HALAAAA...

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #4077 : 09 Nisan 2017, 11:32:35 »
Aziz yıldırımı gunahım kadar sevmem ama onun uğursuzluğuyla kaybettik demek çok mantıklı değil bence. Aziz yıldırım 1.5sene boyunca galibiyet serimizde de o bench arkası koltukta yerini alıyodu hemen her maçta. Bence doğuşla çok çok büyük süpriz olmazsa sponsorluk işi bitmiştir. Çünkü hem doğuş grubu hem fenerbahçe yatırımcıları olan büyük şirketler aslında. Gecen sene doğuş söylentisi çıktığında hemen yalanlamalar geçilmişti bu durumlardan ötürü ama bu sene kimse bunu yalanlamadı. Sonuçta daçka şuan top8de ve en az diğer 7takım kadar final4 şansı var yada ligde en az diğer 7takım kadar şampiyonluk şansı var. Hemen bugunden anlaşma detayları gün yüzüne çıkmaz, her 2 takım içinde olumsuz etki bırakabilir bu durum. Haziran ayında zaten hersey netliğe kavuşur. O zaman görürüz zaten bakalım doğuş kaç para verecek, bahsedildiği gibi oyuncu alışverişi olacak mı vs vs

« Son Düzenleme: 09 Nisan 2017, 11:35:22 Gönderen: sinanyucel »

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #4078 : 09 Nisan 2017, 13:49:46 »
Doğuş ile anlaşma olmadan inanmayalım bence... Bazı haber siteleri Aziz Yıldırım'ı koruma altına almak için herşeyi yapıyorlar. Tabii yazarlarda... Bir insan babasını bu kadar korumaz. Adam hangi maçımıza geldiyse yenildik. Tam gudubet. Umarım pana maçlarının hiçbirine gelmez. Transfer için diyeceğim theodore gelirse shved ile beraber uzun rotasyonu gidenlere göre şekillenir. Ama ben bennethin bir sene daha kalması taraftarıyım. Obra reisin elinden bir geçse sezon başı farklı bir oyuncu olur diye düşünüyorum HALAAAA...

DOğuş olayı kesin..

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #4079 : 10 Nisan 2017, 13:21:05 »
Moerman kesin olmalı bence birleşme olacaksa. Moerman-wannamaker(söylenti sayısı fazla olduğu için yazıyorum-Orelik transferleri çok yerinde olur. Kadro inanılmaz genişler. Tabi kim gidecek kim kalacak bilmiyorum.